Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός αν βρεις (ανάλογα με τη χώρα κ τις μέρες διαμονής) κάτι από ντόπια sim (ή στο πάρει άλλος εκεί πριν πας στη χώρα κ στο δώσει):

http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Prepaid_SIM_with_data

 

Κάτω από 50€ το 1000MB δύσκολα να βρεις αν το αγοράσεις από πριν πας στη χώρα :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7006558#post7006558

 

δες εδω https://www.intertelecom.gr/mobile/bundles .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μου ήρθε το εξής μήνυμα

«500 ΛΕΠΤΑ & 50 SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 30ΗΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕ 4,44 € ! ΣΤΕΙΛΕ 12 ΣΤΟ 12410 & ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΩΣ 31/12»

Τώρα η ερώτηση μου είναι αυτό το πακέτο θα ισχύει μόνο μια φορά ή θα ενεργοποιείτε κάθε μήνα από μόνο του? Και αν το πάρω αυτό, θα έχω και πακέτο More ή Turbo διαθέσιμο ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μου ήρθε το εξής μήνυμα

«500 ΛΕΠΤΑ & 50 SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 30ΗΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕ 4,44 € ! ΣΤΕΙΛΕ 12 ΣΤΟ 12410 & ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΩΣ 31/12»

Τώρα η ερώτηση μου είναι αυτό το πακέτο θα ισχύει μόνο μια φορά ή θα ενεργοποιείτε κάθε μήνα από μόνο του? Και αν το πάρω αυτό, θα έχω και πακέτο More ή Turbo διαθέσιμο ?

 

Ευχαριστώ

 

Μόνο 1 φορά: Αυτήν (ως 31/12/2016). Μπορεί να ξαναπάρεις την ίδια (ή άλλη παρόμοια) προσφορά στο μέλλον, μπορεί και όχι.

Δεν ανοίγει turbo.

Τέτοιες προσφορές στέλνει η Wind το 2ο 15νθήμερο κάθε ημερολογιακού μήνα.

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΔΩΡΕΑΝ 1 ΠΡΟΣΦΟΡΑ

ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΜΕ.500 ΜΒ ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ..T

O BONUS ΑΥΤΟ ΘΑ ΑΠΟΔΙΔΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ 5 ΜΗΝΕΣ

ΚΑΘΕ 1ηΤΟΥ ΜΗΝΑ..ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΝΑ ΑΝΑΝΕΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ..

 

μου ηρθε το πρωι..ειμαι F2G [''f2g2]''με την προνομιακη φοιτητικη προσφορα 1500 ομιλιας +1500 μβ με 8.5 ε και με το μπονους ανανεωσης 300λ με καθε 10 ευ ανανεωση..απλα σε δικαρτο τηλ που εχω χρησιμοποιω νουμερο FROG με τις προσφορες που εχει και δεν χρειστηκε να χρησιμοποιησω τα πακετα της WIND εδω και και 10 μηνες σχεδον..απλα βαζω καρτα.. ανα 3ηνα πλεον ,τοτε 6μηνο..

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΔΩΡΕΑΝ 1 ΠΡΟΣΦΟΡΑ

ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΜΕ.500 ΜΒ ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ..T

O BONUS ΑΥΤΟ ΘΑ ΑΠΟΔΙΔΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ 5 ΜΗΝΕΣ

ΚΑΘΕ 1ηΤΟΥ ΜΗΝΑ..ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΝΑ ΑΝΑΝΕΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ..

 

μου ηρθε το πρωι..ειμαι F2G [''f2g2]''με την προνομιακη φοιτητικη προσφορα 1500 ομιλιας +1500 μβ με 8.5 ε και με το μπονους ανανεωσης 300λ με καθε 10 ευ ανανεωση..απλα σε δικαρτο τηλ που εχω χρησιμοποιω νουμερο FROG με τις προσφορες που εχει και δεν χρειστηκε να χρησιμοποιησω τα πακετα της WIND εδω και και 10 μηνες σχεδον..απλα βαζω καρτα.. ανα 3ηνα πλεον ,τοτε 6μηνο..

 

Κάνει τέτοιες 6μηνιαίες προσφορές η f2go κατά καιρούς. Πχ το Μάρτη έδωσε 120΄προς όλους κάθε μήνα για 6 μήνες. Αλλά για να ενεργοποιήσεις την προσφορά έπρεπε να στείλεις 32 στο 12410.

Δε σου ζήτησε να στείλεις κάποιο sms στο 12410 για τα 500ΜΒ κάθε μήνα για 6 μήνες;

Link to comment
Share on other sites

apollon11 κοίτα και το λογαριασμό σου αν έχουν αφαιρεθεί τίποτα χρήματα.

Συχνά η wind κάνει "δωράκια" αφού σου έχει τραβήξει χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνει τέτοιες 6μηνιαίες προσφορές η f2go κατά καιρούς. Πχ το Μάρτη έδωσε 120΄προς όλους κάθε μήνα για 6 μήνες. Αλλά για να ενεργοποιήσεις την προσφορά έπρεπε να στείλεις 32 στο 12410.

Δε σου ζήτησε να στείλεις κάποιο sms στο 12410 για τα 500ΜΒ κάθε μήνα για 6 μήνες;

οχι ηρθε οπως το εγραψα και μαλιστα εχουν μπει ηδη τα 500 μβ...

 

για τον gtb= καμια αφαιρεση ποσου δεν εχει γινει

Link to comment
Share on other sites

http://www.public.gr/cat/tilefonia/wind-programmata/kartokiniti/f2g/

εχει διαγωνισμο στα public με ενεργοποιηση καρτοκινητου f2g.

Ξέρει κανενας αν αυτο το πακέτο f2g public 2017 εχει καποιες διαφορετικες προσφορες απο τις γνωστες? ή απλα το γραφουν ετσι λογω των κληρωσεων?

Link to comment
Share on other sites

http://www.public.gr/cat/tilefonia/wind-programmata/kartokiniti/f2g/

εχει διαγωνισμο στα public με ενεργοποιηση καρτοκινητου f2g.

Ξέρει κανενας αν αυτο το πακέτο f2g public 2017 εχει καποιες διαφορετικες προσφορες απο τις γνωστες? ή απλα το γραφουν ετσι λογω των κληρωσεων?

 

Βρες τις διαφορές στις εικόνες...

Από το link του Public:

http://i64.tinypic.com/2lnfj4g.jpg

 

 

 

Και το link του f2go:

http://i63.tinypic.com/zlr86e.jpg

 

Και μετά.....Άσε γιατί βαριέμαι.

Wind είναι αυτή!!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ανανεωσα μεσω paypal. Κοψανε το 1GB και δινουν 500mb;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έληξε ένα νούμερο μού το τρίμηνο και μού "αφαίρεσαν" το μπόνους μού "120 λεπτά Προς όλους" λόγω σταθερού και ίντερνετ Wind...

Προσοχή γιατί θέλει ξανά Νέα αίτηση...

Link to comment
Share on other sites

Έληξε ένα νούμερο μού το τρίμηνο και μού "αφαίρεσαν" το μπόνους μού "120 λεπτά Προς όλους" λόγω σταθερού και ίντερνετ Wind...

Προσοχή γιατί θέλει ξανά Νέα αίτηση...

 

επειδή δεν υπάρχει υπόλοιπο ασφαλείας για να πάρεις τηλέφωνο για αυτό στο έκαναν αυτό;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το γραφει,εληξε το 3μηνο,μηδενιστηκε το υπολοιπο,και πλεον κοβονται και ορισμενες υπηρεσιες.Το γραφαμε και πριν ή εδώ ή στο θέμα της q. Εκτος του ότι μηδενιζονται τυχον πακετα ακυρωνεται οπως φαινεται ο συνδυασμος 120' με το σταθερο,αλλα και η ειδοποιηση κλησης (μου ετυχε εμενα) και ισως και καποιες αλλες υπηρεσιες.

Υπόλοιπο ασφαλειας ισχυει για την χρηση πακετων ιντερνετ και ειναι 0,01 . Για sms/ομιλια δεν υπάρχει,χρησιμοποιείς το υπολοιπο των πακετων σου και με μηδενικο υπολοιπο. Αρκει το υπολοιπο να μην λήγει λόγω μη ανανεωσης στο 3μηνο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

το γραφει,εληξε το 3μηνο,μηδενιστηκε το υπολοιπο,και πλεον κοβονται και ορισμενες υπηρεσιες.Το γραφαμε και πριν ή εδώ ή στο θέμα της q. Εκτος του ότι μηδενιζονται τυχον πακετα ακυρωνεται οπως φαινεται ο συνδυασμος 120' με το σταθερο,αλλα και η ειδοποιηση κλησης (μου ετυχε εμενα) και ισως και καποιες αλλες υπηρεσιες.

Υπόλοιπο ασφαλειας ισχυει για την χρηση πακετων ιντερνετ και ειναι 0,01 . Για sms/ομιλια δεν υπάρχει,χρησιμοποιείς το υπολοιπο των πακετων σου και με μηδενικο υπολοιπο. Αρκει το υπολοιπο να μην λήγει λόγω μη ανανεωσης στο 3μηνο.

 

κατάλαβα ευχαριστώ πολύ! 5ευρώ κάθε 3 μήνες ηλεκτρονικά για να μην έχουμε θέμα να κόβονται υπηρεσίες! και τελείωσε το θέμα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι υπηρεσίες κόβονται μετά τους 3μηνες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι υπηρεσίες κόβονται μετά τους 3μηνες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όλες (€, υπόλοιπα πακέτων), ούτε sms στο 1269 δε στέλνει.

Μόνο το app μπορείς να χρησιμοποιήσεις.

 

Μόνο να καλέσεις (όχι sms) το 1268 μπορείς:

https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/ananeosi-hronou-omilias/kartes-ananeosis/

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι υπηρεσίες κόβονται μετά τους 3μηνες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχεις τηλ φίλε μου απλά

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις τηλ φίλε μου απλά

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

 

Ούτε βλάβες 8005000200 δεν παίρνει!!!

 

 

Εδώ που τα λέμε, να δούμε πως θα της βγει της μπλε αυτή η τακτική.

Καμιά άλλη απ'τις εγχώριες εταιρίες κινητής δε διαγράφει κ τα πακέτα με τη λήξη του τριμήνου.

 

Αν δεν το αναθεωρήσει αυτό η μπλε (που ούτε ΜΒ :wink: πχ facebook κλπ μη λέμε "ονόματα" δεν μπορείς να έχεις με όποιο τρόπο, όταν δεν έχεις τουλάχιστον 0,01€),

δεν τη βλέπω να "προκόβει".

Θα δείξει, όμως: Πρόβλεψη κάνω. Άποψη λέω: Και μένει να διαψευστώ ή επαληθευτώ. Ό,τι και να λέω εγώ, ο "κόσμος" θα "δείξει".....:)

 

Και δικαιολογημένα θα πει κάποιος: Αν δεν έχεις ή δε θες να βάζεις τουλάχιστον 5€ (ή 6......στο άμεσο μέλλον :p) κάθε 3 μήνες

ΤΟΤΕ

Να μην έχεις τηλέφωνο στη μπλε.....

 

ΟΚ: Δεν είναι τόσο απλό......

Δεν το αναλύω περισσότερο.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε, να δούμε πως θα της βγει της μπλε αυτή η τακτική.

Καμιά άλλη απ'τις εγχώριες εταιρίες κινητής δε διαγράφει κ τα πακέτα με τη λήξη του τριμήνου.

Είναι σίγουρο αυτό?

Αν είναι έτσι με βλέπω για άλλα

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ αυτονόητο πως όποιος έχει ανάγκη το κινητό του θα βάζει ένα πακέτο το μήνα, οπότε με τις αναγκαίες ανανεώσεις το 3μηνο δεν έχει κάποια επίπτωση. Όλα τα άλλα αφορούν πολύ μικρό ποσοστό των συνδρομητών(κυρίως όποιον διατηρεί αριθμό σε αχρησία και τον χαλάει που θα πρέπει να διαλέξει ανάμεσα σε ανανέωση κάθε 3μηνο ή να δίνει απλά 5€ το χρόνο απλά για να το έχει).
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ αυτονόητο πως όποιος έχει ανάγκη το κινητό του θα βάζει ένα πακέτο το μήνα, οπότε με τις αναγκαίες ανανεώσεις το 3μηνο δεν έχει κάποια επίπτωση. Όλα τα άλλα αφορούν πολύ μικρό ποσοστό των συνδρομητών(κυρίως όποιον διατηρεί αριθμό σε αχρησία και τον χαλάει που θα πρέπει να διαλέξει ανάμεσα σε ανανέωση κάθε 3μηνο ή να δίνει απλά 5€ το χρόνο απλά για να το έχει).

 

Έτσι ακριβως είναι...

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό?

Αν είναι έτσι με βλέπω για άλλα

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Σιγουρότατο

Και ο καθείς κρίνει κ αποφασίζει.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ αυτονόητο πως όποιος έχει ανάγκη το κινητό του θα βάζει ένα πακέτο το μήνα, οπότε με τις αναγκαίες ανανεώσεις το 3μηνο δεν έχει κάποια επίπτωση. Όλα τα άλλα αφορούν πολύ μικρό ποσοστό των συνδρομητών(κυρίως όποιον διατηρεί αριθμό σε αχρησία και τον χαλάει που θα πρέπει να διαλέξει ανάμεσα σε ανανέωση κάθε 3μηνο ή να δίνει απλά 5€ το χρόνο απλά για να το έχει).

 

+1 Αυτό.....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...