Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γινεται σε αλλον αρι8μο free2go στειλω πχ 2€ απο τα δικα μου ευρο που εχω στην καρτα μου?

 

Όχι δυστυχώς απο όσο ξερω

Link to comment
Share on other sites

Γινεται σε αλλον αρι8μο free2go στειλω πχ 2€ απο τα δικα μου ευρο που εχω στην καρτα μου?

Η δυνατότητα αυτή δεν υπάρχει πλέον.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε για χτες:

Ενεργοποιημένο πακέτο ειδικής προσφοράς + 1gb απο καταστημα....διαθέσιμα εκείνη τη στιγμη 2336.52mb!!

Επίσης, βρισκομαι σπίτι με συνδεδεμένο wifi, δεδομένα κινητής κλειστά (τα ανοίγωμονο εκτός σπιτιού) και αλλαγμένο το ΑΡΝ απο το μεσημέρι ηδη!!

 

Screenshot #1

10-02-2016 23:59:16

http://s24.postimg.org/67flu9iat/Screenshot_2016_02_10_23_59_21.png

 

Screenshot #2

11-02-2026 00:00:40

http://s29.postimg.org/p4n067mrb/Screenshot_2016_02_11_00_00_48.png

 

Το 1€ το τσιμπησαν όπως βλέπετε!

Προφανως και 00:01 έπεσε ξεχεστικο τηλεφώνημα στο 8005000200 και ξεχεστικο μήνυμα στο facebook με τα screenshots και 9:08 το πρωι το επέστρεψαν (και κατα τις 10:30 ήρθε και SMS για χρέωση mobile data ΧΤΕΣ!)

 

Για να δω τι θα πουν τώρα όλοι όσοι μου έλεγαν....ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ! Για να σας δω ρε παιδιά να προσπαθησετε παλι να δικαιολογησετε τα αδικαιολόγητα!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να αποφύγω κάτι τέτοιο κάνω τα εξής. Λίγο πριν λήξει το πακέτο , δλδ την μερά που λήγει το πρωί, κλείνω δεδομένα , διαγραφώ ή τροποποιώ apn internet ΚΑΙ MMS , μπαίνω μόνο με WiFi. Κάνω και μια επανεκινηση το τηλέφωνο και δεν χρεωνομαι κάθε μερα από 1 ευρώ. Το ξέρω μπελάς αλλά με 5 λεπτά δουλειά Έχω το κεφαλι μου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε για χτες:

Ενεργοποιημένο πακέτο ειδικής προσφοράς + 1gb απο καταστημα....διαθέσιμα εκείνη τη στιγμη 2336.52mb!!

Επίσης, βρισκομαι σπίτι με συνδεδεμένο wifi, δεδομένα κινητής κλειστά (τα ανοίγωμονο εκτός σπιτιού) και αλλαγμένο το ΑΡΝ απο το μεσημέρι ηδη!!

 

Screenshot #1

10-02-2016 23:59:16

http://s24.postimg.org/67flu9iat/Screenshot_2016_02_10_23_59_21.png

 

Screenshot #2

11-02-2026 00:00:40

http://s29.postimg.org/p4n067mrb/Screenshot_2016_02_11_00_00_48.png

 

Το 1€ το τσιμπησαν όπως βλέπετε!

Προφανως και 00:01 έπεσε ξεχεστικο τηλεφώνημα στο 8005000200 και ξεχεστικο μήνυμα στο facebook με τα screenshots και 9:08 το πρωι το επέστρεψαν (και κατα τις 10:30 ήρθε και SMS για χρέωση mobile data ΧΤΕΣ!)

 

Για να δω τι θα πουν τώρα όλοι όσοι μου έλεγαν....ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ! Για να σας δω ρε παιδιά να προσπαθησετε παλι να δικαιολογησετε τα αδικαιολόγητα!

Ποιος λέει αποκλείεται;; Εμένα λήγει την παρασκευή το πακέτο και έχω μέσα 5,5€...και τρεμω.Θέλω να τα αφήσω για να τα παρει τα 5€ για το ετήσιο τέλος των 300' αλλά δεν θα προλάβει

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε για χτες:

Ενεργοποιημένο πακέτο ειδικής προσφοράς + 1gb απο καταστημα....διαθέσιμα εκείνη τη στιγμη 2336.52mb!!

Επίσης, βρισκομαι σπίτι με συνδεδεμένο wifi, δεδομένα κινητής κλειστά (τα ανοίγωμονο εκτός σπιτιού) και αλλαγμένο το ΑΡΝ απο το μεσημέρι ηδη!!

 

Screenshot #1

10-02-2016 23:59:16

http://s24.postimg.org/67flu9iat/Screenshot_2016_02_10_23_59_21.png

 

Screenshot #2

11-02-2026 00:00:40

http://s29.postimg.org/p4n067mrb/Screenshot_2016_02_11_00_00_48.png

 

Το 1€ το τσιμπησαν όπως βλέπετε!

Προφανως και 00:01 έπεσε ξεχεστικο τηλεφώνημα στο 8005000200 και ξεχεστικο μήνυμα στο facebook με τα screenshots και 9:08 το πρωι το επέστρεψαν (και κατα τις 10:30 ήρθε και SMS για χρέωση mobile data ΧΤΕΣ!)

 

Για να δω τι θα πουν τώρα όλοι όσοι μου έλεγαν....ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ! Για να σας δω ρε παιδιά να προσπαθησετε παλι να δικαιολογησετε τα αδικαιολόγητα!

Τι σου απάντησαν; Κυνηγησε τους. Πρέπει να τελειώσει αυτή η ιστορία. Έχω την κάρτα σε ΒΒ και δεν έχω δει την οποιαδήποτε χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να αποφύγω κάτι τέτοιο κάνω τα εξής. Λίγο πριν λήξει το πακέτο , δλδ την μερά που λήγει το πρωί, κλείνω δεδομένα , διαγραφώ ή τροποποιώ apn internet ΚΑΙ MMS , μπαίνω μόνο με WiFi. Κάνω και μια επανεκινηση το τηλέφωνο και δεν χρεωνομαι κάθε μερα από 1 ευρώ. Το ξέρω μπελάς αλλά με 5 λεπτά δουλειά Έχω το κεφαλι μου ήσυχο.

Είσαι σίγουρος οτι διαβασες το μήνυμα μου;

Αν όχι...ξαναδιαβασε το.

Αν ναι...ειδες ας πούμε οτι εγώ ΔΕΝ τα εκανα αυτά, οποτε με συμβουλευεις να τα κάνω; :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιος λέει αποκλείεται;; Εμένα λήγει την παρασκευή το πακέτο και έχω μέσα 5,5€...και τρεμω.Θέλω να τα αφήσω για να τα παρει τα 5€ για το ετήσιο τέλος των 300' αλλά δεν θα προλάβει

Κι όμως, υπάρχουν εδώ μεσα μερικοί που μου έχουν πει προηγούμενους μηνες (5ος συναπτος που τσιμπανε το ευρουλακι) οτι "αποκλείεται", "απίστευτο", "φταίει το κινητό", "φταίει ο ανάδρομος Ερμής"....η wind όμως όχι!!!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια, περιμένω από δευτέρα. Μην πω καλύτερα από την προηγούμενη εβδομάδα

 

Είχες τίποτα νεότερο φίλε;

Εγώ και που τους έγραψα στο chat... ακόμα κοσμοτέ είμαι!!! :mad:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά γίνεται την ίδια μέρα από όσο ξέρω, μήπως σας κρατάει η Cosmote στο δίκτυο της και δεν δίνει την γραμμή, για κάνε ένα τηλέφωνο !

 

Πήρα τηλέφωνο, φαίνεται ότι δεν είναι σοβαροί. Δεν ξέρουν τι τους γίνεται, καλύτερα να μην πω κ'εγώ τι μου είπαν

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι διαβασες το μήνυμα μου;

Αν όχι...ξαναδιαβασε το.

Αν ναι...ειδες ας πούμε οτι εγώ ΔΕΝ τα εκανα αυτά, οποτε με συμβουλευεις να τα κάνω; :D

 

Ναι το διάβασα :D

Τροποποίησε και το mms και κάνε επανεκκίνηση. Επίσης δεν το υπέδειξα , είπα απλα τι κάνω εγώ γιατί σε huawei και κινητό από πλαισιο μου έχει τύχει να αλλάξω τα πάντα και επειδή για κάποιο λόγο (κατασκευαστικό? Κακογραμμένη rom?? δεν ξέρω) να έχει μείνει ανοιχτό το "session" και το κινητό να συμπεριφέρεται σαν να προσπαθεί να μπει στο ιντερνετ παρόλο που όλα ήταν κλειστά και αλλαγμένα... :blink::blink:

 

Ιστορίες για αγριους δλδ...

Απλα με αφορμή αυτό που έγραψες , παρέθεσα αυτό που κάνω εγώ :O:p:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί το ημερήσιο internet του ευρώ με αίτημα στην εταιρία ?
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο, φαίνεται ότι δεν είναι σοβαροί. Δεν ξέρουν τι τους γίνεται, καλύτερα να μην πω κ'εγώ τι μου είπαν

 

Και εγώ τους πήρα (και wind και cote)... Ότι να ναι...

Και καλά μέχρι αυριο θα είμαι wind, είδομεν...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί το ημερήσιο internet του ευρώ με αίτημα στην εταιρία ?

 

Οχι χωρις να κλείσει τελείως η δυνατότητα σύνδεσης στο δίκτυο της εταιρίας

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τα χαρακτηριστικά 4G της Wind;

Θέλω να πάρω ένα huawei tablet και γράφει FDD B2/4. Θα παίζει η Wind;

 

Η κύρια συχνότητα είναι η 20 (800)

Link to comment
Share on other sites

:(Τελικά είναι λίγες οι συσκευές πραγματικής συμβατότητας ή είναι ιδέα μου;

 

Γραψε λιγο ποιο ειναι το μοντέλο του ταμπλετ

Link to comment
Share on other sites

HUAWEI MediaPad T1 8.0 Pro LTE - (T1-821L)

 

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=7233&c=huawei_mediapad_t1_8.0_pro_4g_td-lte_t1-821l

 

Cellular Networks: GSM850, GSM900, GSM1800, GSM1900, UMTS850 (B5), UMTS900 (B8), UMTS1700/2100 (B4), UMTS1900 (B2), UMTS2100 (B1), LTE2100 (B1), LTE1700/2100 (B4), LTE1800 (B3), LTE2600 (B7), LTE1900 (B2), LTE900 (B8), LTE800 (B20), TD-LTE2600 (B38), TD-LTE2300 (B40)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάω να το πάρω! !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποτε ειναι που θα μας παρει τα λεφτα για την προσφορα λεπτων προς ολους?

 

και ποιο το ποσο?

 

Απο όσο γνωρίζω την Δευτέρα 15/2. 5€ είναι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...