Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό δεν γίνεται να ανέβει η ρήτρα. Αν συνεχίζεις να πληρώνεις βοντα η ρήτρα θα πέσει. Όταν έλθει εκκαθαριστικος μπορείς να τον αμφισβητήσεις.

 

Φυσικά γίνεται όταν είσαι στην αρχή του συμβολαίου και πληρώνεις την έκπτωση που χρησιμοποίησες.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά γίνεται όταν είσαι στην αρχή του συμβολαίου και πληρώνεις την έκπτωση που χρησιμοποίησες.

 

να ανεβει από που? κατι αλλο εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις πάρει έκπτωση αντι για επιδότηση , ένα μήνα μετά χρωστάς μία έκπτωση. Δύο μήνες μετά χρωστάς δύο εκπτώσεις. Έτσι ανεβαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις πάρει έκπτωση αντι για επιδότηση , ένα μήνα μετά χρωστάς μία έκπτωση. Δύο μήνες μετά χρωστάς δύο εκπτώσεις. Έτσι ανεβαίνει.

Σε κάποια συμβόλαια διάβασα ακριβώς το αντίθετο, εδώ στο φόρουμ.

Κάθε μήνας που περνάει μειώνεται το ποσόν που εκκρεμεί. Αν ήταν όπως το λες, όλοι θα φευγανε το νωρίτερο και δεν θα περίμεναν τη λήξη του συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μηνημα για 500 λεπτα προς ολους, 30 sms, 100MB με 19,90 τον μηνα και να σου μενουν 10 ευρω στην καρτα! Περιεργο πακετακι αλλα ουτως Η΄αλλως δεν μιλαω τοσο πολυ για αυτο αλλωστε βολευομαι με 1-2 80ρια προς ολους απο την Κιου...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Μακριά !!! Είναι η καρτοσύνδεση 28, την οποία εμένα μου την πρότειναν με τελικό ποσό λογαριασμού 10€.

Τα 10€ που σου δίνει δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για αγορά πακέτου.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Πότε ενεργοποιήθηκες, σήμερα; Πότε είχες κάνει αίτηση φορητότητας;

 

Αίτηση σε κατάστημα στις 22 Νοεμβρίου.

Ενεργοποίηση στις 9 Δεκεμβρίου.

 

Εννοείται τους έπρηξα στα τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε αλλον το μηνυμα απο wind οτι: με αγορα 69 ( οχι 59 ) ευρω χρονου ομιλιας δωρο smartphone ;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε αλλον το μηνυμα απο wind οτι: με αγορα 69 ( οχι 59 ) ευρω χρονου ομιλιας δωρο smartphone ;

 

Ναι αλλά το έσβησα αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι αυτο που δινεται μερες τωρα με ανανεωση σε καταστηματα, το Huawai Y210. To mimosa mini δινεται σε ονλαην ανανεωσεις...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι αυτο που δινεται μερες τωρα με ανανεωση σε καταστηματα, το Huawai Y210. To mimosa mini δινεται σε ονλαην ανανεωσεις...

 

Εμένα δεν μου ήρθε. Παίζει και αυτή η προσφορά; Δεν τη βρίσκω στο σαιτ...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου ήρθε. Παίζει και αυτή η προσφορά; Δεν τη βρίσκω στο σαιτ...

 

Φυλλάδιο Καταστημάτων WIND στη σελίδα 12 θα δεις την προσφορά! είναι για το huawei y210

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Από 2/12 κι ακόμα περιμένω:p , μήπως κάνουν καψονια στους Vodafone ή....

 

Μόλις πήρα τηλ, η κοπελιά εντελώς κουκουρουκου, κάθε περίπτωση είναι διαφορετική μου είπε και με έπιασαν τα γέλια.. της ξέφυγε όμως και μου είπε ότι μπορεί και βλέπει την πορεία της φορητοτητας και Δεν είμαι στην φάση ενεργοποίησης στις επόμενες 1-2 μέρες και να ξανακαλεσω μπλα μπλα

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμασταν εξω με τα παιδια βολτα κ επιτελους καταφερα να πεισω την γυναικα μου να κανει φορητοτητα σε f2g, αφου βεβαια εφαγε ενα τεραστιο ξενερωμα, οταν πηγε κ ρωτησε στην vodafone για την επιδοτηση κ της ειπαν οτι δεν εχει επιδοτηση, με τεραστιο υφος σα να λενε οτι ειστε κ τυχεροι που εισαστε στην vodafone(απαραδεκτοι), ετσι λοιπον μπηκαμε στο απεναντι καταστημα wind.Εκει οταν ηρθε η σειρα μας κ ζητησαμε να κανουμε φορητοτητα, μας ειπε πολυ ευγενικα ο υπευθυνος του καταστηματος οτι η εταιρεια δεν δεχεται αλλες φορητοτητες ,μεχρι να ξεκαθαρισουν οι αλλαγες των ορων που διεπουν την καρτοκινητη τηλεφωνια στην Ελλαδα.Γνωριζει κανενας τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω είναι ότι έχουν πέσει όλοι στο f2g και δεν προλαβαίνουν να κάνουν καταχωρήσεις σε νέους συνδρομητές.

Μάλλον την κάτσαμε την βάρκα και θα φάμε πακέτο κι εμείς οι παλιοί.

Καλά είναι ρε φίλε στη βόνταφον. Θα μας πάρετε στο λαιμό σας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

1) Φορητότητες σε καθυστέρηση: έχουν αγριέψει τα πράγματα από Cosmo/Voda με τις εξαιρετικά επιθετικές προσφορές της Wind και κάνουν λίγο κράτει έως το τέλος του έτους, τιμώντας τους άγραφους νόμους του... cartel (α, πα, πα, προς το τέλος του οικονομικού έτους, δεν προκαλούμε/ δε λανσάρουμε). :( Άρα, (στο περίπου) σωστός ο υπάλληλος στο παραπάνω post :D

2) Φοιτητικό: Down Of The Dead Part Two ή αλλιώς, (ξανα) πάμε μετρό, αλλά πού 'στε, πάτε γρήγορα, όχι με... το πάσο σας ;)

3) Διπλασιασμός: 20+20=40 και τα 2α 20 να τρώγονται (πρώτα) σε άπειρα πακέτα για internet και χρόνια πολλά στο Ελλάντα και εξωτερικό; Χμμμ, ευχαριστώ και θα πάρω. Φορτώστε μου 50 (=100) παρακαλώ, να δείχνω και 3ψήφιο υπόλοιπο στο app του γαλαξία μου, να σκάσουν κι οι οχτροί μας :wacko:

Ψάχνεις F2G€10/300', F2G€30, κλπ δυσεύρετα καρτοκινητά όλων των εταιριών ή εύκολα νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

Απο 12 Νοεμβρίου ακομα περιμένω (36 μερες). Άλλοι ενεργοποιηθηκαν στις 10-15 μερες. Τι συμβαίνει ρε γμτ; Edited by manasta
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από Vodafone (2 νούμερα) αίτηση σε κατάστημα στις 21/11/2013 και με ενεργοποίησαν 13/12/2013. Μετά από συνεχόμενα mail και τηλέφωνα....
Link to comment
Share on other sites

"εξυπηρετήθηκα" κι εγώ μετα απο 17 ημέρες.

Αποτέλεσμα?Ενω μου είχαν πει για 120΄προς όλους (μαζί με τη σταθερη) ,μου το γύρισαν και μου λένε άλλα!!!

Τα 120' μάλιστα τόσο καιρό μπαίνουν σε νούμερο που δεν γνωρίζω, αλλά το ζήτησα λέει εγώ στις 17-10(στην γουιντ είμαι απο 1-11)!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι

Τελικα με την ανανεωση των 20 ευρω 1.ο διπλασιασμος ισχυει για 1 χρονο η ενα μηνα

2. επιτρεπεται η αγορα πακετων

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέο μέλος και ζητάω βοήθεια στο θέμα της καρτοκινητής της Wind

 

Είμαι συνδρομητής της Wind σε εταιρικά (4 αριθμοί) αρκετά χρόνια και λόγω διακοπής της ατομικής επιχείρησης σκέφτομαι να τα μετατρέψω σε καρτοκινητά, στην ίδια εταιρεία, κυρίως λόγω χαμηλού κόστους αλλά και συνδυασμού με σταθερή και vdsl που θέλω να βάλω (είμαι στη Forthnet, επίσης πολλά χρόνια, αλλά αρνείται πεισματικά να δώσε vdsl από KV που έχω τη δυνατότητα στην περιοχή μου).

 

Επειδή είναι η πρώτη φορά που φεύγω από συμβόλαιο για καρτοκινητό, είναι φυσικό να μην γνωρίζω τίποτε από το θέμα αυτό και θα ήθελα λίγη βοήθεια από τους γνωρίζοντες. Τα καρτοκινητά θα μοιραστούν σε μέλη της οικογενείας μου και νομίζω ότι το φτηνό πακέτο των 5€, με εξαίρεση το τηλέφωνο που θα πάρει ο γιος μου, αρκεί για τις ανάγκες των υπόλοιπων..

 

Γνωρίζω, συμμετέχοντας ενεργά σε άλλα fora, ότι οι απαντήσεις στα ερωτήματά μου ίσως να βρίσκονται στις πολυάριθμες σελίδες αυτού του νήματος αλλά το να διαβάσει κανείς τις 1500+ σελίδες θα χρειαστεί αρκετούς μήνες ...

 

Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών αλλά, κάθε φορά, οι απαντήσεις ήταν διαφορετικές. Ζητάω, λοιπόν, οδηγίες στο τι πρέπει να κάνω και τι πρέπει να περιμένω για να ενεργοποιηθούν οι νέες συνδέσεις, αφού, φυσικά, πάω σε ένα κατάστημα και ζητήσω διακοπή των εταιρικών (πχ 1) έχω ακούσει ότι πρέπει να περιμένω 1 μήνα για να διακοπεί το εταιρικό και τότε να αγοράσω πακέτο, αλλά δεν ξέρω αν αληθεύει, 2) δίνει δωρεάν συνομιλία μεταξύ των καρτοκινητών ή αυτή περιλαμβάνεται στα 200' του πακέτου και στα bonus της online ανανέωσης, κλπ)

 

Ζητώ συγγνώμη για το μακροσκελές post αλλά πιστεύω ότι είναι κατανοητή η αγωνία μου.

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων, για το χρόνο σας.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι

Τελικα με την ανανεωση των 20 ευρω 1.ο διπλασιασμος ισχυει για 1 χρονο η ενα μηνα

2. επιτρεπεται η αγορα πακετων

1. για ενα μηνα

2. αγορα πακετων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...