Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το customer care είναι για τα μπάζα σε όλες τις εταιρείες. απλά αν κάποιος είναι ΠΟΛΥ τυχερός μπορεί να πέσει σε κάποιον που να νιώθει
Link to comment
Share on other sites

Mετά από μια μικρή ταλαιπωρία, είμαι κι εγώ πλέον f2go! Είναι ωραία η εφαρμογούλα στο κινητό, λειτουργεί άψογα, απλά το σπάσιμο είναι που θέλει συνέχεια login.Αν κάποιος ξέρει πώς να το κάνεις να μην χρειάζεται, ας το γράψει! Ευχαριστώ! Και κάτι άλλο: Ρυθμίσεις ιντερνετ από πού παίρνουμε? Στέλνουμε κανά μήνυμα κάπου? Άκυρο για το ιντερνετ. Νομίζω έγινε αυτόματα. Στα ΑPNs λέει wind internet gint.b-online.gr Σωστά? Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

στα smartphones το Internet μπαίνει αυτόματα. καλή η εφαρμογή της wind, αλλά σε σχέση με το #1 info υστερεί σε ουσία

Tι είναι αυτό που λες εσύ? Εφαρμογή? Πού την βρίσκω?

Link to comment
Share on other sites

E ναι τα κάνει τα δωράκια της η Wind, γίνεται τυχαία περίπου, εμένα μου είχε δώσει παλιότερα 200 λεπτά ομιλίας απλά σαν δώρο!!

 

ναι όντως τα κάνει στο ξεκούδουνο και είναι πολύ ωραίο :)

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα στην καινουργια εφαρμογη της wind για το f2g,αν βγαινετε απο την κατηγορια status δεν χρειαζεται ξανα log in
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα στην καινουργια εφαρμογη της wind για το f2g,αν βγαινετε απο την κατηγορια status δεν χρειαζεται ξανα log in

 

Εγω απο την πρωτη ωρα που την εβαλα εχθες και καθε φορα που μπαινω δεν χρειαζεται log in ξανα... Μια φορα συνδεθηκα και αυτο ηταν. Την εχω μονημα στο status

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την πρωτη ωρα που την εβαλα εχθες και καθε φορα που μπαινω δεν χρειαζεται log in ξανα... Μια φορα συνδεθηκα και αυτο ηταν. Την εχω μονημα στο status

Mε συγχωρείτε αλλά μάλλον είμαι χαζός. Όταν μπαίνεις βάζεις στα στοιχεία σου. Στο status έχει τα υπόλοιπα, τα πακέτα, κλπ.Έχει και μια επιλογή για αποσύνδεση.Είτε μπω εκεί, είτε πατήσω κατά λάθος το βελάκι πίσω στο κινητό και βγω απ'την εφαρμογή, θέλει μετά πάλι login! Δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την πρωτη ωρα που την εβαλα εχθες και καθε φορα που μπαινω δεν χρειαζεται log in ξανα... Μια φορα συνδεθηκα και αυτο ηταν. Την εχω μονημα στο status

 

Ισως να το εφτιαξαν.Εμενα χθες μου εκανε αποσυνδεσεις και απο το status μου το κραταγε.Σημερα καμια,οτι και αν κανω.

Link to comment
Share on other sites

Mε συγχωρείτε αλλά μάλλον είμαι χαζός. Όταν μπαίνεις βάζεις στα στοιχεία σου. Στο status έχει τα υπόλοιπα, τα πακέτα, κλπ.Έχει και μια επιλογή για αποσύνδεση.Είτε μπω εκεί, είτε πατήσω κατά λάθος το βελάκι πίσω στο κινητό και βγω απ'την εφαρμογή, θέλει μετά πάλι login! Δεν ξέρω...

Και σε μένα το ίδιο κάνει. Από το status εάν πάω με το βελάκι προς τα πίσω και ανοίξω πάλι την εφαρμογή, μου ζητάει πάλι να κάνω login. Άσε που στο nexus7 wi-fi μου λέει ότι δεν είναι συμβατή. Δεν πειράζει όμως, έχουμε την εφαρμογή του Μίχα και είμαστε εντάξει.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο κάνει. Από το status εάν πάω με το βελάκι προς τα πίσω και ανοίξω πάλι την εφαρμογή, μου ζητάει πάλι να κάνω login. Άσε που στο nexus7 wi-fi μου λέει ότι δεν είναι συμβατή. Δεν πειράζει όμως, έχουμε την εφαρμογή του Μίχα και είμαστε εντάξει.

 

Ναι το παραατηρησα τωρα αποσυνδεθηκε με το πισω βελακι... Εγω παταγα το home και δεν αποσυνδεοταν...

Link to comment
Share on other sites

στις 19 του μηνα μου ειπαν στο καταστημα τις wind οτι θα μεταβω στο f2g απο συμβολαιο που ειμαι πιστευω να γινη τοτε που μου λενε .εχω το εξεις ερωτημα για να μην μου τρωει τα ΜΒ με αναβαθμίσεις και γενικα οτι μπορω να κανω με WIFI ,πως να μην τα κανη μεσω κινιτης τι πρεπει να κανω να ειμαι ετοιμος στις 19 του μηνα ( τωρα με το συμβολαιο εχω κανη διακοπη δεδομενων απο την κινιτη )
Link to comment
Share on other sites

στις 19 του μηνα μου ειπαν στο καταστημα τις wind οτι θα μεταβω στο f2g απο συμβολαιο που ειμαι πιστευω να γινη τοτε που μου λενε .εχω το εξεις ερωτημα για να μην μου τρωει τα ΜΒ με αναβαθμίσεις και γενικα οτι μπορω να κανω με WIFI ,πως να μην τα κανη μεσω κινιτης τι πρεπει να κανω να ειμαι ετοιμος στις 19 του μηνα ( τωρα με το συμβολαιο εχω κανη διακοπη δεδομενων απο την κινιτη )

Kλείνεις το 3g από το κινητό σου-απενεργοποιείς τα δεδομένα. Τουλάχιστον στο SGS2 που έχω, στις ρυθμίσεις λέει: use packet data: Kαι εχω βγάλει το τσεκάκι από εκεί.Φυσικά απενεργοποιείς και το data roaming που είναι από κάτω.Πήγαινε και στο network mode να είναι μόνο στο gsm. Τσέκαρε επίσης ότι στο access point names είναι επιλεγμένο το Wind internet (τουλάχιστον έτσι είναι σ'εμένα) ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ WIFI!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και στο F2G2 καταργήθηκε η χρέωση ανά δευτερόλεπτο , και άλλαξε η τιμή του μηνύματος.

Κανείς λοιπόν δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι οποιαδήποτε προσφορά θα μείνει για πάντα.

 

Πώς ειναι πλεον οι χρεωσεις στο F2G2 ?

Ανα λεπτο? Τριλεπτο? Τι..?...

Link to comment
Share on other sites

Πώς ειναι πλεον οι χρεωσεις στο F2G2 ?

Ανα λεπτο? Τριλεπτο? Τι..?...

Aν αγοράσεις κάποιο πακέτο, ελάχιστη χρέωση είναι 3 λεπτά η ελάχιστη χρέωση. Αλλιώς ανά λεπτό. Να ρωτήσω και κάτι και συγγνώμη που σας έχω πρήξει. Νομίζω οτι στο καρτοκινητό μου έχει μπει και τηλεφωνητής. Πώς βγαίνει? Ευχαριστώ! Α το βρήκα...##002# ! Να σας πω κι ένα καλό που είδα σε πολύ παλιό post κάπου, το οποίο μπορεί να το ξέρετε φυσικά: Για να σου έρχονται οι ειδοποιήσεις κλήσεων αν έχεις το τηλ. κλειστό, στέλνεις sms ΝΑΙ στο 1265. Αν θες όμως να σου έρχονται αλλά να μην ενημερώνεται αυτός που σε παίρνει ότι "ο συνδρομητής θα ειδοποιηθεί για την κλήση..." κλπκλπ, τότε στέλνεις sms ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ στο 1265! Άτσα κολπάκια η WIND! (το κολπάκι το έγραψε ο χρήστης cookiemonster)

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα F2G αυτό με την προσφορά των 300 λεπτών. Το έχω σε ένα δίκαρτο κινέζικο.

Όταν τηλεφωνώ σε wind όλα ΟΚ. Όταν τηλεφωνώ σε άλλη εταιρεία με ακούνε σα να μιλάει ρομπότ. Επειδή η συσκευή είναι δίκαρτη όταν μιλάω από το νούμερο της voda όλα ΟΚ. Άρα δεν είναι θέμα συσκευής.

Έχει κανένας παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα F2G αυτό με την προσφορά των 300 λεπτών. Το έχω σε ένα δίκαρτο κινέζικο.

Όταν τηλεφωνώ σε wind όλα ΟΚ. Όταν τηλεφωνώ σε άλλη εταιρεία με ακούνε σα να μιλάει ρομπότ. Επειδή η συσκευή είναι δίκαρτη όταν μιλάω από το νούμερο της voda όλα ΟΚ. Άρα δεν είναι θέμα συσκευής.

Έχει κανένας παρόμοιο πρόβλημα;

Περίεργο... :/ το δοκιμασες καλού κακού και σε κάποια άλλη συσκευή;;

Link to comment
Share on other sites

Πώς ειναι πλεον οι χρεωσεις στο F2G2 ?

Ανα λεπτο? Τριλεπτο? Τι..?...

 

Η χρέωση στο F2G2 είναι ελάχιστη ένα λεπτό και μετά ανά δευτερόλεπτο .

Όμως έτσι καια λλιώς όλοι χρησιμοποιούμαι πακέτα ομιλίας ( τρίλεπτο ) οπότε δεν έχει καμμία διαφορά αν έχεις το f2g2 ή όχι .

Link to comment
Share on other sites

Aν αγοράσεις κάποιο πακέτο, ελάχιστη χρέωση είναι 3 λεπτά η ελάχιστη χρέωση. Αλλιώς ανά λεπτό. Να ρωτήσω και κάτι και συγγνώμη που σας έχω πρήξει. Νομίζω οτι στο καρτοκινητό μου έχει μπει και τηλεφωνητής. Πώς βγαίνει? Ευχαριστώ! Α το βρήκα...##002# ! Να σας πω κι ένα καλό που είδα σε πολύ παλιό post κάπου, το οποίο μπορεί να το ξέρετε φυσικά: Για να σου έρχονται οι ειδοποιήσεις κλήσεων αν έχεις το τηλ. κλειστό, στέλνεις sms ΝΑΙ στο 1265. Αν θες όμως να σου έρχονται αλλά να μην ενημερώνεται αυτός που σε παίρνει ότι "ο συνδρομητής θα ειδοποιηθεί για την κλήση..." κλπκλπ, τότε στέλνεις sms ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ στο 1265! Άτσα κολπάκια η WIND! (το κολπάκι το έγραψε ο χρήστης cookiemonster)

 

Όλα αυτά τα αναφέρει στο manual που έχει μέσα το πακέτο με την σιμ και άλλα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Που υπαρχει η επιλογη στην εφαρμογη του Μιχα για ανανεωση χρηματων και αγορα πακετου;

Εμενα το μονο που κανει ειναι ανανεωση των υπολοιπων που εχω!

2013-06-08%2011.18.48.png

Edited by kosnic2
Link to comment
Share on other sites

Που υπαρχει η επιλογη στην εφαρμογη του Μιχα για ανανεωση χρηματων και αγορα πακετου;

Εμενα το μονο που κανει ειναι ανανεωση των υπολοιπων που εχω!

 

http://db.tt/rFiVNJGf

Πατώντας κάτω δεξιά στο κινητό σου βγάζει κάποιες επιλογές.Εκεί εχει ανανέωση,ενεργοποίηση πακέτων κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας κάτω δεξιά στο κινητό σου βγάζει κάποιες επιλογές.Εκεί εχει ανανέωση,ενεργοποίηση πακέτων κλπ.

δεν βλεπω κατι ουτε εχει καποια αλλη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ στο κινητό.πχ εμένα στο Ray αριστερά εχει το βελάκι και δεξιά ένα σχήμα για ρυθμίσεις κλπ...ενώ είσαι μέσα στην εφαρμογή πατα κάτω δεξιά στο κινητό αν εχει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...