Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Όχι φίλε μου. Όταν παίρνεις τηλέφωνο σε wind θα τρώει από τα 300 προς wind..... Μην ανησυχείς

είπα και εγώ! ευχαριστώ φίλε...

 

@kokix επειδή αναφέρεις οτι την πάτησες... μηπως έγινε αλλη πατάτα?....

όσο για την προώθηση για δες (είναι για Q αλλα μπορει να παιζει και σε F2G)

http://www.wind.com.gr/gr/q/my-q-upiresies/q-utilities/upiresies-diktuou/proothisi-kliseon/

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο πραμα λεμε οταν λεω τα αντιστοιχα πακετα

Όταν παίρνεις τηλέφωνο σε wind θα τρώει από τα 300 προς wind

αλλα εαν αγορασεις πακετο προς wind,θα φαει πρωτα απο το πακετο και μετα απο το bonus εγγραφης που εχεις.

δηλ.εγω εκανα ανανεωση καρτας των 10€,πηρα το bonus 500mb και μετα απο μερικες ημερες που ειχα υπολοιπο 80mb ειπα να αγορασω πακετο για να εχω

το αγορασα λοιπον και μετα ανακαλυψα οτι αρχισε να μου τρωει πρωτα το πακετο που αγορασα και τα 80mb του bonus εμεναν αθικτα!!!!

το ιδιο μου συνεβη και με χρονο ομιλιας προς ολους

δεν πηγα χαμενα βεβαια προσωπικα,απλα σας εφιστω την προσοχη

 

βρηκα αυτο για ειδοποιηση με sms

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/upiresies-kliseon/upiresia-eidopoiisis-kliseon/

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις ενεργοποιημένα πακέτα τόσο προς WIND/Q όσο και προς όλους και καλέσεις αριθμό WIND/Q, θα σου φάει τα λεπτά από το πακέτο WIND/Q
Link to comment
Share on other sites

Ω! thanks φιλε χρήσιμο.... το ενεργοποιώ και εγώ.....

Link to comment
Share on other sites

Στο facebook και πιο συγκεκριμένα εδώ, λέει ότι με κάθε ανανέωση από 20 ευρώ, το F2G κάνει δώρο 200' ομιλίας προς όλους, ωστόσο στην ιστοσελίδα της WIND δεν λέει τίποτα τέτοιο. Έχει κάνει κανείς ανανέωση με 20 ευρώ για να μας πει εάν ισχύει αυτή η προσφορά;
Link to comment
Share on other sites

Στο facebook και πιο συγκεκριμένα εδώ, λέει ότι με κάθε ανανέωση από 20 ευρώ, το F2G κάνει δώρο 200' ομιλίας προς όλους, ωστόσο στην ιστοσελίδα της WIND δεν λέει τίποτα τέτοιο. Έχει κάνει κανείς ανανέωση με 20 ευρώ για να μας πει εάν ισχύει αυτή η προσφορά;

 

για ποιούς ισχύει αυτό? μήπως μόνο για τους νέους συνδρομητές? γιατί αλλιώς μιλάμε για 500' προς όλους χωρίς αφαίρεση ποσού κάρτας!

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία. Εχω κάνει αίτηση από τις 24/4 για φορητότητα. Τους πήρα τη Δευτέρα και μου είπανε ότι σε 3,4 μέρες θύρα ενεργοποιηθεί. Εγώ θα δικαιούμαι τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ ή ούτε καν;; Και κάτι ακόμα, σε αυτό το σημείο μπορώ να διακόψω τη φορητότητα;; Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις τωρα πηρα ενα f2g με το μπονους κανονικα των 300' τον μηνα!

Η κοπελα(απο αυτες που περνανε στις καφετεριες για προωθηση προϊόντων) μας εδωσε τον αριθμο και

είχε τα πακετάκια τα οποια τα ειχε ανοίξει και ενεργοποιησει πριν τις 25/4 οποτε ειπαμε ειναι ευκαιρία για να εχουμε την προσφορά!

 

Γι αυτό έχουν γεμίσει στο μετρό παιδιά της wind που φωνάζουν 300 λεπτά και απορούσα κι εγώ τι λένε ακόμα αφού πλέον σταμάτησε που έτοιμος ήμουν να ρωτήσω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι παροχοι θα καταργησουν σταδιακα το μπονους 300' με ανανεωση.Απλα στην wind θα συνεχισει να ισχυει για τους παλιους.Τα κλασικα της wind.Γι'αυτο και την επιλεξαμε.
Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις τωρα πηρα ενα f2g με το μπονους κανονικα των 300' τον μηνα!

Η κοπελα(απο αυτες που περνανε στις καφετεριες για προωθηση προϊόντων) μας εδωσε τον αριθμο και

είχε τα πακετάκια τα οποια τα ειχε ανοίξει και ενεργοποιησει πριν τις 25/4 οποτε ειπαμε ειναι ευκαιρία για να εχουμε την προσφορά!

μάλιστα...ρωτήσατε κανέναν σε ποιό όνομα είναι ταυτοποιημένα? Γιατί η προσφορά δεν έχει να κάνει με τις κάρτες σιμ αλλά με την ημερομηνία ενεργοποιήσης. Και για να ενεργοποιηθούν πρέπει πρώτα να ταυτοποιηθούν,και φαντάζομαι οτι δεν μπορεί κάποιος να το πάρει τώρα στο όνομά του με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

 

edit

σημερα ήταν και ο αδελφός μου να ενεργοποιηθεί από συμβόλαιο (αρχική ημερομηνία 17/4) αλλά μέχρι τώρα δεν έγινε τίποτα...εχει κάποιος αλλος ενεργοποιηθεί σήμερα εκτος από τον φίλο πιο πάνω? Επίσης,ο διπλασιασμός της πρώτης ανανέωσης για όσους προέρχονται από συμβόλαιο ισχύει ακόμα ή τον έκοψαν?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ας ξαναγίνω λιγο άκυρος....ζήτησα στη σελίδα της Wind στο Facebook να επαναφέρουν ξανά το 0,01€ το λεπτό προς 2 αριθμούς....σίγουρα υπάρχει κόσμος που θέλει να μιλήσει προς 2 αριθμούς Wind....όσοι έχετε Facebook και θέλετε,ελάτε στην σελίδα της Wind και κάντε κανένα post....κάποιος θα το δει τι στο καλό!!Αν μπορείτε πείτε μου και κανένα email να τους στείλω,γιατι σε ένα που βρήκα εδώ και 2 βδομάδες δεν πήρα απάντηση....σορρυ ρε παιδια για το άκυρο αλλα δεν μπορεί μόνο η Wind να μην έχει την υπηρεσία.. Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

εκανα δευτερη φορτιση με 10 ευρω μεσα στον ιδιο μηνα αλλα δεν βλεπω ονλαιν να μου εδωσε παλι τα 300 μπονους. εννοειται εχω το f2g πριν το κοψουνε το μπονους το 300αρι
Link to comment
Share on other sites

Ας ξαναγίνω λιγο άκυρος....ζήτησα στη σελίδα της Wind να επαναφέρουν ξανά το 0,01€ το λεπτό προς 2 αριθμούς....σίγουρα υπάρχει κόσμος που θέλει να μιλήσει προς 2 αριθμούς Wind....όσοι έχετε Facebook και θέλετε,ελάτε στην σελίδα της Wind και κάντε κανένα post....κάποιος θα το δει τι στο καλό!!Αν μπορείτε πείτε μου και κανένα email να τους στείλω,γιατι σε ένα που βρήκα εδώ και 2 βδομάδες δεν πήρα απάντηση....σορρυ ρε παιδια για το άκυρο αλλα δεν μπορεί μόνο η Wind να μην έχει την υπηρεσία..

 

Σωστό σε βρίσκω, θα το επισκεφτώ!

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία. Εχω κάνει αίτηση από τις 24/4 για φορητότητα. Τους πήρα τη Δευτέρα και μου είπανε ότι σε 3,4 μέρες θύρα ενεργοποιηθεί. Εγώ θα δικαιούμαι τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ ή ούτε καν;; Και κάτι ακόμα, σε αυτό το σημείο μπορώ να διακόψω τη φορητότητα;; Ευχαριστώ πολύ

 

Κάποιος που μπορεί να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Σωστό σε βρίσκω, θα το επισκεφτώ!

 

Ξέχασα να διευκρινίσω,στην σελίδα του Facebook...Έβλεπα στο site της Cosmote την υπηρεσία και λέω τόσο δύσκολο ειναι να γίνει;;;και η Vodafone το έχει....μόνο εμείς μπορουμε να επαναφέρουμε την υπηρεσία!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω την πρόταση σου όμως!

 

Επειδή ειμαι από κινητό δεν μπορώ να βάλω link...στο Facebook στην σελίδα WIND,εκεί που γράφουμε για διάφορα προβλήματα εμείς...Giorgos Mousiko το όνομα μου εκεί..τώρα αν χρειαστεί να κάνουμε και κατι παραπάνω ακόμα πιο επίσημα πχ παράπονα στην εξυπηρέτηση η email η οτιδήποτε τέλος πάντων,εγω ειμαι μέσα...από την στιγμή που και οι άλλες 2 εταιρίες την έχουν ως υπηρεσία δεν ειναι κατι δύσκολο!Αρκεί να το.ζητήσουμε πολλοί...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν θα κοπεί το πακέτο ίντερνετ 500MB + 500MB με 5 ευρώ; Στην σελίδα λέει μέχρι 30/4.
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν θα κοπεί το πακέτο ίντερνετ 500MB + 500MB με 5 ευρώ; Στην σελίδα λέει μέχρι 30/4.

 

Πριν λίγες μέρες που τους ρώτησα μου είπαν οτι λήγει αλλα θα ανακοινωθεί από την σελίδα αν συνεχίσει να υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες που τους ρώτησα μου είπαν οτι λήγει αλλα θα ανακοινωθεί από την σελίδα αν συνεχίσει να υπάρχει...

 

Το θέμα είναι ότι φεύγω αύριο για διακοπές και χρειάζομαι το ίντερνετ... αλλά έχω υπόλοιπο μέχρι τις 3/5 450ΜΒ. Θέλω να το ενεργοποιήσω αφού λήξη το παρόν πακέτο. Να το ενεργοποιήσω από σήμερα μην μου κάνει κανένα χουνερι η wind...;

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι φεύγω αύριο για διακοπές και χρειάζομαι το ίντερνετ... αλλά έχω υπόλοιπο μέχρι τις 3/5 450ΜΒ. Θέλω να το ενεργοποιήσω αφού λήξη το παρόν πακέτο. Να το ενεργοποιήσω από σήμερα μην μου κάνει κανένα χουνερι η wind...;

 

Καλύτερα από σήμερα...δεν θα είσαι κ ο μόνος εξάλλου!!Πολλοί το κάναν σήμερα... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα από σήμερα...δεν θα είσαι κ ο μόνος εξάλλου!!Πολλοί το κάναν σήμερα... :)

 

Το ενεργοποιησα :).

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα...ρωτήσατε κανέναν σε ποιό όνομα είναι ταυτοποιημένα? Γιατί η προσφορά δεν έχει να κάνει με τις κάρτες σιμ αλλά με την ημερομηνία ενεργοποιήσης. Και για να ενεργοποιηθούν πρέπει πρώτα να ταυτοποιηθούν,και φαντάζομαι οτι δεν μπορεί κάποιος να το πάρει τώρα στο όνομά του με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

 

edit

σημερα ήταν και ο αδελφός μου να ενεργοποιηθεί από συμβόλαιο (αρχική ημερομηνία 17/4) αλλά μέχρι τώρα δεν έγινε τίποτα...εχει κάποιος αλλος ενεργοποιηθεί σήμερα εκτος από τον φίλο πιο πάνω? Επίσης,ο διπλασιασμός της πρώτης ανανέωσης για όσους προέρχονται από συμβόλαιο ισχύει ακόμα ή τον έκοψαν?

Είναι ταυτοποιημένα στο όνομα της κοπέλας. Υπογράφεις αίτηση μεταβίβασης από το όνομα της στο όνομα σου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία. Εχω κάνει αίτηση από τις 24/4 για φορητότητα. Τους πήρα τη Δευτέρα και μου είπανε ότι σε 3,4 μέρες θύρα ενεργοποιηθεί. Εγώ θα δικαιούμαι τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ ή ούτε καν;; Και κάτι ακόμα, σε αυτό το σημείο μπορώ να διακόψω τη φορητότητα;; Ευχαριστώ πολύ

 

αν σου ειχαν καταχωρησει το αιτημα φορητοτητας πριν ληξει η προσφορα με τα 300' προς ολους, ανεξαρτητα ποτε θα ενεργοποιηθεις θα παρεις αυτοματα την προσφορα!

Link to comment
Share on other sites

αν σου ειχαν καταχωρησει το αιτημα φορητοτητας πριν ληξει η προσφορα με τα 300' προς ολους, ανεξαρτητα ποτε θα ενεργοποιηθεις θα παρεις αυτοματα την προσφορα!

Αυτό ισχύει και για μένα που έκανα αίτημα 26/03/2013 από καρτοσυμβόλαιο wind σε κάρτα f2go; Γιατί η wind μου είπε ότι δεν ισχύει η προσφορά (βέβαια την ενεργοποίηση του f2go την ορίσανε για σήμερα...)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...