Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λιπών πολύ άπλα να το παρατήσουμε το f2g2 θα το καταργήσουν η θα το αλλάξουν .?και όταν τέλος του χρόνου η προσφορά με το ιντερνέτ τη θα γινη ? ξέρω εδώ καπια άτομα γνωρίζουν ..
Link to comment
Share on other sites

λιπών πολύ άπλα να το παρατήσουμε το f2g2 θα το καταργήσουν η θα το αλλάξουν .?και όταν τέλος του χρόνου η προσφορά με το ιντερνέτ τη θα γινη ? ξέρω εδώ καπια άτομα γνωρίζουν ..

 

Πολυ απλα φίλε μου ,αν κόψουν την προσφορά(με το 1,5 GB) ή αν δεν την ανανεώσουν με μια ισάξια ,θα πάμε αλλού:p

Σε δουλειά να βρισκόμαστε:)

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες οι καινούριες οι 10€ όταν τις βάζεις δεν πρέπει να σου μπαίνουν στον λογαριασμό 10€??? Αφού λένε πάνω ότι περιλαμβάνουν τον φόρο 12%, γιατί σου βάζει λιγότερα χρήματα στον λογαριασμό?
Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες οι καινούριες οι 10€ όταν τις βάζεις δεν πρέπει να σου μπαίνουν στον λογαριασμό 10€??? Αφού λένε πάνω ότι περιλαμβάνουν τον φόρο 12%, γιατί σου βάζει λιγότερα χρήματα στον λογαριασμό?

 

Για να σου βάλει 10, έπρεπε να είχες πληρώσει 11,20

 

Ο φόρος υπολογίζεται στην αξία της κάρτας και αφαιρείται από αυτήν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνετε και καμιά καταγγελία γι αυτό το έρμο το sharing? Δεν μπορεί να είναι νόμιμο να έχεις υπηρεσία αναρτημένη στο site σου η οποία έχει πάψει να υσχήει εδώ και 3 μήνες...

 

Εγώ έχω κάνει. Κάνε και εσύ να μαζευτεί κόσμος , να μην νομίζουν ότι θα τρώμε ότι μας σερβίρουν!!

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

...

Βέβαια εαν μια εταιρεία - προσωπική μου άποψη αυτή - έχει πρόβλημα κοντά 90 μέρες και δεν το έχει λύσει μπορεί να χαρακτηριστεί αναξιόπιστη

...

 

Μάλλον ανίκανη πρέπει να χαρακτηριστεί.

 

Εγώ έχω κάνει. Κάνε και εσύ να μαζευτεί κόσμος , να μην νομίζουν ότι θα τρώμε ότι μας σερβίρουν!!

 

Πριν προχωρήσω σε καταγγελία προτίμησα να επικοινωνήσω πρώτα με την εταιρεία.

Προς το τέλος τους έείπα ότι έχω στον έλεγχό μου τουλάχιστον 9 αριθμούς f2g οι οποίοι 7 τουλάχιστον κάνουν ικανές ανανεώσεις και ότι αν τελικά δε βρεθεί σύντομα λύση θα αναγκαστώ να τους αλλάξω εταιρεία.

 

Η απάντηση ήταν, "γιατί δε τα κάνετε καρτοσύνδεση για να ελέγχετε καλύτερα το λογαριασμό σας;". :lol:

Δηλαδή, ότι θυμάμαι χαίρομαι.

Link to comment
Share on other sites

Κατι που νομιζω οτι δεν αναφερθηκε ειναι οτι περασε η 20/9 και η ελαχιστη χρεωση στο f2g2 παραμενει 1sec. Στα υπολοιπα πακετα εγινε 45sec?
Link to comment
Share on other sites

Κατι που νομιζω οτι δεν αναφερθηκε ειναι οτι περασε η 20/9 και η ελαχιστη χρεωση στο f2g2 παραμενει 1sec. Στα υπολοιπα πακετα εγινε 45sec?

 

πολυ σωστη η παρατηρηση σου. ευτυχως δεν το πειραξανε το f2g2. και ελπιζω ετσι να παραμεινει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας...εχω f2go με την προφορα του δωρεαν ιντερνετ (καποια mb)...το W705 που εχω εχει μια υπηρεσια το TrackId...για κανω αναγνωριση καποιου κομματιου χρεωνομαι μιας και συνδεεται στο ιντερνετ??
Link to comment
Share on other sites

αφού έχεις δωρεάν Internet όπως λες. πως να χρεώνεσαι;

 

ελεγα μηπως συνδεεται σε καποιον server της εταιρειας που χρεωνει την υπηρεσια...

Link to comment
Share on other sites

Και να μην είχες το 1,5GB το μήνα, θα συνδεόταν και θα χρεωνόσουν σύμφωνα με την τιμολογιακή πολιτική ογκοχρέωσης της WIND♠:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θα φας από το 1,5 Gb ή τα 100Mb, ότι έχεις ενεργό τεσπα. Κάποιος άλλος τρόπος "μαγικός" να χρεωθείς δεν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε πριν λίγο μήνυμα σε free2go2 φίλης μου

"Tώρα η χρέωση σταματά στα 2 λεπτά τη μέρα! Μίλα 2 λεπτά τη μέρα κι έχεις εντελώς δωρεάν άλλα 20 λεπτά για να μιλάς με όλους. Στείλε κενό sms στο 1238"

Υποθέτω είναι επιλεκτική προσφορά την έχει χρησιμοποιήσει κανένας; Απλά αν δε μεταβάλεται η χρέωση εννοείς ότι με περίπου 0,22€ που κοστίζουν τα 2 πρώτα λεπτά θα μιλάς 22!

 

Για να απαντήσω μόνος μου τελικά η συγκεκριμένη προσφορά λέει τρελλά γιατί με το που συμπληρώσεις 2 λεπτά χρεώσιμα σου στέλνει sms και σε ενημερώνει ότι έχεις άλλα 20 λεπτά δωρεάν για όλη την ημέρα και ειδικά σε free2go2 λέει τρελλά. Μάλιστα μπορεις με μήνυμα να δεις και το υπόλοιπο σου μέσα στη μέρα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για να απαντήσω μόνος μου τελικά η συγκεκριμένη προσφορά λέει τρελλά γιατί με το που συμπληρώσεις 2 λεπτά χρεώσιμα σου στέλνει sms και σε ενημερώνει ότι έχεις άλλα 20 λεπτά δωρεάν για όλη την ημέρα και ειδικά σε free2go2 λέει τρελλά. Μάλιστα μπορεις με μήνυμα να δεις και το υπόλοιπο σου μέσα στη μέρα

καλη για οσους μπορουνε να την ενεργοποιησουνε. δυστυχως στην wind υπαρχουν πελατες δυο ταχυτητων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλη για οσους μπορουνε να την ενεργοποιησουνε. δυστυχως στην wind υπαρχουν πελατες δυο ταχυτητων

 

Υπάρχει και μία τρίτη ταχύτητα. Αυτοί που την ενεργοποίησαν και έκανε ένα μήνα να πάρει μπρος και τώρα θα κάνουν άλλο τόσο να επιστρέψουν τα λεφτά του προηγούμενου. Από αυτό και μόνο πάντως η wind έχασε 3 πελάτες (παρέα) από το δίκτυο της αφού είχαμε και άλλα προηγούμενα και οι τρεις. Έπρεπε πρώτα να γίνουν καταγγελίες για να κάνουν μόνο τα μισά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μία τρίτη ταχύτητα. Αυτοί που την ενεργοποίησαν και έκανε ένα μήνα να πάρει μπρος και τώρα θα κάνουν άλλο τόσο να επιστρέψουν τα λεφτά του προηγούμενου. Από αυτό και μόνο πάντως η wind έχασε 3 πελάτες (παρέα) από το δίκτυο της αφού είχαμε και άλλα προηγούμενα και οι τρεις. Έπρεπε πρώτα να γίνουν καταγγελίες για να κάνουν μόνο τα μισά.

 

Πες μας, αν θες, περισσότερες λεπτομέρειες. Πιθανόν να βοηθήσεις και άλλους χρήστες έτσι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι;;;εχω ενεργοποιησει μια υπηρεσια που με καθε ανανεωση 5 ευρω εχω δωρεαν προς ολους 30λεπτα+μηνυματα για μια μερα,με ανανεωση απο 10ευρω 90λεπτα+μνμ για 7μερες κτλ...αλλα θυμαται κανεις πως το ενεργοποιουμε για να το κανω και σε ενα αλλο F2G;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι;;;εχω ενεργοποιησει μια υπηρεσια που με καθε ανανεωση 5 ευρω εχω δωρεαν προς ολους 30λεπτα+μηνυματα για μια μερα,με ανανεωση απο 10ευρω 90λεπτα+μνμ για 7μερες κτλ...αλλα θυμαται κανεις πως το ενεργοποιουμε για να το κανω και σε ενα αλλο F2G;

 

Υπάρχει τέτοια υπηρεσία??? :blink: Καλό ακούγεται :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια υπηρεσία??? :blink: Καλό ακούγεται :rolleyes:

 

μπορει να ηταν κ αυτη επιλεκτιλη...εχει παντως κανα 2-3μηνες που το χω κανει!!!αλλα αν το χει κανει καποιος αλλος και θυμαται πως ας το πει.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν το πρωί από τη Wind προτείνοντας μου να αλλάξω πακέτο καρτοκινητής. Έχω το F2G2 και προφανώς μου πρότειναν την νέα καρτοκινητή.

Όταν είπα στην κοπέλα ότι έχω προνομιακή χρέωση με το F2G2 (€0,10/λεπτό), μου ανέφέρε ότι θα ισχύει ως τέλη 2010! :mad:

Αν ισχύσει με βλέπω για Q. Κρίμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν το πρωί από τη Wind προτείνοντας μου να αλλάξω πακέτο καρτοκινητής. Έχω το F2G2 και προφανώς μου πρότειναν την νέα καρτοκινητή.

Όταν είπα στην κοπέλα ότι έχω προνομιακή χρέωση με το F2G2 (€0,10/λεπτό), μου ανέφέρε ότι θα ισχύει ως τέλη 2010! :mad:

Αν ισχύσει με βλέπω για Q. Κρίμα...

 

Καινούργιο φρούτο αυτό, μέχρι τώρα έπαιρναν για να το γυρίσεις σε συμβόλαιο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο φρούτο αυτό, μέχρι τώρα έπαιρναν για να το γυρίσεις σε συμβόλαιο

 

ε δεν ειναι λιγο περιεργο αυτο....?

και ποιος δεν ξερεις για την wind καρτοκινητη...!

μενουμε στο f2go2 και δεν διατυμπανίζουμε της χρεωσεις μας.... ;)

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ε δεν ειναι λιγο περιεργο αυτο....?

και ποιος δεν ξερεις για την wind καρτοκινητη...!

μενουμε στο f2go2 και δεν διατυμπανίζουμε της χρεωσεις μας.... ;)

 

Tο άλλο περίεργο είναι γιατί δεν το καταργούν από τώρα το f2g2 αφού τους χαλάει τόσο πολύ. Ήδη με τα 12 λεπτά που πήγαν το sms έχει ξενερώσει απίστευτα πολύς κόσμος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...