Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα δικά μου δουλεύει κανονικότατα... τσέκαρε τον αριθμό που ρύθμισες μήπως έχεις κάνει κάποιο λάθος σε κάποιο ψηφίο.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως παιζει ρολο οτι ο αριθμος ειναι απο φορητοτητα? Λεω μηπως θελει να περασουν καποιες μερες μεχρι να τον δεχτει σαν wind. Αλλα λογικα αν ο αριθμος δεν ηταν οκ δεν θα ελεγε κατι?

 

Γενικως, οταν θελω να προσθεσω μονο εναν αριθμο τι κανω? Γιατι λεει βαλτε τον ενα αριθμο, τον βαζω, και μετα λεει βαλτε τον δευτερο. Εκει τι κανω, κλεινω το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Λες γι αυτο με χρεωσε τον αριθμο που ειχα δηλωσει? Δεν εχω αλλο αριθμο να βαλω ομως :(

Πως θα σιγουρευτουμε αν οντως αυτο φταιει? Γιατι στο 1260 δεν ξανα περνω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα κι εγώ το πρόβλημα, μάλλον αυτό είναι, αλλά ας περιμένεις λίγες ώρες, κάποιος που το χρησιμοποιεί , θα σου πει... Στείλε κι ένα mail από το site της WIND και ρώτα...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την online εξυπηρετηση πελατων, ειχα στειλει πριν μερικες βδομαδες ενα ερωτημα μεσω mail στη wind και μου απαντησαν μετα απο 5 μερες, εργασιμες κιολας!!

 

Πολυ μεγαλη εξυπηρετηση... Για μενα το εχουν χασει το παιχνιδι στον τομεα αυτο.

 

Ελπιζω να απαντησει καποιος που εχει δουλεψει το προγραμμα με εναν αριθμο και του δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την online εξυπηρετηση πελατων, ειχα στειλει πριν μερικες βδομαδες ενα ερωτημα μεσω mail στη wind και μου απαντησαν μετα απο 5 μερες, εργασιμες κιολας!!

 

Πολυ μεγαλη εξυπηρετηση... Για μενα το εχουν χασει το παιχνιδι στον τομεα αυτο.

 

Ελπιζω να απαντησει καποιος που εχει δουλεψει το προγραμμα με εναν αριθμο και του δουλεψε.

 

Εγώ χρησιμοποιώ καμοιά φορά την ''Online Εξυπηρέτηση Πελατών'' και είμαι μια χάρα.Μέσα σε 1 εργάσιμη μου έχουν απαντήσει.:).(π.χ.Τις προάλλες τους έστειλα email ένα απόγευμα και το πρωί της επομένης είχα ένα ΝΕΟ@EMAIL).Εμένα πάντως όπως προείπα μου δουλεύει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ καμοιά φορά την ''Online Εξυπηρέτηση Πελατών'' και είμαι μια χάρα.Μέσα σε 1 εργάσιμη μου έχουν απαντήσει.:).(π.χ.Τις προάλλες τους έστειλα email ένα απόγευμα και το πρωί της επομένης είχα ένα ΝΕΟ@EMAIL).Εμένα πάντως όπως προείπα μου δουλεύει μια χαρά!

 

Μάλλον με τα φεγγάρια τους είναι. Μία φορά μου απάντησαν μετά από 15 μέρες, και αφού είχα στείλει το ίδιο αίτημα δύο φορές. Μία άλλη μου απάντησαν σε μία μέρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σου δουλευει με ενα νουμερο η με 2?

 

Πρέπει να δηλώσεις 2 νούμερα και να περιμενεις μεχρι να σου πει οτι οι αριθμοι καταχωρηθηκαν και να κλήσει η γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

o διπλασιασμος εγινε 50%

 

πριν μια εβδομαδα μου ηρθε μηνυμα για να ανανεωσω μεχρι 31/7 ωστε να παρω δωρεαν 50% επιπλεον χρονο ομιλιας για την πρωτη καρτα που θα βαλω.

μετα απο δυο ακομα μηνυματα που μου το υπενθυμισαν, εκανα χθες την ανανεωση κ πηρα το 50%

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δηλώσεις 2 νούμερα και να περιμενεις μεχρι να σου πει οτι οι αριθμοι καταχωρηθηκαν και να κλήσει η γραμμή.

 

Οκ κατάλαβα. Τελικά θα ενεργοποίησω το wind της παρέας,βολεύει πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο απιστευτα μεγαλο χρονικο διαστημα ηρθε μυνημα για 50% (νομιζα πως τα σταματησαν).Δεν ξερω αν αξιζει να ριξω μεγαλη καρτα αλλα ισως και να ειναι ευκαρια.

 

-Τελικα ακομα 30 ειναι το μεγιστο που μπορω η το αλλαξαν?

-Γινεται και με καρτα απο περιπτερο,οχι μονο απο καταστημα ετσι?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και καιρο το f2g1 χωρις να παρακολουθω τις αλλαγές.ειναι ακόμα το πιο οικονομικό της αγοράς η χρήζει αλλαγή πλέον;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω ερώτηση! Έχω έναν αριθμό F2G με 7.07€ μέσα! Προ ημερών μου έδωσαν ένα νουμεράκι F2G δωρεάν το οποίο σου βάζει 1€ κάθε μήνα στην κάρτα, με δύο προϋποθέσεις:

1) Να καταναλώνεις τουλάχιστον 1€ τον μήνα (εύκολο να το κατορθώσω)

2) Να κάνω μια ανανέωση μέσα στους 2 πρώτους μήνες από την ενεργοποίησή του.

 

Το ερώτημά μου είναι για την προϋπόθεση (2). Αν μεταφέρω 6€ χρόνο ομιλίας στο καινούριο νούμερο(από το παλιό που έχω μονάδες), θα θεωρηθεί σαν ανανέωση ή τσάμπα θα πληρώσω την υπηρεσία μεταφοράς?

Και αν δεν θεωρηθεί ανανέωση αυτή η μεταφορά χρόνου ομιλίας, μπορώ απλά να βάλω κανά 1€,2€ ή 3€ σε ένα κατάστημα και να θεωρηθεί κανονική ανανέωση χρόνου ομιλίας έτσι ώστε να μου βάλει τα υπόλοιπα 11€ χρόνου ομιλίας τους επόμενους 11 μήνες?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω ερώτηση! Έχω έναν αριθμό F2G με 7.07€ μέσα! Προ ημερών μου έδωσαν ένα νουμεράκι F2G δωρεάν το οποίο σου βάζει 1€ κάθε μήνα στην κάρτα, με δύο προϋποθέσεις:

1) Να καταναλώνεις τουλάχιστον 1€ τον μήνα (εύκολο να το κατορθώσω)

2) Να κάνω μια ανανέωση μέσα στους 2 πρώτους μήνες από την ενεργοποίησή του.

 

Το ερώτημά μου είναι για την προϋπόθεση (2). Αν μεταφέρω 6€ χρόνο ομιλίας στο καινούριο νούμερο(από το παλιό που έχω μονάδες), θα θεωρηθεί σαν ανανέωση ή τσάμπα θα πληρώσω την υπηρεσία μεταφοράς?

Και αν δεν θεωρηθεί ανανέωση αυτή η μεταφορά χρόνου ομιλίας, μπορώ απλά να βάλω κανά 1€,2€ ή 3€ σε ένα κατάστημα και να θεωρηθεί κανονική ανανέωση χρόνου ομιλίας έτσι ώστε να μου βάλει τα υπόλοιπα 11€ χρόνου ομιλίας τους επόμενους 11 μήνες?

 

θα θεωρηθει σαν ανανεωσει.

γιατι απο την στιγμη που θα κανεις μεταφορα χρηματων,το νουμερο που θα δεχτει τα χρηματα ,ανανεωνεται η ημερομηνια ληξης του αριθμου οπως οταν περνασ μια κανονικη καρτα ανανεωσης.

μπορεις να κανεις ανανεωση απο 3 ευρω και πανω στα καταστηματα.

 

To F2G 2 αντιστοιχο του FROG δεν ειναι το καλυτερο?

 

το ιδιο ειναι.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

θα θεωρηθει σαν ανανεωσει.

γιατι απο την στιγμη που θα κανεις μεταφορα χρηματων,το νουμερο που θα δεχτει τα χρηματα ,ανανεωνεται η ημερομηνια ληξης του αριθμου οπως οταν περνασ μια κανονικη καρτα ανανεωσης.

μπορεις να κανεις ανανεωση απο 3 ευρω και πανω στα καταστηματα.

 

Α, ωραία, ευχαριστώ! Έτσι θα το κάνω τελικά, για να μην πληρώνω τσάμπα λεφτά από 'δω κι από' κει για ανανεώσεις... Οπότε έχω 12€ τσαμπέ... :D

Thank you WIND!!!

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση έχω, όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει! Μπορώ να μεταφέρω μονάδες από καρτοκινητό WIND F2G σε καρτοκινητό WIND AB Βασιλόπουλος?
Link to comment
Share on other sites

To F2G 2 αντιστοιχο του FROG δεν ειναι το καλυτερο?

 

Μέχρι στιγμής τα πακέτα f2g 1 και f2g 2 έχουν τις ίδιες ακριβώς χρεώσεις, με μόνη διαφορετική την αποστολή γραπτών μηνυμάτων προς εξωτερικό που χρεώνεται 2 λεπτά στο "1" και 4 λεπτά στο "2".

 

Οι τιμές του f2g 1 όμως όσον αφορά τα μηνύματα προς Q και εξωτερικό είναι τιμές "προσφορά" (οι οποίες μάλιστα στο original πακέτο έχουν καταργηθεί) και κανείς δεν ξέρει πόσο ακόμα θα κρατήσουν. Η wind σύμφωνα με τους όρους του προγράμματος "δέσμευση τιμής" μπορεί να τροποποιήσει τις χρεώσεις αυτές είτε στην κατεύθυνση της νέας προσφοράς της q-telecom (δηλ. χαμηλότερες χρεώσεις το βράδυ) ή προς την κατεύθυνση των βασικών χρεώσεων Q

 

μπορεις να κανεις ανανεωση απο 3 ευρω και πανω στα καταστηματα.

 

πλέον μπορείς να κάνεις ανανέωση από 1 ευρώ στα καταστήματα http://www.wind.com.gr/pages.fds?langid=1&pageid=1027

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα πακέτα του WIND F2G (F2G 1,F2G 2 κλπ.....) υπάρχει και το Ciao Mobile;;;;;:worry::worry::worry::worry::worry::worry:

 

Επειδή βγήκε πρόσφατα το ciao ίσως να μην έχουν προλάβει να το βάλουν στην δέσμευση τιμής ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και αλλιώς οι χρεώσεις των διεθνών κλήσεων μέχρι στιγμής δεν συμπεριλαμβάνονται στα πακέτα που είναι στα πλαίσια της δέσμευσης τιμής, οπότε στις υπόλοιπες χρεώσεις το ciao είναι ακριβώς ίδιο με το frog. Άρα δεν έχει κανένα νόημα να επιλέξεις ένα πιθανό μελλοντικό F2Gx αντίστοιχο του ciao, εάν δεν συμπεριληφθούν και οι φθηνές χρεώσεις προς ΗΠΑ, Ιταλία και Αλβανία..
Link to comment
Share on other sites

Έτσι και αλλιώς οι χρεώσεις των διεθνών κλήσεων μέχρι στιγμής δεν συμπεριλαμβάνονται στα πακέτα που είναι στα πλαίσια της δέσμευσης τιμής, οπότε στις υπόλοιπες χρεώσεις το ciao είναι ακριβώς ίδιο με το frog. Άρα δεν έχει κανένα νόημα να επιλέξεις ένα πιθανό μελλοντικό F2Gx αντίστοιχο του ciao, εάν δεν συμπεριληφθούν και οι φθηνές χρεώσεις προς ΗΠΑ, Ιταλία και Αλβανία..

 

Για τον ίδιο λόγο άλλωστε δεν έχει μπει και το πακέτο ΑΒ-Βασιλόπουλος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...