Jump to content

Είστε καπνιστές, πρώην καπνιστές ή άκαπνοι;


ecep
 Κοινοποίηση

Είστε καπνιστές, πρώην καπνιστές ή άκαπνοι?  

475 members have voted

  1. 1. Είστε καπνιστές, πρώην καπνιστές ή άκαπνοι?

    • Δεν καπνίζω
      280
    • Καπνίζω
      145
    • Το έκοψα
      50


Recommended Posts

Εγώ καπνίζω όλη μέρα, κ το κόβω όταν πέφτω για ύπνο (:P). Ένας καπνος (ο μικρός) μου πάει 3-4 μέρες (ανάλογα με τα κέφια). Πρίν αρχίσω τον καπνό, το πακέτο πήγαινε 1,5 μέρα αντε 2 μέρες το πολύ...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 402
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνω δύο πακέτα 25άρια την ημέρα... Και προς το παρόν δεν έχω σκοπό να το αλλάξω αυτό.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

δεν καπνίζω , δεν έχω δοκιμάσει καν και ούτε πρόκειται!

θέλω να αναπνέω.....

 

υγ : γκαρφ...και εγώ βλέπω πως καπνίζω στον ύπνο μου και σαν φουγάρο :p :lol:

στεναχώρια είναι!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Aσε, εφιάλτης ειναι για μενα.

Και παντα το ίδιο συγκεκριμένο όνειρο: ανάβω ενα τσιγάρο κ λέω, έλα μωρέ, ένα μονο. Το καπνίζω και μετα το σβύνω έντρομη και κοιτάζω τη γόπα με ενοχή.

Αυτο το βλέπω μόνιμα.:(

Link to comment
Share on other sites

δεν καπνίζω , δεν έχω δοκιμάσει καν και ούτε πρόκειται!

θέλω να αναπνέω.....

 

υγ : γκαρφ...και εγώ βλέπω πως καπνίζω στον ύπνο μου και σαν φουγάρο :p :lol:

στεναχώρια είναι!:wacko:

 

Aσε, εφιάλτης ειναι για μενα.

Και παντα το ίδιο συγκεκριμένο όνειρο: ανάβω ενα τσιγάρο κ λέω, έλα μωρέ, ένα μονο. Το καπνίζω και μετα το σβύνω έντρομη και κοιτάζω τη γόπα με ενοχή.

Αυτο το βλέπω μόνιμα.:(

 

Καλά αν είναι έτσι γιατί δεν το κόβετε;:) :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

στον ύπνο μας;:confused:

άγνωστε οι βουλές του υποσυνείδητου

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχα...μωρεεεεεεε?τι να πω και εγω ου ολα τα περιμενα και εγιναν αλλιως...

νανακια...

και τσιγαρακι στο φουλ...

:hypno: :ninja: :zzz: :dizzy: :what: :help:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως καπνιζω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καπνίζω , αλλά ΟΛΟΙ οι άλλοι γύρω μου καπνίζουν (και οι περισσότεροι φίλοι μου μαζί) .... οπότε "καπνίζω" και γω! :blink: http://forum.softpedia.com/style_emoticons/default/wallbash.gif

Με τόση κάπνα στις καφετέριες, στα Club και σε υπηρεσίες, τι να το κάνεις το τσιγάρο... τράβα μια καλή εισπνοή τζούρας στο αέρα και έχεις μαστουρώσει http://forum.softpedia.com/style_emoticons/default/cigar.gif:mad:

Και ένα άλλο περίεργο που συμβαίνει με μένα, είναι ότι σπάζομαι όταν βλέπω γυναίκες να καπνίζουν .... δεν ξέρω γιατί, να πεις ο τρόπος που το κρατάνε , ο τρόπος που το ρουφάνε :shifty: ...

Ειδικά όταν τις βλέπω και οδηγούν και καπνίζουν :chair:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό δεν με ενοχλεί καθόλου.:p

Αυτό όμως που μου φαίνεται αντιαισθητικό, ειναι να καπνίζουν γυναίκες στο δρόμο. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Κάπνιζα για μικρό χρονικό διάστημα αλλά το έκοψα.

Ούτε στα club πλέον.

Δεν είναι μαγκιά να χαλάς την υγεία σου.

Το οδήγημα-γυναίκες-κάπνισμα και μένα με ξινίζει λίγο αλλά εντάξει..

Γούστα τους καπέλα τους.

 

Αυτό που με εκνευρίζει αφάνταστα είναι να κοκκινίζουν και να τρέχουν τα μάτια μου απο τον καπνό. Ξενερώνω και χάνω κάθε διάθεση αμέσως. Είναι και που είναι ευαίσθητα τα μάτια μου, η καπνίλα χειροτερεύει τη κατάσταση.

Και συν τοις άλλοις δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι καπνίζουν σαν φουγάρα σε εσωτερικούς χώρους.

Που πήγε ο σεβασμός προς τον συνάνθρωπο επιτέλους;

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καπνίζω , αλλά ΟΛΟΙ οι άλλοι γύρω μου καπνίζουν (και οι περισσότεροι φίλοι μου μαζί) .... οπότε "καπνίζω" και γω! :blink: http://forum.softpedia.com/style_emoticons/default/wallbash.gif

Με τόση κάπνα στις καφετέριες, στα Club και σε υπηρεσίες, τι να το κάνεις το τσιγάρο... τράβα μια καλή εισπνοή τζούρας στο αέρα και έχεις μαστουρώσει

+10000000:mad:

Ειδικα σε καφετεριες, κλαμπ κ.τ.λ. οταν γυρναω σπιτι ειμαι καπνιστη(γαλοπουλα:p)...:wacko: Βρωμαω τσιγαριλα...:(

 

 

Θυμαμαι πριν λιγα χρονια σε ενα νοσοκομειο, ατομο(70χρονος) που λιγο μετα απο μια εγχειρηση καρδιας και αφου εννοειται ο γιατρος του ειχε πει "κομμενο το τσιγαρο μαχαιρι..." ο ανθρωπος βγηκε με τον ορο εξω για να καπνισει...

Πραγματικα μου ηρθε να τον αρχισω στα μπινελικια...:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν πρώην. Είδα πως ήταν μια μ@λ@κί@ και μισή κ τό 'χω κόψει εδώ και ένα χρόνο :)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

to exw kopsei edw k 3 evdomades k noiwthw hdh poly kala den laxaniazw k aisthanomai kathariothta sta rouxa mou!!! proteinw na to kanoun oloi oi 3 prwtes meres einai dyskoles meta eisai ok

κι ομως εγω το εκοψα 3 μερες χαλαρα

και μετα παλι τα ιδια.

 

ειναι ομορφη αισθηση να μη καπνιζεις...αλλα.......κολαει το μυαλο και ξανα τα ιδια :(

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Η βλακεία είναι ότι παλαιότερα περνούσε η αντίληψη πως αν δεν καπνίζεις δεν θεωρήσε και τόσο της παρέα και σου την λέγανε.Ή το ακόμα χειρότερο.

Δεν είσουνα "μάγκας" αν δεν κάπνιζες και εσύ...

Εγώ πάντως πότε δεν ήθελα το τσιγάρο και μετά από εμπειρία με νοσοκομεία στην οικογένεια αλλά και σε πολλούς γνωστούς ξέρω ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση ΟΥΤΕ να το δοκιμάσω...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Μ' άρεσει το ποσοστο πάντως, εειναι αισιοδοξο για το μέλλον....!:)

Κι εγω στην πλιοψηφια ανήκω, αν κι εχω κανει καποιες φορες, πριν 1 βδομαδα τελευταια, οταν το επιβαλει μερικες φορες η διαθεση ή το κλήμα. Αλλα ειμαι σιγουρη για τον εαυτο μου οτι μπορω να μεινω σ' αυτο το 1-2 μαι φορα το 3μηνο και δε νομιζω να εχει νόημα για μενα κατι παραπανω. Θα ειναι σαν εχω πει στον εαυτο μου οτι δεν υπαρχουν διεξοδοι, οποτε δεν ειμαι τετοιος τυπος. Χωρις να εννοω τιποτα για κανεναν, ειναι προσωπικο στοιχημα!

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καπνίζω , αλλά ΟΛΟΙ οι άλλοι γύρω μου καπνίζουν (και οι περισσότεροι φίλοι μου μαζί) .... οπότε "καπνίζω" και γω! :blink:

Και ένα άλλο περίεργο που συμβαίνει με μένα, είναι ότι σπάζομαι όταν βλέπω γυναίκες να καπνίζουν .... δεν ξέρω γιατί, να πεις ο τρόπος που το κρατάνε , ο τρόπος που το ρουφάνε :shifty: ...

 

Ουτε εγω καπνιζω, και ουτε θελω να το αρχισω... Συμφωνω με τα λεγομενα του hasioti 100% ! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Δεν καπνιζα ουτε και καπνιζω...

 

Eτσι μπραβο!!!;)

Γι'αυτο σ'αγαπαω!Η μαλλον και για αυτο!!!:happy::*

 

κι εγω μια απο τα ιδια!;)

Link to comment
Share on other sites

Αν και στη Γερμανια ειχα παρεες που καπνιζαν και μαυρο, εγω δεν εχω βαλει ουτε τσιγαρο στο στομα μου! ειμαι φανατικος εχθρος του καπνισματος! πιστευω ειναι οτι πιο περιττο υπαρχει στη ζωη μας!
Link to comment
Share on other sites

Αν και στη Γερμανια ειχα παρεες που καπνιζαν και μαυρο, εγω δεν εχω βαλει ουτε τσιγαρο στο στομα μου! ειμαι φανατικος εχθρος του καπνισματος! πιστευω ειναι οτι πιο περιττο υπαρχει στη ζωη μας!

 

Ακριβώς:D . Απεχθάνομαι το τσιγάρο.

Και πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως κάποιος μπορεί να είναι περιστασιακός καπνιστής. Κάποια στιγμή δε θα εθιστεί?

Επίσης θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους και την απαράδεκτη συμπεριφορά της πλειοψηφίας των καπνιστών:mad:

Link to comment
Share on other sites

Kapnisths kai dn skeftomai na to koyw.Oso gia thn sumperifora mas,dn uparxei tpta to kako apla oi mh kapnistes polles fores exoun komplex kai sou zalizoun ta ... :) :lol: :) :)E ekei einai pou ton trampoukizeis k esy! :lol: Ama exei o allos sobaro problhma enta3ei 8a upoxwrhsoume alla sthn telikh autos exei to problhma kai oxi egw.Ara mporei kallista na metakinh8ei.

 

 

Auta.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Να μετακινηθεί αλλά να πάει που?

Και δεν έχει αυτός το πρόβλημα αλλά ο καπνιστής. Αυτός ενοχλεί τον μη καπνιστή. Ο μη καπνιστής απαιτώντας να μην αναπνέει τον καπνό μόνο καλό μπορεί να κάνει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...