Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Original size μήπως?

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βασικα ο λογος που θελω να κανω αναβαθμιση ειναι μηπως και βελτιωθει η αυτονομια του κινητου γιατι η μπαταρια του δεν κραταει πολυ..

Επισης οταν μου στειλαν φωτο τραβηγμενες απο το k850 δεν μπορω να τις δω καλα στο τηλεφωνο , ουτε να τις επεξεργαστω!!!

Ελεγα μηπως μπορουσε να βελτιωθει κατι τετοιο.

Η μπαταρια δεν θα διορθωθει.τωρα με τις φωτογραφιες αν ο φιλος που σου τις εστειλε τις εχει τραβηξει σε αναλυση 5mp φυσικο και επομενο ειναι να μην μπορεις να της επεξεργαστεις! κι εμενα μου στειλαν φωτογραφια απο Κ850ι στο w810i και ουτε μπορεσα να την δω.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Ένας φίλος μου πήρε χθες από εδώ: e-shop το k810i.....

όλα ok μέχρι τη στιγμή που πήγε να το φορτίσει....

τότε άρχισε να μυρίζει σαν καμμένο....

ξέρει κανέις τι μπορεί να φταίει...???

η μπαταρία, ο φορτιστής ή το κινητό...???

έχει τύχει σε κανέναν...???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Ένας φίλος μου πήρε χθες από εδώ: e-shop το k810i.....

όλα ok μέχρι τη στιγμή που πήγε να το φορτίσει....

τότε άρχισε να μυρίζει σαν καμμένο....

ξέρει κανέις τι μπορεί να φταίει...???

η μπαταρία, ο φορτιστής ή το κινητό...???

έχει τύχει σε κανέναν...???

απο το e-shop :down: εχω ακουσει τα χειροτερα.να το παει πισω και να ζητησει αλλο :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος του se k810i , και σήμερα μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα

Όταν ανοίγω το πορτάκι για να ενεργοποιηθεί η κάμερα μου βγάζει το εξής μηνυμα

<<εκτελειται μια άλλη εφαρμογή.Κλείστε την και μετά ξεκινήστε την κάμερα.>>

Χωρίς να εκτελείται καμία εφαρμογή στο παρασκήνιο.:(

Το μήνυμα αυτό μου το εμφανιζει και όταν προσπαθώ να ενεργοποιήσω την καμερα από το μενού.

να σημειώσω επίσης ότι δεν δουλεύει και η video- κλήση,

(μήνυμα λάθους,<< η video κλήση απέτυχε>>.)

Αν έχει παρουσιαστεί σε κανέναν το ιδιο πρόβλημα και ξέρει τη λύση ας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος του se k810i , και σήμερα μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα

Όταν ανοίγω το πορτάκι για να ενεργοποιηθεί η κάμερα μου βγάζει το εξής μηνυμα

<<εκτελειται μια άλλη εφαρμογή.Κλείστε την και μετά ξεκινήστε την κάμερα.>>

Χωρίς να εκτελείται καμία εφαρμογή στο παρασκήνιο.:(

Το μήνυμα αυτό μου το εμφανιζει και όταν προσπαθώ να ενεργοποιήσω την καμερα από το μενού.

να σημειώσω επίσης ότι δεν δουλεύει και η video- κλήση,

(μήνυμα λάθους,<< η video κλήση απέτυχε>>.)

Αν έχει παρουσιαστεί σε κανέναν το ιδιο πρόβλημα και ξέρει τη λύση ας απαντήσει.

 

φιλε μου πρεπει να του γινει αναβαθμιση σε αντιπροσωπεια.δεν μπορεισ εσυ να την κανεις μεσω της ιστοσελιδας

:)
Link to comment
Share on other sites

Για τη video κληση φταιει το σημα σου..Κ να δειχνει οτι εχεις,πρεπει ναναι πολυ δυνατο για να γινει κ να εχει κ ο αλλος. Αν προσπαθεις να την κανειςκ με το που πατας να γινει η κληση,σου βγαζει ακαριαια αυτο το μηνυμα,φτιαει το δικο σου σημα ή εχεις κλειστο το 3G, αλλιως,αν προσπαθει να την κανει κ στοβγαζει μετα απο λιγο,φταιει το σημα του αποδεκτη..Εμενα πχ κανει videoκληση μονο στο μπαλκονι,κ σε καποια σημεια συγκεκριμενα.Αν μετακινηθω το χανει,κοβεται,κ δε μπορω να ξαναπαρω α κ δειχνει οτι εχει σημα..Κ ειμαι στο κεντρο της αθηνας.Βεβαια ειναι πολλες οι πολυκατοικιες τριγυρω κλπ κλπ,οταν ειμαι στο δρομο,πχ πατησιων,μια χαρα παιρνει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Ένας φίλος μου πήρε χθες από εδώ: e-shop το k810i.....

όλα ok μέχρι τη στιγμή που πήγε να το φορτίσει....

τότε άρχισε να μυρίζει σαν καμμένο....

ξέρει κανέις τι μπορεί να φταίει...???

η μπαταρία, ο φορτιστής ή το κινητό...???

έχει τύχει σε κανέναν...???

Εμενα οταν παω να το φορτισω ο φορτιστης μου κανει καμια φορα εναν περιεργο ηχο.Κατι σαν τσαφ τσαφ τσαφ....ενω η συσκευη δουλευει μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, το εχει κανει κανεις αυτο ?

Η προσωψη του κ810 ταιριαζει? υπαρχει συμετρια στα κουμπια?

 

to exw ftiaksei egw apo k800 se k810. des perissotera sto http://www.cnn.cn

einai poli katatopiostiko site me odigies, paraggelia covers kai kali piotita ilikwn se sxesi me 2-3 alla e-shops pou agorasa apo to ebay.

Link to comment
Share on other sites

απο το e-shop :down: εχω ακουσει τα χειροτερα.να το παει πισω και να ζητησει αλλο :mad:

 

το πήγε πίσω την δεύτερη- τρίτη μέρα που το πήρε και του είπαν ότι δεν κάνουν αλλάγες και θα το έστελναν στην αντιπροσωπεία..........

 

ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα γιατί δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη στις αντιπροσωπείες....

 

και όχι τίποτα άλλο, αλλά τίθεται και θέμα υγείας....

αν έχει καποιο πρόβλημα που δεν λυθεί, μπορεί να σκάσει καμιά μπαταρία καμιά ώρα....!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση εκ μέρους ενός φίλου που πήρε προχτές το Κ810. Όταν βγάζει φωτογραφίες πατάει ελαφρώς το πλήκτρο της φωτογραφικής για να κάνει auto focus. Αφού κάνει πατάει πλήρως το κουμπί αλλά το κινητό αρνείται να πάρει τη φωτογραφία. Αν πατήσει το κουμπί τέρμα απευθείας τότε το κινητό φωτογραφίζει κανονικά.

 

Υπάρχει λύση για αυτό; Είναι θέμα αναβάθμισης;

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν ρωτάω κάτι που ίσως έχει ειπωθεί.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, θελω να μαθω αν το K810i δεχεται το Handsfree Headset HPM-70 η οποιοδηποτε αλλο παρομοιο μοντελο handsfree με ελαστικα ακουστικα γιατι αυτο που ηδη περιεχει (ΗPM-62)δεν με βολευει καθολου....:worry:

 

ευχαριστω!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, θελω να μαθω αν το K810i δεχεται το Handsfree Headset HPM-70 η οποιοδηποτε αλλο παρομοιο μοντελο handsfree με ελαστικα ακουστικα γιατι αυτο που ηδη περιεχει (ΗPM-62)δεν με βολευει καθολου....:worry:

 

ευχαριστω!!:rolleyes:

Μπορεις να βαλεις οτι handsfree θελεις.το βυσμα ειναι ιδιο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

^ευχαριστω αδερφε...;)

Παρακαλώ.

παντως αμα παρεις ακουστικα walkman κανα 20 ευρο.μπορεις να βαλεις μετα οτι ψειρες θελεις.δηλαδη το υπαρχον σετ χωριζεται σε 2 μερη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω υποψην μου...ειναι καλη φαση γιατι αυτα τα ατιμα τα λαστιχακια βαλε βγαλε μεσα στο τσαντακι χανονται τα ατιμα..αν κ θα εχω καβαντζα τις αχρησιμοποιητες ψειρες που ειχε το κουτι του Κ810ι...
Link to comment
Share on other sites

Ποιος θεωρείται ο αντικαταστάτης του Κ810? Στο eshop αφού η τιμή του έπεσε στα 199 Euro, πλέον έχει εξαντληθεί. Σταμάτησε η παραγωγή του? Στα 199 είναι η τιμή του και στο Πλαίσιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

θελω να αγορασω ενα ακουστικο bluetooth της νοκια αλλα καποιος μου ειπε οτι δεν ειναι συμβατα με κινητα της sony ericsson, οπως αυτο το κ810 που εχω!

Ξερει καποιος κατι σχετικο???

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

θελω να αγορασω ενα ακουστικο bluetooth της νοκια αλλα καποιος μου ειπε οτι δεν ειναι συμβατα με κινητα της sony ericsson, οπως αυτο το κ810 που εχω!

Ξερει καποιος κατι σχετικο???

Δεν υσχύει κάτι τέτοιο φίλε μου. Εγώ για παράδειγμα το BH-303 της Nokia μια χαρά το συνδέω με το K810. Όλα τα bluetooth hands free μπορούν να συνδεθούν με όλα τα κινητά που υποστιρίζουν το προφίλ bluetooth hands free.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Απλά,πρέπει να δεις αν υπάρχει το υπάρχον προφιλ στο Κ810(το οποίο σαφώς και υπάρχει) :)

 

Φυσιολογικά,θα πρέπει να λειτουργεί,αν και μερικές φορές παρουσιάζονται δυσλειτουργίες.

 

Δες επίσης στο σάιτ της Νοκια μήπως τυχόν λέει τα συμβατά μοντέλα άλλων κατασκευαστών!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ το προφίλ με την έννοια που υπάρχει στα κινητά, αλλά με την έννοια της υπηρεσίας που να υποστιρίζει το firmware. Δεν υπάρχει bluetooth κινητό που να μην υποστιρίζει bluetooth hands free. Κάποια δεν υποστιρίζουν hid, κάποια άλλα δεν υποστιρίζουν obex, αλλά bluetooth hands free υποστιρίζουν όλα. Δε θα συναντήσεις καμία δυσλειτουργία, είμαι απολύτως σίγουρος γι' αυτό, προχώρα άφοβα στην αγορά.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!

απλα ενας πωλητης στο πλαισιο μου ειπε ετσι και μου δημιουργηθηκε η απορια αυτη!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ωραιο ποστ με πολλα πραγματα που με βοηθησαν με το νεο μου K810i

 

μπορει καποιος να μου πει πως θα κανω το κινητο μου να ΜΗ φορτιζει οταν το συνδεο με usb data cable στο pc?

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ωραιο ποστ με πολλα πραγματα που με βοηθησαν με το νεο μου K810i

 

μπορει καποιος να μου πει πως θα κανω το κινητο μου να ΜΗ φορτιζει οταν το συνδεο με usb data cable στο pc?

 

thanks

*>*<<*<* ( Δεξιά-αστέρι / αριστερά , αριστερά-αστέρι / αριστερά-αστέρι ) εμφανίζει ένα κρυφό μενού με διάφορες επιλογές .

Απο εκει μπορεις να απενεργοποιησεις αυτη την επιλογη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...