Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα κι ευχαριστώ για την αποδοχή.

Εκτιμώντας κι εγώ πολύ τη συγκεκριμένη φίρμα, ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει στην Αθήνα κάποιο κατάστημα που να πουλάει καινούργια Nokia τελευταίας πενταετίας.

Προσπαθώ να βρω κάποια μοντέλα με πληκτρολόγιο.

Ευχαριστώ.

Κανείς; Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς; Καμιά βοήθεια;

 

Ψάξε στις αγγελίες. Ποια μοντέλα ψάχνεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τα C5-002 & E52.

Εννοείς κποιες αγγελίες εδώ μέσα;

Σε ευχαριστώ.

 

Γενικά. Ξεκίνα με insomnia, χρυσή ευκαιρία, car.gr κλπ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω δυο 8800 και δυο 8810 και σκέφτομαι ν τα πούλησω. Θέλω να βρω μπαταρίες όμως γιατι έχουν πέσει πολυ σε απόδοση. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ebay κοιτάω συνήθως. Τώρα με capital controls έχει δυσκολέψει βέβαια η διαδικασία αλλά υπάρχει τρόπος να περάσει balanve στο paypal

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Για πες τον τροπο ... Αυτό ενδιαφέρει τους παντες αν και εκτός θέματος ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί στο θέμα του PayPal και σε διάφορα άλλα θέματα του forum και ιστοσελίδες, και οι πιο πολλοί λένε ότι δουλεύει.

 

Το πιο πρόσφατο ποστ που αναφέρει τον τρόπο, στο θέμα του PayPal, είναι αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6267177#post6267177

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

@Architekt

 

Για οσες συσκευες ειχαν pop port, μπορουσες να βρεις και το αναλογο καλωδιο, πχ

http://www.aftermarketcellular.com/cart/images/pcs/CA-53.gif

ή

http://www.gadgetsgearz.com/img/p/433-540-large.jpg

 

Που μπορω να βρω αυτο με το 3.5mm;; Πως λεγεται για να το ψαξω;

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί στο θέμα του PayPal και σε διάφορα άλλα θέματα του forum και ιστοσελίδες, και οι πιο πολλοί λένε ότι δουλεύει.

 

Το πιο πρόσφατο ποστ που αναφέρει τον τρόπο, στο θέμα του PayPal, είναι αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6267177#post6267177

 

Σ' ευχαριστω. Πάω να το δοκιμάσω ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω αυτο με το 3.5mm;; Πως λεγεται για να το ψαξω;

 

πχ εδω

 

γενικα το ψαχνεις ως: pop port to 3.5mm adaptor

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Υπάρχει τρόπος να περάσω ελληνικά σε μη ελληνική συσκευή; (περί 7360 ο λόγος) κι αν ναι, κανένας οδηγός; όσο έψαξα δεν βρίσκω κάτι...
Link to comment
Share on other sites

Eίναι δύσκολο να βρεις το πρόγραμμα και την ελληνική γλώσσα. εδώ σε 6310 που θέλω και δεν βρίσκω τίποτα, ούτε σε nokia care γιατί δεν έχουν τόσο παλιά προγράμματα και καλώδια.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παιζει να βρω housing για E51?

Δεν υπαρχει τιποτα στο σκρουτζ..

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μονο απ εξω αν παραγγειλεις

 

Ναι, το ξέρω, αλλά δεν βρίσκω original και ειδικότερα δεν βρίσκω το μεσαίο πλαστικό original.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξέρω, αλλά δεν βρίσκω original και ειδικότερα δεν βρίσκω το μεσαίο πλαστικό original.

 

Αν αγοράσεις κάποιο μεταχειρισμένο e51; Και να το έχεις για ανταλλακτικά;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσεις κάποιο μεταχειρισμένο e51; Και να το έχεις για ανταλλακτικά;

 

Θέλω να είναι καινούριο το housing. Αν είναι για μεταχειρισμένο, έχω και τα δικά μου, δεν χρειάζεται..;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να είναι καινούριο το housing. Αν είναι για μεταχειρισμένο, έχω και τα δικά μου, δεν χρειάζεται..;)

 

Πολύ δύσκολο καινούριο... :worry: Δες μήπως βρεις κάποιο refurbished και να έχει αλλαγμένο το housing.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω και εγώ στην κατοχή μου ένα 8850, ένα 8800, ένα 8910i και το serene της Bang & Olufsen. Το 8850 δε δουλεύει, το 8800 δουλεύει άψογα όπως και το 8910i. Αλλά, το τηλέφωνο που χρησιμοποιώ συστηματικά ακόμη ειναι το serene. Πρόσφατα, παράγγειλα μια μπαταρία μέσω του αντιπροσώπου στην Ελλάδα, και θα μου έρθει σε καμία δεκαριά μέρες από τη Δανία. Τα παίξαμε, όταν σε τηλεφώνημά μου στην αντιπροσωπεία, μου είπαν ότι η Β&Ο έχει ακόμη διαθέσιμες μπαταρίες και κάποια πλαστικά μέρη. Για όσους ξέρουν το τηλέφωνο, τι να πω, ο μηχανισμός έχει ανήκει χιλιάδες φορές, και όμως δεν έχει πάθει το παραμικρό. Όπως και ο μηχανισμός του μαύρου 8910i, δεν έχει πάθει το παραμικρό. Το serene. Το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση τα απογεύματα, μετά τη δουλειά. Απίστευτο τηλέφωνο, όπως και τα αλλά ΝΟΚΙΑ που έχω.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω και εγώ στην κατοχή μου ένα 8850, ένα 8800, ένα 8910i και το serene της Bang & Olufsen. Το 8850 δε δουλεύει, το 8800 δουλεύει άψογα όπως και το 8910i. Αλλά, το τηλέφωνο που χρησιμοποιώ συστηματικά ακόμη ειναι το serene. Πρόσφατα, παράγγειλα μια μπαταρία μέσω του αντιπροσώπου στην Ελλάδα, και θα μου έρθει σε καμία δεκαριά μέρες από τη Δανία. Τα παίξαμε, όταν σε τηλεφώνημά μου στην αντιπροσωπεία, μου είπαν ότι η Β&Ο έχει ακόμη διαθέσιμες μπαταρίες και κάποια πλαστικά μέρη. Για όσους ξέρουν το τηλέφωνο, τι να πω, ο μηχανισμός έχει ανήκει χιλιάδες φορές, και όμως δεν έχει πάθει το παραμικρό. Όπως και ο μηχανισμός του μαύρου 8910i, δεν έχει πάθει το παραμικρό. Το serene. Το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση τα απογεύματα, μετά τη δουλειά. Απίστευτο τηλέφωνο, όπως και τα αλλά ΝΟΚΙΑ που έχω.

 

Θα σου πρότεινα να μην πολυανοιγοκλεινεις το 8910 αν θες να λειτουργεί το μικρόφωνο κ η φόρτιση για καιρό Ακμ.... Ωραίο το Serene! Αν κ όπως είπες, είναι πλαστικό... Νομίζω πως βγάζει κ αρκετά προβληματάκια! (Μ έλειψε το φόρουμ)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, αυτό που χρησιμοποιώ κάθε μέρα ανελλιπώς εδώ και 10 χρόνια, είναι το serene. Δε μπυ έχει βγάλει κανένα πρόβλημα. Όσο για το πλαστικό, έχεις δίκιο,δεν είναι μέταλλο, αλλά δεν είναι και από τις φτηνές πλαστικούρες, το αντίθετο είναι πολύ ωραίο στην αφή, αφήνοντας μια βελούδινη αίσθηση. Βέβαια, μετά από τόσα χρόνια μερικά πλαστικά μέρη του θέλουν αντικατάσταση λόγω φθοράς. Λειτουργικά, δεν έχει εμφανίσει κανένα απολύτως πρόβλημα. Πραγματικά, δε θέλω να το αποχωριστώ. Ο σχεδιασμός του είναι πολύ μπροστά, ακόμα και τώρα. Και εμένα μου έχει λείψει το φόρουμ, καθώς και η παλαιά πιο "συναισθηματική" σχέση που είχαμε με τα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...