Jump to content

Microsoft Windows Vista


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια η διαφορα ρε παιδια στην dsp εκδοση γιατι ειναι τοσο φτηνη; Μήπως ειναι τιποτα παρανομη αλλα αν ήταν θα την πουλουσαν τόσα online καταστηματα; Εγω το παρηγγειλα με 105 ευρω απο το http://www.camber.gr ειναι στη θεσσαλονικη οποτε λογικα θα τα παρω σημερα. Δεν μπορω να το καταλαβω. Υπαρχει ανθρωπος που θα σκασει 600 και οχι 180; Στο πλαισιο δεν το βλεπουν αυτό;

 

Einai psiloparanomo.

 

This product is intended for system builders and small OEMs (Original Equipment Manufacturers) who manufacture computer systems and preinstall Microsoft OEM system builder software onto those systems. Its use is subject to the OEM System Builder License Agreement that is affixed to the side of all OEM system builder software packs. The system builder who installs the individual software license and distributes hardware units must provide end-user support on terms at least as favourable as the terms under which the system builder provides end-user support for any fully assembled computer system. The system builder must place its support phone number in a noticeable location in the fully assembled computer system help files or end-user documentation. The full documentation on Microsoft OEM System Builder licence is at http://oem.microsoft.com/downloads/Public/sblicense/English_SB_License.pdf.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, και εμείς που έχουμε την RC1 και RC2 (νόμιμα) από τη Microsoft, και ισχύει για μέχρι τον Ιούνιο, θα πρέπει να πάρουμε retail έκδοση;; Δεν υπάρχει κάποια άλλη σε χαμηλότερη τιμή για μας που είχαμε κάνει beta testing στα Vista;; Όχι τίποτα άλλο, έχω και τα Ultimate και άντε να τα αγοράσεις αυτά retail.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Einai psiloparanomo.

 

This product is intended for system builders and small OEMs (Original Equipment Manufacturers) who manufacture computer systems and preinstall Microsoft OEM system builder software onto those systems. Its use is subject to the OEM System Builder License Agreement that is affixed to the side of all OEM system builder software packs. The system builder who installs the individual software license and distributes hardware units must provide end-user support on terms at least as favourable as the terms under which the system builder provides end-user support for any fully assembled computer system. The system builder must place its support phone number in a noticeable location in the fully assembled computer system help files or end-user documentation. The full documentation on Microsoft OEM System Builder licence is at http://oem.microsoft.com/downloads/Public/sblicense/English_SB_License.pdf.

 

δηλαδή εαν πάρουμε ενα DSP θα έχουμε περιορισμούς ως προς την υποστήριξη, update κτλ κτλ;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εαν πάρουμε ενα DSP θα έχουμε περιορισμούς ως προς την υποστήριξη, update κτλ κτλ;

καμία σχέδη.

 

office, xp πάντα OEM. κανείς σοβαρός άνθρωπος δεν παίρνει fpp (ούτε καν στις Πολιτείες).

 

"Transferring Ownership The end user license agreement (EULA) is granted to the end user by the System Builder and relates to the license on the PC with which it was originally distributed. Because the System Builder is required to support the license on that original PC, a System Builder can not support a license that has been moved from a PC they manufactured to one that they did not.

This is one of the key reasons why an OEM System Builder license can’t be transferred. To put it simply, OEM software is tied to the original computer system on which it was installed.

However, the entire PC may be transferred to another end user along with the software license rights. When transferring the PC to the new end user the original software media, manuals (if applicable) and Certificate of Authenticity (COA) must be included. It is also advisable to include the original purchase invoice or receipt. The original end user cannot keep any copies of the software"

 

 

λοιπόν, το Ready Boost είναι αρκετά έξυπνο, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάει πραγματικά. θέλω να δω μετρήσεις.

 

για τα ελληνικά, αγορασμένο turbo-x φίλου χτες από Πλαίσιο θα τα δεχθεί σε 20 μέρες (τότε θα τα δώκουν). από χτες βέβαια στο wu υπάρχουν αρκετά πακέτα γλωσσών αλλά όχι ελληνικά.

 

το dvd που είναι full (όχι μόνο upgrade) τρέχει κανονικά από τα xp. έτσι έκαμα εγώ το upgrade.

 

Υ.Γ. και για να μη λέμε πάλι τα ίδια: λίνκ από ελληνικό κατάστημα για 2GB ddr2 667Mhz ram?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοπαρανομο εεεε δεν ειναι και τοσο:lol: και καλα τους κανουμε με τοσα που ζητανε , δηλαδη με τα ΧΡ που τοσα χρονια ειναι πειρατικα ,δεν χασανε λεφτα? τωρα που τα αγοραζουμε εστω και σε χαμηλη τιμη δεν ειναι κερδισμενοι? μια χαρουλα ειναι και τα DSP . Περιορισμο κανεναν μην μασατε ειναι αυθεντικα απλος υποτηθετε ειναι για εταιριες που πουλανε PC και τα εχουν ποιο χαμηλες τιμες (ΟΕΜ)

 

Το ψιλο το λεω διοτι αν εχεις ενα pc αγορασμενο εδω και μηνες, κανονικα δεν δικαουσαι εκει να βαλεις ΟΕΜ σημερα. Βεβαια απο την αλλη εχεις πληρωσει ΟΕΜ τιμη για το λειτουργικο οταν το αγορασες (ΧΡ προφανως) και ξανα τωρα το Βιστα. Αρα 2 φορες πληρωσες. Γιαυτο και κανει την παπια η Msft και το αφηνει. Για να νεα pc θα πληρωνεις 1 φορα τα Βιστα που θα εχουν μεσα.

 

Αλεξ ειδα τις τιμες για 2GB και επεσα κατω.

 

http://www.crucial.com/eu/store/listmodule/DDRII/list.html

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εαν πάρουμε ενα DSP θα έχουμε περιορισμούς ως προς την υποστήριξη, update κτλ κτλ;

 

Βασικα η εκδοση DSP "παντρευεται" τη μητρικη του υπολογιστη σου. Δε δικαιουσαι να μεταφερεις το λειτουργικο στο νεο σου πισι νομιμα. Και γω DSP εχω παραγγειλει γιατι δεν σκοπευω να αλλαξω το φορητο συντομα. Παρεπιπτοντως οι overclockers.co.uk δεν ειναι και πολυ συνεπεις. Επρεπε να ειχα ηδη τα vista απο 29/1 και ακομα δεν εχω παραλαβει τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η εκδοση DSP "παντρευεται" τη μητρικη του υπολογιστη σου. Δε δικαιουσαι να μεταφερεις το λειτουργικο στο νεο σου πισι νομιμα. Και γω DSP εχω παραγγειλει γιατι δεν σκοπευω να αλλαξω το φορητο συντομα. Παρεπιπτοντως οι overclockers.co.uk δεν ειναι και πολυ συνεπεις. Επρεπε να ειχα ηδη τα vista απο 29/1 και ακομα δεν εχω παραλαβει τιποτα..

για να καθαρίζουμε μερικά πράγματα

πριν κάτι χρονια ένα δικαστήριο (ευρωπαϊκό?) απαγόρεψε στην MS να δένει προγράμματα με hardware. το EULA σε αυτό το σημείο δεν ισχύ.

απλά αν γίνει κάποια αλλαγή hardware και δεν γίνει η ενεργοποίηση μέσο internet, τότε παίρνουμε τηλέφωνο και το ενεργοποιούν αυτή.

δεν επιτρέπεται να σας ζητήσουνε προσωπικά στοιχεια και δεν επιτρέπεται να σας ρωτήσουνε τίποτα προσωπικό. ούτε καν τι hardware υπάρχει στον υπολογιστή σας δεν επιτρέπεται να ρωτήσουνε. μονο για ποιον λόγο θέλεις ενεργοποίηση (π.χ. νέο CPU) και σε ποσα PC τρέχει το πρόγραμμα ταυτόχρονα.

 

εγώ έχει εδώ και πολλά χρονια που χρησιμοποιώ έτσι το windows ΧΡ (για να φανταστείτε, στο cd δεν έχει κανένα service pack:D ) και δεν μου κάνανε ποτε παρατήρηση. εντωμεταξύ έχω αλλάξει τουλάχιστον 3 φορες όλο το hardware του PC μου

Link to comment
Share on other sites

για να καθαρίζουμε μερικά πράγματα

πριν κάτι χρονια ένα δικαστήριο (ευρωπαϊκό?) απαγόρεψε στην MS να δένει προγράμματα με hardware. το EULA σε αυτό το σημείο δεν ισχύ.

απλά αν γίνει κάποια αλλαγή hardware και δεν γίνει η ενεργοποίηση μέσο internet, τότε παίρνουμε τηλέφωνο και το ενεργοποιούν αυτή.

δεν επιτρέπεται να σας ζητήσουνε προσωπικά στοιχεια και δεν επιτρέπεται να σας ρωτήσουνε τίποτα προσωπικό. ούτε καν τι hardware υπάρχει στον υπολογιστή σας δεν επιτρέπεται να ρωτήσουνε. μονο για ποιον λόγο θέλεις ενεργοποίηση (π.χ. νέο CPU) και σε ποσα PC τρέχει το πρόγραμμα ταυτόχρονα.

με πολύ κόπο (αν καεί η μητρική) μπορείς να μεταφέρεις την άδεια.

 

η άδεια είναι κολλημένη στον αριθμό της motherboard.

 

(OEM πάντα)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η εκδοση DSP "παντρευεται" τη μητρικη του υπολογιστη σου. Δε δικαιουσαι να μεταφερεις το λειτουργικο στο νεο σου πισι νομιμα.

 

Αυτό δηλαδή σημαίνει πως εαν βάλεις τον σκληρό δίσκο που περιέχει το dsp Λειτουργικό σε άλλο pc δεν θα κάνει Boot το λειτουργικό;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

με πολύ κόπο (αν καεί η μητρική) μπορείς να μεταφέρεις την άδεια.

 

η άδεια είναι κολλημένη στον αριθμό της motherboard.

 

(OEM πάντα)

 

The OEM version of the Vista versions lacks a manual, but includes a "Quick Start" installation guide, Brown said. The Vista OEM versions will allow a user either to do a fresh installation, or to upgrade their previous Windows XP installation, she said.

 

As for activation, Brown said users could expect a return to the familiar activation scenario. Windows Vista, like XP, contains an electronic list of the components within the PC, which it turns into a code, or hash. If a user adds or subtracts too many components, the hash will change enough that it will signal the need for another activation, which can be done either online or via telephone.

http://news.yahoo.com/s/zd/20070126/tc_zd/199653

 

ποιον κόπο?

activation μέσο internet λέει ότι δεν γίνετε και σου δίνη έναν αριθμό.

παίρνεις τηλέφωνο στην microsoft και τους λες τον αριθμό αυτό. σου δίνουν καινούργιο κλειδί και την επομενη φορα όταν γίνει format βάζεις πάλι το κανονικό κλειδί που είναι μαζί με το δισκάκι

Αυτό δηλαδή σημαίνει πως εαν βάλεις τον σκληρό δίσκο που περιέχει το dsp Λειτουργικό σε άλλο pc δεν θα κάνει Boot το λειτουργικό;

εάν δεν υπάρχει πρόβλημα με τα drivers θα κάνει boot

απλά θα σου ζήτηση να γίνει ξανά η ενεργοποίηση. αυτήν φυσικά δεν θα την δεχτεί μέσο internet και θα πρέπει να πάρεις τηλέφωνο να σου δώσουν άλλο κλειδί. αν ξαναγίνει formal η ενεργοποίηση γίνετε πάλι με το κανονικό κλειδί

Link to comment
Share on other sites

The OEM version of the Vista versions lacks a manual, but includes a "Quick Start" installation guide, Brown said. The Vista OEM versions will allow a user either to do a fresh installation, or to upgrade their previous Windows XP installation, she said.

 

As for activation, Brown said users could expect a return to the familiar activation scenario. Windows Vista, like XP, contains an electronic list of the components within the PC, which it turns into a code, or hash. If a user adds or subtracts too many components, the hash will change enough that it will signal the need for another activation, which can be done either online or via telephone.

http://news.yahoo.com/s/zd/20070126/tc_zd/199653

 

ποιον κόπο?

activation μέσο internet λέει ότι δεν γίνετε και σου δίνη έναν αριθμό.

παίρνεις τηλέφωνο στην microsoft και τους λες τον αριθμό αυτό. σου δίνουν καινούργιο κλειδί και την επομενη φορα όταν γίνει format βάζεις πάλι το κανονικό κλειδί που είναι μαζί με το δισκάκι

 

εάν δεν υπάρχει πρόβλημα με τα drivers θα κάνει boot

απλά θα σου ζήτηση να γίνει ξανά η ενεργοποίηση. αυτήν φυσικά δεν θα την δεχτεί μέσο internet και θα πρέπει να πάρεις τηλέφωνο να σου δώσουν άλλο κλειδί. αν ξαναγίνει formal η ενεργοποίηση γίνετε πάλι με το κανονικό κλειδί

οκ. είναι το ίδιο με αυτό που είπα ;)

 

αλλά για μένα το "τηλέφωνο" είναι κόπος...

 

πρέπει να γίνει σαφές ότι το παλιό κλειδί δεν θα ισχύει και έτσι δεν θα μπορείς να τρέχεις τα ίδια windows σε περισσότερα του ενός pc. (βέβαια αν δεν κατεβάσεις updates δεν θα έχεις πρόβλημα)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μονο για μια φορα. στο επόμενο format (εφόσον δεν γίνουν άλλες αλλαγές) θα δουλεύει πάλι.

 

όλη η διαδικασία είναι 3 λεπτά και το τηλεφώνημα είναι δωρεάν

εγώ έναν καιρό που βαριόμουν να τους πάρο τηλέφωνο έβαζα το κλειδί του laptop στο PC και δεν υπήρχε πρόβλημα :D

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μονο για μια φορα. στο επόμενο format (εφόσον δεν γίνουν άλλες αλλαγές) θα δουλεύει πάλι.

 

όλη η διαδικασία είναι 3 λεπτά και το τηλεφώνημα είναι δωρεάν

εγώ έναν καιρό που βαριόμουν να τους πάρο τηλέφωνο έβαζα το κλειδί του laptop στο PC και δεν υπήρχε πρόβλημα :D

δεν το κατάλαβα αυτό? :blink:

 

δλδ. εννοείς ότι με το ίδιο κλειδί έχεις δύο "λειτουργικά" OS? (σε δύο πισί)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

οι ελάχιστες απαιτήσεις για το aero ποιές είναι?τρέχω το svista advisor αλλά για κάποιο λόγο δεν λειτουργεί βγάζει συνεχώς πρόβλημα...

έχω τον Futjitsu siemens amilo m4838

pentium m 2.13

1gb ram

ge force go 6800

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

οι ελάχιστες απαιτήσεις για το aero ποιές είναι?τρέχω το svista advisor αλλά για κάποιο λόγο δεν λειτουργεί βγάζει συνεχώς πρόβλημα...

έχω τον Futjitsu siemens amilo m4838

pentium m 2.13

1gb ram

ge force go 6800

1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor

 

1 GB of system memory.

 

Support for DirectX 9 graphics with a WDDM driver, 128 MB of graphics memory (minimum), Pixel Shader 2.0 and 32 bits per pixel.

 

 

Υ.Γ. αμέσως να αυξήσεις μνήμη. 1.5 Gb είναι κάπως καλά. τα 2 είναι μια χαρά.

με 1GB και πάνω από 3 παράθυρα... άστο.

 

Υ.Γ.2) για ποιο λόγο δεν τρέχει ο advisor? έχεις την τελευταία έκδοση?

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=65926&clcid=0x409

 

Υ.Γ.3) πριν λίγο βγήκε η πρώτη μπλε οθόνη ;) :X

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor

 

1 GB of system memory.

 

Support for DirectX 9 graphics with a WDDM driver, 128 MB of graphics memory (minimum), Pixel Shader 2.0 and 32 bits per pixel.

 

 

Υ.Γ. αμέσως να αυξήσεις μνήμη. 1.5 Gb είναι κάπως καλά. τα 2 είναι μια χαρά.

με 1GB και πάνω από 3 παράθυρα... άστο.

 

Υ.Γ.2) για ποιο λόγο δεν τρέχει ο advisor? έχεις την τελευταία έκδοση?

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=65926&clcid=0x409

 

Υ.Γ.3) πριν λίγο βγήκε η πρώτη μπλε οθόνη ;) :X

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...

τελικά έφταιγε το firewall που διέκοπτε το πρόγραμμα ώστε να συνδεθεί με το ίντερνετ

 

μου προτείνει το Business...κάτι που με χαροποιεί ιδιαίτερα μια και στην σχολή μου η microsoft το προσφέρει δωρεάν λόγω του MSDNAA

 

άκομη δεν βγήκαν και το service pack σχεδιάζεται

http://news.com.com/Microsoft+already+planning+Vista+service+pack/2100-1016_3-6152704.html?tag=nefd.top

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

έχει γραφτεί και εδώ ότι στο τέλος του χρόνου θα έρθει το "Fiji" που θα έχεις και τις σημαντικότερες αλλαγές σε σχέση με τα XP.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

δεν το κατάλαβα αυτό? :blink:

 

δλδ. εννοείς ότι με το ίδιο κλειδί έχεις δύο "λειτουργικά" OS? (σε δύο πισί)

 

όχι.

αυτό γινόταν έναν καιρό με ΧΡ αλλα από τότε που υπάρχει αυτό το WGA check δεν γίνετε άλλο. μπορούσες να κανεις εγκατάσταση το ΧΡ σε ένα PC και να κανεις το activation.

μετά από αυτό έκανες ένα backup με κάποιο πρόγραμμα (π.χ. acronis true image). το ίδιο κανεις μετά από 2-3 μέρες σε άλλο PC και παίρνεις τηλέφωνο για το activation. αν ρωτήσουν γιατί γίνετε αυτή η αλλαγή λες ότι κάηκε το PC η κάτω άλλο.

κανεις backup και στο δεύτερο PC και et voila....2 PC με το ίδιο ΧΡ χωρίς να υπάρχει πρόβλημα.;) όταν χρειαστεί να γίνει format βάζεις το backup που ήδη έχει ενεργοποιηθεί.

 

λόγου του καινούργιου WGA check αυτό όμως δεν γίνετε άλλο γιατί το windowsupdate kate φορα κάνει έλεγχο το κλειδί.

 

στο vista φυσικά δεν γίνετε αυτό.

απλά αν αλλάξεις κάποιο hardware (motherboard + CPU) θα χρειαστεί να γίνει activation ξανά. αν δεν το δεχτεί αυτό πρέπει να γίνει τηλεφώνημα στην microsoft για να δώσουν καινούργιο κλειδί. afo το κλειδί ισχύ μονο μια φορα και στο επόμενο format βάζεις πάλι το παλιό. αυτό γίνετε και με τα SB/OEM;)

 

sorry αν έχω πολλά λάθη αλλα τα γράφω σε greeklish στο "all greek to me" και τα μεταφράζω:lol:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

οπότε όποιος έχει αγοράσει OEM δεν έχει τον περιορισμό της motherboard (σε περίπτωση βέβαια που θέλει να έχει τα vista για ένα πισί μόνο). :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

όχι. εδώ στην γερμανία ένας δικηγόρος το εξήγησε μια μέρα και λέει...

 

από την ώρα που η microsoft λέει ότι στο activation δεν μεταφέρονται προσωπικά στοιχεια δεν έχει και το δικαίωμα να τα ζήτηση στο τηλέφωνο, εφόσον το τηλεφώνημα γίνετε λόγου activation. το σημείο που διαφέρουν προσωπικά με γενικά στοιχεια είναι λίγο μπέρδεμα αλλα γενικά ισχύ το έξεις....

 

το PC μου έχει ένα CPU = γενικό στοιχειο

το PC μου έχει INTEL CPU = προσωπικό στοιχειο ;)

 

ο περιορισμός θα μπορούσε να γίνει μονο αν η microsoft παραδεχτεί ότι κάνει παράνομα πράγματα. αν σου πουν πάντως στο τηλέφωνο ότι χτες είχες motherboard τις gigabyte και σήμερα είναι asus τότε η μονη πρόταση που πρέπει να τους πεις είναι...

 

a ωραία...για να βάλω αύριο τον δικηγόρο μου να στήλη ένα fax σε δικαστήριο τις βρυξέλλες.

 

για τέτοιες μα...κίες πριν κάτι χρονια πλήρωσαν γύρο στο μισό δισ. (ευρώ εε;) ) πρόστιμο

Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπάρχει τρόπος....

 

To PC σου έχει INTEL Motherboard = Προσωπικό στοιχείο

Το PC σου έχει μια Motherboard = γενικό στοιχείο (ένα συγκεκριμένο HASH VALUE)

Το PC σου έχει μια άλλη Motherboard = γενικό στοιχείο (άλλο διαφορετικό HASH VALUE)

Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine.....
Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπάρχει τρόπος....

 

To PC σου έχει INTEL Motherboard = Προσωπικό στοιχείο

Το PC σου έχει μια Motherboard = γενικό στοιχείο (ένα συγκεκριμένο HASH VALUE)

Το PC σου έχει μια άλλη Motherboard = γενικό στοιχείο (άλλο διαφορετικό HASH VALUE)

 

έτσι ναι, αλλα έτσι δεν μπορούνε να σου αποδείξουν ότι άλλαξες PC

στα SB και OEM η εταιρία που κατασκευάζει τον υπολογιστή (dell, hp k.t.l.) πρέπει να αναλαμβάνει την εγγύηση απέναντι στον πελάτη.

αν αλλάξει αυτή η εταιρία κάτι στο PC ενός πελάτη γιατί χάλασε δεν χρειάζεται φυσικά νέο licence

αυτές η εταιρίες όμως αν αλλάξουν ένα κομμάτι του PC θα το αλλάξουνε με καινούριο αλλα θα είναι κατά 90% το ido (δηλαδή asus mainboard με ίδιο asus mainboard)

όλη η φασαρία για αυτό γίνετε και από την ώρα που δεν μπορεί να κάνει τίποτα η microsoft δεν υπάρχει πρόβλημα

 

 

το ΧΡ που έχω τώρα (OEM) από τότε που το πήρα (ούτε καν service pack 1 δεν έχει πάνω) άλλαξα όλα τα κομμάτια του PC και δεν μου είπαν τίποτα. 5-6 motherboard, 5 CPU, καμια δεκαρια κάρτες γραφικών, 4 HDD. :D

Link to comment
Share on other sites

Για να σας λυσω την απορια, σημερα εκανα μια καθαρη εγκατασταση στο φορητο μιας και η προηγουμενη ηταν αναβαθμιση απο ΧΡ την Παρασκευη.

Λοιπον το κλειδι με κλειδωσε και μου εδωσε διορια 3 μερες για activation. Πηρα τηλεφωνο Αγγλια και μου εδωσαν νεο κωδικο ενεργοποιησης και ετσι δουλεψε.

Αρα ζορικα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ έχω τα Ultimate RTM (μη ενεργοποιημένα) εδώ και περίπου 10 ημέρες και δεν μου έχουν έρθει ακόμα τα extras :worry:

 

anyway, θα περιμένω λίγο καιρό και θα τσιμπήσω την DSP.

 

Με την RTM τα μόνα προβλήματα που έχω τώρα είναι ασυμβατότητα του access point της μητρικής μου (asus p5w dh deluxe) και πολύ συχνά crashαρίσματα του media center, όταν του φορτώνω πολλά dirs με .avi μέσα...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...