Jump to content

On Telecoms


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανείς τι γίνεται με τον αποκωδικοποιητή της ΟΝ και αν θα υποστηρίζει Digea?

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίζει ΚΑΝΟΝΙΚΑ τα καναλια της DIGEA...δοκιμασμενο στην Κόρινθο.
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η on με το digea; Η ON στέλνει το τηλεοπτικό σύστημα μέσω IP και δε χρειάζεται κεραία τηλεόρασης. Άρα δεν τη νοιάζει αν έχει αναλογικό, ψηφιακό ή και καθόλου σήμα.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η on με το digea; Η ON στέλνει το τηλεοπτικό σύστημα μέσω IP και δε χρειάζεται κεραία τηλεόρασης. Άρα δεν τη νοιάζει αν έχει αναλογικό, ψηφιακό ή και καθόλου σήμα.

 

μαλλον δεν ξερεις τιποτα για τον δεκτη της on , ο δεκτης της υποστηριζει και σημα απο κεραια περα απο την ειναι και IPTV δεκτης, δηλαδη ειναι και ψηφιακος τηλεοπτικος δεκτης οπου υποστηριζει και mpeg-2 αλλα και mpeg-4 (Digea). Αρα δεν χρειαζεται για οσους η τηλεοραση δεν ειναι τελευταιο μοντελο,να αγορασουν δεκτη και μπορεις να δεις τα καναλια μεσω του υπαρχον δεκτης της, απλως συνδεοντας την κεραια σου εκει

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα, αυτό δεν το θυμόμουν καθόλου από 3 δέκτες που είχα βάλει κάποτε. Χρήσιμη πληροφορία για όποιον έχει ΟΝ.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Α ρε φίλε soublaki-3 πόσο δίκιο είχες τελικά.Κοίτα πως έχει η δουλειά.Πριν ένα χρόνο αν με θυμάσαι μιλάγαμε που ήθελα να φύγω από την on για να πάω στην forthnet.Προσπαθούσες να με πείσεις ότι η forthnet δεν είναι καλή εταιρία.Τελικά έβαλα fortnet,ύστερα από κάμποσους μήνες βλέπω πόσο δίκιο είχες,κατεβάζω με 50kb/sec,τις σελίδες τις κατεβάζω γρήγορα και αρκετές φορές κολλάνε ακόμα και εκεί μόνο με google chrome.Ο mozilla και ο internet explorer σέρνονται.Αν σου πω όμως πως έχει η κατάσταση θα φρικάρεις.Αν έχεις αντοχές διάβασε.Λοιπόν ο παλιός μου υπολογιστής(τον είχα από το 2000) δεν δεχόταν καλώδιο ethernet,έτσι αναγκαστικά ήμουν με καλώδιο usb.Γύρω στις 17 Μαίου κάνω αίτηση για forthnet,περιμένω λοιπόν να συνδεθώ σε έναν μήνα.2 Ιουνίου χαλάει ο υπολογιστής μου,οπότε αναγκάζομαι να πάρω καινούργιο.Ακόμα με την on συνδέω αυτή την φορά το router με καλώδιο ethernet,περιττό να σου πω ότι η ταχύτητα ανεβαίνει κατακόρυφα και στις σελίδες και στο download.Παράλληλα σταματάνε και οι συνεχείς αποσυνδέσεις του internet που είχα στο παρελθόν.Όπως καταλαβαίνεις εκείνη την στιγμή τραβάω τα μαλλιά μου.Δεν μπορώ να ακυρώσω την αίτηση αφού έχουν μείνει μόνο 5 μέρες για να ενεργοποιηθεί η σύνδεση.Έτσι παρακαλάω να είμαι τουλάχιστον στα ίδια με την on,ατύχησα όμως,κατακόρυφη πτώση της ταχύτητας παντού.Εντωμεταξύ αναγνώριση κλήσεων δεν έχω γιατί το πρώτο ασύρματο τηλέφωνο που είχαμε δεν έδειχνε τους αριθμούς.Αναγκαστήκαμε να πάρουμε καινούργιο γιατί μας είπαν ότι κάποια τηλέφωνα δεν τα υποστηρίζει η forthnet.Παίρνουμε το δεύτερο ασύρματο,εκείνο δείχνει τους αριθμούς αλλά μόλις με παίρνει κάποιος τηλέφωνο ή το αντίθετο κόβεται το internet τους έχω πάρει τηλέφωνο και με δουλεύουν.Καλά να πάθω όμως γιατί βιάστηκα να φύγω από την on. :( Συγνώμη αν σε κούρασα με το μακρινάρι αυτό απλά ήθελα να σου δείξω το πόσο δίκιο είχες. Edited by Aachen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω,πέρσι έκανα αίτηση για forthnet γύρω στις 17 Μάη και ενεργοποιήθηκε η σύνδεση μου στις 17 Ιουνίου,πότε πρέπει να κάνω αίτηση τώρα για on προκειμένου να μην πληρώσω το πρόστιμο για το σπάσιμο του συμβολαίου με την forthnet;
Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 μήνα κάνουμε αίτηση φορητότητας στην On Telecoms. Διαφωνούμε στην πορεια με την μητέρα μου και στέλνουμε fax ακύρωσης. Παρ' όλα αυτά μας ενεργοποιούν. Δυστυχώς είχαμε χάσει το αποδεικτικο του fax και δεν μπορούσαμε να τραβήξουμε το θέμα στ' άκρα. Ευτυχώς για μας υπάρχει ένας όρος στο συμβόλαιο όπου αν υπαναχωρήσεις εντός 7-15 ημερών, δεν θυμάμαι ακριβώς το χρονικό διάστημα, δεν οφείλεις τίποτα στην εταιρεία. Εκμεταλευτήκαμε κι εμείς τον όρο αυτό και κάναμε αίτηση φορητότητας να γυρίσουμε στην NetOne. Σήμερα το πρωί με ξυπνάει η μητέρα μου και μου λέει να κοιτάξω τι γίνεται με το τηλέφωνο. Το τηλέφωνο ήταν νεκρό. Το λαμπάκι του adsl ήταν κόκκινο. Κάνω ένα reset στο router, τίποτα, το λαμπάκι παρέμεινε κόκκινο. Βάζω το router της NetOne και συνδέθηκε κανονικά. Συνδέω το τηλέφωνο στο router - η NetOne δίνει VoIP τηλεφωνία - και δεν έπαιζε. Επικοινωνώ με την NetOne και μου λένε ότι το τηλέφωνο ανοίκει ακόμα στην On, πάλι πατάτα κάνανε. Μέχρι τις 21/5 θα είμαστε χωρίς σταθερό τηλέφωνο. Ευτυχώς που η μητέρα μου έχει το Απεριόριστα 35 της Cosmote και θα μπορεί να πραγματοποιεί δωρέαν κλήσεις προς σταθερά...

 

Μην ξανακούσω ότι έχει φτιάξει η On, ειναι στα ίδια χάλια που ήταν και πριν 3 χρόνια. Καλές υπηρεσίες, αλλά άσχετοι στο support με αποτέλεσμα να τα κάνουν όλα σαλάτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξέρει κανείς αν στα κανάλια της digea με τον αποκωσικοποιητή της on θα δουλεύει και το onrec?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι,αν κάνω ηλεκτρονική αίτηση θα υπάρξει λέτε πρόβλημα κωλυσιεργίας;Εννοώ δίνουν σημασία στις ηλεκτρονικές αιτήσεις ή καλύτερα είναι να κάνω τηλεφωνική αίτηση για να γίνει πιο γρήγορα η δουλειά;Επίσης ο εξοπλισμός είναι δωρεάν ή τον αγοράζεις;Ποιο router έχει η on;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι,αν κάνω ηλεκτρονική αίτηση θα υπάρξει λέτε πρόβλημα κωλυσιεργίας;Εννοώ δίνουν σημασία στις ηλεκτρονικές αιτήσεις ή καλύτερα είναι να κάνω τηλεφωνική αίτηση για να γίνει πιο γρήγορα η δουλειά;Επίσης ο εξοπλισμός είναι δωρεάν ή τον αγοράζεις;Ποιο router έχει η on;

Εσύ δεν βάζεις μυαλό τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν βάζεις μυαλό τελικά...

 

Γιατί ρε φίλε;Επειδή δεν βάζω netone;Σου είπα,θέλω να βάλω και τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ρε φίλε,όπως τώρα που τραβάω εγώ με την forthnet αλλά αν διάβαζα περιπτώσεις από όλους τους συνδρομητές όλων των παρόχων τότε δεν θα έβαζα κανέναν αφού σε όλους τους παρόχους υπάρχει έστω μια περίπτωση που κάτι πάει στραβά.Όπως σου είπα θέλω να βάλω και τηλεόραση.Connex δεν λέει να βάλω γιατί είναι πολύ ακριβή,οπότε μια μου έχει μείνει μόνο η on.Το ξέρω ότι είναι ρίσκο,άλλωστε κανείς δεν σου εγγυάται ότι θα σου πετύχει η σύνδεση πριν την κάνεις.Ένα θα σου πω μόνο,ο φίλος μου που έχει και αυτός forthnet μένει πολύ κοντά σε εμένα και κατεβάζει με 2mb/sec,εγώ κατεβάζω με 50kb/sec.Γι'αυτό σου λέω σε αυτές τις περιπτώσεις όλα είναι υποκειμενικά,κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν οι δύο πρώτοι λογαριασμοί. Στον 1ο, ενώ μας είχαν υποσχεθεί 2 μήνες δώρο, μας χρεώνουν κανονικά τα 2 πρώτα πάγια. Ερχεται και ο 2ος λογαριασμός και ενώ είχαμε ακυρώσει εντός της προθεσμίας, μας χρεώνουν και 60€ ακυρωτικά.

ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΑΚΡΥΑ.

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στα κανάλια της digea με τον αποκωσικοποιητή της on θα δουλεύει και το onrec?

 

Κανενας δεν ξέρει?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς επαγγελματικά προγράμματα της On; (Αυτά που δίνουν πάνω από 1 γραμμή). Να μου πει αν ειναι ευχαριστημένος από το τηλέφωνο και από την εξυπηρέτηση...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει επαγγελματικά πρόγράμματα με δωρεάν χρόνο. Όπως πάντα η netone είναι πίσω σε αυτά.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη βοήθεια σας σχετικά με voip για δεύτερο τηλεφωνικό αριθμό στην ον καθώς έχω το φριτζακι της χολ...πήγα να βάλω viva αλλά στις ρυθμίσεις στο φριτζ είδα οτι δεν υπάρχει ο stun server που ζητάει....Έχετε καμιά ιδέα πάνω σε αυτό?Ή κανένα άλλο voip για φριτζ???
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...