Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σας,ήθελα να ρωτήσω το εξής,εάν συνεχίσω να συνδέομαι με netfaster 3 της hol ενώ έχω περάςει σε forthnet,θα αντιμετωπίσω προβλήματα;Ρωτάω γιατί δεν εχω διαβάσει κ πολύ καλά σχόλια για τα ρουτεράκια που δίνει η forthnet!Επίσης αν το ρούτερ καεί(ναι μου έχει τύχει κ αυτό) ή παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα,η αλλαγή θα γίνει δωρεάν;
εγω θα σου λεγα να κρατησεις αυτο που εχεις εχει ποιο καλο σημα wifi αλλιως ζητα τους το techicolor 5136
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Απ´όσο γνωρίζω δεν εχει αποσυνδέσεις και ταχύτητα σε 2play μια χαρα!
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρακαλάω να μου στείλουν thomson,δεν ειναι καλο;
το καινουργιο ειναι καλο εχει και δυο εσωτερικες κεραιες
Link to comment
Share on other sites

Από εμβέλεια το γίνεται; Σε σχέση με άλλα ρούτερ που ενδεχομένως είχες;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Από εμβέλεια το γίνεται; Σε σχέση με άλλα ρούτερ που ενδεχομένως είχες;
Σιγουρα καλυτερο απο το ZTE
Link to comment
Share on other sites

Καλά το ZTE είναι για τα πανηγύρια οπότε οποιοδήποτε άλλο λογικά θα είναι καλύτερο. Το πόσο είναι το ζήτημα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλά το ZTE είναι για τα πανηγύρια οπότε οποιοδήποτε άλλο λογικά θα είναι καλύτερο. Το πόσο είναι το ζήτημα.
Μη περιμενεις να δεις τεραστια διαφορα ..... καλυτερα αγορασε ενα του εμποριου και γω αυτο θα κανω στο τελος

και φαντασου μου εχουν δωσει το techicolor 788 που το θεωρουν το καλυτερο τους ρουτερ και το δινουν και σε εταιριες και παλι ακρη δεν εβγαλα

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω απλά ενημερώνομαι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα κάτι για το nova αν γνωρίζει κάποιος φυσικά εικόνα είναι χαμηλής ποιότητας

με σπασίματα;:):):):) ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

 

Τι εννοείς ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

δεν φαίνεται καθαρά, έχει σπασίματα, φαίνονται τετραγωνάκια:( όταν έχει γρήγορη αλλαγή σκηνών :(

 

τσεκαρε το καλωδιο της κεραιας και μετα το κωνο του κατοπτρου. 99% αυτα ειναι. το ιδιο ειχα και εγω .

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε το καλωδιο της κεραιας και μετα το κωνο του κατοπτρου. 99% αυτα ειναι. το ιδιο ειχα και εγω .

το καλώδιο είναι καινούργιο .Για τον κώνο ;Αν είναι συνδεόμενος σωστά με το καλώδιο . Αυτή τη στιγμή έχω στάθμη 94-95% και ακρίβεια 100%, δεν ξέρω αν σε βοηθάει . Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δεν φαίνεται καθαρά, έχει σπασίματα, φαίνονται τετραγωνάκια:( όταν έχει γρήγορη αλλαγή σκηνών :(

 

Η είκονα στη nova δεν έχει σπασίματα και είναι καθαρή χωρίς τετραγωνάκια ακόμη και στην γρήγορη αλλαγή σκηνών

Link to comment
Share on other sites

το καλώδιο είναι καινούργιο .Για τον κώνο ;Αν είναι συνδεόμενος σωστά με το καλώδιο . Αυτή τη στιγμή έχω στάθμη 94-95% και ακρίβεια 100%, δεν ξέρω αν σε βοηθάει . Ευχαριστώ

 

και εμενα ετσι εδειχνε αλλα μολις αλλαξαμε το ματι, τον κωνο δηλαδη ολα εφτιαξαν.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ετσι εδειχνε αλλα μολις αλλαξαμε το ματι, τον κωνο δηλαδη ολα εφτιαξαν.

 

τεχνικος απο την nova ήρθε ; ή μόνος σου το το άλλαξες .Το κόστος είναι μεγάλο ;Καλά υπάρχει και εγγύηση , γιατί το έχω είκοσι μέρες ,

εκτός αυτοί σου βάζουν το κατώτερο κι εσύ πρέπει να βάλεις το καλύτερο , δεν έπρεπε να με ενημερώσουν;:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Η είκονα στη nova δεν έχει σπασίματα και είναι καθαρή χωρίς τετραγωνάκια ακόμη και στην γρήγορη αλλαγή σκηνών

 

καθαρή εικόνα όταν λειτουργούν όλα ένταξη , όταν υπάρχει κάποιο λάθος στην εγκατάσταση ή ελαττωματικό υλικό τότε θα έχεις πρόβλημα ,γιατί δεν βλέπω τι συμβαίνει μην πετάς ότι να είναι

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε δεν είναι σωστά εγκατεστημένο από αποκωδικοποιητή μέχρι και έναν υπολογιστή προβλήματα θα δημιουργεί. Το πρόβλημα σίγουρα είναι στην συνδεσμολογία. Αν το φτιάξει σπασίματα δεν πρόκειται να έχει.
Link to comment
Share on other sites

τεχνικος απο την nova ήρθε ; ή μόνος σου το το άλλαξες .Το κόστος είναι μεγάλο ;Καλά υπάρχει και εγγύηση , γιατί το έχω είκοσι μέρες ,

εκτός αυτοί σου βάζουν το κατώτερο κι εσύ πρέπει να βάλεις το καλύτερο , δεν έπρεπε να με ενημερώσουν;:(:(:(:(:(

ναι τεχνικος της νοβα ηρθε.

κοστος 40 ευρω επισκεψη και 25 το lnb. δεν ημουν στην εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω forthnet double play εδώ και 5 χρόνια και πριν λίγες μέρες με ενημέρωσαν ότι το συμβόλαιό μου λήγει και αν θέλω να το ανανεώσω θα πρέπει να πληρώνω 15 ευρώ παραπάνω το μήνα για τις ίδιες υπηρεσίες!! Την ίδια στιγμή προσφέρει τις ίδιες υπηρεσίες σε νέους χρήστες με πολύ χαμηλότερη τιμή. Είναι αυτή σωστή πολιτική εταιρίας για τους μακροχρόνιους πελάτες της???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω forthnet double play εδώ και 5 χρόνια και πριν λίγες μέρες με ενημέρωσαν ότι το συμβόλαιό μου λήγει και αν θέλω να το ανανεώσω θα πρέπει να πληρώνω 15 ευρώ παραπάνω το μήνα για τις ίδιες υπηρεσίες!! Την ίδια στιγμή προσφέρει τις ίδιες υπηρεσίες σε νέους χρήστες με πολύ χαμηλότερη τιμή. Είναι αυτή σωστή πολιτική εταιρίας για τους μακροχρόνιους πελάτες της???

 

Μπορείς να τους στείλεις μήνυμα με αυτά που λες στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 για να πετύχεις κάτι καλύτερο στην τιμή ενημερώνοντας τους ότι είσαι πρόθυμος για ανανέωση συμβολαίου και 5 χρόνια πελάτης .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...