Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, που την βρίσκετε αυτή την προσφορά με το πακετάκι με 24άρι Internet, αστικά/υπεραστικά και 300' κινητά με 19,90€ για 1 χρόνο;;

 

Υπάρχει στο επίσημο σιτε της Forthnet?

 

Εμένα μου έκαναν αυτή την προσφορά όταν έκανα αίτηση φορητοτητας στον Οτε. Μάλιστα την έκαναν τελευταία μέρα που μπορούσα να κάνω υπαναχώρηση από τον οτε και έτσι συνέχισα φορθνετ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμένα μου έκαναν αυτή την προσφορά όταν έκανα αίτηση φορητοτητας στον Οτε. Μάλιστα την έκαναν τελευταία μέρα που μπορούσα να κάνω υπαναχώρηση από τον οτε και έτσι συνέχισα φορθνετ..

 

Αύριο θα τους πάρω τηλέφωνο από έξω από ένα κατάστημα CYTA, να δούμε πως θα αντιδράσουν......χαχαχαχχα

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

σας ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία (και για το προσωπικό μήνυμα), μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με την Forthnet, μου έδωσαν τελικά την ίδια προσφορά κι εμένα. ....αυτό σημαίνει 60€ κέρδος ετησίως, συν 5 ώρες ομιλίας σε κινητά που δεν είχα πριν! !

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, εκείνη η επιλογή που υπήρχε παλιά στο mynova για αποστολή σήματος, υπάρχει στο myforthnet για αυτούς που περάσαν σε 3play και δεν έχουν πλέον σκέτο nova;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

σας ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία (και για το προσωπικό μήνυμα), μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με την Forthnet, μου έδωσαν τελικά την ίδια προσφορά κι εμένα. ....αυτό σημαίνει 60€ κέρδος ετησίως, συν 5 ώρες ομιλίας σε κινητά που δεν είχα πριν! !

 

μια χαρά!!!!απλώς είναι εκνευριστικό να σε αναγκάζουν να κάνεις φορητότητα και να σε ταλαιπωρούν.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, εκείνη η επιλογή που υπήρχε παλιά στο mynova για αποστολή σήματος, υπάρχει στο myforthnet για αυτούς που περάσαν σε 3play και δεν έχουν πλέον σκέτο nova;

Μπα δεν έχει κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκαναν αυτή την προσφορά όταν έκανα αίτηση φορητοτητας στον Οτε. Μάλιστα την έκαναν τελευταία μέρα που μπορούσα να κάνω υπαναχώρηση από τον οτε και έτσι συνέχισα φορθνετ..

Καλημέρα φίλε.

Τί προσφορά σου είχαν κάνει στον Οτε?

Λήγει το συμβολαιό μου στην φορθνετ και θέλω να δω τί μπορώ να τους ζητήσω.

Πρόπερσι είχα συμβόλαιο με 24,90 24αρι+σταθερα στην Ελλάδα+40 λεπτά κινητά και πέρσι ενώ έλειπα από το σπίτι, η Μητέρα μου μη ξέροντας συμφώνησε τηλεφωνικά που την πήραν σε ανανέωση με τα ίδια λεφτά και αφαιρώντας της τα δωρεάν κινητά...

 

Με πείραξε αυτή η κίνησή τους και ο τρόπος τους, για αυτό και φέτος αν δεν μου δώσουν κάτι καλό θα φύγω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, εκείνη η επιλογή που υπήρχε παλιά στο mynova για αποστολή σήματος, υπάρχει στο myforthnet για αυτούς που περάσαν σε 3play και δεν έχουν πλέον σκέτο nova;

 

Δεν ξέρω πότε το έκαναν , αλλά εμφανίζεται μέσα στο e-bill με Λογαριασμοί και Nova3play . Έχουν βάλει και επιλογή για σάρωση δικτύων.

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα μήνυμα στο φειςμπουκ και μου έκαναν έκπτωση 2 ευρώ...

Είπα της κοπέλας δώστε μου και μισή ώρα κινητά να υπογράψω και αρνήθηκε.

 

Άμα κάνω αίτηση φορητότητας σε πολυκατάστημα, πριν λήξει το συμβόλαιο μου, θα έχω πρόβλημα?

 

Μπορώ να κάνω την αίτηση πριν λήξει το συμβόλαιό μου?

Θα με δεσμεύσουν στο πολυκατάστημα για συμβόλαιο? Ή αυτό θα γίνει μετά τη λήξη του συμβολαίου μου στη φόρθνετ?

 

Πάντως επιθυμώ καλύτερη προσφορά από την φόρθνετ και αν την κάνει δεν φεύγω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε.

Τί προσφορά σου είχαν κάνει στον Οτε?

Λήγει το συμβολαιό μου στην φορθνετ και θέλω να δω τί μπορώ να τους ζητήσω.

Πρόπερσι είχα συμβόλαιο με 24,90 24αρι+σταθερα στην Ελλάδα+40 λεπτά κινητά και πέρσι ενώ έλειπα από το σπίτι, η Μητέρα μου μη ξέροντας συμφώνησε τηλεφωνικά που την πήραν σε ανανέωση με τα ίδια λεφτά και αφαιρώντας της τα δωρεάν κινητά...

 

Με πείραξε αυτή η κίνησή τους και ο τρόπος τους, για αυτό και φέτος αν δεν μου δώσουν κάτι καλό θα φύγω.

 

η προσφορά ήταν 25€ το μήνα για σταθερά και 24αρι ίντερνετ και 5€ έκπτωση στο κινητό κοσμοτε. Μου την είχε δώσει η φορθνετ γιατί στην αρχή όταν τους ζήτησα καλύτερη προσφορά μου έκοβαν 2€ το μήνα. Μετά την αίτηση φορητοτητας ήρθε καλύτερη προσφορά.

Edited by geotaras
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά!!!!απλώς είναι εκνευριστικό να σε αναγκάζουν να κάνεις φορητότητα και να σε ταλαιπωρούν.

 

Δεν χρειάστηκε να κάνω φορητότητα, απλά αλιεύοντας από εδώ την πληροφορία για την τηλεφωνική προσφορά της Forthnet, την έκανα τηλεφωνικώς κι εγώ την αίτηση και αποδοχή της προσφοράς αυτής, με "απείληση" πως θα φύγω σε άλλη εταιρία...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάστηκε να κάνω φορητότητα, απλά αλιεύοντας από εδώ την πληροφορία για την τηλεφωνική προσφορά της Forthnet, την έκανα τηλεφωνικώς κι εγώ την αίτηση και αποδοχή της προσφοράς αυτής, με "απείληση" πως θα φύγω σε άλλη εταιρία...

 

κυριλέ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάστηκε να κάνω φορητότητα, απλά αλιεύοντας από εδώ την πληροφορία για την τηλεφωνική προσφορά της Forthnet, την έκανα τηλεφωνικώς κι εγώ την αίτηση και αποδοχή της προσφοράς αυτής, με "απείληση" πως θα φύγω σε άλλη εταιρία...

 

τι προσφορα σου κανανε φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

τι προσφορα σου κανανε φιλε μου?

 

Το έχω γράψει πιο πριν. ...24άρι Internet με δωρεάν αστικά/υπεραστικά και 300' κινητά με 19,90€ για 1 χρόνο.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε.

Τί προσφορά σου είχαν κάνει στον Οτε?

Λήγει το συμβολαιό μου στην φορθνετ και θέλω να δω τί μπορώ να τους ζητήσω.

Πρόπερσι είχα συμβόλαιο με 24,90 24αρι+σταθερα στην Ελλάδα+40 λεπτά κινητά και πέρσι ενώ έλειπα από το σπίτι, η Μητέρα μου μη ξέροντας συμφώνησε τηλεφωνικά που την πήραν σε ανανέωση με τα ίδια λεφτά και αφαιρώντας της τα δωρεάν κινητά...

 

Με πείραξε αυτή η κίνησή τους και ο τρόπος τους, για αυτό και φέτος αν δεν μου δώσουν κάτι καλό θα φύγω.

 

Προσπάθησε να δεις μήπως σου δώσουν κάτι καλύτερο και πες και το πρόβλημα σου καλύτερα με ένα μήνυμα και όχι τηλεφωνικά στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 . έτσι θα είναι καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, εκείνη η επιλογή που υπήρχε παλιά στο mynova για αποστολή σήματος, υπάρχει στο myforthnet για αυτούς που περάσαν σε 3play και δεν έχουν πλέον σκέτο nova;

Forthnet ebill--->λογαριασμοί--->εργαλεία nova:)

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να δεις μήπως σου δώσουν κάτι καλύτερο και πες και το πρόβλημα σου καλύτερα με ένα μήνυμα και όχι τηλεφωνικά στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 . έτσι θα είναι καλύτερα

Δεν τα κατάφερα. Τους είπα με το καλό, μετά τους είπα ότι θα πάω στην σιτα με 22 ευρώ όλα πακέτο...

 

Τους εστειλα φεισμπουκ, με πηραν κ μου ειπαν 22.90 24αρι+απεριοριστα σταθερά.

Τους πήρα μετά ότι θα πάω στη σιτα, πάλι 22.90.

Θα υπογράψω καθώς φεύγω εξωτερικό και δεν με μπορώ να είμαι εδώ όταν λήξει το συμβόλαιο να κανω φορητοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα κατάφερα. Τους είπα με το καλό, μετά τους είπα ότι θα πάω στην σιτα με 22 ευρώ όλα πακέτο...

 

Τους εστειλα φεισμπουκ, με πηραν κ μου ειπαν 22.90 24αρι+απεριοριστα σταθερά.

Τους πήρα μετά ότι θα πάω στη σιτα, πάλι 22.90.

Θα υπογράψω καθώς φεύγω εξωτερικό και δεν με μπορώ να είμαι εδώ όταν λήξει το συμβόλαιο να κανω φορητοτητα.

 

δυστυχώς τα ίδια έλεγαν και στο πατέρα μου όταν τους είπε ότι θα φύγει και θα πάει η wind. μόλις έγινε η φορητότητα αμέσως έπεσε τηλ για 19.90. δυστυχώς αυτή είναι η πολιτική όλων των εταιρειών

Edited by Dimeos
Link to comment
Share on other sites

δυστυχλως τα ίδια έλεγαν και στο πατέρα μου όταν τους είπε ότι θα φύγει και θα πάει η wind. μόλις έγινε η φορητότητα αμέσως έπεσε τηλ για 19.90. δυστυχώς αυτή είναι η πολιτική όλων των εταιρειών

Δεν θα ειμαι Ελλαδα και δεν θελω να μπλεξω 60 χρονων ανθρωπους. Τουλαχιστον ειμαι ευχαριστημενος απο τις υπηρεσιες.

Link to comment
Share on other sites

Αν παίρνετε εσείς τηλέφωνο, ζητήστε να μιλήσετε με το τμήμα προσφορών. Δεν θα σας συνδέσουν, πείτε όμως να αφήσουν μήνυμα για να σας καλέσουν αυτοί. Συνήθως η εξυπηρέτηση πελατών είναι σε call centers που δεν έχουν δικαίωμα για καλύτερες προσφορές..
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα κατάφερα. Τους είπα με το καλό, μετά τους είπα ότι θα πάω στην σιτα με 22 ευρώ όλα πακέτο...

 

Τους εστειλα φεισμπουκ, με πηραν κ μου ειπαν 22.90 24αρι+απεριοριστα σταθερά.

Τους πήρα μετά ότι θα πάω στη σιτα, πάλι 22.90.

Θα υπογράψω καθώς φεύγω εξωτερικό και δεν με μπορώ να είμαι εδώ όταν λήξει το συμβόλαιο να κανω φορητοτητα.

 

ότι θες να το γράφεις καλύτερα από το να μιλάς στο τηλέφωνο σε όποια εταιρεία και αν είσαι . Στείλε τους ένα μήνυμα ξάνα και πες τους ότι φεύγεις μήπως και κερδίσεις κάτι καλύτερο .

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει πιο πριν. ...24άρι Internet με δωρεάν αστικά/υπεραστικά και 300' κινητά με 19,90€ για 1 χρόνο.....

 

πολύ καλή προσφορά που σου κάνανε αφού απο το double play είναι πιο κάτω 5 ευρώ και έχεις επιπλέον και 300' προς κινητά

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτη η forhnet nova ειναι για γελια 7 μηνες εχω συνεχομενα βλαβη με τη nova και σημερα εμεινα χωρις τηλεοραση μεχρι να ρθει τεχνικος για 3η φορα

 

Εκτός από το φατσοβιβλίο, και για όσους δεν έχουν σχέση με αυτό, υπάρχει η δυνατότητα άμεσης επικοινωνίας με τις ομάδες υποστήριξης που έχουν αναπτυχθεί στο adslgr.com και στο avclub.gr

 

Φυσικά, αυτοί είναι για επίλυση προβλημάτων και όχι για προσφορές.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

ότι θες να το γράφεις καλύτερα από το να μιλάς στο τηλέφωνο σε όποια εταιρεία και αν είσαι . Στείλε τους ένα μήνυμα ξάνα και πες τους ότι φεύγεις μήπως και κερδίσεις κάτι καλύτερο .

Τους πήρα τηλέφωνο ότι συμφωνώ στην προσφορά που μου κάνανε 22.90 απλό νταμπλ πλει χωρίς κινητά και μου είπαν να το προωθησουν στο τμήμα προσφορών. Με πήρε ένα κοριτσάκι τηλέφωνο από τη φορθνετ και μου είπε να πάρω το βασικό δορυφορικό στα 30 ευρώ. Χωρίς νοβασπορτ ή νοβασινεμα. Της λέω κορίτσι μου, μου κάνανε προσφορά στα 22.90 από τα 24.90 που είναι το νταμπλ πλει και μου είπανε να πάρω οπότε και αν θέλω και να συμφωνήσω στην προσφορά αυτή που και καλα θα την είχανε καταχωρημενη στο λογαριασμό μου και μπορώ να την αποφεχτω αφού το σκεφτώ. Το κοριτσάκι μου λέει δεν ξέρω τίποτα, εγώ μπορώ να σας δώσω 24.90. Της λέω με ποιον θα βγάλω άκρη να βρεθεί η προσφορά που μου έκαναν; δεν ήξερε να μου απαντήσει και κόμπλαρε και κλείσαμε. Μπράβο Φορθνετ...

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλέφωνο ότι συμφωνώ στην προσφορά που μου κάνανε 22.90 απλό νταμπλ πλει χωρίς κινητά και μου είπαν να το προωθησουν στο τμήμα προσφορών. Με πήρε ένα κοριτσάκι τηλέφωνο από τη φορθνετ και μου είπε να πάρω το βασικό δορυφορικό στα 30 ευρώ. Χωρίς νοβασπορτ ή νοβασινεμα. Της λέω κορίτσι μου, μου κάνανε προσφορά στα 22.90 από τα 24.90 που είναι το νταμπλ πλει και μου είπανε να πάρω οπότε και αν θέλω και να συμφωνήσω στην προσφορά αυτή που και καλα θα την είχανε καταχωρημενη στο λογαριασμό μου και μπορώ να την αποφεχτω αφού το σκεφτώ. Το κοριτσάκι μου λέει δεν ξέρω τίποτα, εγώ μπορώ να σας δώσω 24.90. Της λέω με ποιον θα βγάλω άκρη να βρεθεί η προσφορά που μου έκαναν; δεν ήξερε να μου απαντήσει και κόμπλαρε και κλείσαμε. Μπράβο Φορθνετ...

 

Στείλε τους καλύτερα στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 γιατί στο τηλέφωνο μπορεί στο κλείνουν να σου λένε δεν ισχυεί κ.τ.λ. και πες του για την τηλεφωνική προσφορά των 22,90 που έκλεισες ή ότι άλλο θες .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...