Jump to content

Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς


bianca76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι πολλά τα χαρτιά. Χρειάζεται η ταυτότητα, το εκκαθαριστικό, το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και μια υπεύθυνη δήλωση στην οποία αυτός που κάνει τη σύνδεση δηλώνει ότι θα χρησιμοποιήσουν τις γραμμές συγγενείς του Α΄ βαθμού.

 

συγκεκριμένα η στρατιωτική ταυτότητα, όπου όσοι έχουν φύγει από το στρατό (και δεν αποκλείονται αυτοί) δεν έχουν τέτοια ταυτότητα...και δεν γίνεται κανένα άλλο χαρτί που να δείχνει ότι είναι στρατιωτικός ο μέλλων πελάτης!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω τοτε κι εσενα τοτε φιλε qwq: τα 155€ αφαιρουνται απο την τιμη του κινητου χωρις ΦΠΑ ή απο την τελικη του τιμη;

 

Θελω να πω καποια πραγματα (χωρις να μπω σε λεπτομερειες) σε καποιους που βγηκανε και λενε διαφορα για προνομιακη αντιμετωπιση:

Ειναι συμβολαιο που ισχυει για ενα χρονο και ουδεις ξερει τι θα γινει μετα. Πολλες κλησεις, πολλοι, θα τις χρησιμοποιησουν για υπηρεσιακους (μη διαβαθμισμενους) λογους κι οχι για τη πλακα τους.

Ο στρατος απευθυνθηκε σε ολες τις εταιριες (ισως οχι σε μια λογω κακου προηγουμενου) και η ΤΙΜ εδωσε τη καλυτερη προσφορα.

Αν σκεφτειτε τι απαλαγες εχουν αλλες κατηγοριες εργαζομενων πχ υπαλληλοι ΔΕΗ ή ΕΥΔΑΠ αυτα ειναι Ψιχουλα.

Αν καποιος εχει προβλημα με το στρατο καλυτερα να εχει προβλημα με καποιους καφρους με τους οποιους ενδεχομενως ειχε κακες εμπειριες οχι με το συνολο του.

Ευχαριστω

Τα 155 ευρω αφαιρουνται απο την τελικη τιμη του κινητου και οι συνδεσεις αυτες δεν γινονται για ενα χρονο,υπαρχει ορος οπου αναφερει οτι αν δεν καταναλωσεις 155 ευρω ανα συνδεση στον 1 χρονο θα σου ανανεωνει αυτοματα την συνδεση και δεν θα σου το κοβει αν το επιθυμεις.Οσον αφορα τι εταιρια προτιμουν οι στρατιωτικοι η COSΜOTE μας πουλησε σε παλαιοτερη προσφορα που ειχε κανει και αναγκαστηκαμε ολοι να την αλλαξουμε,ειδικα τωρα γινεται ο χαμος με αυτο τηw TIM οπου μας δινει τοσα.Ειναι μια πολυ καλη προσφορα που πετυχε και ακομα γινονται συνδεσεις.Η πληροφορηση που εχω εγω ειναι οτι δεν εχουν δυνατοτητα να κανουν ατομα απο ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ και ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ακουγεται ομως οτι κατα το πασχα θα μπορει και τοΓΕΑ και το ΓΕΝ...εκει ειναι που θα γινει χαμος αν και δεν ειναι πολλοι.. ειδικα στα νησια με τους ναυτες θα τρεχουν και δεν θα προλαβαινουν.

ουφφφφ τι να πω.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

συγκεκριμένα η στρατιωτική ταυτότητα, όπου όσοι έχουν φύγει από το στρατό (και δεν αποκλείονται αυτοί) δεν έχουν τέτοια ταυτότητα...και δεν γίνεται κανένα άλλο χαρτί που να δείχνει ότι είναι στρατιωτικός ο μέλλων πελάτης!

Μόλις ενημερώθηκα ότι και οι απόστρατοι έχουν μία ειδική ταυτότητα που αποδεικνύει το ότι ήταν στρατιωτικοί ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενημερώθηκα ότι και οι απόστρατοι έχουν μία ειδική ταυτότητα που αποδεικνύει το ότι ήταν στρατιωτικοί ;)

 

Για τους πολιτες που εργαζονται στο ΓΕΣ ζητανε επιπλεον βεβαιωση απο το διοικητη της μοναδας που ανηκουν. Αν δεν εχουν διοικητη δεν εχει και συνδεση!

Χαρ/κα αναφερω οτι εγω λογω απουσας του δκτη τους πηγα χαρτι υπογ/νο απο το υποδκτη της μοναδας (ο οποιος φυσικα τον αντικαθιστα οπως γνωριζουν ολοι οταν απουσιαζει), δε το δέχτηκαν και δε με εντασανε στο προγραμμα!

(Μαλλον θα σκεφτηκαν οτι ειχα συννενοηθει με τον υπδκτη να την κανω στη ζουλα εν αγνοια του δκτη...).

Βασιλικοτεροι του βασιλεως ή μαλλον ασχετοι έως κακοβουλοι :p

Ολα αυτα τα ωραια σε συγκεκτριμενο καταστημα ΤΙΜ....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ορος οπου αναφερει οτι αν δεν καταναλωσεις 155 ευρω ανα συνδεση στον 1 χρονο θα σου ανανεωνει αυτοματα την συνδεση και δεν θα σου το κοβει αν το επιθυμεις.

 

Κατι τετοιο ακουσα οτι ειχε ειπωθει αρχικα αλλα μετα καποιοι ειπαν οτι ειναι παράνομο αυτο. Τελικα νομιζω οτι δεν ισχυει ή εχεις υπογραψει για κατι τετοιο;

Εχεις δει τους ορους του συμβολαιου; Γιατι νομιζω οτι ειναι στο φλου ολα;

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο ακουσα οτι ειχε ειπωθει αρχικα αλλα μετα καποιοι ειπαν οτι ειναι παράνομο αυτο. Τελικα νομιζω οτι δεν ισχυει ή εχεις υπογραψει για κατι τετοιο;

Εχεις δει τους ορους του συμβολαιου; Γιατι νομιζω οτι ειναι στο φλου ολα;

γιατι κι εγω το ιδιο νομιζω?? :rolleyes:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενημερώθηκα ότι και οι απόστρατοι έχουν μία ειδική ταυτότητα που αποδεικνύει το ότι ήταν στρατιωτικοί ;)

κι εγώ σου λέω ότι βγάζουν κανονική αστυνομική κάρτα. χαρτιά που να δείχνει ότι ήταν κάποτε στρατιωτικοί υπάρχουν άπειρα, ταυτότητα όχι.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ σου λέω ότι βγάζουν κανονική αστυνομική κάρτα. χαρτιά που να δείχνει ότι ήταν κάποτε στρατιωτικοί υπάρχουν άπειρα, ταυτότητα όχι.

Εγώ μετέφερα αυτό που μου είπαν από τη εξυπηρέτηση της ΤΙΜ. Πιστεύω βέβαια αυτό που λες εσύ αφού ξέρω ότι γνωρίζεις καλύτερα ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετέφερα αυτό που μου είπαν από τη εξυπηρέτηση της ΤΙΜ. Πιστεύω βέβαια αυτό που λες εσύ αφού ξέρω ότι γνωρίζεις καλύτερα ;)

 

Κι εμάς αυτό μας είπαν, αλλά στην περίπτωση μου κάτι τέτοιο δεν ισχύει. και μας είπαν και το άλλο το κουλό, να πάμε να βγάλουμε νέα ταυτότητα (στρατιωτική) και ότι βγαίνει σε λίγες μέρες:confused: :confused: :confused: :confused: Ναι ναι γιατί ξέρουν καλά!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, από φίλους μου στην Αεροπορία, γίνεται το εξής: Ο διαγωνισμός έγινε για ΟΛΑ τα σώματα(ΓΕΣ,ΓΕΝ,ΓΕΑ) και κερδήθηκε από την ΤΙΜ. . Υπάρχει ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ στην ΤΙΜ και όχι για μεταφορά των παλιών. ΟΙ φίλοι μου μπήκαν κανονικά, όπως και οι οικογένειές τους. Μπορείς να πάρεις 155 ευρώ ανά σύνδεση επιδότηση(155*Χ όπου Χ ο αριθμός των συνδέσεων). ΔΕΝ πρέπει να έχει ξαναβγεί τέτοιο πρόγραμμα ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, από φίλους μου στην Αεροπορία, γίνεται το εξής: Ο διαγωνισμός έγινε για ΟΛΑ τα σώματα(ΓΕΣ,ΓΕΝ,ΓΕΑ) και κερδήθηκε από την ΤΙΜ. . Υπάρχει ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ στην ΤΙΜ και όχι για μεταφορά των παλιών. ΟΙ φίλοι μου μπήκαν κανονικά, όπως και οι οικογένειές τους. Μπορείς να πάρεις 155 ευρώ ανά σύνδεση επιδότηση(155*Χ όπου Χ ο αριθμός των συνδέσεων). ΔΕΝ πρέπει να έχει ξαναβγεί τέτοιο πρόγραμμα ξανά.

 

Ναι δεν θα διαφωνησω, αλλα ας μας πει καποιος ποια ειναι η παγίδα?:worry:

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

bianca76 γιατι θα πρεπει να υπαρχει παγιδα; Γιατι θα πρεπει να βλεπουμε μπροστα μας απατες και συνομωσιες συνεχεια;

Η εννοια επιχειρηματικη τακτικη/επενδυση ωστε να δημιουργησεις πελατειακη βαση δε σου λεει τιποτε; Καποιες εταιριες εχουν και πραγματικους manager στη διευθυνση οχι μονο Ελληνες γερο-λαδάδες που κοιτανε να βγαλουν απο τη μυγα ξυγκι

Link to comment
Share on other sites

loipon,gia na sas ksekathariso merika pragmata gia to programma tous GES.

an ola ta xartia pou proskomizoun oi stratiotikoi den einai AKRIVOS auta pou zhtaei h tim,to katastima den tha parei ta xrimata pou dinei meso twn epidotisewn twn siskevwn apo thn tim!!!

opote kai fisika dikaioumai na eimai vasilikoteros tou vasileos kai apolitos!

kaneis den prokeitai na dexthei tin paramikri pithanotita na xasei xrimata

apo thn etairia apla gia na kanei mia "xari" se enan ipopsifio sindromiti mesw GES.

oso gia tis grammes pou isws peite oti kerdizei to katastima,na sas pw apla oti den endiaferei kanena sinergati para mono thn idia thn TIM,gia logous pou den mporw na anaferw....

me liga logia ta katastimata den exoun kanena ousiastiko logo na kanoun sindeseis GES kai poso mallon na kanoun kai "xares".

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

loipon,gia na sas ksekathariso merika pragmata gia to programma tous GES.

an ola ta xartia pou proskomizoun oi stratiotikoi den einai AKRIVOS auta pou zhtaei h tim,to katastima den tha parei ta xrimata pou dinei meso twn epidotisewn twn siskevwn apo thn tim!!!

opote kai fisika dikaioumai na eimai vasilikoteros tou vasileos kai apolitos!

kaneis den prokeitai na dexthei tin paramikri pithanotita na xasei xrimata

apo thn etairia apla gia na kanei mia "xari" se enan ipopsifio sindromiti mesw GES.

oso gia tis grammes pou isws peite oti kerdizei to katastima,na sas pw apla oti den endiaferei kanena sinergati para mono thn idia thn TIM,gia logous pou den mporw na anaferw....

me liga logia ta katastimata den exoun kanena ousiastiko logo na kanoun sindeseis GES kai poso mallon na kanoun kai "xares".

 

Φιλε μου με συγχωρεις πολυ αλλα με αυτη τη λογικη (θα μπορουσε να σας πει καποιος κακοβουλος) να βγαλουν το σημα της ΤΙΜ οι "συνεργατες" της και να πουλανε μπουγατσες αμα δε θελουν να χανουν δεκαρα απο κανεναν.

Γιατι αν υπηρχε και μια πιθανοτητα οι "τζαμπατζηδες" ενστολοι και μη υπαλληλοι του ΥΕΘΑ που "τους κανετε χαρη" που ασχοληστε μαζι τους, να γινουν μελοντικοι πελατες στα μαγαζια σας με αυτη τη λογικη τους χασατε.

Αλλα εγω που δεν ειμαι κακοβουλος φυσικα ουτε θα κανω αυτο που θα σκεφτει να κανει ο μεσος Ελληνας, δηλαδη να τσιμησει μια επιδοτηση 155€, να εχει ενα χρονο τηλεφωνο χωρις παγιο και μετα να τη κανει με ελαφρα πηδηματακια γιατι μπορει να μη θελει να τον δουλευουν μπροστα στα μουτρα του.

...και μετα σου λενε γιατι εχει πιασει πατο η αγορα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις 155 ευρώ ανά σύνδεση επιδότηση(155*Χ όπου Χ ο αριθμός των συνδέσεων).

Προς διευκρίνηση: αν δηλαδή πάρεις ένα πακέτο με π.χ. 4 νούμερα (από 1 ως 5 δε γίνεται;) η συνολική επιδότηση είναι;

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο ακουσα οτι ειχε ειπωθει αρχικα αλλα μετα καποιοι ειπαν οτι ειναι παράνομο αυτο. Τελικα νομιζω οτι δεν ισχυει ή εχεις υπογραψει για κατι τετοιο;

Εχεις δει τους ορους του συμβολαιου; Γιατι νομιζω οτι ειναι στο φλου ολα;

εκτος απο το συμβολαιο σε καθε στρατιωτικη υπηρεσια μεχρι και το τελευταιο φυλακιο εχει βγει υπηρεσιακο σημα οπου ενημερωνει για τους ορους και αναφερει και αυτον τον ορο.Επισης κατι που δεν εχει αναφερθει νομιζω οτι σε αυτο το project η ΤΙΜ προσφερει και ΔΩΡΕΑΝ κλησεις σε υπηρεσιακα νουμερα που θα δηλωσει η στρατιωτικη υπηρεσια του καθενος στρατιωτικου και θα υποβαλλει με καταστασεις που θα συνταξει η ιδια στην ΤΙΜ.Εχω στα χερια μου αυτο το σημα.Μακαρι να γινεται και για συναδελφους απο ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ και ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ.

 

Προς διευκρίνηση: αν δηλαδή πάρεις ένα πακέτο με π.χ. 4 νούμερα (από 1 ως 5 δε γίνεται;) η συνολική επιδότηση είναι;

Μα για να ενταχθεις στο προγραμμα χρειαζεται πιστοποιητικο οικογειακης καταστασης που να φαινονται τα μελη α'ΒΑΘΜΟΥ συγγενειας και η επιδοτηση ειναι για καθε μια συνδεση 155 ευρω.Αρα π.χ για 4 συνδεσεις η επιδοτηση θα ειναι 620 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Μα για να ενταχθεις στο προγραμμα χρειαζεται πιστοποιητικο οικογειακης καταστασης που να φαινονται τα μελη α'ΒΑΘΜΟΥ συγγενειας και η επιδοτηση ειναι για καθε μια συνδεση 155 ευρω.Αρα π.χ για 4 συνδεσεις η επιδοτηση θα ειναι 620 ευρω

Δηλαδή για 4μελή οικογένεια η επιδότηση είναι 620 ευρώ; Σαν υπερβολικό δεν ακούγεται ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

loipon,gia na sas ksekathariso merika pragmata gia to programma tous GES.

an ola ta xartia pou proskomizoun oi stratiotikoi den einai AKRIVOS auta pou zhtaei h tim,to katastima den tha parei ta xrimata pou dinei meso twn epidotisewn twn siskevwn apo thn tim!!!

opote kai fisika dikaioumai na eimai vasilikoteros tou vasileos kai apolitos!

kaneis den prokeitai na dexthei tin paramikri pithanotita na xasei xrimata

apo thn etairia apla gia na kanei mia "xari" se enan ipopsifio sindromiti mesw GES.

oso gia tis grammes pou isws peite oti kerdizei to katastima,na sas pw apla oti den endiaferei kanena sinergati para mono thn idia thn TIM,gia logous pou den mporw na anaferw....

me liga logia ta katastimata den exoun kanena ousiastiko logo na kanoun sindeseis GES kai poso mallon na kanoun kai "xares".

 

Έχω ακούσει ότι το κέρδος του καταστήματος στις συνδέσεις είναι το πρώτο πάγιο.

Ισχύει;

Εάν ναι τότε το κατάστημα δεν κερδίζει τίποτε μιας και το πρόγραμμα δεν έχει πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για 4μελή οικογένεια η επιδότηση είναι 620 ευρώ; Σαν υπερβολικό δεν ακούγεται ρε παιδιά;

Βέβαια η συνολική αυτή επιδότηση δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί αθροιστικά για μία συσκευή. Δεν μπορείς δηλαδή να πάρεις δωρεάν μόνο μία συσκευή που στοιχίζει 620 ευρώ αλλά θα πρέπει να πάρεις για 4 γραμμές και 4 συσκευές. Αν κάνεις 4 γραμμές και θέλεις δύο συσκευές τότε θα χρησιμοποιηθεί η επιδότηση των δύο γραμμών.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχυει και για τα υπολοιπα συμβολαια; Δηλαδη αν κανω 2 συμβολαια πχ φλεξι (φτου φτου) δεν μπορω να παρω μια συσκευη με τις δυο επιδοτησεις;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχυει και για τα υπολοιπα συμβολαια; Δηλαδη αν κανω 2 συμβολαια πχ φλεξι (φτου φτου) δεν μπορω να παρω μια συσκευη με τις δυο επιδοτησεις;

Όχι, ισχύει μόνο για τα πακέτα του ΓΕΣ. Στα υπόλοιπα εταιρικά και οικογενειακά μπορείς να πάρεις κανονικά την επιδότηση αθροιστικά.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

An fimame kala, perisi to kalokairi edwse i tim epidotisi sto pentagono.

mexri kai ta eggonakia pirane tsapa suskeuei.

egw o atoixos den prolaba dioti eixan simplirosi tin lista, pantos prolave o brother mou me mideniko pagio

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια η συνολική αυτή επιδότηση δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί αθροιστικά για μία συσκευή. Δεν μπορείς δηλαδή να πάρεις δωρεάν μόνο μία συσκευή που στοιχίζει 620 ευρώ αλλά θα πρέπει να πάρεις για 4 γραμμές και 4 συσκευές. Αν κάνεις 4 γραμμές και θέλεις δύο συσκευές τότε θα χρησιμοποιηθεί η επιδότηση των δύο γραμμών.

 

oxi to katastima den exei apolitos kanena kerdos!oute kan to proto pagio pou les.

ola ginontai gia thn idia thn TIM.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

An fimame kala, perisi to kalokairi edwse i tim epidotisi sto pentagono.

mexri kai ta eggonakia pirane tsapa suskeuei.

egw o atoixos den prolaba dioti eixan simplirosi tin lista, pantos prolave o brother mou me mideniko pagio

Μηπως εννοεις αυτο το προγραμμα με την cote?COSMOTE παλι εταιρικο με τον στρατο και οταν εφτασε ο χρονος δεν μας εκανε ανανεωση συμβολαιου και μας το εκοψε πανε ολα και επιδοτηση ασε που εδω και 8 μηνες προσπαθω να το κοψω και ακομα ερχονται ειδοποιησεις να πληρωσω καποια ευρω αλλα ουτε παγιο υπαρχει αλλα ουτε και συνδεση εχω τα χαρτια που εκανα διακοπη μαζι μου.ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...