Jump to content

[Επίσημο] Motorola ROKR Z6


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδή θα πρέπει να έχω κάποιο πρόγραμμα για να μπορώ να βάλω θέμα ?

 

και κάτι ακόμα, καμιά φορά όταν το κλέινω και το ανοίγω μου βγάζει οτι είναι άδεια η μπαταρία ενώ είναι γεμάτη, με απότέλεσμα να ξαναθέλει φόρτισει. Πάλι καλά αυτό γίνεται πολύ σπάνια..

[sIGPIC][/sIGPIC] Φραπεδάκι ολέε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το ελληνικό firmware φιλε RILOS, επειδή είναι μεγάλο δεν μπορώ να στο ανεβάσω. Αλλά μπορείς να περάσεις το ίδιο firmware μιας άλλης γλώσσας και μετά να flashαρεις το ελληνικό language pack που μπορείς να βρεις από εδώ. Να σημειώσω πως δεν το έχω δοκιμάσει, οπότε δεν αναλαμβάνω οποιαδήποτε ευθύνη.

Μόλις το δοκίμασα το language pack με τα ελληνικά και μπορώ να πω οτι δούλεψε άψογα.

Χθες έκανα reflash το κινητό μου με το linuxmod pack και έχασα τα ελληνικά.

Τώρα όλα δουλέυουν κανονικά πάλι.

Thanks Κώστα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλημέρα, προχθές το αγόρασα κι εγώ. Μια χαρά το κινητάκι γρήγορο και βολικό αλλά θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, όταν ανοίγω το slide και πατήσω τα κουμπιά από την δεξιά πλευρά του πιέζετε ελάχιστα κάτω με αποτέλεσμα να παίζει ελάχιστα, συμβαίνει και σε άλλους αυτό?
Link to comment
Share on other sites

ενοεις τα πλαινα κουμπια ή τα αριθμητικα πληκτρα? Γιατι μετα απο αρκετο καιρο χρησης του κινητου εχς παρατηρησει οτι τα πληκτρα 1,2,3 δεν ειναι τοσο ευχρηστα γιατι δεν εχουν μεγαλη αποσταση απο το slide.Γενικα παντως δεν βλεπς αρκετη κινηση στο φορουμ για ενα τοσο πληρεσ κινητο αν και σε ξεαν φορουμ τωρα τελευταια υπαρχει μια κινηση οσον αφορα mod και αλλα τετοια πραματα.
Link to comment
Share on other sites

βασικά εννοώ τα κουμπιά πάνω στο slide (από την μεριά του κόκκινου κουμπιού στα δεξιά ) μετά που το ανοίγεις.

 

Ναι όντως δεν υπάρχει κίνηση εδώ, κρίμα. Βασικά υπάρχει μία χαζή φήμη για τα motorola ότι χαλάνε, βγάζουν προβλήματα κλπ κλπ οπότε δεν νομίζω να αγοράζουν και πολλοί και ιδιαίτερα ένα μοντέλο που δεν είχε και την τρελή προώθηση σε σχέση με άλλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα...

κατοχος στο 7 μηνο περιπου με μια αλλαγη του ιδιου κινητου απο την μοτορολα λογω προβληματων..

φοβερα δυσαρεστημενος....

απλα μια ερωτηση

στο ξυπνητηρι αν βαλω ενα τραγουδι 3 λεπτων μου το κοβει στο ενα ακριβως...

και φυσικα δεν ξαναχτυπαει απο μονο του...

νομιζω ειναι προβλημα αλλα αν μπορειτε πεστε μου τη δικια σας εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έβαλα το linuxmod sp1 και πέρασα ξανά τα ελληνικά απο το παρπάνω pack μπορώ να πω ότι απογειώθηκε το κινητάκι και επιτέλους 320χ240 υποστήριξη στην κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

και φυσικα δεν ξαναχτυπαει απο μονο του...

 

Όταν λες ξαναχτυπάει τί εννοείς; Την ίδια ώρα την επόμενη μέρα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλησπερα!

 

Γνωριζει κανεις που μπορω να αγορασω προσοψη για το Ζ6 ; Θα προτιμουσα απο ελληνικο καταστημα και αν ξερετε κοστος περιπου. Μου εχει χτυπηθει στη γωνια πανω δεξια:(

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μόλις πέρασα το linuxmod sp1 RC2 στο κινητό μου και όταν παώ να περάσω το language pack γιά τα ελληνικά δεν το παίρνει.

το RSD Lite μου βγάζει Internal Phone Error.

Ξέρει κάποιος κάτι?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλημέρα παιδιά, αυτό το Z6 είναι το ίδιο με το Motorola MOTO Z6w που διαβάζω στα /devices του myphone?

 

ψάχνω πληροφορίες στο φόρουμ για το Z6w και δε βρίσκω πρόσφατες.

Επίσης είναι διαθέσιμο το Z6w στην Ελληνική αγορά;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμο. Αυτό μου είπαν από τα κεντρικά της Motorola που μίλησα με μια κοπέλλα πριν από λίγο.

 

Συνεπώς και να το πάρει κάποιος από το εξωτερικό θα πρέπει να ελπίζει ότι το ελληνικό LP του Z6 είναι συμβατό με αυτό του Z6w. Τα firmwares πάντως από ότι ξέρω είναι διαφορετικά (του Z6 είναι R60 ενώ του Z6w είναι R6635).

 

Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
όταν μπαίνω στις επαφές (πατώ κάτω βελάκι), αρχίζει και μιλάει ο μπάρμπας απο μέσα και μου λέει όλα τα ονόματα απο τις επαφές που κάνω browse. Μπορώ να απενεργοποιήσω την φωνή αυτή;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σας διαθέτω δυο wallpaper για το z6 που έχω κάνει απο φωτός του διαδικτύου.

αν σας αρέσουν, μπορώ να ανεβάζω ότι wallpapers κάνω απο εδώ και πέρα

;)

 

(επίτηδες έχω αφήσει λίγο λευκό κενό στο κάτω μέρος του ενός. έτσι κι αλλιώς κάθονται τα commands των softkeys επάνω του)

Link to comment
Share on other sites

Eίναι fix για το κινητο, ετσι?

 

(ο,τι και να λεμε... ξεχαστηκε και το z6...):confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όταν έχω μια κλήση που δεν απάντησα ή όταν έχω μήνυμα που δεν διάβασα, ακούγεται ένας ήχος υπενθύμισης κάθε 5-6 λεπτά περίπου.

 

είναι δυνατόν με κάποιο τρόπο αυτός ο ήχος να φύγει;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση..?οποιος ξερει πλιζ ας απαντησει...!

εχει ο πατερας μου το Ζ6 αλλα καταλαθος παταει το κουμπι το δεξι και μπαινει μονο του internet και χρεωνεται....!υπαρχει καποιος τροπος να κλειδωσω το συγκεκριμενο δλδ να το απενεργοποιησω...?

 

ευχαριστω εκ των προτερων.......

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ένας "μπακάλικος" τρόπος είναι να βάλεις άλλες (τυχαίες) ρυθμίσεις Ίντερνετ (προφίλ ίντερνετ) ώστε να μην μπορεί να μπει...
Link to comment
Share on other sites

ένας "μπακάλικος" τρόπος είναι να βάλεις άλλες (τυχαίες) ρυθμίσεις Ίντερνετ (προφίλ ίντερνετ) ώστε να μην μπορεί να μπει...

 

μηπως μπορεις να μου πεις πως θα το κανω...σορρυ αλλα απο moto δεν εχω ιδεα:wacko:

σε ευχαριστω πολυ bomber21!με εσωσες απο την μουρμουρα του πατερα μου...χ0α0χα0χ0α!

να σαι καλα...

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάπου στις ρυθμίσεις ίντερνετ θα λέει "Προφίλ".Εκεί μέσα έχει διάφορα (πχ Vodafone Prepaid ή Cosmote,κάτι τέτοιο)...Ή διάλεξε ένα άλλο ή "χάλασε" τις ρυθμίσεις του υπάρχοντος.
Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξεις τις ρυθμίσεις του τρέχοντος ή κάποιου άλλου προφίλ:

Μενού -> Ρυθμίσεις -> Συνδέσεις -> Συνδέσεις δεδομενων -> Επεξεργ. Σύνδεσης

 

Για να επιλέξεις ένα άλλο προφίλ ώστε να μην είναι δυνατή η σύνδεση στο internet:

Μενού -> Internet -> Ρύθμιση browser -> Προφίλ browser -> Προεπιλεγμ. Προφίλ

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα,

καταρχάς δεν ξέρω αν έπρεπε να ποσταρω εδώ ή στο thread του z6, αλλά ελπίζω πως απο δώ θα μπορέσω να βρω περισσότερη βοήθεια.

Λοιπόν η ιστορία έχει ως εξής. έχω ενα Moto z6, το οποίο τον τελευταίο καιρό σέρνεται. Χθες αποφάσισα να του κάνω reflash και διαγραφή δεδομένων προκειμένου να επανέλθει διότι είχα πρόβλημα με τη μνήμη που την έβλεπε συνεχως γεμάτη ενώ διέγραφα συνέχεια πράγματα. Το θέμα είναι πως έκανα μια βλακεία. Όταν κατέβαζα το λογισμικό, διάλεξα λάθος έκδοση και έβαλα μια που είναι κλειδωμένη στο δίκτυο Meteor της Ιρλανδίας. Τώρα το κινητό όποτε το ανάβω, μου ζητάει το subsidy code το οποίο δεν έχω, και απ ότι μου είπαν δεν το έχει ούτε η μοτορολα ελλάδας. Προσπάθησα να περάσω άλλο λογισμικο ξεκλείδωτο, αλλά πλεον το κλείδωμα παραμενει. Έχετε καμιά ιδέα τι θα μπορούσα να κάνω?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και σορρυ για το μακροσκελές ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...