Jump to content

[Επίσημο] Motorola ROKR Z6


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβώς! Το monsterpack αλλάζει όλο το λογισμικό ενώ το reflash μόνο ένα τμήμα του. Φυσικά εξαρτάται και από το ποιο τμήμα αλλάζει, αλλά το maxireflash, που προτείνω παραπάνω, δεν πειράζει την γλώσσα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάποιες φωτο φαίνονται μισές σα να τρώει σκαλωμα κ να μη τις εμφανίζει ολόκληρες το έχει αντιμετωπίσει κανένας?
Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Μία βδομάδα με normal χρήση χωρίς όμως bluetooth.

 

:blink:μια βδομαδα!!:blink:

 

πλακα κανεις...? Ουτε αμαξι να 'τανε!!ακουγεται υπερβολικο!:worry:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το πακετο με τα ελληνικα το εχω κατεβασει εγω απο το τηλεφωνο μου πριν το πειραξω και δουλευει αψογα.

Το χρησιμοποιω ειδη με αλλο firmware. Μπορειτε να το κατεβασετε απο

http://rapidshare.com/files/97712810/LP_0031_Brit_Eng_Bulg_Ger_Gr_Itall_Rom_Rus_forZ6.rar

Link to comment
Share on other sites

ekana to reflash....den vgazei diktio...pws mporw na epanaferw tin arxiki tou katastasi pou to pira..?exw kanei backup kai exw ena arxeio ... .fb3 ti na kanw?

 

Θα κανεις restore του αρχειου που εχεις.

Αλλα δεν εχει ξανακουστεί πρόβλημα με το δίκτυο μετα το reflash. Για ριξε μια ματια στις ρυθμισεις δικτυου σου πρωτα ;)

Link to comment
Share on other sites

to έκανα κι εγώ

όποιος το κανει να αφαιρέσει κάρτα sim και μνήμης

(όταν τις ξαναέβαλα δεν έχασα τίποτα..ούτε εφαρμογές)

skins τώρα να δούμε πως θα αλλάξουμε...

Link to comment
Share on other sites

nai απλά τα περισσότερα είναι η λάθος κατασκευασμένα ή κάτι λάθος κάνω εγώ

.....εκτός από το skin motolovers που ταίριαξε απόλυτα

...όλα τ άλλα ή θα εξαφανίζουν τα soft keys ή θα δημιουργούν προβλήματα

...

ερωτήσεις.

1.πως εξαφανίζω την νεκροκεφαλή που έχω για boot screen

2.ενώ με το jam όλα τα παιχνίδια μου δουλευαν τώρα όποιο και να μετατρέψω στο z6 μου λέει λείπει ένα αρχείο

3.είναι η ιδέα μου η μπαταρία χάνει ολίγον την απόδοση της μετά το flash-άρισμα?

3.με ποιο πρόγραμμα φτιάχνουμε skins να κάνω ένα αξιοπρεπές μόνος μου?

Link to comment
Share on other sites

nai απλά τα περισσότερα είναι η λάθος κατασκευασμένα ή κάτι λάθος κάνω εγώ

.....εκτός από το skin motolovers που ταίριαξε απόλυτα

...όλα τ άλλα ή θα εξαφανίζουν τα soft keys ή θα δημιουργούν προβλήματα

...

ερωτήσεις.

1.πως εξαφανίζω την νεκροκεφαλή που έχω για boot screen

2.ενώ με το jam όλα τα παιχνίδια μου δουλευαν τώρα όποιο και να μετατρέψω στο z6 μου λέει λείπει ένα αρχείο

3.είναι η ιδέα μου η μπαταρία χάνει ολίγον την απόδοση της μετά το flash-άρισμα?

3.με ποιο πρόγραμμα φτιάχνουμε skins να κάνω ένα αξιοπρεπές μόνος μου?

 

Καλημερα

1. δυστυχώς μαλλον δεν γίνεται

2. εγώ δεν είχα κανένα τετοιο προβλημα

3. δεν το εχω παρατηρησει... και πριν και μετα η αυτονομια δεν με ικανοποιεί

4. με το kview και με μερικες αλλαγες στα configs μπορεις να φτιαξεις δικά σου themes, αλλα θα χρειαστείς καποιο αλλο σαν βάση[πχ το motolovers που σου δουλευει σωστά]

 

ΥΓ: εμενα μου δουλευουν τελεια τα εξης skins:

Eyes in the dark

perfection blue

perfection green

iphone by duron

mzrtv2

Δοκιμασε τα κ εσυ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Από σήμερα το μεσημέρι είμαι και εγώ κάτοχος του Ζ6. Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι απόλυτα θετικές. Κάτι που μου προξένησε απορία είναι το γεγονός ότι στον κατάλογο οι καταχωρήσεις με πολλά γράμματα στο επώνυμο είτε δεν εμφανίζονται ολόκληρες είτε δεν αφήνουν να εμφανιστεί το μικρό όνομα δημιουργώντας πρόβλημα στην σωστή επιλογή σε περιπτώσεις πολλών εγγραφών με το ίδιο επώνυμο. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά έγινε κανονικά μέσω συγχρονισμού. Να διευκρινήσω για παράδειγμα το επώνυμο Αποστολόπουλος το εμφανίζει ως Αποστολοπουλ... και δεν εμφανιζει το μικρό όνομα ώστε να ξέρω για ποιόν πρόκειται. Σε τηλέφωνα που είχα παλαιότερα όταν επέλεγα μία επαφή με μεγάλο μήκος γινόταν οριζόντιο scroling και την έβλεπες κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αλλαξει τιποτα στην motorola ή αν ημουν τυχερος παντως μια φορα που ειχα καψει την πλακετα απο v550 με λαθος firmware :rolleyes::rolleyes: που εβαλα δν πληρωσα τιποτα..τωρα προσφατα δεν μου χει χαλασει τιποτα για να σου πω 100%..
Pwleitai Motorola Rokr E6 me elliniko firmware me kouti agoras....
Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά έγινε κανονικά μέσω συγχρονισμού. Να διευκρινήσω για παράδειγμα το επώνυμο Αποστολόπουλος το εμφανίζει ως Αποστολοπουλ... και δεν εμφανιζει το μικρό όνομα ώστε να ξέρω για ποιόν πρόκειται. Σε τηλέφωνα που είχα παλαιότερα όταν επέλεγα μία επαφή με μεγάλο μήκος γινόταν οριζόντιο scroling και την έβλεπες κανονικά

 

 

Αυτο ακριβώς το πρόβλημα αν λύναμε εδώ, εγώ ήμουν θα πολύ χαρούμενος με το νέο μου κινητό._

3>4
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά απο φλασάρισμα και αλλαγή θέματος τα εμφανίζει πολύ καλύτερα αφού μίκρυνε η γραμματοσειρά.
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα περιμένω λίγο ακόμη όσον αφορα το Flashάρισμα,

φοβάμαι οτι θα βγουν ασθένειες στην πορεία.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα για οπτική ειδοποίηση σε περίπτωση αναπάντητων κλήσεων ή εισερχομένων sms;
Link to comment
Share on other sites

Θησεα,

αυτο θα ηταν πολυ καλό, αλλά δυστυχώς δεν το έχω δει πουθενά, οπότε μάλλον απίθανο μου φαίνεται...

 

Πληροφοριακά ο ΘΗΣΕΑΣ ΤΡΟΙΖΗΝΑΣ είναι η ομάδα που είμαι τεχνικός διευθυντής, το όνομα μου είναι Βαγγέλης. Στο θέμα μας τώρα διαπιστωσα ότι υπάρχει μόνο ηχητική ειδοιποίηση κάτι είναι και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Reflash (CG52,CG43) βασισμένο στο R60_G_80.33.4ER με τροποποιημένο Indium και Plush themes με μικρή γραμματοσειρά ώστε να φαίνονται τα ονόματα στον κατάλογο, μερικά έξτρα wallpapers και ring tones, το αριστερό πλήκτρο είναι calculator και το multimedia πλήκτρο για τα μηνύματα. Δεν μπορείς να προσθέσεις θέματα ούτε έχει telnet.

http://rapidshare.com/files/111933134/R60_G_80.33.4ER_Yiannis_mod__0.1_reflash_.sbf

 

Language Reflash με British English - Bulgarian - German - Bulgarian - Greek - Italian - Romanian -

http://rapidshare.com/files/97712810/LP_0031_Brit_Eng_Bulg_Ger_Gr_Itall_Rom_Rus_forZ6.rar

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...