Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστουμε για τα βιντεακια φιλε μου :)

Να ρωτησω κατι αλλο τωρα :

Σο 2ο tab στο today δειχνει τον καιρο μιας πολης. Εκει ποιες πολεις μπορουμε να επιλεξουμε ????

Κατι ακουσα οτι εχει μονο την αθηνα. Αληθευει ?

 

ναι εχει μονο Athens.:O :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και δεν γινετα να προσθεσουμε μια αλλη πολη ???

Εχει ρωτησει κανεις στην htc η μηπως εχει ψαξει μηπως μπορουμε να προσθεσουμε μια αλλη πολη ή αν δωσουν καμια αναβαθμιση με περισσοτερες πολεις?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε μερικά video που έκανα για το htc touch

 

Ξεπακετάρισμα :

 

 

Το GUI του τηλεφώνου :

 

 

Μια σύγκρισή με το se p990i όσο αφορά το μέγεθος των δύο

 

 

 

 

Από που είπαμε ότι το πήρες και πόσο? Ελληνικά στα σμσ παίζουν (160 χαρ.)?

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Από που είπαμε ότι το πήρες καιμ πόσο? Ελληνικά στα σμσ παίζουν (160 χαρ.)?

 

Den kserw gia ta sms sta ellinika , to phra 600 dolaria apo to mobilecityonline.com

It feels like something is heating up , Can I live with you ? :P
Link to comment
Share on other sites

Θενκς, θα το δοκιμασω λιγο πιο μετα και θα σου πω, το πρωτο το εκανα ομως και δεν εβγαζε το "αποσυνδεση"...

 

 

Λοιπον, το ωραιο της υποθεσης ειναι οτι ανα τακτα χρονικα διαστηματα και χωρις να πατησω τιποτα ανοιγει το gprs, και λογικα αρχιζει να πεφτει η ταριφα στην βονταφον....Ανοιγω το comm manager και το εικονιδιο της "διακοπης συνδεσης δεδομενων" δεν ειναι ενεργο, ετσι ωστε να το πατησω.Αναγκαζομαι να μπω στο ιντερνετ για δεπτερολεπτα, ωστε να το εμφανισει και να το απενεργοποιησω...Σε πρωτη φαση θα "πειραξω" τις ρυθμισεις ωστε να μην μπαινει, αλλα πως θα το διορθωσω?Εαν εχει κανεις καμια ιδεα..

Link to comment
Share on other sites

τώρα .....λέω εγω.....μήπως αν αλλάξετε πόλη στο ρολόι, αλλάξει και ο καιρός????

 

Όχι , στις ρυθμίσεις του κινιτού διαλέγεις απο διαφορετικες λίστες για τον καιρό και για το ρολόι

 

κάπου έχω δει οτι υπάρχει τρόπος να του προσθέσεις έξτρα πόλης

It feels like something is heating up , Can I live with you ? :P
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται να αλλαξω τον ηχο απο το ξυπνητηρι?

Εχει κατι βλακειουλες και εχω αργησει ηδη 2 μερες να παω στη δουλεια.

Ισχυει με τα *.wav αρχεια μεσα στο καταλογο των windows?Κατι τετοιο θυμαμαι απο το s100.

Ας βοηθησει καποιος....οχι να χασουμε και τη δουλεια μας :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται να αλλαξω τον ηχο απο το ξυπνητηρι?

Εχει κατι βλακειουλες και εχω αργησει ηδη 2 μερες να παω στη δουλεια.

Ισχυει με τα *.wav αρχεια μεσα στο καταλογο των windows?Κατι τετοιο θυμαμαι απο το s100.

Ας βοηθησει καποιος....οχι να χασουμε και τη δουλεια μας :p

Bάλε το ptravelalarm.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω θα το δοκιμασω

 

 

To δοκιμασα και ειναι πολυ καλο.

 

 

Ααα εχω βαλει και greek τ9 phonepad.Πολυ βολικο αλλα με περιορισμο στα 70 γραμματα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο πλαίσιο και δοκίμασα την συσκευή αυτή. Όταν πήγα ήμουν σχεδόν έτοιμος να την αγοράσω. Σαν σχεδιασμός είναι πολύ καλή και το μέγεθος σούπερ. Από την άλλην απογοητευτηκα με το λειουργικό. Το touchflo δούλευε όποτε ήθελε, και γενικά δεν ξέρω κατά πόσο χρηστικό είναι το μενού του (εδώ σηκώνει windows πρόβλημα). Η αλλαγή καρτών είναι ένα θέμα. Αφού ασχολήθηκα καμια ώρα, τελικά αποφάσησα να μην προχωρήσω στην αγορά. Είχα συμβιμαστεί με την έλειψη ραδιοφώνου και 3G, αλλα τελικά απογοητευτικα πλήρος. Πολύ καλή η προσπάθεια της HTC αλλά έχει δουλειά ακόμη.

Τελικά σαν το Symbian δεν υπάρχει άλλο λειτουργικό.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο πλαίσιο και δοκίμασα την συσκευή αυτή. Όταν πήγα ήμουν σχεδόν έτοιμος να την αγοράσω. Σαν σχεδιασμός είναι πολύ καλή και το μέγεθος σούπερ. Από την άλλην απογοητευτηκα με το λειουργικό. Το touchflo δούλευε όποτε ήθελε, και γενικά δεν ξέρω κατά πόσο χρηστικό είναι το μενού του (εδώ σηκώνει windows πρόβλημα). Η αλλαγή καρτών είναι ένα θέμα. Αφού ασχολήθηκα καμια ώρα, τελικά αποφάσησα να μην προχωρήσω στην αγορά. Είχα συμβιμαστεί με την έλειψη ραδιοφώνου και 3G, αλλα τελικά απογοητευτικα πλήρος. Πολύ καλή η προσπάθεια της HTC αλλά έχει δουλειά ακόμη.

Τελικά σαν το Symbian δεν υπάρχει άλλο λειτουργικό.

 

το touch εκανα να το μαθω 2ωρες μεχρι να το συνηθισω οχι

οτι ειναι κατι το πολυ δυσκολο αλλα οσο να'ναι.

το radio οντως ειναι μια ελλειψη το 3G ουτε που με ενδιαφερει.

η συσκευη ειναι φοβερη για τα χρηματα της(γουστα ειναι.)

οσο για το λειτουργικο symbian vs wm.δεν θα σχολιασω.:O

ο καθενας οτι το βολευει και τη χρηση θελει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο πλαίσιο και δοκίμασα την συσκευή αυτή. Όταν πήγα ήμουν σχεδόν έτοιμος να την αγοράσω. Σαν σχεδιασμός είναι πολύ καλή και το μέγεθος σούπερ. Από την άλλην απογοητευτηκα με το λειουργικό. Το touchflo δούλευε όποτε ήθελε, και γενικά δεν ξέρω κατά πόσο χρηστικό είναι το μενού του (εδώ σηκώνει windows πρόβλημα). Η αλλαγή καρτών είναι ένα θέμα. Αφού ασχολήθηκα καμια ώρα, τελικά αποφάσησα να μην προχωρήσω στην αγορά. Είχα συμβιμαστεί με την έλειψη ραδιοφώνου και 3G, αλλα τελικά απογοητευτικα πλήρος. Πολύ καλή η προσπάθεια της HTC αλλά έχει δουλειά ακόμη.

Τελικά σαν το Symbian δεν υπάρχει άλλο λειτουργικό.

το touch flo , θελει γυρω στα 2 λεπτα για να το συνηθισεις τωρα για το λειτουργικο μαλλον δεν θα ειχες εργαστει ξανα με windows mobile απο οτι καταλαβαινω ,για το μενου και το περιβάλον ειναι παρα πολυ παραμετροποιησιμο ,για την καρτα θα συμφωνησω μαζι σου θα μπορουσε καλυτερα.Οσο για το symbian ενα pocket pc εαν αποκτησεις δυσκολα θα ξαναγυρισεις σ αυτο.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο πλαίσιο και δοκίμασα την συσκευή αυτή. Όταν πήγα ήμουν σχεδόν έτοιμος να την αγοράσω. Σαν σχεδιασμός είναι πολύ καλή και το μέγεθος σούπερ. Από την άλλην απογοητευτηκα με το λειουργικό. Το touchflo δούλευε όποτε ήθελε, και γενικά δεν ξέρω κατά πόσο χρηστικό είναι το μενού του (εδώ σηκώνει windows πρόβλημα). Η αλλαγή καρτών είναι ένα θέμα. Αφού ασχολήθηκα καμια ώρα, τελικά αποφάσησα να μην προχωρήσω στην αγορά. Είχα συμβιμαστεί με την έλειψη ραδιοφώνου και 3G, αλλα τελικά απογοητευτικα πλήρος. Πολύ καλή η προσπάθεια της HTC αλλά έχει δουλειά ακόμη.

Τελικά σαν το Symbian δεν υπάρχει άλλο λειτουργικό.

 

Από το 2002-2003 με το P800 δεν είχα τίποτα άλλο απο συμβιαν κινητά με εξέρεση το se κ800. προσωπικά μέχρι τώρα είμαι ευχαριστιμένος με το htc touch and the touch flo feature, it took me like a day to get used to it but once you do theres nothing to it. especially after the huge disappointment p990 gave me with the handful number of software and TONS of bugs , I don't see any symbian devices in my hand from now on.

It feels like something is heating up , Can I live with you ? :P
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω θα το δοκιμασω

 

 

To δοκιμασα και ειναι πολυ καλο.

 

 

Ααα εχω βαλει και greek τ9 phonepad.Πολυ βολικο αλλα με περιορισμο στα 70 γραμματα

 

Δηλαδή για να καταλάβω όσοι αγόρασαν τη συσκευή από την Ελλάδα δεν έχουν τη δυνατότητα αποστολής σμσ 160 ελληνικών χαρακτήρων? :dizzy:

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω όσοι αγόρασαν τη συσκευή από την Ελλάδα δεν έχουν τη δυνατότητα αποστολής σμσ 160 ελληνικών χαρακτήρων? :dizzy:

 

την εχουνε κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω προαναφερει η συσκευη ερχεται Bundled με μπολικο Software ωστε καποιος ( Normal User ) να μην χρειαζεται να αγορασει σχεδον τιποτε απο 3d Party εφαρμογες

 

Ενδεικτικα αναφερω τα Sprite Backup ( Windows PC & PPC Edition ) , GPRSMonitor σαν Extra σε CD και προεγκατεστημενα File Explorer , TaskManager , Photo/Video Players , Audio Manager , MultiAlarm , Voice Recorder , Voice Recognition , Zip . Επεισης δεν χρειαζεται καποιο αλλο software για να δεχθει Ringtones αφου υποστηριζει σχεδον ολα τα βασικα Format ( AAC , WMA , WAV , MP3 ) ενω μπορει καποιος να κανει Edit καποιο τραγουδι που εχει κατευθειαν σε Ringtone Απο τον Audio Manager

 

To Touch Flo ειναι ΑΨΟΓΟ και προσθετει πολυ καλη λειτουργικοτητα στο κινητο με το χερι οπως επεισης και το HomeScreen με τον Launcher για ευκολο χειρισμο 9 Εφαρμογων και Dial 9 Βασικων Επαφων . Το Μονο που μου λειπει ειναι ενα Πληκτρολογιο Qwery με μεγαλυτερα πληκτρα ( Δυστυχως δεν μου αρεσει το Spb Keyboard :( )

 

Προσωπικα εχω προσθεσει SplashID , Resco Photo Viewer Pro , Keyboard , SKTools , PhotoContacts και ειμαι Πληρης :D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω όσοι αγόρασαν τη συσκευή από την Ελλάδα δεν έχουν τη δυνατότητα αποστολής σμσ 160 ελληνικών χαρακτήρων? :dizzy:

 

Εχει κανονικα 160 χαρακτηρες αλλα δεν εχει το πολυ βολικο phonepad απο s100 αν θυμασαι.Εγω το περασα και λειτουργει αλλα πολυ πολυ δυστυχως στελνει μονο 70 χαρακτηρες,αρα παλι πισω στο tiny πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

το touch flo , θελει γυρω στα 2 λεπτα για να το συνηθισεις τωρα για το λειτουργικο μαλλον δεν θα ειχες εργαστει ξανα με windows mobile απο οτι καταλαβαινω ,για το μενου και το περιβάλον ειναι παρα πολυ παραμετροποιησιμο ,για την καρτα θα συμφωνησω μαζι σου θα μπορουσε καλυτερα.Οσο για το symbian ενα pocket pc εαν αποκτησεις δυσκολα θα ξαναγυρισεις σ αυτο.

 

Δουλευω τα pocket pc εδώ και 5 χρόνια, αλλά δεν είναι σωστό λειτουργικό για χρήση σε συσκευή που λειτουργεί και σαν κινητό τηλέφωνο (αυτή είναι η γνώμη μου) και θεωρώ το symbian ανώτερο λειτουργικό για smartphone.

Το touchflo, το πάλεψα για καμια ώρα και κατάλαβα πως λειτουργεί. Αυτό που με απογοήτευσε είναι οτι έχει κάποια καθυστέρηση να καταλάβει οτι πας να χρησιμοποιήσεις τα 3d γραφικά, μετά την πρώτη αλλαγή από το "desktop" πήγαινε καλά. Επίσης μπερδευόταν μία στις δύο φορές στην κατάσταση αναμονής και αντί να με πάει στην επόμενη "σελίδα" με πήγαινε στις επαφές. Για να δουλέψει ποιο σωστά χρειάζεται αρκετή πίεση στην οθόνη αφής και γενικά δεν ξέρω κατά πόσο είναι ευχρηστή η όλη φάση σε στιγμές που βιάζεσε.

Δεν προσπαθώ να θάψω την συσκευή, ίσα ίσα μου άρεσε το μικρό του μέγεθος, και η τιμούλα του είναι πολύ καλή γι'αυτά που προσφέρει, απλά υπάρχει ένα αλλα....

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανονικα 160 χαρακτηρες αλλα δεν εχει το πολυ βολικο phonepad απο s100 αν θυμασαι.Εγω το περασα και λειτουργει αλλα πολυ πολυ δυστυχως στελνει μονο 70 χαρακτηρες,αρα παλι πισω στο tiny πληκτρολογιο

 

Μήπως το phone pad που αναφέρεις είναι αυτό?

Ελπίζω όχι γιατί μου φαίνεται ιδιαίτερα εύχρηστο! :happy:

Σε περίπτωση που είναι αυτό, όταν δημιουργείς μήνυμα με λατινικούς χαρακτήρες ο περιορισμός υφίσταται?

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το ανεφερες το δοκιμασα και μετραει 160 χαρακτηρες οποτε υποθετω πως θα στελνει κανονικα.Αλλα με τα ελληνικα λεει πολυ γιατι εχει και Τ9!!!Μακαρι να λεινοταν το προβλημα των 70 χαρακτηρων. κλαψ κλαψ

 

Παντως αν σε βολευει να γραφεις greeklish τοτε το phonepad ειναι οτι καλυτερο εχω βρει

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το ανεφερες το δοκιμασα και μετραει 160 χαρακτηρες οποτε υποθετω πως θα στελνει κανονικα.Αλλα με τα ελληνικα λεει πολυ γιατι εχει και Τ9!!!Μακαρι να λεινοταν το προβλημα των 70 χαρακτηρων. κλαψ κλαψ

 

Παντως αν σε βολευει να γραφεις greeklish τοτε το phonepad ειναι οτι καλυτερο εχω βρει

 

Δε βαριέσαι..! :lol:

Όταν σου είναι δύσκολο να βγάλεις το stylus

και να κάνεις εγχείρηση για να στείλεις ένα sms,

νομίζω και τα greeklish είναι μια χαρά!

Βέβαια θα ήταν τέλειο αν λειτουργούσε σωστά και με τα ελληνικά!

(βλ.160 χαρακτήρες)

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι θέμα χρόνου να εξελλινιστούν τα προγράμματα που γράφουν σμσ 160 χαρ. ελληνικα?

Και αυτό πιστεύω θα γίνει από έλληνες χρήστες οπότε θεωρώ ότι με τον καιρό η κατάσταση θα στρώσει πολύ!!!:happy:

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...