Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ari πας στα μηνυματα, μετα πατας μενου --> εργαλεια --> επιλογες -->mms --> διακομιστες --> πατας εκει που λεει cosmote mms η την εταιρεια που εχεις --> οριο μεγεθους --> εκει μπορεις να επιλεξεις μεχρι 300k νομιζω.

μετα πατα ενταξει --> προτιμησεις --> αναλυση φωτογραφιας --> εκει δοκιμασε να βαλεις sxga (1280x1024) ή πρωτοτυπη και δες αν ειναι οκ.

φιλε ευχαριστω παρα πολυ!!το μονο που αλλαξα και εγινε ειναι απο πρωτοτυπη να το βαλω sxga(1280x1024):)

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης :

Στα wm5 εχει παρατηρηθει οταν το κινητο ειναι απενεργοποιημενο πολλες φορες να μην χτυπαει το ξυπνητηρι.

Στα wm6 λογικα θα το εχουν φτιαξει. Μπορειτε να το δοκιμασετε εσεις που εχετε το touch και να μας πειτε και μας ?????

Ευχαριστω...και παλι :)

 

εννοεις να ειναι τελειως κλειστο το τηλ.αμα εννοεις αυτο.

οχι δεν χτυπαει το ξυπνητηρι το δοκιμασα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εννοεις να ειναι τελειως κλειστο το τηλ.αμα εννοεις αυτο.

οχι δεν χτυπαει το ξυπνητηρι το δοκιμασα.

 

Εννοω η συσκευη να ειναι ανοιχτη αλλα το τηλεφωνο να ειναι απενεργοποιημενο. Δηλαδη να ειναι ανοιχτη η συσκευη σε standby αλλα να μην δεχεται κλησεις (να εχεις βαλει ενεργοποιηση χρησης σε αεροπλανο).

Απ'ότι μου ειπαν στο forum της ace στα wm6 το εφτιαξαν. Δοκιμασε το κι'εσυ 1-2 φορες και πες μας :)

Πειτε και εντυπωσεις απο την θηκη. Ειναι καλη ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν υπαρχει καποιος τροπος να βαλεις το phonepad παντως σιγουρα μπορεις να βαλεις καποιο full screen keyboard οπου ειναι ενα πληκτρολογιο που εμφανιζεται σε ολη την οθονη με τεραστια πληκτρα.

Δες εδω για παραδειγμα το spb full screen keyboard

 

http://www.spbsoftwarehouse.com/products/fsk/screenshots.html?en

 

http://www.spbsoftwarehouse.com/products/fsk/screenshots/02.gif =========================== http://www.spbsoftwarehouse.com/products/fsk/screenshots/square.gif

 

 

Καλο ε???

 

 

Παιδιά δεν είναι καθόλου βολικό, άσε που αν διαπιστώσεις ότι έκανες κάποιο λάθος δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω να κάνεις διόρθωση.

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει το phonepad, η μόνη εναλακτική λύση είναι το blimkeys. Αλήθεια το έχει δοκιμάσει κάποιος που έχει πάρει το PDA; γιατί απ ότι διάβαζα σε HTC με WM5 δεν έμπενε

Πάντως πιστεύω ότι σαυτέςτις συσκευές το μεγάλο μειονέκτημα είναι το πληκτρολόγιο για sms και κανείς δεν προσπαθεί να βρει μια λύση

Α.. Θυμήθηκα ότι στο ΗP6815 που έχω, κάποτε είχα βάλει το PhonePlus που κάποια παιδιά από εδώ είχαν περάσει και τα ελληνικά τόσοστην αναζήτηση επαφών όσο και στην αποστολή SMS 160 χαρακτήρων χωρίς όμως Τ9. Εγώ το έβγαλα γιατί έχω βολευτεί με το blimkeys

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι καθόλου βολικό, άσε που αν διαπιστώσεις ότι έκανες κάποιο λάθος δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω να κάνεις διόρθωση.

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει το phonepad, η μόνη εναλακτική λύση είναι το blimkeys. Αλήθεια το έχει δοκιμάσει κάποιος που έχει πάρει το PDA; γιατί απ ότι διάβαζα σε HTC με WM5 δεν έμπενε

Πάντως πιστεύω ότι σαυτέςτις συσκευές το μεγάλο μειονέκτημα είναι το πληκτρολόγιο για sms και κανείς δεν προσπαθεί να βρει μια λύση

Α.. Θυμήθηκα ότι στο ΗP6815 που έχω, κάποτε είχα βάλει το PhonePlus που κάποια παιδιά από εδώ είχαν περάσει και τα ελληνικά τόσοστην αναζήτηση επαφών όσο και στην αποστολή SMS 160 χαρακτήρων χωρίς όμως Τ9. Εγώ το έβγαλα γιατί έχω βολευτεί με το blimkeys

φιλε μου εγω στο tytn μου το full screen keyboard το εχω βαλει στο πανω αριστερο πληκτρο στο πανω μερος της οθονης και οταν το παταω μου εμφανιζει το full screen keyboard Και οταν γραψω κατι και θελω να διορθωσω απλα το ξαναπαταω και μου το βγαζει απο την οθονη. Ειναι πολυ ευκολη και ευχρηστη η χρηση του. Δοκιμασε το πρωτα. δεν εχεις να χασεις τιποτα :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εννοω η συσκευη να ειναι ανοιχτη αλλα το τηλεφωνο να ειναι απενεργοποιημενο. Δηλαδη να ειναι ανοιχτη η συσκευη σε standby αλλα να μην δεχεται κλησεις (να εχεις βαλει ενεργοποιηση χρησης σε αεροπλανο).

Απ'ότι μου ειπαν στο forum της ace στα wm6 το εφτιαξαν. Δοκιμασε το κι'εσυ 1-2 φορες και πες μας :)

Πειτε και εντυπωσεις απο την θηκη. Ειναι καλη ?

 

το δοκιμασα 2φορες και λειτουργησε κανονικα:) .

η θηκη ειναι πολυ καλη και πρακτικη δεν του δινει καθολου

παραπανω ογκο.οπως ειπα ανετα χωραει

στην πισω τσεπη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mολις το πηρα στα χερια μου.Ειναι πιο ομορφο απο οτι περιμενα.Το ανοιξα λιγο πριν το βαλω για full φορτιση αλλα η μπαταρια ηταν γεματη.Τι παιζει?Τι λετε να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Mολις το πηρα στα χερια μου.Ειναι πιο ομορφο απο οτι περιμενα.Το ανοιξα λιγο πριν το βαλω για full φορτιση αλλα η μπαταρια ηταν γεματη.Τι παιζει?Τι λετε να κανω?

 

καλοριζικο!!

κανονικα η μπαταρια εμενα και αλλα ppc phone που ειχα

ητανε γυρω στα 60%.ητανε σφραγγισμεμο το κουτι σου??

αν ναι οκ τοτε,αστην να τελειωσει και μετα βαλτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.Ηταν σφραγισμενο αλλιως θα ειχε παει πισω κατευθειαν.Οποτε το αφηνω να αδειασει και μετα κανονικη φορτιση η να το αφησω κανα 10ωρο???
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.Ηταν σφραγισμενο αλλιως θα ειχε παει πισω κατευθειαν.Οποτε το αφηνω να αδειασει και μετα κανονικη φορτιση η να το αφησω κανα 10ωρο???

 

το αφηνεις να τελειωσει η μπαταρια πληρως,ετσι και αλλιως

συντομα θα γινει αφου θα το λιωσεις:p :p

και μετα βαλτο κανενα 8ωρο.και μετα παλι να τελειωσει

και μετα παλι κανενα 8ωρο και θα εισαι οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω.Πρεπει να αλλαξω και το Avatar!!!!

Απορω πως δεν το εχεις κανει ακομα .... Αργεις αργεις.....:lol: χι χι :lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Από διαθεσιμότητα εκτός από Πλαίσιο τι λέει ρε παιδιά? Το έχω παραγγείλει εδώ και 3 μέρες από Γερμανό και ούτε φωνή ούτε ακροαση.... :ninja:
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Από διαθεσιμότητα εκτός από Πλαίσιο τι λέει ρε παιδιά? Το έχω παραγγείλει εδώ και 3 μέρες από Γερμανό και ούτε φωνή ούτε ακροαση.... :ninja:

 

Πλαισιο μονο προς το παρον, αλλα και expansys που το εχει με ενα bluetooth δωρο εαν θυμαμαι καλα.Εγω παντως το πηρα απο πλαισιο, το περιμενω αυριο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η σελιδα του Γερμανου ειναι λειαν επιεικως απαραδεκτη.

Επιλεξα να μου βγαλει συγκριση των tytn, 3600, touch και 3300 και στο Touch γραφει οτι δεν εχει wifi, δεν εχει Internet/email, δεν εχει φωνητικες εντολες αλλα μονο φωνητικες κλησεις, οτι εχει μετατροπεα νομισματων (:lol:).

Αμα το κοιταξετε καλα θα βρειτε και αλλες βλακειες τετοιες. Να διαβαζετε τα χαρακτηριστικα των συσκευων παντα στην σελιδα της ιδιας της εταιρειας για να ειστε σιγουροι για τα χαρακτηριστικα.

Το μονο που αξιζει να κοιτατε στις σελιδες των μαγαζιων ειναι τι παρελκομενα δινει, μιας και καποιες φορες δινουν προσφορες.

Αν εχει κανεις καποια ενσταση γι'αυτο που λεω η νομιζει οτι κανω λαθος ας με διορθωσει :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η σελιδα του Γερμανου ειναι λειαν επιεικως απαραδεκτη.

Επιλεξα να μου βγαλει συγκριση των tytn, 3600, touch και 3300 και στο Touch γραφει οτι δεν εχει wifi, δεν εχει Internet/email, δεν εχει φωνητικες εντολες αλλα μονο φωνητικες κλησεις, οτι εχει μετατροπεα νομισματων (:lol:).

Αμα το κοιταξετε καλα θα βρειτε και αλλες βλακειες τετοιες. Να διαβαζετε τα χαρακτηριστικα των συσκευων παντα στην σελιδα της ιδιας της εταιρειας για να ειστε σιγουροι για τα χαρακτηριστικα.

Το μονο που αξιζει να κοιτατε στις σελιδες των μαγαζιων ειναι τι παρελκομενα δινει, μιας και καποιες φορες δινουν προσφορες.

Αν εχει κανεις καποια ενσταση γι'αυτο που λεω η νομιζει οτι κανω λαθος ας με διορθωσει :)

 

Το site και όχι μόνο είναι για γέλια. Όταν πηγα για να ρωτήσω για το Touch τους ρωτάω εάν υπάρχει κάποια ενημέρωση για την νέα συσκευή της HTC το Touch. Η απάντηση...? HTC? Τι ειναι αυτό?

Πριν εμφανιστεί το Touch είχα καταλήξει στο Samsung U600 και πριν το παραγγείλω (κάτι που δεν έκανα τελικά λόγω Touch) περίμενα να μου επιβεβαιώσουν κατά πόσο το κινητό διάβαζε αρχεία office. Η απάντηση της υπαλλήλου ήταν ότι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα (παρόλο που υπάρχει) και επέμενε διότι το είχε δει και αυτή από το site του Γερμανου. Τελικά είδα φως από το site της Samsung. Αφήστε που και γενικά δεν ξέρουν τι τους γίνεται από συσκευές και τις δυνατότητές τους.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει destinator 7 και ολα οκ.Ακομα ψαχνω για keyboard(οποιοσ θελει ασ βοηθησει :p )

 

Φίλε 2 είναι οι λύσεις, το blimkeys (τύπου phonepad) που είναι free και χρησιμοποιώ σε ΗΡ6815 και θεωρώ ότι είναι το καλύτερο ή το full screen keyboard το οποίο προσωπικά δεν με βολεύει. Και τα 2 μπορείς να τα βρεις με αναζήτηση στο φόρουμ. Αν επιλέξεις να δοκιμάσεις το blimkeys να το βάλεις με προσοχή γιατί δεν ήταν συμβατό στα HTC με WM5. Δυστυχώς άλλη λύση με πληκτρολόγιο δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ αλλα

Kαι εμενα δε με βολευει το fsk.Παλευα να βαλω το κλασσικο phonepad

(που θα βολευε παρα πολυ) αλλα δε μπαινει το greek.

αν βρει κανεις καμια ακρη ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ αλλα

Kαι εμενα δε με βολευει το fsk.Παλευα να βαλω το κλασσικο phonepad

(που θα βολευε παρα πολυ) αλλα δε μπαινει το greek.

αν βρει κανεις καμια ακρη ας μας πει

 

Φίλε το Phone pad με ελληνικά σε εμένα δούλεψε σε PDA με WM5. Απλά θα αντικαταστήσεις το Τ9greekdb.dll που θα βρείς εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=266757&highlight=phone+pad, αλλά δεν στέλνει 160χαρακτήρες σε SMS.

Αν το έχεις κάνει και δεν σου παίζει τι να πώ... απλά δεν θα ειναι συμβατό με σε WM6

Με την ευκαιρεία θα ήθελα να σε ρωτήσω αν είσαι ευχαριστημάνος από το κινητό και αν σου τρέχουν όσες εφαρμογές έχει βάλει.

Link to comment
Share on other sites

του φιλου μου παντως που το ειδα παλι χτες το χει φορτωσει καπως και το ειδα και σερνοταν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

του φιλου μου παντως που το ειδα παλι χτες το χει φορτωσει καπως και το ειδα και σερνοταν.

 

Και το δικο μου μολις το χρησιμοποιησεις λιγο και "μπουκωσει η μνημη" ή το

γεμισεις προγ/τα αρχιζει και σερνεται.

Ετσι ειναι ενοχλητικο και γι'αυτο το εδωσα 2 μερες αφου το πηρα :O και

κατεληξα στην Trinity :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...