Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Και εγώ έχω δει 8GB να τη βλέπει κανονικά η συγκεκριμένη συσκευή. Εάν το κουτί έχει τα αυτοκόλλητα της ACE Hellas η συσκευή είναι ελληνική σίγουρα με δυνατότητα πλήρως ελληνικού μενού.

 

Για registration και να κατεβάσεις ότι τελευταίο επίσημο κυκλοφορεί για τη συσκευή... εδώ. Χρειάζεσαι να κάνεις registration όπου απαιτείται το IMEI της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δε μου αλλάζει από μικρά σε κεφαλαία όταν γραφω sms με το touch keyboard ή keypad? με αποτέλεσμα να πρέπει να έχω 70 χαρακτηρες μονο?

 

 

Παιδια SOS! Δεν ανοιγει το κινητο!

Φλάσαρα μια ρομ (αλλαξα το uspl) και μετα περασα τη γνησια ρομ και ειναι νεκρό!

Μου αναβει μονο το smart mobility και μετα σβηνει πάλι!!!

 

Help!!!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Plzzz παιδια δεν ανοιγει....
iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανα τα πάντα μετά από 5 ώρες δεν κατάφερα τίποτα απολύτως!

Πάει για Service!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει.....έχεις καμια ιδεα?

Πόσα ευρω θέλει η htc να το επαναφέρει?

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπαίνει.....έχεις καμια ιδεα?

 

Otan baleis ti syskevi se bootloader kai pas na ti flashareis ti kanei?

 

Πόσα ευρω θέλει η htc να το επαναφέρει?

 

Afto tha sou to poun oi idioi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Sorry που δεν απάντησα νωρίτερα...

Τελικά το κινητό δόθηκε στην Htc και περιμένω νέα τους! (2 μέρες πέρασαν και τίποτα)

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται παιδιά.

 

Από χθες είμαι κι εγώ κάτοχος HTC Touch 3452.

 

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Θα δείξει στη πορεία !

 

Μια ερωτησούλα: έχω βάλει τη SIM card , και μου βγάζει τις επαφές της. Δε θέλω να της εμφανίζει όμως, αλλά δε βρήκα κάποια επιλογή για απόκρηψη επαφών SIM card, ή κάτι τέτοιο.

 

Υπάρχει ? ή θα πρέπει να τις σβήσω? :/

 

edit: Το βρήκα ευχαριστώ :) είναι μόνο με registry editing

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές ερωτήσεις (ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις) :

 

1. Υπάρχει κάποιος τρόπος όταν έχω κλήση και απαντώ να απενεργοποιείται ή να κλειδώνει αυτόματα η οθόνη; Είναι σπάσιμο μόλις τελειώσει η κλήση να πρέπει να κλείνεις 1002 παράθυρα και προγράμματα.

2. Μπορώ να έχω ταυτόχρονα δόνηση και ένταση ήχου;

3. Το πιο σπαστικό απ'όλα είναι ότι όταν έχω μια αναπάντητη ή sms η οθόνη ανάβει και μετά δεν κλείνει (απλά μειώνεται η φωτεινότητα). Δεδομένου ότι είμαι από τους τύπους που τσεκάρουν το κινητό τους 2-3 φορές τη μέρα, το αποτέλεσμα είναι καταστροφικό για τη μπαταρία. Μπορεί να αλλάξει αυτό;

 

Γενικά έχω μετανιώσει για την αγορά του αλλά αυτό είναι καθαρά δικό μου λάθος, γιατί το περίμενα περισσότερο *τηλέφωνο*, αν καταλαβαίνετε τι εννοώ. Αν ενδιαφέρεται κάποιος να το αγοράσει ας μου στείλει ένα πιεμ. Το έχω από το Πάσχα, είναι σε άριστη κατάσταση, έχω το κουτί και όλα τα συνοδευτικά (και την εγγύηση εννοείται) και του έχω προσθέσει και μνήμη 8gb που λειτουργεί άψογα. Θα χαρώ πολύ να επιστρέψω στο ericsson 3ετίας μου.

 

Βέβαια και το να απαντήσετε στις ερωτήσεις θα βοηθούσε πολύ και πιθανότατα θα με γλίτωνε από τη διαδικασία πώλησης την οποία βαριέμαι λιγάκι.

 

Ευχαριστώ ξανά.

Link to comment
Share on other sites

1 & 3: Λύση είναι το s2u2, το βρίσκεις εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=412418

2: Εννοείς και να δονείται το κινητό και να ακούγεται ο ήχος κλήσης; Γίνεται, χωρίς κάποιο επιπλέον πρόγραμμα, ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις για τις ειδοποιήσεις. Δεν έχω πρόχειρη τη δική μου συσκευή για να σου πώ ακριβώς.

 

Πάντως μην τα βάζεις κάτω, με 2-3 προγράμματα (ενα καλό πληκτρολόγιο, πχ touchpal ή pocketcm, ενα καλό contact manager πχ iContact και το s2u2 για fullscreen αποδοχή/απόρριψη κλήσεων, κλείδωμα και απενεργοποίηση οθόνης) γίνεται πολύ περισσότερο "τηλέφωνο"!

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ. Μου έλυσαν τα βασικότερα προβλήματα οι απαντήσεις σου. Και κάτι άλλο αν είναι εύκολο : το touchpal υποστηρίζει ελληνικά; αν ναι, που μπορώ να τα βρω;

 

Επίσης, υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να ανταποκρίνεται η οθόνη με λιγότερη πίεση ή είναι θέμα οθόνης οπότε δεν παίζει;

 

Αν δε γίνομαι κατανοητός σόρρυ, είναι θέμα ασχετοσύνης.

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ. Μου έλυσαν τα βασικότερα προβλήματα οι απαντήσεις σου. Και κάτι άλλο αν είναι εύκολο : το touchpal υποστηρίζει ελληνικά; αν ναι, που μπορώ να τα βρω;

 

Επίσης, υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να ανταποκρίνεται η οθόνη με λιγότερη πίεση ή είναι θέμα οθόνης οπότε δεν παίζει;

 

Αν δε γίνομαι κατανοητός σόρρυ, είναι θέμα ασχετοσύνης.

Μια χαρά κατανοητός γίνεσαι, το δεύτερο για την ανταπόκριση της οθόνης δεν μπορείς να το αλλάξεις (απ' όσο ξέρω πάντα), όσο για το πρώτο κοίτα εδώ:

http://www.cootek.com/forum/forum_posts.asp?TID=622&SID=c5e949d7473z1192df2561643aa8f4ae

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικά έχω μετανιώσει για την αγορά του αλλά αυτό είναι καθαρά δικό μου λάθος, γιατί το περίμενα περισσότερο *τηλέφωνο*, αν καταλαβαίνετε τι εννοώ.

 

Αυτό είναι ένα λάθος που κάνει όλο και περισσότερος κόσμος τελευταία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά υπάρχει κάπου που να μπορώ να βρω το hard spl για να μπορώ να βάλω cooked roms στη συσκευή του φίλου μου που δεν μπορεί να κάνει register στην htc ? βρήκα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=408637 αλλά δεν ξέρω αν κάνει ...

ευχαριστώ εκ των προτέρων

edit : του έβαλα τον όπερα αλλά χρειάζεται flash player για να δει τα βίντεο από το youtube ... το κατέβασα το έβαλα αλλά δεν κάνει ... πρσπάθησα και από το κινητό αλλα πάλι τίποτα ... υπάρχει κάποιος τρόπος ?

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδιά υπάρχει κάπου που να μπορώ να βρω το hard spl για να μπορώ να βάλω cooked roms στη συσκευή του φίλου μου που δεν μπορεί να κάνει register στην htc ? βρήκα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=408637 αλλά δεν ξέρω αν κάνει ...

 

To registering stin HTC ti sxesi exei me tis cooked ROMs? Oles oi official ROMs yparxoun. Twra oson afora to Hard-SPL... afto pou brikes einai swsto alla megali prosoxi stin oli diadikasia giati mporei na katastrafoun syskeves.

 

edit : του έβαλα τον όπερα αλλά χρειάζεται flash player για να δει τα βίντεο από το youtube ... το κατέβασα το έβαλα αλλά δεν κάνει ... πρσπάθησα και από το κινητό αλλα πάλι τίποτα ... υπάρχει κάποιος τρόπος ?

 

Bale ton teleftaio Core Player pou exei enswmatwmeno youtube player.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι απλά λεω δεν μπορώ να κατεβάσω ΡΟΜ από htc γιατί δεν κάνει register ... έτσι γυρεύω κάτι να το ξεκλειδώσω και να μπορώ να του βάλω cooked roms ...

αυτόν τον coreplayer CorePlayer v1.2.5 Build 4506 ?

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα που έβαλα ξυπνητήρι πως το τηλέφωνο δεν ενεργοποιείται από μόνο του όταν είναι κλειστό για να παίξει το alarm.

 

Αυτό ισχύει γενικα? μπορεί να αλλάξει κάπως? επειδή δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό ισχύει γενικα?

 

Ναι έτσι γίνεται. Κατά προτίμηση βάλε το pTravelAlarm για ξυπνητήρι. Είναι μακράν πιο αξιόπιστο!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κάτι που βρήκα σήμερα και θα μου ήταν χρήσιμο, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα δουλεύει στο touch, αφού ο τρόπος που μπαίνει η SIM είναι παράξενος. Πείτε μου αν ξέρετε κάτι. αναφέρομαι σε αυτό:

 

http://technoshop.gr/product_info.php?products_id=5651

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...