Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εστω οτι φλασαρω το καιζερακι και μετα θελω να επιστρεψω στην ρομ που ειχε προεγκατεστημενη απο την HTC. Τι κανω ακριβως? Εχω την οριτζιναλ ρομ αποθηκευμενη στο pc και την τρεχω απλως ενω εχω κανει activesync τo καιζερ με το pc ή χρειαζεται παλι Hardspl?;Ή μηπως λεω βλακειες?:wacko:

 

 

Γιατι νομιζω πως θα μου πειτε να κρατησω πρωτα ενα backup και μετα να κανω οσα φλασαρισματα θελω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Eυχαριστω παρα πολυ!!Φευγω την αλλη βδομαδα για διακοπες και αποθηκευω στο λαπτοπ οτιδηποτε θα μου ειναι χρησιμο για το μαγειρεμα του καιζερ:):)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα σου συνιστούσα στις διακοπές σου να τα αφήσεις όλα πίσω. Όσο ασχολείσαι με αυτά... τόσο σπας το κεφάλι σου. Πήγαινε να ξεκουραστείς και αυτά δεν φεύγουν. Όχι τίποτα άλλο αλλά τα "πειράγματα" σε αυτές τις συσκευές, "τρώνε" πολύ χρόνο και κόπο!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστούσα στις διακοπές σου να τα αφήσεις όλα πίσω. Όσο ασχολείσαι με αυτά... τόσο σπας το κεφάλι σου. Πήγαινε να ξεκουραστείς και αυτά δεν φεύγουν. Όχι τίποτα άλλο αλλά τα "πειράγματα" σε αυτές τις συσκευές, "τρώνε" πολύ χρόνο και κόπο!

Οντως εχεις δικιο, το εχω σκεφτει κι εγω αυτο και μαλλον δεν θα προχωρησω εκεινες τις μερες σε καποιο φλασαρισμα, απλως κανενα προγραμματακι πλοηγησης θα βαλω και καμμια αλλη εφαρμογη!!Το κακο-καλο που εχω σαν ανθρωπος ειναι οτι θελω να τα εχω ολα μαζι μου just in case....:lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να μην το σχολιασω :blink:

 

η αγγελια της χρονιας εδω στο myphone :!:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=211074

 

για οσους δεν εχουν προσβαση στις αγγελιες παραθετω το κειμενο

 

""πωλειται κουτακι αριστο απο κ800 με οτι ειχε μεσα απο την αρχη εχτως απο τα Handsfree που τα εδωσα μαζι με το κινητο....

 

το κουτακι ειναι αριστο μαζι με οτι εχει μεσα κ ειναι ολα αριστα

 

τιμη συζητησημη""

 

:blink:

 

εχω δει και εχω δει κουφα στις αγγελιες....αλλα να πουλανε και κουτι συσκευασιας απο τηλ :lol:

 

Κάτι αντίστοιχο θυμάμαι στην Γερμανία, πριν από περίπου 6-8 χρόνια, όπου στο (γερμανικό) ebay πωλούσαν τα κουτιά συσκευασίας από τις κάρτες γραφίκων.

Για κάποιο περίεργο λόγο (που ποτέ δεν κατάλαβα) χτύπαγαν τρομερές τιμές (μερικές φορές αντίστοιχες με την κανονική τιμή της κάρτας γραφικών, που εννοείται ήταν μέσα στο σχετικό κουτί), ακόμη και σε περιπτώσεις που στην αγγελία αναφερόταν ρητά και με μεγάλα γράμματα ότι πουλούσαν μόνο το κουτί, και όχι την κάρτα γραφικών

:confused: :lost:

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Και μία ερώτηση:

 

 

Τις τελευταίες μέρες, το ΤΥΤΝ ΙΙ μου κάνει το εξής περίεργο: θέλω να κάνω μία κλήση, αλλά κάνει έναν ήχο και σταματάει από μόνο του την κλήση. μου το έκανε επανειλημμένα, μέχρι που σταμάτησα να προσπαθώ και δοκίμασα ξανά μετά από 1 ωρα, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί;

 

Εκείνο που παρατήρησα, είναι ότι είχα κάλυψη δικτύου (και μάλιστα σχετικά καλό σήμα), άρα δεν οφείλεται (υποθέτω) σε μή δίκτυο.

 

Σας το παρουσιάζει και σε εσάς αυτό το πρόβλημα, και αν ναι, που οφείλεται και τί μπορώ να κάνω;

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Και μία ερώτηση:

 

 

Τις τελευταίες μέρες, το ΤΥΤΝ ΙΙ μου κάνει το εξής περίεργο: θέλω να κάνω μία κλήση, αλλά κάνει έναν ήχο και σταματάει από μόνο του την κλήση. μου το έκανε επανειλημμένα, μέχρι που σταμάτησα να προσπαθώ και δοκίμασα ξανά μετά από 1 ωρα, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί;

 

Εκείνο που παρατήρησα, είναι ότι είχα κάλυψη δικτύου (και μάλιστα σχετικά καλό σήμα), άρα δεν οφείλεται (υποθέτω) σε μή δίκτυο.

 

Σας το παρουσιάζει και σε εσάς αυτό το πρόβλημα, και αν ναι, που οφείλεται και τί μπορώ να κάνω;

Μήπως έχεις Cosmote και συγκεκριμένα καρτοκινητό; Υπάρχει λόγος που ρωτάω ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις Cosmote και συγκεκριμένα καρτοκινητό; Υπάρχει λόγος που ρωτάω ;)

 

εσυ κατι ξερεις :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Και μία ερώτηση:

 

 

Τις τελευταίες μέρες, το ΤΥΤΝ ΙΙ μου κάνει το εξής περίεργο: θέλω να κάνω μία κλήση, αλλά κάνει έναν ήχο και σταματάει από μόνο του την κλήση. μου το έκανε επανειλημμένα, μέχρι που σταμάτησα να προσπαθώ και δοκίμασα ξανά μετά από 1 ωρα, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί;

 

Εκείνο που παρατήρησα, είναι ότι είχα κάλυψη δικτύου (και μάλιστα σχετικά καλό σήμα), άρα δεν οφείλεται (υποθέτω) σε μή δίκτυο.

 

Σας το παρουσιάζει και σε εσάς αυτό το πρόβλημα, και αν ναι, που οφείλεται και τί μπορώ να κάνω;

ΜΕΓΑΛΗ σύμπτωση :worry:

 

ρε παιδιά μόλις μπήκα να ψάξω αν συμβαίνει και σε κάποιον άλλο εκτός από εμένα.....

 

Και εγώ πατάω dial (το πράσινο κουμπί) και μετά από ένα δύο δευτερόλεπτα μου κάνει δύο γρήγορα "μπιπ" και γράφει "τερματισμός κλήσης" χωρίς να κάνει την κλήση τελικά :rolleyes:

 

Συνήθως αν κάνω soft reset φτιάχνει, όμως μου έχει τύχει να θέλει δεύτερο soft reset

 

Έχω vodafone και την Ελληνική ROM της HTC :rolleyes:

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχετε Cosmote και συγκεκριμένα καρτοκινητό δυστυχώς τίποτα από όλα αυτά που αναφέρετε δεν είναι τυχαίο. Έχω μία φίλη που δουλεύει στην Cosmote (τεχνικός τηλεπικοινωνιών) και μου είπε πως στην Cosmote έχουν πλέον πολλά προβλήματα με τα καρτοκινητά. Συγκεκριμένα μου είπε με απλά λόγια πως έχουν αυξηθεί πολύ τα καρτοκινητά και υπάρχει πρόβλημα χωρητικότητας. Για αυτό και πολλοί από εμάς αντιμετωπίζουμε προβλήματα με ανεπιτυχείς κλήσεις.
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις Cosmote και συγκεκριμένα καρτοκινητό; Υπάρχει λόγος που ρωτάω ;)

 

Στο κινητό έχω Κοσμοτε, αλλά όχι καρτοκινητό.

 

Αν όμως έχουν πρόβλημα χωρητικότητας, όπως ανέφερε ο zalaros, τότε αυτό είναι θέμα δικτύου και όχι συσκευής, δεν θα έπρεπε όμως να επηρεάζονται εξίσου καρτοκινητά και συμβόλαια;

 

 

πάντως, αν κρίνω από την απάντηση του Nick1150, έχει και αυτός το ίδιο πρόβλημα με εμένα, αλλά με vodafon. Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν έχω δοκιμάσει την λύση του soft reset

 

????

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Μύρων δοκίμασε την επόμενη φορά.... αν φτιάξει δεν φταίει η cosmote προφανώς και πρέπει να ψαχτούμε :)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Μύρων δοκίμασε την επόμενη φορά.... αν φτιάξει δεν φταίει η cosmote προφανώς και πρέπει να ψαχτούμε :)

 

 

Οκ

 

θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω με εντυπώσεις :)

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα.

 

καθότι έχω μπεί στο κλίμα το καλοκαιρινό ( το τεμπέλικο) είπα να μου δώσετε λίγη έτοιμη στροφή..!

ψαχνω αντίσοτοιχο πρόγραμμα του Locknote.exe στα windows, για το πδα.

ή κάποιο που να κλειδώνει και ταυτόχρονα εξαφανίζει κρύβει αρχεία....!

 

να στε καλά.

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα.

 

καθότι έχω μπεί στο κλίμα το καλοκαιρινό ( το τεμπέλικο) είπα να μου δώσετε λίγη έτοιμη στροφή..!

ψαχνω αντίσοτοιχο πρόγραμμα του Locknote.exe στα windows, για το πδα.

ή κάποιο που να κλειδώνει και ταυτόχρονα εξαφανίζει κρύβει αρχεία....!

 

να στε καλά.

 

http://www.sfr-software.de/cms/EN/pocketpc/viscrypt/

αλλά δεν τα κρύβει. Τα κάνει μόνο encrypt

Δεν έχω δει κάτι να τα κρύβει. Το resco μάλλον το μόνο που κάνει είναι να βάζει attribute hidden αλλά αν έχεις ενεργοποιημένο show all files πάλι τα θα βλέπεις

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα.

 

καθότι έχω μπεί στο κλίμα το καλοκαιρινό ( το τεμπέλικο) είπα να μου δώσετε λίγη έτοιμη στροφή..!

ψαχνω αντίσοτοιχο πρόγραμμα του Locknote.exe στα windows, για το πδα.

ή κάποιο που να κλειδώνει και ταυτόχρονα εξαφανίζει κρύβει αρχεία....!

 

να στε καλά.

 

http://wm-6.handster.com/software.php?id=2425&for=WM+6

 

Καλημερα σε ολους.Κανει ακριβως αυτο που θες.Δοκιμασε το.Καλο προγραμματακι.:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ προσπάθησα απεγνωσμένα να κάνω συναλλαγή μέσω winbank και με τον opera αλλά και με τον ie. Δεν τα κατάφερα όμως και σκέφτομαι να κάνω ιντερνετ connection sharing και να μπαίνω απο το laptop . αλλά ρε παιδιά στις ρυθμίσεις δεν βλέπω πουθενά την επιλογή αυτή .

 

υπάρχει μήπως κανένας οδηγός για να βρώ πώς γίνεται ?

και γιατί το kaiser μου δεν έχει αυτήν την επιλογή...?

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

O IE μεσω WIFI μπορεί να κάνει Winbanking το είχα καταφέρει παλαιότερα, αν είσαι μέσω GPRS δεν νομίζω ότι θα καταφέρεις να κάνεις κάτι λόγο non-secured σύνδεσης.
Link to comment
Share on other sites

kseroume an ayti i kartoula

 

http://www.photoagora.gr/sandisk-micro-sd-hc-8-gb-with-micro-reader-p32824.html

 

grafei pano 2 h 4?

 

tin exei parei kanenas filos???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kseroume an ayti i kartoula

 

http://www.photoagora.gr/sandisk-micro-sd-hc-8-gb-with-micro-reader-p32824.html

 

grafei pano 2 h 4?

 

tin exei parei kanenas filos???

 

Κι εμενα με ενδιαφερει αυτο που ρωτας!!Αν καταλαβα καλα εννοεις αν ειναι class 4 ή 2.Οποιος ξερει ας μας πει γιατι στο e-shop τελειωσανε οι 8αρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...