Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες μόλις χτες έλαβα το Kaiser που είχα στείλει για επισκευή! :superman:

 

02/4 ... Αποστολή Kaiser + περιγραφή βλάβης στην ACE-Hellas με courier (έξοδα δικά τους).

14/4 ... Ενημέρωση στο site τους ότι έγινε η επισκευή.

18/4 ... Παραλαβή στο χώρο μου (έξοδα δικά τους).

 

Τελικά είχε πρόβλημα στο h/w και του έβαλαν καινούρια μητρική πλακέτα (άρα και διαφορετικό IMEI). Τώρα όλα δουλεύουν τέλεια χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα! :dance:

 

Το Kaiser είναι αγγλικό (αγορασμένο από eXpansys).

 

Ένα μεγάλο μπράβο στην ACE-Hellas για την άψογη εξυπηρέτηση, νομίζω το αξίζει. :up:

Μπράβο για τα αυτονόητα; Δες που καταντήσαμε.

Anyway προφανώς μπορούμε να μιλάμε για σωστό service.

Eγώ έχω εξυπηρετηθεί από το service της θεσσαλονίκης και το παιδί εκεί κάνει πολύ καλή δουλειά. Έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπράβο για τα αυτονόητα; Δες που καταντήσαμε.

Anyway προφανώς μπορούμε να μιλάμε για σωστό service.

Eγώ έχω εξυπηρετηθεί από το service της θεσσαλονίκης και το παιδί εκεί κάνει πολύ καλή δουλειά. Έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.

Δίκιο έχεις, ακριβώς αυτό σκεφτόμουν όταν έγραφα το μήνυμα... Αυτονόητο σίγουρα, αλλά εδώ στο "Ελλάντα" έχει φοβηθεί το μάτι μου! Είναι και non-ACE το μηχάνημα... Αυτό που φοβόμουν ήταν μην το επέστρεφαν πίσω άφτιαχτο γιατί το πρόβλημα δεν το έκανε πάντα. Άντε μετά να τους πείσεις ότι δεν φταις εσύ.

 

Τελικά ευτυχώς όλα καλά και δεν πλήρωσα τίποτα (όλα τα έξοδα πήγαινε-έλα δικά τους). Απ' ό,τι φαίνεται στα χαρτιά πρέπει να το έστειλαν εξωτερικό γιατί το όνομα του τεχνικού που έκανε την επισκευή ήταν ξένο.

 

Αχρείαστο να 'ναι, αλλά αν προκύψει ανάγκη έχεις καλή εξυπηρέτηση, κι ας είναι από eXpansys το μηχάνημα. :up:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι, :rolleyes: υπάρχει κάποιος εδώ που να έχει τα σιγκεκριμένα ακουστικά?

 

HF NOKIA BLUETOOTH HS-12W

 

http://img153.imageshack.us/img153/8889/hfnokiabluetoothhs12wjg1.jpg

 

Σκέφτομαι να τα αγοράσω και θα ήθελα μια γνώμη από κάποιον που τα έχει δουλέψει τουλάχιστον!

Περισσότερο μ' ενδιαφέρει η ένταση, η ποιότητα της έντασης, η αυτονομία αλλά και αν σινεργάζοντε με το kaiser.

Τα θέλω για την δουλειά το πρωί να ακούω ράδιο αλλά και διάφορα mp3 τραγούδια και θέλω όσο πιο δυνατή ένταση γιατί παίζει full θόρυβος στη δουλειά.:music:

Έχω μιλήσει είδη με τον zaharaki που μου προτίνει τα i-Tech με τεράστεια διαφορά τιμής, όμως το θέμα είναι ότι αύριο θέλω να αγοράσω κάποια και τα σιγκεκριμένα δεν υπάρχουν Ελλάδα αυτή τη στιγμή απ' ότι είδα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Δίκιο έχεις, ακριβώς αυτό σκεφτόμουν όταν έγραφα το μήνυμα... Αυτονόητο σίγουρα, αλλά εδώ στο "Ελλάντα" έχει φοβηθεί το μάτι μου! Είναι και non-ACE το μηχάνημα... Αυτό που φοβόμουν ήταν μην το επέστρεφαν πίσω άφτιαχτο γιατί το πρόβλημα δεν το έκανε πάντα. Άντε μετά να τους πείσεις ότι δεν φταις εσύ.

 

Τελικά ευτυχώς όλα καλά και δεν πλήρωσα τίποτα (όλα τα έξοδα πήγαινε-έλα δικά τους). Απ' ό,τι φαίνεται στα χαρτιά πρέπει να το έστειλαν εξωτερικό γιατί το όνομα του τεχνικού που έκανε την επισκευή ήταν ξένο.

 

Αχρείαστο να 'ναι, αλλά αν προκύψει ανάγκη έχεις καλή εξυπηρέτηση, κι ας είναι από eXpansys το μηχάνημα. :up:

Δανος ειναι και δουλευει σαν προισταμενος τεχνικων στην αγ.παρασκευη,και οι φημες λενε οτι ειναι πολυ καλος στην δουλεια του;)(προσωπικη εμπειρια δεν εχω)
Link to comment
Share on other sites

Δανος ειναι και δουλευει σαν προισταμενος τεχνικων στην αγ.παρασκευη,και οι φημες λενε οτι ειναι πολυ καλος στην δουλεια του;)(προσωπικη εμπειρια δεν εχω)

Μάλιστα... Πάντως ο τύπος έκανε πολύ καλή δουλειά, δεν φαίνεται καθόλου ότι ανοίχτηκε και αλλάχτηκε η πλακέτα παρά μόνο στο ταμπελάκι στο πίσω μέρος που μου κόλλησε ένα μικρό αυτοκόλλητο με το καινούριο IMEI. Το Kaiser ήρθε πίσω σε άψογη κατάσταση χωρίς καμία γρατζουνιά ή χτύπημα, σε αντίθεση με συσκευές άλλων εταιριών που έχω στείλει για service και έχουν έρθει χτυπημένες.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Πάντως ο τύπος έκανε πολύ καλή δουλειά, δεν φαίνεται καθόλου ότι ανοίχτηκε και αλλάχτηκε η πλακέτα παρά μόνο στο ταμπελάκι στο πίσω μέρος που μου κόλλησε ένα μικρό αυτοκόλλητο με το καινούριο IMEI. Το Kaiser ήρθε πίσω σε άψογη κατάσταση χωρίς καμία γρατζουνιά ή χτύπημα, σε αντίθεση με συσκευές άλλων εταιριών που έχω στείλει για service και έχουν έρθει χτυπημένες.

 

 

καλοριζικο Κωστη και καλα μαγειρεματα :D

 

ασχετα αν πρεπει να θεωρειται δεδομενο το καλο σερβις απο οποια εταιρεια,

 

πρεπει να τονιζονται τετοιες κινησεις,μιας και δυστυχως υπαρχει προβλημα απο πολλες εταιρειες στην ελλαδα στην εφαρμογη της εγγυησης :O

 

εγω με την σειρα μου να πω οτι εμεινα εκπληκτος οταν για 1η φορα εστειλα 2 κ850ι στην SE για επισκευη....

 

τα τηλ τα ειχε κανει σκονη απο τα πεσιματα ο γιος μου....(καμια σχεση με μενα ο αχρηστος :lol:)

το ενα μετα απο φλασαρισμα update(μεσω seus της SE) δεν ξαναανοιξε τα ματια του:lol:

 

και το αλλο δεν λειτουργουσαν τα πληκτρα αφης ....

 

αποτελεσμα??

 

παρελαβα 2 ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ συσκευες :blink::blink:

 

και με παρασταστικο που δικαιολογει την αλλαγη ΙΜΕΙ των συσκευων ωστε να συνεχισει η καλυψη των 2 ετων απο την αρχικη αγορα των συσκευων..:blink:

 

ειλικρινα εμεινα μ@λ@κας και δεν μπορουσα να το πιστεψω!!!

 

λεω δεν ειναι δυνατον να συμβαινει στην ελλαδα αυτο το πραγμα :X:!:

 

παντως αν στειλεις στην ACE Hellas τηλ με εστω και ενα ελαφρο χτυπημα απο πεσιμο.....

διακινδυνευεις να μην σε καλυψει καν με την δικαιολογια οτι το προβλημα προηλθε απο το πεσιμο....

πολυ φτηνη αντιμετωπιση απο μια εταιρεια που θελει να λεγεται σοβαρη,σε αντιπαραθεση με την αξια της συσκευης που στελνεις για επισκευη.....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Στην S4V, ο Comm Manager δεν σου δίνει την επιλογή να ανοίγεις και να κλείνεις το 3G.

 

Παίζει κανένα cab -ακι γι' αυτό?

 

Thanks

 

πρέπει να είναι μέσα στο αρχείο που έχει ο zaharakis στην υπογραφή του.

Link to comment
Share on other sites

Στην S4V, ο Comm Manager δεν σου δίνει την επιλογή να ανοίγεις και να κλείνεις το 3G.

 

Παίζει κανένα cab -ακι γι' αυτό?

 

Thanks

 

υπαρχει ηδη ;)

εναρξη/ρυθμισεις/τηλ/ρυθμισεις band ;)

 

 

 

αλλα και εκει που σου ειπε ο Θοδωρης (htc com manager coloured)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην S4V, ο Comm Manager δεν σου δίνει την επιλογή να ανοίγεις και να κλείνεις το 3G.

 

Παίζει κανένα cab -ακι γι' αυτό?

 

Thanks

 

Touch CommManager(10 Buttons).CAB

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ηδη ;)

εναρξη/ρυθμισεις/τηλ/ρυθμισεις band ;)

αλλα και εκει που σου ειπε ο Θοδωρης (htc com manager coloured)

 

 

 

Ρε τσακαλάκια σας διαβάζω και σας χαίρομαι...:)

για όλα έχετε μια λύση!!!;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι, :rolleyes: υπάρχει κάποιος εδώ που να έχει τα σιγκεκριμένα ακουστικά?

 

HF NOKIA BLUETOOTH HS-12W

 

http://img153.imageshack.us/img153/8889/hfnokiabluetoothhs12wjg1.jpg

 

Σκέφτομαι να τα αγοράσω και θα ήθελα μια γνώμη από κάποιον που τα έχει δουλέψει τουλάχιστον!

Περισσότερο μ' ενδιαφέρει η ένταση, η ποιότητα της έντασης, η αυτονομία αλλά και αν σινεργάζοντε με το kaiser.

Τα θέλω για την δουλειά το πρωί να ακούω ράδιο αλλά και διάφορα mp3 τραγούδια και θέλω όσο πιο δυνατή ένταση γιατί παίζει full θόρυβος στη δουλειά.:music:

Έχω μιλήσει είδη με τον zaharaki που μου προτίνει τα i-Tech με τεράστεια διαφορά τιμής, όμως το θέμα είναι ότι αύριο θέλω να αγοράσω κάποια και τα σιγκεκριμένα δεν υπάρχουν Ελλάδα αυτή τη στιγμή απ' ότι είδα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Λοιπον φιλε εχω τα NOKIA BLUETOOTH HS-12W.Απο ενταση κ ποιοτητα ειναι πολυ καλα.Η αυτονομια δεν μου φαινεται κ τοσο καλη αλλα εχουν φορτιστει μονο δυο φορες οποτε δεν μπορω να κρινω ακομα.Τωρα στο θεμα συνεργασιας με το καιζερ...εδω τα χαλαμε.(αν κ εχω εγκαταστησει το προγραμματακι της Jet ware)Δεν υποστηριζει το καιζερ πολλες απο τις δυνατοτητες που εχουν τα ακουστικα οπως:σε κατασταση αναμονης δεν δειχνουν την ωρα,δεν δειχνει το συμβολο αναπαντητης/νεου μηνυματος,στην οθονη δειχνει μονο το νουμερο που σε καλει κ οχι το ονομα,πρεπει να μου διαφευγει κ κατι αλλο αλλα δεν θυμαμαι τι.Ελπιζω να σε βοηθησα να αποφασισεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε τσακαλάκια σας διαβάζω και σας χαίρομαι...:)

για όλα έχετε μια λύση!!!;)

 

ειχαμε καλους δασκαλους :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ξέρεις πόσο καιρό παιδεύομαι να τους μάθω?
Link to comment
Share on other sites

ξέρεις πόσο καιρό παιδεύομαι να τους μάθω?

 

 

:p:p:p:p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

υπαρχει ηδη ;)

εναρξη/ρυθμισεις/τηλ/ρυθμισεις band ;)

 

αλλα και εκει που σου ειπε ο Θοδωρης (htc com manager coloured)

 

 

πρέπει να είναι μέσα στο αρχείο που έχει ο zaharakis στην υπογραφή του.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αν και δεν βρήκα το path που λέει ο Ζαχαράκης (έχω την S4V) το έλυσα το πρόβλημα.

 

Τελικά είναι γρήγορη η Rom αλλά νομίζω ότι θέλει οπωσδήποτε απενεργοποίηση του 3G γιατί δεν μιλάς με την καμία:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αν και δεν βρήκα το path που λέει ο Ζαχαράκης (έχω την S4V) το έλυσα το πρόβλημα.

 

Τελικά είναι γρήγορη η Rom αλλά νομίζω ότι θέλει οπωσδήποτε απενεργοποίηση του 3G γιατί δεν μιλάς με την καμία:D

 

start/settings/phone/band

 

εχει 2 tabs στο ενα βαζεις

 

GSM

 

και στο αλλο

 

GSM(900+1800)+UMTS(2100)

 

 

ειναι πολυ απλο....:O

 

επισης με 3G μιλας τελεια...αρκει να υπαρχει καλυψη 3G ;)

 

ετσι το εχω στην δουλεια μιας και η κεραια της cosmote .....ειναι στην ταρατσα του κτιριου :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο Κωστη και καλα μαγειρεματα :D

 

ασχετα αν πρεπει να θεωρειται δεδομενο το καλο σερβις απο οποια εταιρεια,

 

πρεπει να τονιζονται τετοιες κινησεις,μιας και δυστυχως υπαρχει προβλημα απο πολλες εταιρειες στην ελλαδα στην εφαρμογη της εγγυησης :O

 

εγω με την σειρα μου να πω οτι εμεινα εκπληκτος οταν για 1η φορα εστειλα 2 κ850ι στην SE για επισκευη....

 

τα τηλ τα ειχε κανει σκονη απο τα πεσιματα ο γιος μου....(καμια σχεση με μενα ο αχρηστος :lol:)

το ενα μετα απο φλασαρισμα update(μεσω seus της SE) δεν ξαναανοιξε τα ματια του:lol:

 

και το αλλο δεν λειτουργουσαν τα πληκτρα αφης ....

 

αποτελεσμα??

 

παρελαβα 2 ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ συσκευες :blink:

 

και με παρασταστικο που δικαιολογει την αλλαγη ΙΜΕΙ των συσκευων ωστε να συνεχισει η καλυψη των 2 ετων απο την αρχικη αγορα των συσκευων..:blink:

 

ειλικρινα εμεινα μ@λ@κας και δεν μπορουσα να το πιστεψω!!!

 

λεω δεν ειναι δυνατον να συμβαινει στην ελλαδα αυτο το πραγμα :X:!:

 

παντως αν στειλεις στην ACE Hellas τηλ με εστω και ενα ελαφρο χτυπημα απο πεσιμο.....

διακινδυνευεις να μην σε καλυψει καν με την δικαιολογια οτι το προβλημα προηλθε απο το πεσιμο....

πολυ φτηνη αντιμετωπιση απο μια εταιρεια που θελει να λεγεται σοβαρη,σε αντιπαραθεση με την αξια της συσκευης που στελνεις για επισκευη.....

Σ' ευχαριστώ Δημήτρη, τώρα που το πήρα πίσω συνειδητοποίησα πόσο εύχρηστο και δυνατό μηχάνημα είναι. Είναι το πρώτο μου PDA βλέπεις και το άλμα από Nokia 7ετίας στο Kaiser είναι τεράστιο... Όλα καλά μέχρι τώρα, δουλεύει άψογα. :)

 

Για τις αντιπροσωπίες είναι όπως τα λες, πιστεύω αργά ή γρήγορα θέλουν δε θέλουν θα αναγκαστούν να παρέχουν το service που αρμόζει σε τόσο ακριβές συσκευές. Η εξυπηρέτηση που είχες απ' την SE ήταν πραγματικά άψογη, μπράβο τους!!! Στην τελική συμφέρει κι αυτούς γιατί έτσι κερδίζουν την εμπιστοσύνη μας. Ας ελπίσουμε να ξυπνήσουν κι άλλες εταιρείες και να παρέχουν σωστό service. Όσο για την ACE-Hellas, ευτυχώς το Kaiser το έστειλα σε τέλεια κατάσταση οπότε δεν μπορούσαν να πουν τίποτα. Όλα καλά κι αχρείαστοι να 'ναι...

 

Off-topic: Μόλις διάβασα το thread για το Gigabyte GSmart MS808. Πολύ όμορφη συσκευή και φαίνεται να τα έχει όλα και είναι και με VGA οθόνη! Μέχρι και digital TV/radio support έχει (δηλαδή θα λαμβάνει τα ψηφιακά της ΕΡΤ)! Είναι η μόνη συσκευή που έχω δει μέχρι τώρα που ξεπερνάει το Kaiser σαν all-in-one πακέτο. :drool:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

 

Off-topic: Μόλις διάβασα το thread για το Gigabyte GSmart MS808. Πολύ όμορφη συσκευή και φαίνεται να τα έχει όλα και είναι και με VGA οθόνη! Μέχρι και digital TV/radio support έχει (δηλαδή θα λαμβάνει τα ψηφιακά της ΕΡΤ)! Είναι η μόνη συσκευή που έχω δει μέχρι τώρα που ξεπερνάει το Kaiser σαν all-in-one πακέτο. :drool:

 

αυτο μας εχει αναψει φωτιες κωστη :O

 

ασε που οπου να ναι θα αλλαξει και (παλι :p) υπογραφη ο Θοδωρης :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

είπα υπογραφή δεν αλλάζω!!

 

και πολυ αργησες :lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω κ μια δευτερη συσκευη γιατι τωρα που καλοκαιριαζει πιστευω αν φορεσω κανενα παντελονι καλοκαιρινο3/4 θα πεφτει απο το βαρος κ τον ογκο του καιζερ!!! :lol: Αν παρω smartphone πιστευω θα ξενερωσω τη ζωη μου οποτε σε wm μονο το touch μου φενεται μικρο κ εμφανισιμο. Ελπιζω να μην θυμωσει το καιζερακι μου που λεω τετοια πραγματα κ σταματησει να δουλευει ρολοι!Οσοι εχετε δευτερη συσκευη ποια εχετε?

 

Παιδια ακυρο το ποστ μολις ειδα την υπογραφη του Θοδωρη κ επαθα πλακα!:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τόσο πολύ άντεξε; Δεν προλάβαμε να το πούμε... έτρεξε να γεμίσει την υπογραφή του ο άτιμος; Ούτε επίτηδες να το έκανε!!!! :lol::lol::lol:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτε επίτηδες να το έκανε!!!! :lol::lol::lol:

 

ελα ντε !!! :lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...