Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μακρια ακομη απο 6.1 ρομς...

εκτος αν σας αρεσει να βασανιζεστε :lol:

 

επειδή είναι lite έχει περισσότερες ευκαιρίες να είναι καλή ρομ. θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδή είναι lite έχει περισσότερες ευκαιρίες να είναι καλή ρομ. θα δείξει.

 

δεν θα παρω θοδωρη ευχαριστω :)

 

να μου λειπει αλλη ταλαιπωρια με τις 6.1 ρομς ...ειναι τουμπανο το καιζερ μου και δουλευει α π ρ ο β λ η μ α τ ι σ τ α !!! ;)

 

και δεν εχει αναγκη να το βασανιζω καθε φορα που καθε ""επιστημονας"" βγαζει μια ρομ:O

μια χαρα ειναι και ετσι ;)

 

ουτως η αλλως την διαφορα την κανει το πως εσυ θα το στησεις και οχι απο μονη της η καθε ρομ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση πριν 1 εβδομάδα το SPB Mobile Shell 2.0 και αν και μου άρεσε γενικά σαν περιβάλλον και χρησιμότητα.

 

Δυστυχώς όμως δεν θα αντέξει για πολύ γιατί έχει δύο μειονεκτήματα που προσωπικά δεν με βοηθάνε καθόλου.

 

1ο και σημαντικότερο είναι ότι η κατανάλωση της μπαταρίας αυξήθηκε κατακόρυφα :wacko: και

 

2ο έχει έναν δικό του dialer όταν ψάχνεις τις επαφές μέσα από το πρόγραμμα που δεν υποστηρίζει ελληνικά. Για να μην γίνει παρεξήγηση. Δεν αντικαθιστά τον dialer του τηλεφώνου αλλά είναι dialer του προγράμματος και εμφανίζεται μόνο όταν ψάχνεις τις επαφές μέσω του προγράμματος.

 

Κρίμα γιατί μου άρεσε το πρόγραμμα και δίνει λίγη φινέτσα στο τηλέφωνο. Δοκίμασα και άλλα UI αλλά τα περισσότερα έχουν πρόβλημα με τα ελληνικά δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια ταλαιπωρία με τους ελληνικούς χαρακτήρες στα address books των κινητών και pda τόχω λύσει μία και καλή..

Λατινικοί χαρακτήρες forever..!!!! Είναι super συμβατοί με τα πάντα.. Ακόμα και το εορτολόγιο καταλαβαίνει τα λατινικά ονόματα των φίλων μου που στην ουσία είναι ελληνικά και ειδοποιεί.. Έτσι έχω τώρα ελληνικό κάιζερ και παρόλα αυτά οι επαφές στο PointUi και το Spb mobile shell δουλεύουν άψογα όπως και σε ότι εφαρμογή ή όποιο κινητό πάρω στο μέλλον..

Για ξανασκεφτείτε το..

 

@pentium_vi

Το Spb Mobile Shell τόχω τσεκάρει για θέμα κατανάλωσης μπαταρίας και μου είναι μια χαρά. Μπας και έχεις συμπτώματα "ανοιχτού" GPS που παρουσιάζεται στα HTC? Δες εδώ..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια ταλαιπωρία με τους ελληνικούς χαρακτήρες στα address books των κινητών και pda τόχω λύσει μία και καλή..

Λατινικοί χαρακτήρες forever..!!!! Είναι super συμβατοί με τα πάντα.. Ακόμα και το εορτολόγιο καταλαβαίνει τα λατινικά ονόματα των φίλων μου που στην ουσία είναι ελληνικά και ειδοποιεί.. Έτσι έχω τώρα ελληνικό κάιζερ και παρόλα αυτά οι επαφές στο PointUi και το Spb mobile shell δουλεύουν άψογα όπως και σε ότι εφαρμογή ή όποιο κινητό πάρω στο μέλλον..

Για ξανασκεφτείτε το..

 

@pentium_vi

Το Spb Mobile Shell τόχω τσεκάρει για θέμα κατανάλωσης μπαταρίας και μου είναι μια χαρά. Μπας και έχεις συμπτώματα "ανοιχτού" GPS που παρουσιάζεται στα HTC? Δες εδώ..

+1 για τους λατινικούς στις επαφές. Κι εγώ έτσι το' χω ακριβώς όπως το λες. Βασικά μου προέκυψε έτσι γιατί είχα κινητά από Αγγλία (ήμουνα Αγγλία για πολλά χρόνια) και δεν υποστήριζαν ελληνικά οπότε το συνήθισα έτσι. Και τα μενού αγγλικά. Το μόνο που κάνει ελληνικά είναι να γράφει και να δείχνει. Καθαρό κι ωραίο!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση πριν 1 εβδομάδα το SPB Mobile Shell 2.0 και αν και μου άρεσε γενικά σαν περιβάλλον και χρησιμότητα.

 

Δυστυχώς όμως δεν θα αντέξει για πολύ γιατί έχει δύο μειονεκτήματα που προσωπικά δεν με βοηθάνε καθόλου.

 

1ο και σημαντικότερο είναι ότι η κατανάλωση της μπαταρίας αυξήθηκε κατακόρυφα :wacko: και

 

2ο έχει έναν δικό του dialer όταν ψάχνεις τις επαφές μέσα από το πρόγραμμα που δεν υποστηρίζει ελληνικά. Για να μην γίνει παρεξήγηση. Δεν αντικαθιστά τον dialer του τηλεφώνου αλλά είναι dialer του προγράμματος και εμφανίζεται μόνο όταν ψάχνεις τις επαφές μέσω του προγράμματος.

 

Κρίμα γιατί μου άρεσε το πρόγραμμα και δίνει λίγη φινέτσα στο τηλέφωνο. Δοκίμασα και άλλα UI αλλά τα περισσότερα έχουν πρόβλημα με τα ελληνικά δυστυχώς.

Εγώ χρησιμοποιώ το Spb Diary που σου δίνει πρόσβαση στα contacts, notes, SMS, email κτλ. μέσω ενός όμορφου tabbed περιβάλλοντος και σου επιτρέπει να προσθέτεις δικά σου tabs με today plugins για καλύτερη χρήση του χώρου της οθόνης. Ελαφρύ και εύχρηστο, αλλά υποπτεύομαι πως θα έχει το ίδιο πρόβλημα με τα ελληνικά στα contacts...

 

Πάντως δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα με τη μπαταρία. Γενικά οι εφαρμογές της Spb θεωρούνται από τις σταθερότερες και ποιοτικότερες για Pocket PCs. Μήπως φταίει κάτι άλλο;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

gia osous exoun xrono kai prolabenoun na doune kamia tainioula sti douleia :p oriste

 

h**p://www.greekzlive.com/forum/showthread.php?t=300313&highlight=movies+iphone

 

to palikari exei kopsei arketes tainoules

 

meta me to PocketDivXEncoder (google) kobete apoma pio poli tin tainia (150 me 200 mb analoga tin tainia)kai den exete argi kinisi stin anaparagogi :)

kai me ipotitlous:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρόνια ταλαιπωρία με τους ελληνικούς χαρακτήρες στα address books των κινητών και pda τόχω λύσει μία και καλή..

Λατινικοί χαρακτήρες forever..!!!! Είναι super συμβατοί με τα πάντα.. Ακόμα και το εορτολόγιο καταλαβαίνει τα λατινικά ονόματα των φίλων μου που στην ουσία είναι ελληνικά και ειδοποιεί.. Έτσι έχω τώρα ελληνικό κάιζερ και παρόλα αυτά οι επαφές στο PointUi και το Spb mobile shell δουλεύουν άψογα όπως και σε ότι εφαρμογή ή όποιο κινητό πάρω στο μέλλον..

Για ξανασκεφτείτε το..

 

Για όσους όμως επιμένουν ελληνικά... έχει λυθεί εδώ και καιρό πια το πρόβλημα του ελληνικού smartdialing... εδώ!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση πριν 1 εβδομάδα το SPB Mobile Shell 2.0 και αν και μου άρεσε γενικά σαν περιβάλλον και χρησιμότητα.

 

Δυστυχώς όμως δεν θα αντέξει για πολύ γιατί έχει δύο μειονεκτήματα που προσωπικά δεν με βοηθάνε καθόλου.

 

1ο και σημαντικότερο είναι ότι η κατανάλωση της μπαταρίας αυξήθηκε κατακόρυφα :wacko:

 

Επειδη χρησιμοποιουσα το 1.5 απο τοτε που πηρα το καιζερ κ τωρα φυσικα εχω αναβαθμισει στη 2.0 εκδοση του spb shell δεν εχω παρατηρησει αυξηση της καταναλωσης μπαταριας..οποτε πρεπει να κοιταξεις τι αλλο εχεις εγκαταστησει απο τοτε που εμφανιστηκε υπερβολικη καταναλωση:)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους όμως επιμένουν ελληνικά... έχει λυθεί εδώ και καιρό πια το πρόβλημα του ελληνικού smartdialing... εδώ!

 

Δηλαδη αν εγκαταστησω το cab αυτο θα μπορεσω να βαλω το pointui κ δεν θα εχω προβλημα με τη λιστα επαφων κ το μητρωο κλησεων οπου μου εδειχνε τα ελληνικα κινεζικα?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη αν εγκαταστησω το cab αυτο θα μπορεσω να βαλω το pointui κ δεν θα εχω προβλημα με τη λιστα επαφων κ το μητρωο κλησεων οπου μου εδειχνε τα ελληνικα κινεζικα?:confused:

 

Όχι... αυτό έχει να κάνει με τον default 3G dialer των συσκευών που δεν έχουν ελληνικό μενού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που κάνει ελληνικά είναι να γράφει και να δείχνει. Καθαρό κι ωραίο!

 

+1000 φίλε μου, μόλις διατύπωσες τον Χρυσό Κανόνα της Συμβατότητας.

Τόσο απλός και τόσο τέλειος πρέπει να είναι ένας τέτοιος κανόνας ο οποίος πρέπει να εφαρμόζεται σε κάθε ψηφιακή συσκευή..

 

@athanaso77

Ακόμα και για τους powerusers είναι κρίμα να καταναλώνουν άσκοπα έστω και λίγη μνήμη από το μηχάνημα, χρόνο για ψάξιμο και ένα γενικό δίγλωσσο μπάχαλο όταν όλα μπορεί να είναι "καθαρά και ωραία..! να γράφει ελληνικά και να δείχνει ελληνικά..

Ο Einstein λέγεται, είχε μια ντουλάπα με ίδια κοστούμια..;)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο TyTN με destinator 6 και 7 και μου πήρε 3 μέρες να βρω τι έφταιγε :blink: Το είχα πάρει απόφαση να βρω την λύση! Αν σου πω τι έφταιγε τελικά δεν θα το πιστεύεις :lol: Μου είχε έρθει ειδοποίηση από την Wind για ένα mms αλλά επειδή δεν είχα ρυθμίσεις mms δεν μπορούσα να το κατεβάσω. Δεν το είχα σβήσει όμως για να περάσω τις ρυθμίσεις και να το κατεβάσω. Ε ναι λοιπόν καλά κατάλαβες αυτό ήταν η αιτία που το destinator έκλεινε μόλις φόρτωνε η μπάρα. Και πίστεψέ με το δοκίμασα πάρα πολλές φορές ώστε να είμαι σίγουρος για το τι φταίει. Έσβηνα αυτήν την ειδοποίηση και το dest δούλευε κανονικά. Έκανα restore τα sms με το pimbackup και το dest πάλι δεν δούλευε. Δοκίμασε (αφού πρώτα κάνεις backup) να σβήσεις τα sms και μπορεί να λυθεί το πρόβλημα σου :blink::)

 

Tα ίδια και εδώ.... Μόλις έλαβα ένα ΜΜS, το Destinator σταμάτησε να δουλεύει όπως λέει ο φίλος παραπάνω. :blink: Έσβησα το ΜΜS και όλα πάλι εντάξει! Τι βλακεία κι αυτή πάλι... :mad: Χίλια ευχαριστώ παιδιά για τις εμπειρίες σας... Τι θα κάναμε χωρίς εσάς! :)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να πω ένα ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Χρόνια ταλαιπωρία με τους ελληνικούς χαρακτήρες στα address books των κινητών και pda τόχω λύσει μία και καλή..

Λατινικοί χαρακτήρες forever..!!!! Είναι super συμβατοί με τα πάντα.. Ακόμα και το εορτολόγιο καταλαβαίνει τα λατινικά ονόματα των φίλων μου που στην ουσία είναι ελληνικά και ειδοποιεί.. Έτσι έχω τώρα ελληνικό κάιζερ και παρόλα αυτά οι επαφές στο PointUi και το Spb mobile shell δουλεύουν άψογα όπως και σε ότι εφαρμογή ή όποιο κινητό πάρω στο μέλλον..

Για ξανασκεφτείτε το..

 

@pentium_vi

Το Spb Mobile Shell τόχω τσεκάρει για θέμα κατανάλωσης μπαταρίας και μου είναι μια χαρά. Μπας και έχεις συμπτώματα "ανοιχτού" GPS που παρουσιάζεται στα HTC? Δες εδώ..

 

Σίγουρα δεν έχει να κάνει με το GPS αφού με το που το απεγκατέστησα η μπαταρία άρχισε πάλι να συμπεριφέρετε νορμάλ. Τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

 

+1 για τους λατινικούς στις επαφές. Κι εγώ έτσι το' χω ακριβώς όπως το λες. Βασικά μου προέκυψε έτσι γιατί είχα κινητά από Αγγλία (ήμουνα Αγγλία για πολλά χρόνια) και δεν υποστήριζαν ελληνικά οπότε το συνήθισα έτσι. Και τα μενού αγγλικά. Το μόνο που κάνει ελληνικά είναι να γράφει και να δείχνει. Καθαρό κι ωραίο!

 

Και εγώ έτσι το έχω. Το μόνο που κάνει είναι να δείχνει και να γράφει ελληνικά. Μόνο που οι επαφές είναι πααααααρα πολλές για να τις αλλάξω στα λατινικά.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Spb Diary που σου δίνει πρόσβαση στα contacts, notes, SMS, email κτλ. μέσω ενός όμορφου tabbed περιβάλλοντος και σου επιτρέπει να προσθέτεις δικά σου tabs με today plugins για καλύτερη χρήση του χώρου της οθόνης. Ελαφρύ και εύχρηστο, αλλά υποπτεύομαι πως θα έχει το ίδιο πρόβλημα με τα ελληνικά στα contacts...

 

Πάντως δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα με τη μπαταρία. Γενικά οι εφαρμογές της Spb θεωρούνται από τις σταθερότερες και ποιοτικότερες για Pocket PCs. Μήπως φταίει κάτι άλλο;

 

Συμφωνώ για την SPB ότι είναι από τις ποιοτικότερες εταιρείες όσον αφορά τις εφαρμογές για τα Pocket PCs. Ούτως ή άλλως σε ένα άλλο PPC που έχω χρησιμοποιώ το SPB Pocket Plus χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Για όσους όμως επιμένουν ελληνικά... έχει λυθεί εδώ και καιρό πια το πρόβλημα του ελληνικού smartdialing... εδώ!

 

Το ξέρω και το έχω και περασμένο. Ο dialer που λέω είναι του προγράμματος της SPB και όχι ο κανονικός dialer. Ίσως αν έλεγα ότι χρησιμοποιεί ένα dialer στυλ interface για τις επαφές.

 

 

Και πάλι ευχαριστώ παιδιά αφού έχω μάθει πολλά όλο τον καιρό που παρακολουθώ το τόπικ. (ασχέτως αν δεν γράφω) αφού οι περισσότερες απορίες μου λύνονται με λίγο ψάξιμο.

 

Κλείνοντας σχετικά με το πρόγραμμα όπως είπα μου άρεσε πάρα πολύ απλά το κυριότερο ήταν το θέμα με την μπαταρία. Ούτως ή άλλως θα κάνω ένα "φρεσκάρισμα" (hard reset) το κινητό για να το στήσω από την αρχή μήπως και φταίει κάποια εφαρμογή άλλη που έβαλα.

 

Με εκτίμηση

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μεχρι τωρα δεν ειχα ασχοληθει με το θεμα του βιντεο playback στο καιζερ(εχω υπογραψει παντως το petition) απλα γιατι δεν με ενδιαφερει να βλεπω ταινιες σε τοσο μικρη οθονη.Τωρα που ηρθε η καρτουλα μνημης κ εχω αφθονο χωρο πεταξα μεσα κ το τελευταιο επεισοδιο του λοστ χωρις μετατροπη στην αναλυση της οθονης του καιζερ.Δοκιμασα να το παιξω με τον καινουριο core player κ πραγματικα ξενερωσα..δεν γινεται να το δεις σερνεται..δηλαδη η μονη λυση ειναι η μετατροπη του βιντεο σε μικροτερη αναλυση??
Link to comment
Share on other sites

οι λύσεις είναι...

1) να κατευάσεις την ανάλυση

2) να κάνεις μια προσευχή μπας και η HTC αποφασίσει να βγάλει τον driver για τα γραφικά πιο γρήγορα.

3) να πάρεις το nvidia :D :P

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδη η μονη λυση ειναι η μετατροπη του βιντεο σε μικροτερη αναλυση??

 

Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα... (μέχρι τώρα τουλάχιστον)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε παιδιά, προσπαθείτε να μας πείσετε ότι πρέπει να χρησιμοποιούμε greeklish;;;

Ελληνικά και πάλι Ελληνικά, λύσεις πάντα υπάρχουν...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η πιο καλη rom

 

ρομ αυτη

 

http://rapidshare.com/files/92134871/Dutty_s_New_Build___NETCF_5_Lite_Rom_NO.6.rar

 

με αυτο το ραδιο

 

http://rapidshare.com/files/95657930/KAIS_Radio_Only_1.27.12.17_CustomRUU.rar

 

και καποια must have add ons

 

http://rapidshare.com/files/95914681/best_off_kaiser.rar

 

καλη διασκεδαση :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

η no 7 lite είναι η καλύτερη λέμε!!!
Link to comment
Share on other sites

η no 7 lite είναι η καλύτερη λέμε!!!

 

το λινκ ειναι δικο μου θοδωρη :rolleyes:

 

και αυτη η ρομ ειναι καλυτερη απο την 7 που λες :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

thanks ζαχαρακη εχεις καμια σχεση με λαστρο.πως περναμε το ραδιο γιατι ζαλιστηκα απο το διαβασμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...