Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους.

Έχω αγοράσει την εξής κάρτα μνήμης: Kingston 4 GB microSD HC class 4.

Διάβασα πίσω στις οδηγίες ότι μπορεί να μην είναι συμβατή με όλες τις συσκευές. Πριν ανοίξω την συσκευασία μπορεί να μου πει κάποιος, αν γνωρίζει, για το αν είναι συμβατή ή όχι με το Kaiser.Thank u Thank u thank u

:):):)

 

Ακριβως την ιδια πηρα και εγω. μια χαρα δουλευει, απλα ειναι λιγο αργο... Εγω της εκανα μια ανασυγκροτηση στον υπολογιστη (μεσω του card reader) και διορθωσε κατα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ποσες ωρες πρεπει να φορτισει την πρωτη φορα ?Γιατι δεν κρατιεμαι να το ανοιξω.

 

Δεν θελει πολλες ωρες μολις παει στο 100% κ αναψει το πρασινο ledaki εισαι οκ!! καλο λιωσιμο κ καλοριζικο:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Εδώ και δύο εβδομάδες είμαι κάτοχος του Κάιζερ και μέχρι τώρα το μόνο που κατάφερα είναι να διαβάσω όλο το thread που δεν είναι και μικρό.

Εχω μπερδευτεί λιγάκι είναι η αλήθεια.

Το Kaiser είναι αγορασμένο από Ελλάδα με εγγύηση της ACE.

Θα ήθελα όμως να το flasharo και να περάσω μια καλύτερη ROM.

1)Ποιά μαγειρεμένη ROM (είτε ελληνική αν υπάρχει,έιτε αγγλική) προτείνεται αυτή τη στιγμή σύμφωνα με την εμπειρία σας και από πού μπορώ να την κατεβάσω?

2)Θα μπορούσε άραγε κάποιος να αναβάσει τα απαραίτητα προγράμματα σε ένα αρχείο (rapidshare π.χ) ώστε τα πράγματα να γίνουν ευκολότερα?Κάτι τέτοιο θα ήταν πραγματικά σωτήριο!Για δοκιμή εννοείται πάντα...

3)Ποιό απο τα radio που κυκλοφορούν θα συνιστούσατε?

4)Για βάση στο αυτοκίνητο τι θα προτείνατε?

 

Σίγουρα σας ζάλισα με τις πολλές μου ερωτήσεις αλλά συγχωρέστε με....

 

Υ.Γ:Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια tranaee...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως το άναψα κατευθείαν με το που το πήρα, όπως κάνω με όλες τις συσκευές μου. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να έχω αγοράσει κάτι και να περιμένω πότε θα σώσει να φορτίσει.
Link to comment
Share on other sites

ρε πρεπει ν φορτιζει κλειστο την πρωτη φορα! για ν χει καλυτερη διαρκεια μετα....
:cool:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν ανοιγει, πριν δειξει το σημα των wm, λεει smart mobility(nomizo) και κατω δεξια με κοκκινο, γραφει κατι rgd κ νουμερα διπλα...
:cool:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν ανοιγει, πριν δειξει το σημα των wm, λεει smart mobility(nomizo) και κατω δεξια με κοκκινο, γραφει κατι rgd κ νουμερα διπλα...

 

Αυτα ειναι η version software κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυσαρεστα νεα μολις το ανοιξα bootarei περναει το logo των windows και αρχιζει την εγκατασταση καποιον προγραμματων επειτα κανει restart.Μετα ομως μου βγαζει οτι κατι προκαλεσε προβλημα και οτι πρεπει να ξαναγινει η διαδικασια .Επειτα απο δυο τρεις φορες το ιδιο πατησα το κουμπι send οταν μου εβγαλε την οθονη με το σφαλμα και με εβγαλε στο περιβαλλον λειτουργιας,Καμια ιδεα?Μηπως πρεπει να ελεγξω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυσαρεστα νεα μολις το ανοιξα bootarei περναει το logo των windows και αρχιζει την εγκατασταση καποιον προγραμματων επειτα κανει restart.Μετα ομως μου βγαζει οτι κατι προκαλεσε προβλημα και οτι πρεπει να ξαναγινει η διαδικασια .Επειτα απο δυο τρεις φορες το ιδιο πατησα το κουμπι send οταν μου εβγαλε την οθονη με το σφαλμα και με εβγαλε στο περιβαλλον λειτουργιας,Καμια ιδεα?Μηπως πρεπει να ελεγξω κατι?

 

Όταν σου ζητάει να πατήσεις το send μην πατάς τίποτα και περίμενε. Θα κάνει από μόνο του επανεκκίνηση και θα είναι όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα, να αναφέρω στο πρόβλημα του MSN ότι έχω και εγώ πρόβλημα να μπω με το Live Messenger αλλά μετά από μια μικρή αναζήτηση στο thread βρήκα το pocketmsn το οποίο δουλεύει μια χαρά και μέχρι να βρεθεί λύση με το Live, με καλύπτει όσον αφορά το Messenger..
Link to comment
Share on other sites

Κανεμα προγραμμα για να ελενξω για dead pixels?και μηπως ξερει καποιος πως να εμφανιζονται οι επαφες μονο του τηλεφωνου και οχι της SIM.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιορτές που έρχονται είπα να βάλω το εορτολόγιο που υπάρχει στα files του myphone (papadi.helleniccalendar.1.1.). Αφού το εγκατέστησα στο Kaiser, εμφάνισε μήνυμα που έλεγε ότι πριν τρέξω το πρόγραμμα, πρέπει πρώτα να εγκαταστήσω το εξής: netcf.core.ppc.arm.cab για να λειτουργεί καλύτερα. Τι λέτε για αυτό; Πρέπει να το κάνω, και αν ναι, που μπορώ να βρω το πρόγραμμα και που το κάνω εγκατάσταση?

Το έχω ξαναπεί: είστε οι ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ!!;)

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιορτές που έρχονται είπα να βάλω το εορτολόγιο που υπάρχει στα files του myphone (papadi.helleniccalendar.1.1.). Αφού το εγκατέστησα στο Kaiser, εμφάνισε μήνυμα που έλεγε ότι πριν τρέξω το πρόγραμμα, πρέπει πρώτα να εγκαταστήσω το εξής: netcf.core.ppc.arm.cab για να λειτουργεί καλύτερα. Τι λέτε για αυτό; Πρέπει να το κάνω, και αν ναι, που μπορώ να βρω το πρόγραμμα και που το κάνω εγκατάσταση?

Το έχω ξαναπεί: είστε οι ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ!!;)

 

Rixe mia matia edo.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=347537

Link to comment
Share on other sites

Κανεμα προγραμμα για να ελενξω για dead pixels?και μηπως ξερει καποιος πως να εμφανιζονται οι επαφες μονο του τηλεφωνου και οχι της SIM.

 

έφτιαξα μια γρήγορη εφαρμογή. σας δείχνει μια εικόνα γεμάτη με χρώμα. αν δείτε σε αυτή την εικόνα κάποιο σημείο που είναι "πολυχρωμο" τότε έχετε ένα καμένο pixel.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιορτές που έρχονται είπα να βάλω το εορτολόγιο που υπάρχει στα files του myphone (papadi.helleniccalendar.1.1.). Αφού το εγκατέστησα στο Kaiser, εμφάνισε μήνυμα που έλεγε ότι πριν τρέξω το πρόγραμμα, πρέπει πρώτα να εγκαταστήσω το εξής: netcf.core.ppc.arm.cab για να λειτουργεί καλύτερα. Τι λέτε για αυτό; Πρέπει να το κάνω, και αν ναι, που μπορώ να βρω το πρόγραμμα και που το κάνω εγκατάσταση?

Το έχω ξαναπεί: είστε οι ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ!!;)

 

να μην κανεις καμια εγκατασταση και απλα να αγνοησεις αυτο το μηνυμα ;)

 

δεν ειναι τπτ μην ανυσηχεις και μην ψαχνεσαι να εγκαταστησεις καποια εκδοση του net compact framework που θα σου κανει ζημια στην συσκευη σου :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και μηπως ξερει καποιος πως να εμφανιζονται οι επαφες μονο του τηλεφωνου και οχι της SIM.

 

Γινεται αλλαζοντας κατι στη registry ομως επειδη δεν θυμαμαι τι βαλε το KaiserTweak το οποιο σου δινει τη δυνατοτητα να αλλαξεις αυτο που θες αλλα κ διαφορα αλλα πολυ ευκολα..:)

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το εορτολόγιο που ρώτησε ο φίλος παραπάνω, και επειδή σκεφτόμουν να κάνω το ίδιο, δεν γίνεται η κάθε επαφή να έχει και ημερομηνία γενεθλίων και εορτής (μέσω outlook) και να σε ενημερώνει αυτόματα την ίδια ημέρα ;

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ως νέος κάτοχος TyTN 2 :D

Και τώρα μερικές απορίες,

Στο Eten M700 που είχα πριν εμφανιζόταν η ένδειξη μπαταρίας κάτω από την ώρα στο Today screen

 

http://img214.imageshack.us/img214/7965/m700tq6.jpg

 

Υπάρχει κάτι παρόμοιο για το TyTN 2?

Επίσης έχω ένα wav που θέλω να το έχω ως ήχο όταν έρχεται SMS,το έχω τοποθετήσει στο windows\rings αλλά και πάλι δεν το εμφανίζει στην λίστα, any help?

Thanx!

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ως νέος κάτοχος TyTN 2 :D

Και τώρα μερικές απορίες,

Στο Eten M700 που είχα πριν εμφανιζόταν η ένδειξη μπαταρίας κάτω από την ώρα στο Today screen

 

Υπάρχει κάτι παρόμοιο για το TyTN 2?

Επίσης έχω ένα wav που θέλω να το έχω ως ήχο όταν έρχεται SMS,το έχω τοποθετήσει στο windows\rings αλλά και πάλι δεν το εμφανίζει στην λίστα, any help?

Thanx!

 

ριξε το wav χυμα μεσα στα windows για να το διαβασει σαν επιλογη ως ηχου sms οχι μεσα στα rings :)

 

οσο για την επιλογη που χρειαζεσαι κοιτα αυτο

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=31718&d=1164990781

 

εχει μεσα στις επιλογες του και αυτην την λειτουργια που λες :)

 

για περισσοτερες πληροφοριες κοιταξε το αναλογο ποστ στους xda ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=284952

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το εορτολόγιο που ρώτησε ο φίλος παραπάνω, και επειδή σκεφτόμουν να κάνω το ίδιο, δεν γίνεται η κάθε επαφή να έχει και ημερομηνία γενεθλίων και εορτής (μέσω outlook) και να σε ενημερώνει αυτόματα την ίδια ημέρα ;

 

φυσικα και υπαρχει :)

 

και μου φαινεται περιεργο που ενω γραφεις εδω στο myphone δεν εχεις παρει χαμπαρι την πολυ καλη δουλεια του δικου μας windowsNT :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=178634

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις πως μπορουμε να βαλουμε σαν προεπιλεγμενο σημειο συνδεσης για Weather και Quickgps το wireless diktyo του σπιτιου και οχι αυτο της WIND?Επισης υπαρχει καμια εφαρμογη σαν την Lifeblog της Nokia?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο μέρες έχω και εγώ το kaiser! : Όλα καλά με το τηλέφωνο απλά έχω μια απορία, όταν πάνω δε δείχνει το σηματάκι του 3g και δείχνει το σήμα του ασύρματου μας χρεώνει η vodafone όταν μπαίνουμε σε σελίδες ; και αν ναι πως γίνεται όταν είμαι εντός wifi παίρνω δεδομένα από αυτό και όχι από την vodafone;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο μέρες έχω και εγώ το kaiser! : Όλα καλά με το τηλέφωνο απλά έχω μια απορία, όταν πάνω δε δείχνει το σηματάκι του 3g και δείχνει το σήμα του ασύρματου μας χρεώνει η vodafone όταν μπαίνουμε σε σελίδες ; και αν ναι πως γίνεται όταν είμαι εντός wifi παίρνω δεδομένα από αυτό και όχι από την vodafone;

και εγω την εχω την απορια! επιλεξε το σημτακι να δεισ τι λεει. αν λεει vodafone web εχω την εντυπωση οτι σε χρεωνει. εγω παντως συνδεομαι μεσω της συνδεσης του σπιτιου μου. οποτε μολις βλεπω οτι ανοιγει το vodafone web παταω αποσυνδεση κ ετσι μενει μονο το δικο μου....

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...