Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

παρα πολη καλη !!! αλλα στην ελλαδα που να την βρω ???

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηγαινε ρυθμισεις μηνυματων (επιλογες καπως ετσι αν θυμαμαι καλα το γραφει στα ελληνικα) και πατα τον λογ/σμο MMS εκει θα σου ανοιξει καποιες αλλες επιλογες .εκει μεσα ειναι :)

 

Λοιπόν πας στην εφαρμογή μηνυμάτων και

 

1) από το Menu επιλέγεις MMS Options. Τσεκάρεις τα "Allow delivery report" και "Allow read report"

 

παρόλα αυτά δεν τα έχει ενεργοποιημένα στο mms και πρέπει σε κάθε mms να τα τσεκάρεις.

 

2) Οπότε πάμε και επιλέγουμε δημιουργία μηνύματος, MMS.

 

3) Οπως είμαστε μέσα στο μύνημα επιλέγουμε Menu->Options->Send Options

 

4) Τσεκάρουμε τα "Delivery report" και "Read report", επιλέγουμε πάλι Menu και διαλέγουμε το "Save as default". Μετά πατάμε Done και είμαστε ΟΚ

 

Τώρα θα έχει default ενεργοποιημένο το delivery report

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

παρα πολη καλη !!! αλλα στην ελλαδα που να την βρω ???

 

μαριε πρεπει να το ψαξεις αυτο..δυσκολο το κοβω ομως :O

 

Λοιπόν πας στην εφαρμογή μηνυμάτων και

 

1) από το Menu επιλέγεις MMS Options. Τσεκάρεις τα "Allow delivery report" και "Allow read report"

 

παρόλα αυτά δεν τα έχει ενεργοποιημένα στο mms και πρέπει σε κάθε mms να τα τσεκάρεις.

 

2) Οπότε πάμε και επιλέγουμε δημιουργία μηνύματος, MMS.

 

3) Οπως είμαστε μέσα στο μύνημα επιλέγουμε Menu->Options->Send Options

 

4) Τσεκάρουμε τα "Delivery report" και "Read report", επιλέγουμε πάλι Menu και διαλέγουμε το "Save as default". Μετά πατάμε Done και είμαστε ΟΚ

 

Τώρα θα έχει default ενεργοποιημένο το delivery report

 

ειδες αμα ασχοληθεις ποσα πραγματα μπορεις να μαθεις ??:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Να πω ένα γεια κι εγώ στην παρέα των Κaiser..Απο σήμερα μπαίνω κι εγώ στο club μετά απο μια πολύμηνη συνήπαρξη με το P3300 μου...:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Να πω ένα γεια κι εγώ στην παρέα των Κaiser..Απο σήμερα μπαίνω κι εγώ στο club μετά απο μια πολύμηνη συνήπαρξη με το P3300 μου...:O

 

καλως τον και ας αργησες :)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

ειδες αμα ασχοληθεις ποσα πραγματα μπορεις να μαθεις ??:lol::lol:

 

ναι ... και η αλήθεια είναι ότι το είχα ξαναψάξει ... αλλά καμιά φορά σου ξεφεύγει κάτι. εδώ ήταν το "Save as default"

 

Τέλος καλό... όλα καλά :lol::lol::lol:

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου domal κοντοχωριανέ :) ....

 

Έχουνε κάνει πάντως πολύ καλή δουλειά με τα cooked roms...Ευτυχώς που υπάρχουνε και αυτοί γιατί αν περιμέναμε απο την Ace...Καλά κρασιά..!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου domal κοντοχωριανέ :) ....

 

Έχουνε κάνει πάντως πολύ καλή δουλειά με τα cooked roms...Ευτυχώς που υπάρχουνε και αυτοί γιατί αν περιμέναμε απο την Ace...Καλά κρασιά..!

 

εγω παντως ακομα της Ace εχω και παει μια χαρα :)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, εχω κανει post στην προηγουμενη σελιδα σχετικα με τις cooked roms.μπορει να με βοηθησει καποιος ???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδες καλησπερα ,

εχω τον Τιτανα μωλις μια εβδομαδα κ λεω να βαλω την Kaiser AKU.0.7.0 Cooked ROM . Εχω μερικες αποριες ...

1.Υπαρχει καποιος οδηγος στα Ελληνικα με λεπτομερειες?γιατι απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=334679 δεν βγαζω ακριβες νοημα κ δεν θελω να κανω καμια μακακια ?

 

Rikse mia matia sti ROM tou panosha strada 2 pou einai sta ellinika oi odigies.

 

2.Τα Ελληνικα τα ξεχναω???Οχι μονο στα μενου αλλα και σαν γλωσσα γραφης και SMS 160 χαρακτηρων κτλ ....πανε ολα αυτα με την ROM ?

 

Oxi bebaia, apla xreiazetai na baleis ta katallila programmata gia na grafeis kanonikotata ellinika se sms kai epafes.

 

3.Με ποιο προγραμμα να κανω backup σε περιπτωση που ξαναβαλω την παλια της ACE ??

 

SPB Backup h Sprite Backup

 

4.Το σημαντικοτερο...κατα την γνωμη σας αξιζει?Υπαρχει ραγδαια διαφορα στην ταχυτητα η οχι ??

 

Ragdaia oxi... akizoun omws aftes oi cooked ROMs, diabase ligo, dokimase kai kratise afti pou antapokrinetai perissotero stis dikes sou apaitiseis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ περιμένω να βγει βάση με ηχεία για το γραφείο μου :). είναι δυνατόν να μην λειτουργεί και σας στερεοφωνικό το Kaiser όταν κάθετε?

 

βασικά βάση που να βγάζει audio out θέλω, όχι με ηχεία :)

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια και απο εμενα.Ειμαι απελπισμενος.

Το Ιστορικο εχει ως εξης:

Εχω το TyTnII αρκετο καιρο.Κρατησα την original Rom για 1 μηνα και μετα εβαλα καποιες cooked.ολα καλα μεχρι εδω.Προχθες δοκιμασα να βαλω την τελευτεα Rom Duttys DualTouch V3 Final.Μολις τελειωσα εγκατεστησα το s2u2 v 0.96.Μολις παταω το power button το s2u2 κολλαει . Εβαλα και τις version 0.95 και 0.8χ και καμια δεν παιζει.Σκεφτηκα πως θα ειναι η rom αλλα τιποτα εβαλα και την original και την Hybrid NO.7b TouchFlo Final που την ειχα πιο παλια και επαιζε με το s2u2 αλλα τιποτα κολλαει?Τι μπορει να φταιει?Εχω φλασαρει το Tytn μου 4 φορες απο εχθες.Δεν αντεχω αλλο :cry::cry::cry:

iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

paidia skeutome na parw to HTC TyTN II k i8ela na rwtisw ektos apo ola ta alla + k extra pou exei ta klasika pou zitame pleon apo ena kin ta exei? dld na mporeis na kaneis otan se pernei kapio atomo na xtipaei me diaforetiko mp3 gia ola ta atoma px?imerologia gia ipen8imiseis k simioseis?radio ,bluetooth ,iperi8res ksipnitiria 3G ta exei k an oxi mporei kapios na mou pei ti akribos exei k ti oxi?an den sas kanei kopo ligo analitika apo kapion pou exei to kin giati sto net pou epsaksa den ta brika toso analitika pou 8elw!?8emata k wallpaipers pernoun?
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

 

υπάρχει μήπως κάποιος χριστιανός που να μένει Θεσσαλονίκη να με βοηθήσει λίγο με το στήσιμο του kaizer γιατί πελάγωσα?

 

είναι αγορασμένο από Αγγλία... και έχω χαθεί μια που δουλεύω σε macintosh.

 

τα βασικά που θέλω είναι να περάσω ελληνικό keyboard, να εγκαταστήσω το destinator, και να μου βγάζει τα contacts πρώτα με το μικρό όνομα και μετά το επώνυμο και σύμφωνα με το ελληνικό αλφάβητο...

δεν νομίζω να ζητάω πολλά... (με το αζημίωτο βέβαια... στα πλαίσια της λογικής πάντα)

 

αν κάποιος έχει όρεξη και λίγο ελεύθερο χρόνο παρακαλώ ας μου στείλει 1 PM

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο... με το PIM Backup. Για το δεύτερο... μετέφερε τις επαφές στο PC σου με το NOKIA PC Suite και μετά με το ActiveSync συγχρόνισε το PDA σου με το PC σου για να περάσεις τις επαφές στη συσκευή σου. Χρειάζεσαι Microsoft Outlook.

 

μπορεις να πεις λιγο step by step πως γινεται αυτο?

 

ανοιγω το outlook και δε μπορω να κανω κατι

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τα βασικά που θέλω είναι να περάσω ελληνικό keyboard

 

Pocket CM Keyboard

 

να εγκαταστήσω το destinator,

 

Οδηγός εγκατάστασης Destinator 6

 

και να μου βγάζει τα contacts πρώτα με το μικρό όνομα και μετά το επώνυμο και σύμφωνα με το ελληνικό αλφάβητο...

 

iContact v0.4

 

Sunnysoft Contacts

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
paidia skeutome na parw to HTC TyTN II k i8ela na rwtisw ektos apo ola ta alla + k extra pou exei ta klasika pou zitame pleon apo ena kin ta exei? dld na mporeis na kaneis otan se pernei kapio atomo na xtipaei me diaforetiko mp3 gia ola ta atoma px?imerologia gia ipen8imiseis k simioseis?radio ,bluetooth ,iperi8res ksipnitiria 3G ta exei k an oxi mporei kapios na mou pei ti akribos exei k ti oxi?an den sas kanei kopo ligo analitika apo kapion pou exei to kin giati sto net pou epsaksa den ta brika toso analitika pou 8elw!?8emata k wallpaipers pernoun?

 

Ola afta pou zitas ta kanei. Rikse mia matia stin analytiki parousiasi tou panosha edw.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορεις να πεις λιγο step by step πως γινεται αυτο?

 

ανοιγω το outlook και δε μπορω να κανω κατι

 

Me to outlook den xreiazetai na kaneis kati, arkei na to exeis egkatestimeno ston ypologisti sou. (To Outlook twn office theleis, oxi to Outlook Express).

 

Gia to Nokia sou... otan to syndeseis ston ypologisti me to Nokia PC Suite (tha to breis sto CD pou synodevei to kinito sou) kaneis sygxronismo kai pernas tis epafes sou apo to kinito ston ypologisti.

 

Gia to PDA sou... otan to syndeseis ston ypologisti me to ActiveSync v4.5 (tha to breis sto site tis microsoft) kaneis sygxronismo kai epilegeis na perasoun oi epafes sou apo to PC sto PDA sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

1. Κάπου το είχα δει αλλά δεν το ξαναβρίσκώ: τι κάνουμε για το συνεχές χάσιμο του GPS? Κάτι με το GPS gate ήταν αλλά τι;

2. Αυτό το μύνημα κάθε φορά που συνδέεται με το δύκτιο "the opoerator does not exist in your database..." πως το απενεργοποιώ; Τα settings της cosmote τα έχω περάσει και έχω κανονικά GPRS/HSPDA

 

Ευχαριστώ και καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια και απο εμενα.Ειμαι απελπισμενος.

Το Ιστορικο εχει ως εξης:

Εχω το TyTnII αρκετο καιρο.Κρατησα την original Rom για 1 μηνα και μετα εβαλα καποιες cooked.ολα καλα μεχρι εδω.Προχθες δοκιμασα να βαλω την τελευτεα Rom Duttys DualTouch V3 Final.Μολις τελειωσα εγκατεστησα το s2u2 v 0.96.Μολις παταω το power button το s2u2 κολλαει . Εβαλα και τις version 0.95 και 0.8χ και καμια δεν παιζει.Σκεφτηκα πως θα ειναι η rom αλλα τιποτα εβαλα και την original και την Hybrid NO.7b TouchFlo Final που την ειχα πιο παλια και επαιζε με το s2u2 αλλα τιποτα κολλαει?Τι μπορει να φταιει?Εχω φλασαρει το Tytn μου 4 φορες απο εχθες.Δεν αντεχω αλλο :cry::cry::cry:

 

Πέτα το S2U2...

Όλο προβλήματα έχει... δυστυχώς, γιατί αλλιώς είναι ωραίο...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ πάντως έβαλα την ρομ του panosha και είμαι πολύ ικανοποιημένος..Το τηλέφωνο πετάει !!!

 

Kai gia na prolabw osous rwtisoun gia link: *** panosha strada 2 ROM ***. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

KALHSPERA kai apo emena! exw mia mikri aporia :) tis proalles mou epese to htc sto xali..:) kai ekane mono tou restart...eida meta oti i othoni DEN eixe kammena pixel,to GPS douleye kanonika,ola kala htan ...mono pou esbhne h othoni xwris na xamhlwnei o fwtismos pio nwris apo oti to eixa rythmisei..meta apo 1-2 restart pou tou ekana,douleyan ola kanonika...elpizw na mhn bgei kapoio allo provlhma sthn fora...:) apla tha ithela thn gnwmh sas sto giati esvhne i othoni kai meta apo ligo eftiaxe monh ths!!!!

sas eyxaristw!!!!!!!!!!

:respect:kaiser
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Εχω το εξης προβλημα με το Kaizerάκι μου. Οποιοδηποτε αρχειο βιντεο,οποιαδηποτε μορφης (3gp,avi κτλ) και αν ανοιξω με το windows media player μου βγαζει το εξης μηνυμα: "No combination of intermediate filters could be found to make the connection".Εχει κανεις καμια ιδεα για το πως μπορουμε να το διορθώσουμε? Ευχαριστω εκ των πρωτερων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...