Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε Zaharakis μπορείς να μου πεις πια είναι η γνώμη σου για την καινούργια ROM του Laurentious, L26 throttle launcher beta 5???

 

φιλε μου ο laurentious φορτωνει πολυ τις ρομ του και δεν ειναι και οι πλεον σταθερες.

 

θα σου προτεινα καποια απο τις ρομ του sakajati (η συγκεκριμενα,hyperdragon IIIr 25/07/08 ημερομηνια κυκλοφοριας της) την οποια χρησιμοποιω με το ραδιο 1.65.24.36 που ειναι το καλυτερο ραδιο 6.1 που εχει κυκλοφορησει μεχρι στιγμης.

 

ολα λειτουργουν αψογα,γρηγορα και ακαριαια προσθετοντας δε τον 3d driver απο το samsung omnia,θα μεινεις,ειλικρινα, πολυ ευχαριστημενος!;)

 

[25 July 2008] HyperDragon IIIr WM6.1 WWE ROM - Based on Raphael ROM CE OS 5.2.19965 Build 19965.1.2.3.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=397121

 

οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επισης εχει ξεκινησει μια προσπαθεια εδω και μερικες βδομαδες με τον Gullum για την κατασκευη μιας ρομ στην ελληνικη γλωσσα 6.1:)

 

ριξτε μια ματια εκει και μεινετε συντονισμενοι...τεσταρουμε συνεχως και οπου να ναι θα ανεβει επισημα.:)

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2527753&postcount=2

 

μεχρι στιγμης εχουν λυθει τα περισσοτερα προβληματα και η ρομ ειναι κυριολεκτικα πολυ γρηγορη:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη ποιον browser χρησιμοποιεις εσυ?Ειχα κατεβασει παλιοτερα ενα .rar που ειχες ανεβασει εσυ και ειχε μεσα τον opera9 και τον αλλο opera που ειναι java.
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη ποιον browser χρησιμοποιεις εσυ?Ειχα κατεβασει παλιοτερα ενα .rar που ειχες ανεβασει εσυ και ειχε μεσα τον opera9 και τον αλλο opera που ειναι java.

 

opera mini που ειναι ο καλυτερος για μενα :)

 

απλος ελαφρυς γρηγορος και εχει βγει και εκδοση 4.1 στα ελληνικα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

opera mini που ειναι ο καλυτερος για μενα :)

 

απλος ελαφρυς γρηγορος και εχει βγει και εκδοση 4.1 στα ελληνικα ;)

 

Να 'σαι καλα φιλε μου, ευχαριστω πολυ!Παρεπιπτοντως πεταει το καιζερ με την ΙΙΙr και τους drivers του omnia(παρ' οτι προκειται για software optimization)!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γρήγορα τα φώτα σας..

Φίλος θέλει να αγοράσει μτχ touch cruise ή kaiser -αύριο κιόλας, τα έχει βρει- και τον ενδιαφέρει να βάλει τα δύο νούμερά του σε μία sim..

Στο service της HTC στη Θεσσαλονίκη του είπανε πως μόνο το diamond μπορεί να το κάνει αυτό απροβλημάτιστα..!!

Ισχύει κάτι τέτοιο..?

Ο φίλος έχει cosmote..

Ένα κάιζερ ή cruise δε θα μπορέσει να δεχτεί sim με δύο νούμερα..?

Η εμπειρία σας τί λέει..??

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γρήγορα τα φώτα σας..

Φίλος θέλει να αγοράσει μτχ touch cruise ή kaiser -αύριο κιόλας, τα έχει βρει- και τον ενδιαφέρει να βάλει τα δύο νούμερά του σε μία sim..

Στο service της HTC στη Θεσσαλονίκη του είπανε πως μόνο το diamond μπορεί να το κάνει αυτό απροβλημάτιστα..!!

Ισχύει κάτι τέτοιο..?

Ο φίλος έχει cosmote..

Ένα κάιζερ ή cruise δε θα μπορέσει να δεχτεί sim με δύο νούμερα..?

Η εμπειρία σας τί λέει..??

 

απροβληματιστα Δημητρη!!!:!:

 

ετσι το δουλευω (μαλλον το δουλευα,γιατι πλεον εχω 1sim με 12 αριθμους χωρητικοτητα):rolleyes:

 

κανενα προβλημα με το καιζερ και πες του να προτiμησει το καιζερ....ας αποφυγει το cruise ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

απροβληματιστα Δημητρη!!!:!:

 

ετσι το δουλευω (μαλλον το δουλευα,γιατι πλεον εχω 1sim με 12 αριθμους χωρητικοτητα):rolleyes:

 

κανενα προβλημα με το καιζερ και πες του να προτiμησει το καιζερ....ας αποφυγει το cruise ;)

 

thanx mate..

Για τα 12 σε 1.. :wacko:

για πες περισσότερα..:food:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

ο επιχειρηματίας φαίνεται :D
Link to comment
Share on other sites

απροβληματιστα Δημητρη!!!:!:

 

ετσι το δουλευω (μαλλον το δουλευα,γιατι πλεον εχω 1sim με 12 αριθμους χωρητικοτητα):rolleyes:

 

κανενα προβλημα με το καιζερ και πες του να προτiμησει το καιζερ....ας αποφυγει το cruise ;)

 

Αυτό πως το έκανες? Με ενδιαφέρει γιατί έχω τέσσερα νούμερα με διαφορετικούς παρόχους για διαφορετικές χώρες. Τι clone tool κάνει αυτό σε sim κάρτα!

 

ΣΩΣΕ ΜΕ και θα μεταφράσω στα ελληνικά όποια rom θέλεις :P:p:p

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να έχω 2 νούμερα σε μία κάρτα και να χτυπάνε και τα 2. γίνεται? να ξεφορτωθώ τους πελάτες μου και 2 συσκευές
Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να έχω 2 νούμερα σε μία κάρτα και να χτυπάνε και τα 2. γίνεται? να ξεφορτωθώ τους πελάτες μου και 2 συσκευές

 

να ξεφορτωθείς τους πελάτες σου? εδω κάνουμε αμην να κερδίσουμε νέους πελάτες και εσυ τους διωχνεις?

 

Ευκαιρία να κυκλοφορείς με το kaiser και το pro ... :)

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

το να έχεις πελάτες που σε παίρνουν τηλέφωνο για ένα πράγμα εντελώς ηλίθιο και να σε ξανα καλούν στις 8.30 το πρωί 3-4 φορές αν δεν το σηκώνεις, και να μην βγάζεις και λεφτά απο αυτά τα τηλεφωνήματα είναι ότι χειρότερο υπάρχει. λέγεται Τηλεφωνική Υποστήριξη.
Link to comment
Share on other sites

thanx mate..

Για τα 12 σε 1..

για πες περισσότερα..

 

Αυτό πως το έκανες? Με ενδιαφέρει γιατί έχω τέσσερα νούμερα με διαφορετικούς παρόχους για διαφορετικές χώρες. Τι clone tool κάνει αυτό σε sim κάρτα!

 

ΣΩΣΕ ΜΕ και θα μεταφράσω στα ελληνικά όποια rom θέλεις :

 

ειλικρινα απορω που δεν το ξερατε :blink:

 

διαβαστε καλα εκει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1798

και εδω ειμαστε παλι.

 

 

 

ο επιχειρηματίας φαίνεται

 

ποιος μιλαει:p

 

 

 

εγώ θέλω να έχω 2 νούμερα σε μία κάρτα και να χτυπάνε και τα 2. γίνεται?

 

οχι!:happy:

 

το να έχεις πελάτες που σε παίρνουν τηλέφωνο για ένα πράγμα εντελώς ηλίθιο και να σε ξανα καλούν στις 8.30 το πρωί 3-4 φορές αν δεν το σηκώνεις, και να μην βγάζεις και λεφτά απο αυτά τα τηλεφωνήματα είναι ότι χειρότερο υπάρχει. λέγεται Τηλεφωνική Υποστήριξη.

 

κλειστο τοτε το μαγαζι να μην σε ενοχλει κανεις :lol:

 

να ξεφορτωθείς τους πελάτες σου? εδω κάνουμε αμην να κερδίσουμε νέους πελάτες και εσυ τους διωχνεις?

 

Ευκαιρία να κυκλοφορείς με το kaiser και το pro ... :)

 

 

αυτο το παιδι ειναι περιπτωση ε Θαναση? :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά περνάω από 6 σε 6.1.

Πως θα σώσω τις ρυθμίσεις των δικτύων wifi και gprs???

 

Einai toso polyplokes pou xreiazesai na tis swseis? :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύπλοκες όχι.

Λόγω αριθμού (πλήθους) χρονοβόρες.

Και επειδή θέλω να δοκιμάσω αρκετές rom θα ήταν απίστεθτη ευκολία να έχω ένα αρχείο της registry με τις ρυθμίσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περνάω από 6 σε 6.1.

Πως θα σώσω τις ρυθμίσεις των δικτύων wifi και gprs???

 

Προχωρώ στο "format" αλλά απάντηση στην ερώτησή μου έχει ακόμη νόημα για backup των ρυθμίσεων και είναι καλοδεχούμενη. :)

Link to comment
Share on other sites

για οποιον ενδιαφερεται να περασει απο τα 6 στα 6.1

ας δοκιμασει μια πολυ καλη,γρηγορη και σταθερη ρομ,που χρησιμοποιω ενα μηνα τωρα και δουλευει αψογα παντου :)

ειναι η [25 July 2008] HyperDragon IIIr WM6.1 WWE ROM - Based on Raphael ROM CE OS 5.2.19965 Build 19965.1.2.3

το επισημο λινκ της εκει

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=397121

 

εχω ετοιμο ενα πακετο με ρομ/ραδιο/εφαρμογες που χρειαζονται :)

το ραδιο ειναι μεσα στην ρομ,αλλα το βαζω σε περιπτωση που το χρειαστει και μετα με αλλη ρομ,καποιος,μιας και ειναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ρδιο 6.1 που εχει και καλο σημα,καλη αυτονομια μπαταριας και πανω απο ολα καλο και γρηγορο κλειδωμα gps !

http://rapidshare.com/files/141117362/hyper_dragon_IIIr_lite_staff.rar

 

μην ξεχνετε πως μετα απο καθε φλασαρισμα κανουμε παντα HARD RESET ;)

μετα εγκαταστηστε πρωτα το NETCF 3.5 και το wtask (task manager) καντε επανεκινηση και μετα στηστε το τηλ σας:)

για το destinator 6.1 χρειαζεται το Gps gate οπωσδηποτε,ετσι οποιος θελει αυτη την εκδοση του dest

οριστε και το Gps gate με ολες τις οδηγιες που πρεπει να ξερετε ωστε να το κανετε να δουλεψει σωστα :)

 

http://rapidshare.com/files/137428159/Gps_Gate_V2.5.rar

 

ενα ακομη πακετακι με πολλα και χρησιμα αλλα και απαραιτητα για το καιζερ μας εδω

 

http://rapidshare.com/files/105574285/dim_kaiser_stuff.rar

 

οτι αλλο εδω ειμαστε.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε δημητρη... Ο μοναδικός λόγος που δεν βάζω τις rom του είναι η αισθητική. Πως του αρέσουν αυτό το wait gif , ο dialer και to splash δεν ξέρω και βαριέμαι ειλικρινά να ψάχνω για να τα αλλάξω καθώς εδώ που είναι παίρνω internet μόνο από το kaiser με αποτέλεσμα να πρέπει να στήνω, φορτώνω ...αλλάζω κτλ κτλ κτλ
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να έχω 2 νούμερα σε μία κάρτα και να χτυπάνε και τα 2. γίνεται? να ξεφορτωθώ τους πελάτες μου και 2 συσκευές

Γινεται με 2 διαφορετικες σιμ και οχι με μια...αλλα για την ωρα μονο τα κινεζικα κινητα το κανουνε...

Εχω παρει ενα και εχω βαλει μια καρτα wind και μια voda...Χτυπανε και τα 2 κανονικα και δεχεται ΚΑΙ SMS ταυτοχρονα και απο τις 2 SIM...

Αυτο θα γινει και με το καινουριο ΕΤΕΝ το οποιο αναμενω για να αλλαξω το Καιζερ ;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε δημητρη... Ο μοναδικός λόγος που δεν βάζω τις rom του είναι η αισθητική. Πως του αρέσουν αυτό το wait gif , ο dialer και to splash δεν ξέρω και βαριέμαι ειλικρινά να ψάχνω για να τα αλλάξω καθώς εδώ που είναι παίρνω internet μόνο από το kaiser με αποτέλεσμα να πρέπει να στήνω, φορτώνω ...αλλάζω κτλ κτλ κτλ

 

Θαναση εχω μεσα και το original splash screen οποτε ειναι πολυ ευκολο να εξαφανιστει το δικο του απο μεσα:)

απο εκει και μετα επειδη εγω ειμαι φαν του λιτου και απεριτου,την εχω καταβρει με τις ρομ του που ειλικρινα ειναι πολυ σταθερες και χωρις δυσλειτουργιες.

ειδικα με το ραδιο 1.65.24.36 επιτελους λυθηκε και το ηλιθιο προβλημα των ραδιος 6.1 που για να κλειδωσουν σημα gps ηθελαν πανω απο 2λεπτο και μονο σε πολυ καθαρες συνθηκες....

 

 

:respect:μπραβο στον δημητρη που κραταει ψηλα την σημαια του καιζερ

 

μα Γιαννη το αξιζει και το τηλ αλλα πανω απο ολα η παρεα μας εδω μεσα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..

Μια ερώτηση παιδιά που την έχω εδώ και καιρό... (έχω ψάξει παντού αλλά.. τίποτα)

Υπάρχει τρόπος για ορθογραφικό έλεγχο στα Ελληνικά στο Kaiser..;

 

Έχω την ρομ που προτείνει ο φοβερός zaharakis ( HyperDragon IIIr WM6.1 WWE ROM ).

 

Επίσης βλέπω οτι δεν έχω πια το Office. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το εγκαταστήσω extra??

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...