Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Ψαξε και βαλε αυτο Backlight bug fix,κανε μια επανεκ. και εισαι οκ

Δυστυχως δε το εχω προχειρο αυτη τη στιγμη

EDIT.Το βρηκα!!

 

Να σαι ευχαριστησω πολυ...

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

βάλε την ρομ που έχω στην υπογραφή μου να βρεις την υγειά σου.

 

Θοδωρη....Υπαρχει καποια λυση στο προβλημα του NoData... ετσι για να βρω την υγεια μου !! :D:D

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη....Υπαρχει καποια λυση στο προβλημα του NoData... ετσι για να βρω την υγεια μου !! :D:D

 

δεν σου κάνει εγκατάσταση? εγώ δεν το χρειάζομαι το nodata γιατί κλείνω και το 3G και δεν περνάω και τις ρυθμίσεις της Vodafone στο κινητό οπότε δεν μπορεί να συνδεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τώρα τελευταία παρατηρώ το εξής περίεργο με το ξυπνητήρι. Χθες χτύπησε δύο ώρες νωρίτερα απο την ώρα που του είχα ωρίσει και σήμερα μία ώρα νωρίτερα. Και όλα αυτά χωρίς να κάνω καμία αλλαγή σε κάποια ρύθμιση ή σε κάποιο πρόγραμμα...:worry: Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο ή μήπως ξέρει που θα μπορούσε να οφείλεται;

 

@Δημήτρη ακόμα να το κάψεις με τόσες ROM που του έχεις περάσει;; Απορώ πως αντέχει ακόμα...:lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν το πιστευω πεδευομαι ολο τα απογευμα για να καταφερω να συνδεσω το kaizer με το pc αλλα τπτ , βρικα το αρχειο ndis που μου ειπαν αλλα δεν ξερω πως θα το περασω και που.....αμαν δλδ αν θέλει τοσο χρονο για να καταφέρεις να το συνδέσεις ......τι να κανω ρε παιδια δεν ξερω εχω σκασει μου ερχεται να το πεταξω απο το παραθυρο
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις Activesync 4.5 για windows XP η το Mobile centre στα Vista και επίσης να έχεις το Microsoft οffice. μέσα στην συσκευασία έχει κάποια cd που περιέχουν trial έκδοση του office 2007 για 3 μήνες καθώς και το Activesync. Φρόντισε να κλείσεις firewall από windows
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Πάω στις ρυθμίσεις, μετά "Ρολοι & ξυπνητήρια", επιλέγω εκεί που λέει ¨Τοπική" και βάζω GMT+2 ΑΘήνα,Κων/πολη , πατάω "ΟΚ" και μετά όταν ξαναπατήσω την ώρα αυτό το έχει αλλάξει σε GMT+3 Μόσχα. Τι πρέπει να κάνω για να διορθωθεί αυτό το !@!##$#%%@^ πράγμα?

Ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά αυτή η ερώτηση, αλλά μου είναι λίγο δύσκολο να ψάξω τόσες σελίδες.....

Link to comment
Share on other sites

Bale to pTravelAlarm pou outws i allws einai pio aksiopisto.

 

Ελπίζω να λυθεί με αυτό, μιας και δεν λέει να ξυπνάω απο της 6:00...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δειτε αυτο το νεο προγραμματακι...για μενα ειναι απιστευτα βολικο...αν βγει κ για Ελληνικα....:D:D

 

Link to comment
Share on other sites

Πάω στις ρυθμίσεις, μετά "Ρολοι & ξυπνητήρια", επιλέγω εκεί που λέει ¨Τοπική" και βάζω GMT+2 ΑΘήνα,Κων/πολη , πατάω "ΟΚ" και μετά όταν ξαναπατήσω την ώρα αυτό το έχει αλλάξει σε GMT+3 Μόσχα. Τι πρέπει να κάνω για να διορθωθεί αυτό το !@!##$#%%@^ πράγμα?

Ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά αυτή η ερώτηση, αλλά μου είναι λίγο δύσκολο να ψάξω τόσες σελίδες.....

 

βαλε στην 2η ωρα την αθηνα και φτιαξε την ωρα κανονικα..επελεξε την και να ειναι η κυρια πολη απενεργοποιημενη..

και πατα οκ.

κανε μια επανεκινηση και μετα ξανατσεκαρισε στην κυρια ωρα την αθηνα (να ειναι απενεργοποιημενη η 2η ωρα) και λογικα δεν θα στην ξαναχασει :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν το πιστευω πεδευομαι ολο τα απογευμα για να καταφερω να συνδεσω το kaizer με το pc αλλα τπτ , βρικα το αρχειο ndis που μου ειπαν αλλα δεν ξερω πως θα το περασω και που.....αμαν δλδ αν θέλει τοσο χρονο για να καταφέρεις να το συνδέσεις ......τι να κανω ρε παιδια δεν ξερω εχω σκασει μου ερχεται να το πεταξω απο το παραθυρο

 

Καταρχάν ..μην τρελαίνεσαι..... υπάρχουν και χειρότερα.....(αν θες δές προηγούμενα πόστ....για Kaiser χαλκομανίες στην άσφαλτο...:p:p:p Sorry Φίλε αλλά έλιωσα από την περιγραφή...:lol::lol::lol::lol:)

 

Λοιπόν δες αυτό ....

 

http://groups.google.com/group/microsoft.public.pocketpc/msg/212097d1d91bbe33?q=solution+activesync&hl=en&lr=&ie=UTF-8&oe=UTF-8&rnum=1

 

Βασικό που πρέπει να προσέξεις είναι ότι πριν από το Install..Να έχεις αποσυνδέσει το Kaiser από το καλώδιο.

 

Ψάξε και το παρακάτω site..μπορεί να σε βοηθήσει.

http://www.pocketpcfaq.com/faqs/activesync/installation.htm

 

"Προφανώς είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα στην αρχή...αλλά λύθηκε.."

Link to comment
Share on other sites

βαλε στην 2η ωρα την αθηνα και φτιαξε την ωρα κανονικα..επελεξε την και να ειναι η κυρια πολη απενεργοποιημενη..

και πατα οκ.

κανε μια επανεκινηση και μετα ξανατσεκαρισε στην κυρια ωρα την αθηνα (να ειναι απενεργοποιημενη η 2η ωρα) και λογικα δεν θα στην ξαναχασει :)

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και απο ότι φαίνεται η παραπάνω λύδη δουλεύει μια χαρά!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να στεναχωριεσαι :!:

 

παρε μερικα για να αλλαζεις χρωματα στο dial pad σου:lol:

 

http://rapidshare.com/files/86028430/dial_pad_skins.rar

 

Δημητρη...Το κατεβασα το αρχειο...ολα ενταξει...αλλα αλλαζει χρωμα μονο η κατω μπαρα !!! Δεν μπορω να απαλαγω με τιποτα απο το πρασινο !!! :(

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου συγκριτικό με το Touch Cruise; Αν όχι, κάποιος που γνωρίζει μπορεί να μας δώσει μια συνοπτική άποψη;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη...Το κατεβασα το αρχειο...ολα ενταξει...αλλα αλλαζει χρωμα μονο η κατω μπαρα !!! Δεν μπορω να απαλαγω με τιποτα απο το πρασινο !!! :(

 

 

αν εχεις το phone skin enabled μπορει...

 

γιατι εγω το εχω παντα disabled και ολα ειναι μια χαρα σε οποιες ρομ κι αν εχω δοκιμασει...και ειναι πολλες οι ρημαδες :lol::lol::happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου συγκριτικό με το Touch Cruise; Αν όχι, κάποιος που γνωρίζει μπορεί να μας δώσει μια συνοπτική άποψη;

 

το καλυτερο συγκριτικο ειναι αυτο που θα κανεις ο ιδιος!!!

 

δεν μπορει να κανεις αγορες της ταξης των 800ε και να στηριζεσαι σε γνωμες αλλων :!:

 

πηγαινε σε ενα μαγαζι που να μπορεις να το δουλεψεις και δες το απο κοντα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις το phone skin enabled μπορει...

 

γιατι εγω το εχω παντα disabled και ολα ειναι μια χαρα σε οποιες ρομ κι αν εχω δοκιμασει...και ειναι πολλες οι ρημαδες :lol::lol::happy:

 

Εννοεις να μπω στη Registry...στο HKEY_LOCAL_MACHINE\security\phone\skin ?? :O

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος ολο το θεμα για το καισερ να το αποθηκευσω σαν αρχειο word ωστε οταν δεν ειμαι στο νετ να μπορω να το διαβαζω?
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η διαφορα πρωτ/λλων που εχει το destinator?? sirf η nmea???

 

Αν δεν κάνω λάθος, το Sirf είναι το νεότερο και βελτιωμένο πρωτόκολλο αλλά το NMEA το πιο διαδεδομένο. Από ότι βλέπω όλοι χρησιμοποιούν το NMEA για να μην έχουν προβλήματα.

 

Αν googlάρεις τα δύο αυτά πρωτόκολλα θα βρεις ενδιαφέροντα άρθρα, αν και τα περισσότερα είναι πολύ τεχνικά... :blink:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις να μπω στη Registry...στο HKEY_LOCAL_MACHINE\security\phone\skin ?? :O

 

yep :)

 

η με το kaiser tweak που υπαρχει στο λινκ της υπογραφης μου ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...