Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα έκδοση του JBED. Δουλέυουν οι Java εφαρμογές κανονικότατα και με Ελληνικά Regional Settings!!

 

(Ελπίζω να μην έχει αναφερθεί ξανά...)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=344533&page=57

 

μαλλον δεν εχεις δει αυτα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=374578

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2266104#post2266104

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

exo balei sto kaiser to S2U2 v0.99

 

mono ego to exo sto kaiseraki mou????:lol::lol:

 

kserei kaneis kanena programataki pou na mporoume na diabasoume arxeia .chm sti siskeyoula mas???

 

giati den mou apantaei kaneis toso diskoles erotiseis bazo:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όταν συνδέω τον generic φορτιστή μου στο αυτοκίνητο πάντα δουλεύει για περίπου ένα δίωρο.. από κει κι έπειτα του κάνω softreset, συνεχίζει και φορτίζει αλλά όχι πάνω από μισή ώρα.. στο επόμενο ή μεθεπόμενο softreset η φόρτιση σταματάει τελείως..

Αν ήταν 100% hardware το πρόβλημα θα έπρεπε να το κάνει αυτό..? όχι βέβαια.. Ίσως παίζει κάποιο ρόλο η λειτουργία του gps γιατί να μη ξεχνάμε 99% των φορών που το κάιζερ είναι στον φορτιστή του αυτοκινήτου είναι για gps χρήση..

Όταν σταματά η φόρτιση κι αρχίζω να το πασπατεύω το νοιώθω υπερβολικά ζεστό (gps μετά από ένα δίωρο), μέχρι να γίνει το softreset κρυώνει λίγο και παίζει μέχρι να ξαναζεσταθεί -ή τερματίζεται κάποια buggy λειτουργία του gps? λες να συνδέεται με το πρόβλημα gps-kaiser κατανάλωση μπαταρίας μετά από χρήση gps και θέλει softreset για να στρώσει?

 

Δύσκολο να βρεις τι γίνεται. Πάντως το θέμα γενικώς πρέπει να είναι θέμα software γιατί αλλιώς το καλώδιο για σύνδεση στο pc που εκεί φορτίζει κανονικά θα δούλευε και στο αμάξι με adaptorα που βγάζει usb. Απλά στο καλώδιο του pc υπάρχουν και τα καλώδια για data ενώ όταν δεν δέχεται σήμα από τα data θέλει ενωμένα τα ποδαράκια 4 και 5 κάτι που πραγματικά δεν χρειάζεται. Και αυτό δεν συνβαίνει σε όλες τις εκδόσεις του TyTn.

 

Για το Dest7 ο zaharakis ειχε βρει ένα πρόβλημα, όπου παρότι κλείνεις το dest κάτι συνεχίζει να δουλεύει από πισω και να τραβαει μπαταρία. Σου το κάνει και με το dest6?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Για το Dest7 ο zaharakis ειχε βρει ένα πρόβλημα, όπου παρότι κλείνεις το dest κάτι συνεχίζει να δουλεύει από πισω και να τραβαει μπαταρία. Σου το κάνει και με το dest6?

Δυστυχώς το πρόβλημα με το GPS είναι γενικό και ανεξάρτητο από D6/D7. Αν είσαι σε Flight Mode, ό,τι πρόγραμμα για GPS κι αν τρέξεις, μετά τη χρήση το GPS μένει σχεδόν πάντα ανοιχτό και ρουφάει μπαταρία. Δες εδώ. Ευτυχώς το πρόβλημα δεν συμβαίνει όταν η μονάδα τηλεφώνου είναι ενεργή. Μάλλον είναι θέμα h/w ή bug στον GPS driver. :(

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόβλημα με το GPS είναι γενικό και ανεξάρτητο από D6/D7. Αν είσαι σε Flight Mode, ό,τι πρόγραμμα για GPS κι αν τρέξεις, μετά τη χρήση το GPS μένει σχεδόν πάντα ανοιχτό και ρουφάει μπαταρία. Δες εδώ. Ευτυχώς το πρόβλημα δεν συμβαίνει όταν η μονάδα τηλεφώνου είναι ενεργή. Μάλλον είναι θέμα h/w ή bug στον GPS driver. :(

 

ετσι ακριβως κωστη :)

 

ηταν λαθος εντυπωση δικη μου τελικα και δεν εχει να κανει μονο με το dest7...

απλα δεν ειχα παρατηρησει κατι τετοιο και στο dest 6 οποτε θεωρησα οτι ηταν προβλημα του dest 7 :O

 

οσοι δεν χρησιμοποιουν το gps εκτος συνδεσης (ειναι και το Α-gps που ειναι ενας καλος λογος να μην το εχεις flightmode)

δεν θα εχουν παρατηρησει τετοιο προβλημα,

 

ετσι δεν το ειχα δει πουθενα στο καιζερ μου αυτο το προβλημα(γιατι δεν το εχω κατα την πλοηγηση flight mode),μεχρι που το ανεφερε ο Κωστας :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως κωστη :)

 

ηταν λαθος εντυπωση δικη μου τελικα και δεν εχει να κανει μονο με το dest7...

απλα δεν ειχα παρατηρησει κατι τετοιο και στο dest 6 οποτε θεωρησα οτι ηταν προβλημα του dest 7 :O

 

οσοι δεν χρησιμοποιουν το gps εκτος συνδεσης (ειναι και το Α-gps που ειναι ενας καλος λογος να μην το εχεις flightmode)

δεν θα εχουν παρατηρησει τετοιο προβλημα,

 

ετσι δεν το ειχα δει πουθενα στο καιζερ μου αυτο το προβλημα(γιατι δεν το εχω κατα την πλοηγηση flight mode),μεχρι που το ανεφερε ο Κωστας :)

 

Zaharaki.... στο Cruize δεν το κανει !!!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Zaharaki.... στο Cruize δεν το κανει !!!:lol::lol::lol::lol:

ουτε στο καιζερ μου Γιωργη:rolleyes:

 

γιατι με αυτο θα μεινω τελικα....δεν μπορω χωρις πληκτρολογιο συν οτι τωρα με τις νεες 6.1 ρομς παει σφαιρααααααα :D:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Zaharaki.... στο Cruize δεν το κανει !!!:lol::lol::lol::lol:

Μακάρι να είναι έτσι geovass. Για να το τσεκάρεις στα σίγουρα βάλτο σε Flight Mode και μετά μπες στο Dest6/7 και περίμενε να κλειδώσει το GPS. Μετά βγες από Dest και άστο σε standby όλη νύχτα. Αν την άλλη μέρα έχεις άδεια/χαμηλή μπαταρία τότε έχεις το πρόβλημα. Αλλά πρέπει να τα κάνεις ακριβώς όπως τα λέω. Αν π.χ. ανάψεις για λίγο το τηλέφωνο δεν θα στο κάνει.

 

Μακάρι βέβαια να είναι όπως τα λες. Μάλλον είναι θέμα h/w (revision του κεντρικού 7200 chip) ή κάποιο bug στον driver του GPS. Ίσως να το λύσουν κάποια στιγμή στις πιο φρέσκες παρτίδες οπότε μπορεί να είσαι απ' τους τυχερούς... Το πήρες πρόσφατα το Cruise;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι geovass. Για να το τσεκάρεις στα σίγουρα βάλτο σε Flight Mode και μετά μπες στο Dest6/7 και περίμενε να κλειδώσει το GPS. Μετά βγες από Dest και άστο σε standby όλη νύχτα. Αν την άλλη μέρα έχεις άδεια/χαμηλή μπαταρία τότε έχεις το πρόβλημα. Αλλά πρέπει να τα κάνεις ακριβώς όπως τα λέω. Αν π.χ. ανάψεις για λίγο το τηλέφωνο δεν θα στο κάνει.

 

Μακάρι βέβαια να είναι όπως τα λες. Μάλλον είναι θέμα h/w (revision του κεντρικού 7200 chip) ή κάποιο bug στον driver του GPS. Ίσως να το λύσουν κάποια στιγμή στις πιο φρέσκες παρτίδες οπότε μπορεί να είσαι απ' τους τυχερούς... Το πήρες πρόσφατα το Cruise;

 

Χμ... να το δοκιμασω αυτο που λες, αλλα ειναι λιγο δυσκολο να μην αναψω καθολου το τηλεφωνο... Εχω κανει schedule να παιρνει backup το βραδυ και να κανει reset:D

Το πηρα πριν απο 5 μερες :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ουτε στο καιζερ μου Γιωργη:rolleyes:

 

γιατι με αυτο θα μεινω τελικα....δεν μπορω χωρις πληκτρολογιο συν οτι τωρα με τις νεες 6.1 ρομς παει σφαιρααααααα :D:D

Μάλλον είσαι απ' τους τυχερούς Δημήτρη. Αν είναι θέμα GPS driver παίζει να το έχουν διορθώσει στις 6.1 ROM που φοράει το Kaiser σου. Οι τύποι στο XDAdev λένε ότι δεν έχει να κάνει με ROM αλλά δεν έχει αναφερθεί κανείς σε 6.1. Μακάρι να είναι έτσι. Πάντως δυστυχώς το πρόβλημα υπάρχει σε αρκετά Kaiser (στο δικό μου σίγουρα γιατί το δοκίμασα εξονυχιστικά).

 

Και να φανταστείς ότι ήσουν απ' τους πρώτους που το πήρες οπότε έχεις το αρχικό revision. Τελικά σου βγήκε διαμαντάκι! :cool:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είσαι απ' τους τυχερούς Δημήτρη. Αν είναι θέμα GPS driver παίζει να το έχουν διορθώσει στις 6.1 ROM που φοράει το Kaiser σου. Οι τύποι στο XDAdev λένε ότι δεν έχει να κάνει με ROM αλλά δεν έχει αναφερθεί κανείς σε 6.1. Μακάρι να είναι έτσι. Πάντως δυστυχώς το πρόβλημα υπάρχει σε αρκετά Kaiser (στο δικό μου σίγουρα γιατί το δοκίμασα εξονυχιστικά).

 

Και να φανταστείς ότι ήσουν απ' τους πρώτους που το πήρες οπότε έχεις το αρχικό revision. Τελικά σου βγήκε διαμαντάκι! :cool:

 

ευτυχως δεν εχω (δοξα το θεο :)) κανενα προβλημα με το καιζερ μου Κωστη:!:

 

αν βγαλουν τελικα και τους περιβοητους drivers τοτε πραγματικα θα ειναι οπλο -κυριολεκτικα- το καιζερ μας :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χμ... να το δοκιμασω αυτο που λες, αλλα ειναι λιγο δυσκολο να μην αναψω καθολου το τηλεφωνο... Εχω κανει schedule να παιρνει backup το βραδυ και να κανει reset:D

Το πηρα πριν απο 5 μερες :D:D:D:D

Εμ γιαυτό δεν στο κάνει (επειδή ανάβεις το τηλ. + reset)! :wink:

 

Μπορεί όμως και να το φτιάξανε στις νέες revisions. Κάνε το test αν θες να είσαι σίγουρος.

 

Τελικά δεν είναι και τόσο σοβαρό γιατί με νορμάλ χρήση (όχι Flight Mode) δεν το κάνει. Αλλά είναι καλό να το έχουμε υπόψη μας ειδικά όταν δεν υπάρχει φορτιστής κοντά.

 

Καλορίζικο το Cruise! :)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν δοκίμασα το νέο spb mobile shell Και πρέπει να παραδεχτώ πως είναι ΠΟΛΥ ωραίο πρόγραμμα. καλύτερο απο το touch commander.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν δοκίμασα το νέο spb mobile shell Και πρέπει να παραδεχτώ πως είναι ΠΟΛΥ ωραίο πρόγραμμα. καλύτερο απο το touch commander.

 

θοδωρη σε παραδεχομαι :D

 

δεν ειναι απλα καλυτερο ,αλλα για μενα ειναι αδικο να το συγκρινεις με το touch commander που ηταν πολυ βαρυ σε σχεση με αυτο :!:

 

δεν εχει και καμια σχεση με τις πρωτες εκδοσεις του που ηταν πολυ βαριες :O

 

τρομερο animation και ελαφρυ.ειδικα με την μεταφραση του σε ελληνικα απο τα παιδια

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2259106#post2259106

 

εχουμε και ελληνικο smartdialing στο προγραμμα και προσθετεις επαφες στο αναλογο πεδιο ανετα!!

 

πολυ καλο θοδωρη;) thanks για την πληροφορια ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

έλα μωρέ δεν κάνει τίποτα :D
Link to comment
Share on other sites

έλα μωρέ δεν κάνει τίποτα :D

 

το εχω σε πρασινακι :rolleyes::rolleyes: θεμα :p

 

ετσι για ηθικη υποστηριξη στους φιλους μας παναθηναικους :D:lol::p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και κατι που πρεπει να ανφερθει για οσους εχουν ηδη-η εχουν σκοπο να το κανουν-αναβαθμισει το καιζερ τους σε 6.1 ρομ.

 

το spb backup παρουσιαζει μερικες ασυμβατοτητες πλεον με τις 6.1 ρομς.

 

προτεινεται η λυση του Sprite.Backup.v6.2.1.(Build.2270)

 

δοκιμασμενη και σε backup αλλα και σε restore οπου δουλευει απροβληματιστα και χωρις κανενα προβλημα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να το κάνω μπλέ αλλα μου χαλάει και το theme του συστήματος!
Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να το κάνω μπλέ αλλα μου χαλάει και το theme του συστήματος!

 

δεν θελω να στεναχωριεσαι :!:

 

παρε μερικα για να αλλαζεις χρωματα στο dial pad σου:lol:

 

http://rapidshare.com/files/86028430/dial_pad_skins.rar

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το εχω σε πρασινακι :rolleyes::rolleyes: θεμα :p

 

ετσι για ηθικη υποστηριξη στους φιλους μας παναθηναικους :D:lol::p

 

Eυχαριστούμε πολύ για την υποστήριξη, αλλά για να αλλάξει η κατάσταση στην ομάδα μας χρειάζονται πολύ πιο δραστικά μέτρα δυστυχώς......

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστούμε πολύ για την υποστήριξη, αλλά για να αλλάξει η κατάσταση στην ομάδα μας χρειάζονται πολύ πιο δραστικά μέτρα δυστυχώς......

 

αστο τωρα φιλε μου.... καηκε...παει η χρονια...ας προσεξουν τουλαχιστον του χρονου να μην κανουν παλι τα ιδια..:mad:

 

ο κοσμος δεν φταιει τπτ :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το spb backup παρουσιαζει μερικες ασυμβατοτητες πλεον με τις 6.1 ρομς.

 

προτεινεται η λυση του Sprite.Backup.v6.2.1.(Build.2270)

 

δοκιμασμενη και σε backup αλλα και σε restore οπου δουλευει απροβληματιστα και χωρις κανενα προβλημα :)

 

Συμφωνώ και επαυξάνω! :happy:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω! :happy:

 

εγώ του το έμαθα :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αστο τωρα φιλε μου.... καηκε...παει η χρονια...ας προσεξουν τουλαχιστον του χρονου να μην κανουν παλι τα ιδια..:mad:

 

ο κοσμος δεν φταιει τπτ :O

 

Κάηκε και αυτή χρονιά για να είμαστε πιο σωστοί.....

(τελος στο :offtopic:)

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...