Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω και μερες και παροτι του εχω περασει το ελληνικο Τ9 και το αρχειο της htc, δε μου γυρναει σε ελληνικα

κανενα αρχειακι να περασω ? εχει κανεις καμια ιδεα?

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εδω και μερες και παροτι του εχω περασει το ελληνικο Τ9 και το αρχειο της htc, δε μου γυρναει σε ελληνικα

κανενα αρχειακι να περασω ? εχει κανεις καμια ιδεα?

 

το ""κουκουνα"" της υπογραφης σου ξερεις τι σημαινει?? :O

 

κι αν ναι γιατι το εχεις βαλει?:confused:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το σκυλί μου είναι

οποιαδηποτε αλλη συμπτωση που μπορει να προκυπτει ειναι ακυρη :)

 

Παντως εαν σου φυγει το βλεπω χλωμο να γυριζεις στους δρομους και να το φωναζεις .:offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβάσει το glossy black bars στο pc και προσπαθώ να το περάσω στο TyTN, αλλά μου βγάζει ένδειξη λάθους οτι η εφαρμογή παρουσίασε κάποιο πρόβλημα και πρέπει να κλείσει. Πως το περνάω τελικά στο PDA ;

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα...το forum το εχω συνδιασει ΤΕΛΕΙΩΣ ομως με πρωινο καφεδακι και διαβασμα....σαν εφημεριδα...πραγματικα μπραβο σε ολους εδω μεσα..μια ερωτηση εχω μονο απλη..κατα την εμπειρια σας,τα προγραμματα ειναι καλυτερο να τα κανω install στην καρτα μνημης ή στην μνημη του PPC??τα διαβαζει πιο αργα απο την SD??αν κ δεν βλεπω καμια διαφορα που να ειναι σοβαρη...ρωρταω απλα αν παιζει ρολο αλλου..

 

Επισης στο Resco Viewer πως βαζω το key..???δεν ανοιγει ουτε απο το pc ουτε απο το Kaizer..

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβάσει το glossy black bars στο pc και προσπαθώ να το περάσω στο TyTN, αλλά μου βγάζει ένδειξη λάθους οτι η εφαρμογή παρουσίασε κάποιο πρόβλημα και πρέπει να κλείσει. Πως το περνάω τελικά στο PDA ;

 

Το glossy black bars είναι pocket pc εφαρμογή και δεν τρέχει από τον υπολογιστή.. Θα το βάλεις μέσα στην καρτούλα σου ή στην μνήμη του τηλ και θα το τρέξεις από κεί.. Δεν έχει κάποιο συγκ. περιβάλλον, απλά σου κάνει τις μπάρες των WM glossy black αντί για γκρι που δίνουν τα μαύρα themes..;)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα...το forum το εχω συνδιασει ΤΕΛΕΙΩΣ ομως με πρωινο καφεδακι και διαβασμα....σαν εφημεριδα...πραγματικα μπραβο σε ολους εδω μεσα..μια ερωτηση εχω μονο απλη..κατα την εμπειρια σας,τα προγραμματα ειναι καλυτερο να τα κανω install στην καρτα μνημης ή στην μνημη του PPC??τα διαβαζει πιο αργα απο την SD??αν κ δεν βλεπω καμια διαφορα που να ειναι σοβαρη...ρωρταω απλα αν παιζει ρολο αλλου..

 

Γενικά ο κανόνας είναι όσα μπορούν να τρέξουν από την κάρτα στην κάρτα.. Όσα μόνο από μνήμη στην μνήμη.. Οι ταχύτητες μπορεί να είναι θεωρητικά μικρότερες στην κάρτα αλλά τα προγράμματα των WM είναι τόσο μικρά που στην ουσία δεν υπάρχει παρατηρήσιμη καθυστέρηση.. Αν θα ήθελες να τρέξεις κάτι βαρύ πχ ένα 700MB divx ας πούμε πάλι στην κάρτα θα καταλήξει λόγω μεγέθους καταλαβαίνεις..

 

Να έχεις υπόψη σου πως μερικά προγράμματα όπως today plugins επί το πλείστον τρέχουν μόνο στη μνήμη..

Αυτά..:)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ο κανόνας είναι όσα μπορούν να τρέξουν από την κάρτα στην κάρτα.. Όσα μόνο από μνήμη στην μνήμη.. Οι ταχύτητες μπορεί να είναι θεωρητικά μικρότερες στην κάρτα αλλά τα προγράμματα των WM είναι τόσο μικρά που στην ουσία δεν υπάρχει παρατηρήσιμη καθυστέρηση.. Αν θα ήθελες να τρέξεις κάτι βαρύ πχ ένα 700MB divx ας πούμε πάλι στην κάρτα θα καταλήξει λόγω μεγέθους καταλαβαίνεις..

 

Να έχεις υπόψη σου πως μερικά προγράμματα όπως today plugins επί το πλείστον τρέχουν μόνο στη μνήμη..

Αυτά..:)

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση...ξερεις μηπως κατι για το Resco??

Link to comment
Share on other sites

Επισης στο Resco Viewer πως βαζω το key..???δεν ανοιγει ουτε απο το pc ουτε απο το Kaizer..

 

Δεν μπορεί.. Το k**gen του ανοίγει από το PC στο οποίο θα φτιάξεις το key και στη συνέχεια θα το πληκτρολογήσεις στο κάιζερ..

 

(**- ο φόβος φυλάει τα έρμα..:lol:-)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί.. Το k**gen του ανοίγει από το PC στο οποίο θα φτιάξεις το key και στη συνέχεια θα το πληκτρολογήσεις στο κάιζερ..

 

(**- ο φόβος φυλάει τα έρμα..:lol:-)

 

Συμφωνω..:D:D Βασικα εχω 2 αρχεια..ενα .exe και ενα .dll το exe μου βγαζει σφαλμα στην μνημη κ δεν ανοιγει με τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω..:D:D Βασικα εχω 2 αρχεια..ενα .exe και ενα .dll το exe μου βγαζει σφαλμα στην μνημη κ δεν ανοιγει με τιποτα....

 

Λογικά το exe θα είναι για εγκατάσταση από το pc και το dll θα πρέπει να το αντικαταστήσεις με το dll στο program files του κάιζερ..

Αλλά αν το exe σου είναι corrupted.. εεμ.. έχεις pm..:)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Το glossy black bars είναι pocket pc εφαρμογή και δεν τρέχει από τον υπολογιστή.. Θα το βάλεις μέσα στην καρτούλα σου ή στην μνήμη του τηλ και θα το τρέξεις από κεί.. Δεν έχει κάποιο συγκ. περιβάλλον, απλά σου κάνει τις μπάρες των WM glossy black αντί για γκρι που δίνουν τα μαύρα themes..;)

 

To πέρασα μέσα στο Windows start menu, αλλά μόλις το πατάω κάνει ένα πολύ γρήγορο install (βλέπω ελάχιστα τον χρωματιστό κύκλο που γυρίζει) αλλά δεν βλέπω καμμία μεγάλη διαφορά στην today screen που έχω (ΗΤC)....

Μήπως χρειάζεται να περάσω κάποιο άλλο μαύρο theme;

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

To πέρασα μέσα στο Windows start menu, αλλά μόλις το πατάω κάνει ένα πολύ γρήγορο install (βλέπω ελάχιστα τον χρωματιστό κύκλο που γυρίζει) αλλά δεν βλέπω καμμία μεγάλη διαφορά στην today screen που έχω (ΗΤC)....

Μήπως χρειάζεται να περάσω κάποιο άλλο μαύρο theme;

Δε πρόκειται να δείς μεγάλη διαφορά με το προγραμματάκι ούτως ή άλλως.. Απλά οι μπάρες θα γινουν πιο μαύρες αυτό είναι όλο..:what:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρειάζεται να περάσω κάποιο άλλο μαύρο theme;

 

Όχι, σε όλα τα themes μαύρες μπάρες θα βγάζει.. Αρκεί να το ξανατρέχεις κάθε φορά που αλλάζεις theme..;)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει προβλημα το pc μου...το δοκιμασα σε ενα αλλο κ τελικα ολα οκ...σε ευχαριστω για ολα
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις, Φριντα το λενε κανονικα, το αλλο ειναι χαιδευτικο

:p

 

με τα ελληνικα τι θα κανω τελικα που δε μπορω να γυρισω το πληκτρολογιο ?

:(

:X
Link to comment
Share on other sites

 

με τα ελληνικα τι θα κανω τελικα που δε μπορω να γυρισω το πληκτρολογιο ?

:(

 

γιατι δεν βαζεις το Resco??δεν νομιζω να εχεις προβλημα με αυτο

Link to comment
Share on other sites

anigo to plikrologio gia na grapso ena minima anaboun ta pliktra meta apo liga deyterolepta sbinoun kai eno patao kapio brama den ksananaboun:blink::worry::blink:

allazei kapos ayto???:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

anigo to plikrologio gia na grapso ena minima anaboun ta pliktra meta apo liga deyterolepta sbinoun kai eno patao kapio brama den ksananaboun:blink::worry::blink:

allazei kapos ayto???:X

 

 

Μόνο σε χαμηλό φωτισμό ανάβουν... για να βλέπεις τι γράφεις.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε χαμηλό φωτισμό ανάβουν... για να βλέπεις τι γράφεις.;)

 

katse na deis pos to lene...''exo minei lalakas'':lol::lol::lol:

 

toso kairo grafo me to plikrologio ayto an den mou to eleges 8a nomiza oti exei xalasei h ipolitourgei:p

eyxaristo odytsak:rolleyes:

 

na rotiso kai kati akoma mpas kai to exei psaksei kaneis :O

 

exo balei sto kaiser to S2U2 v0.99

 

prospa8o apegnosmena na to kano na allazei fotografies ka8e lepto alla distixos den allazei.

 

sto menu leei change jpg wallpaper every.. 1m klp.

 

exo balei sto fakelo gfx kapies foto jpg alla distixos fenete mono ayti pou exo onomasei wallpaper

kamia idea???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

anigo to plikrologio gia na grapso ena minima anaboun ta pliktra meta apo liga deyterolepta sbinoun kai eno patao kapio brama den ksananaboun:blink::worry::blink:

allazei kapos ayto???:X

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου System/Settings/Buttons/Backlight και απενεργοποίησε το Enable keyboard backlight auto sensor..

That's All Folks..;)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

katse na deis pos to lene...''exo minei lalakas'':lol::lol::lol:

 

toso kairo grafo me to plikrologio ayto an den mou to eleges 8a nomiza oti exei xalasei h ipolitourgei:p

eyxaristo odytsak:rolleyes:

 

 

Επίσης μ' ένα πείραγμα στη registry μπορείς να παρατείνεις το χρόνο φωτισμού του πληκτρολογίου.

 

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Backlight\QKeyLedTimeout

 

αλλάζοντας την τιμή 10 (δευτερόλεπτα) σε κάτι μεγαλύτερο π.χ. 60.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

με το Kaiser Tweak το κάνεις γρήγορα χωρίς registry πειράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση του JBED. Δουλέυουν οι Java εφαρμογές κανονικότατα και με Ελληνικά Regional Settings!!

 

(Ελπίζω να μην έχει αναφερθεί ξανά...)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=344533&page=57

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...