Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να εισαι σιγουρος οτι στο μηνυμα σου απαντησα σκεπτομενος πολυ ελαφρα....μιας και το μυαλο μου πηγε στο 1ο spb mobile shell,που ηταν βαρυ και πολυ αδειο και φτωχο.

 

ουτε μια στο εκατομμυριο δεν ισχυει αυτο που ειπες οτι μπορει να συμβαινει :!: ειλικρινα και σου ζητω δημοσια συγγνωμη αν αφησα να φανει κατι τετοιο:!:

 

απλα ο θοδωρης το αντιπαρεθεσε (και το εξηγησε στο μηνυμα του προς εσενα) το touch commander που μου ειχε δειξει στο κινητο του και μου αρεσε πολυ,οποτε ηταν ενα κινητρο να το δοκιμασω και να δω τι πραγματικα (ενοουσες και εσυ) ηταν.

 

ντρεπομαι μονο και μονο που σε εκανα να αισθανθεις ετσι ειλικρινα :(

 

συγγνωμη φιλε μου και παλι...:(

 

αρα θοδωρη τα ευσημα τα παιρνω απο σενα :lol:

 

και τα δινω στον φιλο

illuminatus και επαυξανω μαλιστα :)

 

Κατεθεσα αστειευομενος..την αποψη μου, φιλε Δημητρη !! :) Εξαλλου..το ηθος, και η ποιοτητα του χαρακτηρα σου...(γνωστα..σε ολους πλεον στο χωρο..) δεν θα σου επετρεπαν..αυτην την "εκφραση αδυναμιας" (οπως την ανεφερα...) εις βαρος καποιου αλλου μελους του Forum.

Θα μου επιτρεψεις ομως να σου πω,οτι απολαμβανω ιδιαιτερα την κοντρα μεταξυ της... ευαισθησιας + πειρας (βλεπε Zaharakis).. εναντι του...παρορμητισμου+ενθουσιασμου που χαρακτηριζει, τον (κατα 20 χρονια νεωτερο..κακα τα ψεματα) φιλο μας WebVirus !!! :):) Νασαι καλα ...

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Mε τη Nothrills ηδη 2 φορες παιδια το Καιζερ "σωπασε" σε εισερχομενη κληση.

Εχει "φυγει" ηδη. Παμε για την S4V.19209.01 ,που ανεφεραν και τα παιδια (Zaharakis, Webvirus) οτι ειναι καλη να δουμε τι θα δουμε...:)

 

όταν ο θοδωρής τα έλεγε, του λέγατε μ@μ@κ1ες :D. να τώρα το παιδί που έχει τα ίδια προβλήματα. είναι για πέταμα λέμε η ρομ!!!! (για την noThrills μιλάω)

Link to comment
Share on other sites

Κατεθεσα αστειευομενος..την αποψη μου, φιλε Δημητρη !! :) Εξαλλου..το ηθος, και η ποιοτητα του χαρακτηρα σου...(γνωστα..σε ολους πλεον στο χωρο..) δεν θα σου επετρεπαν..αυτην την "εκφραση αδυναμιας" (οπως την ανεφερα...) εις βαρος καποιου αλλου μελους του Forum.

Θα μου επιτρεψεις ομως να σου πω,οτι απολαμβανω ιδιαιτερα την κοντρα μεταξυ της... ευαισθησιας + πειρας (βλεπε Zaharakis).. εναντι του...παρορμητισμου+ενθουσιασμου που χαρακτηριζει, τον (κατα 20 χρονια νεωτερο..κακα τα ψεματα) φιλο μας WebVirus !!! :):) Νασαι καλα ...

 

δεν είναι παρορμητισμός. ότι αναφέρω και σας προτίνω το περνάω απο πολλές δοκιμές και τα συγκρίνω με πολλά προγράμματα τα οποία έχω δοκιμάσει πιο πριν για να μην έχετε προβλήματα. οπότε λέγεται εμπειρία και φροντίδα προς το συμφορουμήτη μου. η "κόντρα" μεταξύ εμένα και του δημήτρη είναι αστεία για να περνάμε την ώρα μας λίγο πιο διασκεδαστικά εδώ χωρίς παρεξηγήσεις πάντα.:)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

όταν ο θοδωρής τα έλεγε, του λέγατε μ@μ@κ1ες :D. να τώρα το παιδί που έχει τα ίδια προβλήματα. είναι για πέταμα λέμε η ρομ!!!! (για την noThrills μιλάω)

 

xaxa, nai eixes dikio apo oti fainetai. 3 fores, xwris kanena periergo programma kai kapoio profanh logo- mallon einai polles gia ena bug. pame gia alla... :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο p900 που ειχα :respect: ειχα μηνες να βαλω pdf αλλα θυμαμαι οτι μια χαρα τα εβλεπα... οποτε μηπως θα επρεπε οι κυριοι στην HTC να μας σεβαστουν λιγο περισσοτερο και να εκμεταλευτουν στο επακρο τις δυνατοτητες του kaiser?:(
Link to comment
Share on other sites

Mε τη Nothrills ηδη 2 φορες παιδια το Καιζερ "σωπασε" σε εισερχομενη κληση.

Εχει "φυγει" ηδη. Παμε για την S4V.19209.01 ,που ανεφεραν και τα παιδια (Zaharakis, Webvirus) οτι ειναι καλη να δουμε τι θα δουμε...:)

 

Mου συνεβει και μενα ακριβως αυτο χτες !! Εκανα αναγκαστικα Hard Reset..και συνεχισα !! Θα περιμενω λιγο..πριν δοκιμασω καποια αλλη. Κατα τ αλλα γρηγορη ρε γ...ωτο !! :(

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

βάλε την ρομ που έχω στην υπογραφή μου να βρεις την υγειά σου.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το microsoft activesync αλλα δεν μπορω να το κανω εγκατασταση μου λεει οτι εχει microsoft setup σφάλμα κατι τετοιο

 

 

1) Βεβαιώσου ότι έχεις κατεβάσει το MS activesync 4.5 .

2) Αν σου σταματάει κατα την διάρκεια του setup ψάξε να βρεις το

αρχείο RNDIS-USB-Kit_05.zip για download από το net. Πρεπει να αντιγραψεις τα κάποια αρχεία σε ένα φάκελο (info: http://maemo.org/community/wiki/USBnetworkingWinXP/ )

3) Setup Activesync

4)Aν δεν σου κάνει σύνδεση το PC με το Kaiser μετά την εγκατάσταση , δοκίμασε να κάνεις uncheck την Επιλογή advance network.....που έχει το kaiser στα Settings/Connections ή System / USB to PC.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο p900 που ειχα :respect: ειχα μηνες να βαλω pdf αλλα θυμαμαι οτι μια χαρα τα εβλεπα... οποτε μηπως θα επρεπε οι κυριοι στην HTC να μας σεβαστουν λιγο περισσοτερο και να εκμεταλευτουν στο επακρο τις δυνατοτητες του kaiser?:(

 

Δοκίμασε τον Picsel Browser.. Πολύ καλός για pdf ανάγνωση.. Πρόσεχε για ελληνική υποστήριξη εγκατέστησε τον 1.0.5 ;)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

βάλε την ρομ που έχω στην υπογραφή μου να βρεις την υγειά σου.

 

Ελεγα να περιμενω λιγο ακομη Θοδωρη ... Ισως τη δοκιμασω αυριο αν βρω χρονο... Σ ευχαριστω παντως !!

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον Picsel Browser.. Πολύ καλός για pdf ανάγνωση.. Πρόσεχε για ελληνική υποστήριξη εγκατέστησε τον 1.0.5 ;)

 

thanks πατριωτη πολυ καλο προγραμμα!!!

bye bye adobe reader...

Βεβαια το ιδανικο θα ηταν να προσαρμοζεται το pdf στις ρυθμισεις τις οθονης και οχι να σεταρουμε το καθε αρχειο διαφορετικα για να κανουμε τη δουλεια μας, αλλα ξεχασα αυτο θα υπαρχει στο επομενο TYTN. :X Το θεμα βεβαια ειναι αν θα ειμαστε εμεις εκει για να το αγορασουμε...:wink::whistle:

Link to comment
Share on other sites

ποια την xda??

 

πάτα στην υπογραφή μου να δεις που θα σε πάει. δεν είναι η xda.

Link to comment
Share on other sites

πάτα στην υπογραφή μου να δεις που θα σε πάει. δεν είναι η xda.

 

τα παντα ειναι πρασινα σε αυτην την ρομ δεν μποροθμε να τα αλλαξουμε??

Link to comment
Share on other sites

τα παντα ειναι πρασινα σε αυτην την ρομ δεν μποροθμε να τα αλλαξουμε??

 

αλλαξε ομαδα :lol:

 

πριν λιγα μηνυματα εχω δωσει ενα λινκ για αλλαγη χρωματων σε dial pad skins ..

 

επισης στην υπογραφη μου θα βρεις (και αλλα πολλα) το softkeyAplletex.

 

αποσυμπιεσε το και πετα το χυμα μεσα στα windows και κανε επανεκινηση.

μετα θα δεις μια συντομευση στις ρυθμισεις/συστημα με αυτο το ονομα.απο εκει κανεις οτι ζητησες ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μια ερώτηση? Είναι ελαφρά off topic αλλά επειδή όλοι δουλεύετε με navigation θα ήθελα την γνώμη σας.

 

Ποιο είναι το πιο καλό πρόγραμμα για Navigation? Πιο για Ελλάδα και πιο για εξωτερικό (επειδή ελλάδα δεν έχουν όλα καλούς χάρτες)

 

Οταν λέω καλό εννοώ 2-3 σημεία και όχι τόσο το user interface το οποίο συνηθίζεται και μπορεί να είναι όμορφο μπορεί και όχι.

 

Καλό=

1) Χάρτες: να έχει πολύ ενημερωμένους χάρτες

2) Poi: να υπάρχει πληθώρα poi οπως π.χ. destinator ή route66 για αθήνα

3) Υπολογισμός διαδρομής: Απ'οτι ξέρω το Dest είναι πολύ καλύτερο από το igo2006 που δεν έβγαζε τις καλύτερες διαδρομές

4) Δυνατότητα: Trip planning που δεν έχει το dest. Π.χ. θέλω να πάω από το Α στο Δ αλλά θέλω να περάσω οπωσπήποτε από Β και μετά από το Γ. (Εχει το Igo)

 

Από ότι είχα ακούσει το dest είναι για Ελλάδα από τα καλύτερα αλλα εξωτερικό παίζουν άλλα προγράμματα. Και με ενδιαφέρει και το εξωτερικό.

 

Αν έχετε την καλοσύνη να μου πείτε την γνώμη σας

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από ότι είχα ακούσει το dest είναι για Ελλάδα από τα καλύτερα αλλα εξωτερικό παίζουν άλλα προγράμματα.

 

Swsta kai ta dyo!

 

Oson afora to ekswteriko apo oti kserw paizoun ta perissotera apo osa kykloforoun alla den exw na proteinw kati sygkekrimeno.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μια ερώτηση? Είναι ελαφρά off topic αλλά επειδή όλοι δουλεύετε με navigation θα ήθελα την γνώμη σας.

 

Ποιο είναι το πιο καλό πρόγραμμα για Navigation? Πιο για Ελλάδα και πιο για εξωτερικό (επειδή ελλάδα δεν έχουν όλα καλούς χάρτες)

 

Οταν λέω καλό εννοώ 2-3 σημεία και όχι τόσο το user interface το οποίο συνηθίζεται και μπορεί να είναι όμορφο μπορεί και όχι.

 

Καλό=

1) Χάρτες: να έχει πολύ ενημερωμένους χάρτες

2) Poi: να υπάρχει πληθώρα poi οπως π.χ. destinator ή route66 για αθήνα

3) Υπολογισμός διαδρομής: Απ'οτι ξέρω το Dest είναι πολύ καλύτερο από το igo2006 που δεν έβγαζε τις καλύτερες διαδρομές

4) Δυνατότητα: Trip planning που δεν έχει το dest. Π.χ. θέλω να πάω από το Α στο Δ αλλά θέλω να περάσω οπωσπήποτε από Β και μετά από το Γ. (Εχει το Igo)

 

Από ότι είχα ακούσει το dest είναι για Ελλάδα από τα καλύτερα αλλα εξωτερικό παίζουν άλλα προγράμματα. Και με ενδιαφέρει και το εξωτερικό.

 

Αν έχετε την καλοσύνη να μου πείτε την γνώμη σας

 

 

Destinator για Ελλαδα και i-go (δες και το 2008) για εξωτερικο.

Παρεμπιπτοντως, καλο θα ειναι να ποσταρεις στο αντιστοιχο θεμα του windows mobile navigation.

 

Παιδια, ηδη οι πρωτες εντυπωσεις απο την Kaiser-S4V.19209.01 ειναι οι καλυτερες.

Πολυ γρηγορη ROM, ενω με τα πρωτα ζορια που την υπεβαλλα, φαινεται να ανταποκρινεται αψογα.

Μπραβο στα παιδια (Zaharakis, Webvirus) που την εντοπισαν και μας την προτειναν (γιατι δεν φαινεται ιδιαιτερα δημοφιλης στο xda-developers και δεν ξερω αν θα την δοκιμαζα).

Υ.Γ Κανενα ωραιο εικονιδιο μπαταριας που να μπαινει στην taskbar και καποιο task manager (μικρο, που να κλεινει τις εφαρμογες) εχετε να προτεινετε? Μου αρεσουν αυτα που χρησιμοποιει ο Bepe για τις ROM του για το Cruise, αλλα δεν ξερω ποιες εφαρμογες ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μια ερώτηση? Είναι ελαφρά off topic αλλά επειδή όλοι δουλεύετε με navigation θα ήθελα την γνώμη σας.

 

Ποιο είναι το πιο καλό πρόγραμμα για Navigation? Πιο για Ελλάδα και πιο για εξωτερικό (επειδή ελλάδα δεν έχουν όλα καλούς χάρτες)

 

Οταν λέω καλό εννοώ 2-3 σημεία και όχι τόσο το user interface το οποίο συνηθίζεται και μπορεί να είναι όμορφο μπορεί και όχι.

 

Καλό=

1) Χάρτες: να έχει πολύ ενημερωμένους χάρτες

2) Poi: να υπάρχει πληθώρα poi οπως π.χ. destinator ή route66 για αθήνα

3) Υπολογισμός διαδρομής: Απ'οτι ξέρω το Dest είναι πολύ καλύτερο από το igo2006 που δεν έβγαζε τις καλύτερες διαδρομές

4) Δυνατότητα: Trip planning που δεν έχει το dest. Π.χ. θέλω να πάω από το Α στο Δ αλλά θέλω να περάσω οπωσπήποτε από Β και μετά από το Γ. (Εχει το Igo)

 

Από ότι είχα ακούσει το dest είναι για Ελλάδα από τα καλύτερα αλλα εξωτερικό παίζουν άλλα προγράμματα. Και με ενδιαφέρει και το εξωτερικό.

 

Αν έχετε την καλοσύνη να μου πείτε την γνώμη σας

1. Για Ελλάδα Destinator 6 ή 7 (χρησιμοποιούν τους ίδιους χάρτες, που θεωρούνται πολύ καλοί και ενημερωμένοι).

 

4. Νομίζω αυτό που λες το κάνει το Destinator 7 (δεν ξέρω για το 6). Υπάρχει μια επιλογή με όνομα "Διαδρομή με στάσεις". Δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά φαίνεται να είναι αυτό που θέλεις.

 

Γενικά για Ελλάδα νομίζω το Destinator είναι μονόδρομος. Τουλάχιστον έτσι φαίνεται από συζητήσεις στα forums κτλ. Εγώ μόνο αυτό έχω χρησιμοποιήσει και κάνει καλά τη δουλειά του.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.Γ Κανενα ωραιο εικονιδιο μπαταριας που να μπαινει στην taskbar και καποιο task manager (μικρο, που να κλεινει τις εφαρμογες) εχετε να προτεινετε?

 

WkTask Manager

 

Einai kai free! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

WkTask Manager

 

Einai kai free! ;)

 

Σε ευχαριστω, αλλα χρειαζομαι μονο ενα απλο plugin πανω δεξια που να διαχειριζεται τις ανοιχτες εφαρμογες (το ιδιο με αυτο που εχει η NoThrills για παραδειγμα) και οχι και program launcher, οπως επισης και ενα απλο εικονιδιο μπαταριας ακριβως διπλα...

Θα ποσταρω και στο αντιστοιχο thread για να μη βγαινουμε εκτος θεματος.

Y.Γ Κατι βρηκα (ειναι το περιφημο HTC task manager αυτο που εψαχνα). Τωρα μενει να βρω κι ενα ωραιο εικονιδιο μπαταριας :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...