Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εστω και λίγο αργά....χρόνια πολλά Δημήτρη

 

 

Να ρωτήσω. Για Wifi utility που να βρίσκει ποια δίκτυα υπάρχουν στην περιοχή, μα δείχνει τα στοιχεία τους, αν είναι κλειδωμένα κλπ. ποια εφαρμογή προτείνετε?

Ποια είναι η πιο "παραδεκτή" στην αγορά?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά Δημήτρη. Δηλαδή σε όλους τους Δημήτρηδες έστω και αργά και απο μένα. Ηλίας77 καλορίζικο. Τελικά ρε παιδειά τι γίνεται με την μπαταρία. κρατάει αρκετά σε σχέση με άλλα ppc η όχι. Ο Ηλίας λέει πως είναι όπως τα έχετε πεί στο θέμα αλλά εγώ ακόμα δεν έχω δεί να έχει βγεί πόρισμα :p από το θέμα! Περιμένω πόρισμα;)
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Η αρχιτεκτονική των Dual Core δεν είναι να επεξεργάζονται 2 CPU το ίδιο πράγμα...αλλά διαφορετικό ΠΧ ο ένας να επεξεργάζεται την μισή οθόνη και άλλος την άλλη μισή.

Οι ψευδό Dual Core είναι η τεχνολογία Hyperthreating στους Pentium 4 και όχι οι Pentium D-Core Duo. Προς το παρόν δεν υπάρχει αυθεντικός Dual Core αλλά δύο CPU κολλημένες μεταξύ του εικάζεται πως οι πρώτοι πραγματικοί θα έρθουν με τους Barcelona της AMD/ATi.

Όσο για το Kaiser ο ένας επεξεργαστής είναι για το PDA και ο άλλος για τις λειτουργίες τηλεφώνου οπότε έχουμε Dual CPU και όχι Dual Core αλλά όπως προείπα οι εταιρίες αυτό το αποκαλούν Dual Core και ας μην είναι πραγματικά.

 

Οπότε σε γενικές γραμμές και οι μεν έχουν δίκαιο αλλά και οι δε.

Η σύγχυση έχει προκληθεί από το marketing των εταιριών.

Yield to me Jedi. You will be rewarded with power greater then your wildest imaginings!!!!
Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει το καινούργιο album της HTC που θα υπάρχει στο Touch Dual ας βάλει μια φωνή :)

 

και έχω και άλλο ένα προγραμματάκι παρόμοιο του cube, αλλά καλύτερο κατα την γνώμη μου. ακόμα τα δοκιμάζω και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλημερα...Πολυ ησυχια επεσε στο Forum..Αυτο δειχνει οτι η εθνικη εορτη..δρα καταλυτικα πανω μας ! Αφου να φανταστειτε αισθανομαι "αβολα" που μπηκα !! :) Τελοσπαντων..μια ερωτηση: Υπαρχει δυνατοτητα στις επαφες..να μην βλεπω ταυτοχρονα και αυτες που εχω στην Sim καρτα ?
τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

\HKCU\ControlPanel\Phone

ShowSim=0

 

Αλλά δυστυχώς σε μένα μετά από SoftReset ξαναγυρνάει σε 1.

Οπότε τελικά έβαλα την Sim στο παλιό τηλ. και έσβησα όλες τις επαφές γιατί και το SimManager που έχει δεν κατάφερε να μου τις σβήσει

 

Φηλε ετσι η με το kaiser tweak

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει το καινούργιο album της HTC που θα υπάρχει στο Touch Dual ας βάλει μια φωνή :)

 

και έχω και άλλο ένα προγραμματάκι παρόμοιο του cube, αλλά καλύτερο κατα την γνώμη μου. ακόμα τα δοκιμάζω και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

 

Πρεπει να γινεται πιο ευχρηστο το κινητο με αυτα..αν δεν μπορεις να δωσεις καποιο link πες μου τα ονοματα απο τα δυο αυτα προγραμματακια..θα τα βρω στο γνωστο μαγαζακι υποθετω..κ μια ερωτηση αν εχει δοκιμασει καποιος το spb shell θελω να μου πει αν εγινε πιο αργο το μηχανακι :)

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν γίνεται πιο αργό.

 

ορίστε τα αρχεία.

 

το ένα πρόγραμμα λέγεται Touch Commander και το άλλο

HTC Album.

Link to comment
Share on other sites

καλωρίζικο Ηλία :) καλως ήρθες στο Fan

 

Ευχαριστω Θοδωρη.:)

Link to comment
Share on other sites

GPU ο MMX?

 

ουφ τα έχετε μπερδέψει όλα λίγο ε;

Πότε είπα κάτι τέτοιο;

Είπα ότι επειδή ένας υπολογιστής με MMX είχε (αναγκαστικά) και GPU σημαίνει ότι είναι dual core;

Link to comment
Share on other sites

GPU λες ότι είχε επειδή είχε τις πρώτες MultiMedia eXtension εντολές;

Και; Ακόμα τις έχουν (μαζί με πολλές άλλες), σημαίνει ότι έχει GPU;

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συντάσω μάλλον σώστα.

 

Πίστευω ότι είναι γέλοιο να λέμε ότι το TyTN είναι dual core επειδή είναι σαν λέμε ότι ένα laptop με MMX έπεξεργαστη είναι dual core επειδή έχει και επεξεργαστή για τα γραφικά

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν γίνεται πιο αργό.

 

ορίστε τα αρχεία.

 

το ένα πρόγραμμα λέγεται Touch Commander και το άλλο

HTC Album.

 

σε ευχαριστω WebViRuS θα τα δοκιμασω...θελω να πω κ ενα μπραβο σε οσους ασχολουνται με αυτο το forum γιατι ειμαι νεος στα wm κ σε προηγουμενες σελιδες εχουν λυθει πολλες αποριες που ειχα..:)

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι ένα βήμα για να δούμε μια άσπρη μέρα, μην τσιμπήσει κανείς όμως ε! 0 κομμάτια διαθέσιμα
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!! προσπαθώ να διαβάσω όσα έχετε γράψει για το kaiser!! επειδή λοιπόν σκεφτόμουν να προβώ στην αγορά του εντος 2-3 ημερών και επείδη δεν θα προλάβω να διαβάσω όλα οσα έχετε γράψει θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής... εχει καλή οθόνη οσων αφορά την ευκρείνια τα χρώματα και την ανάλυση δηλαδή είστε ικανοποιημένοι στην απεικόνηση των φωτογραφιών? εχει καλό video player? ξέρω πως έχει 65000 χρώματα αλλα εχω δει οθόνες και οθόνες με τόσα χρώματα και καμια τους δεν είναι ίδια! εχω δει οθόνες με 65000 χρώματα να χτυπούν άνετα αυτες των 262κ! θα ήθελα την άποψή σας μιας και κάποιοι το έχετε και το ξέρετε καλύτερα και μιας και θα αργήσω να κοιτάξω ξανα συσκευή μιας και είμαι της νοοτροπίας ότι πέρνω να είναι τόσο διαχρονικό ωστε να το κρατάω για πού καιρό! αλλά αυτο που με ενδιαφέρει σαν κατι τελευταίο για να καταλήξω στο kaiser είναι αν έχει καλή οθόνη όσων αφορα τα χρώματα και την ανάλυση και με ποιές το συγκρίνετε!! και αν είστε ικανοποιημένοι απο το media player του! ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!!
Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα ppc έχουν πολύ καλές οθόνες και πολύ καλή απεικόνιση γραφικών...

 

Έχωντας το 9100 Και το Touch Μπορώ να υποθέσω πως στην ίδια (και καλύτερη) γραμμή θα ακολουθεί το TyTN II. Γενικά αν το πάρεις δύσκολα να το αλλάξεις.

 

Οι media players των WM είναι γενικά πολύ καλοί και μπορείς να χρησιμοποίησεις 3rd party media players ανάλογα με την αρεσκεία σου.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

1600mAh BATTERY to HTC TyTN II P4550 Kaiser 100 110 120

 

Στο μέγεθος της κανονικής!!! ;)

 

""item has ended "":O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Δημήτρη. Δηλαδή σε όλους τους Δημήτρηδες έστω και αργά και απο μένα. Ηλίας77 καλορίζικο. Τελικά ρε παιδειά τι γίνεται με την μπαταρία. κρατάει αρκετά σε σχέση με άλλα ppc η όχι. Ο Ηλίας λέει πως είναι όπως τα έχετε πεί στο θέμα αλλά εγώ ακόμα δεν έχω δεί να έχει βγεί πόρισμα :p από το θέμα! Περιμένω πόρισμα;)

 

Κοιτα το Μ700 κρατουσε πιο πολυ η μπαταρια του αλλα και τωρα δεν με προβληματιζει,οπως και να'νε αν μιλας πολυ για να μην ξεμεινεις οποιο και να εχεις το φορτιζεις καθε βραδυ(εγω) ωστε να ειναι φουλ το πρωι να κανεις τη δουλεια σου!:)

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε κάποιο utility για το wifi που να βρίσκει τα δίκτυα της περιοχής?

 

Να εμφανίζει δύναμη σήματος, αν είναι κλειδωμένα, τι κλείδωμα, να συνδέομαι απο εκεί κλπ.

 

Εχω βρει κάποια στα γνωστά μαγαζάκια αλλά δεν ξέρω αν συνεργάζονται καλά με το kaiser και εαν δημιοργούν κανένα πρόβλημα στο υπάρχον λογισμικό wifi. Και επίσης αν έπανέρχονται όλα στα ίσια αν το κάνω απεγκατάσταση

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε κάποιο utility για το wifi που να βρίσκει τα δίκτυα της περιοχής?

 

Να εμφανίζει δύναμη σήματος, αν είναι κλειδωμένα, τι κλείδωμα, να συνδέομαι απο εκεί κλπ.

 

Εχω βρει κάποια στα γνωστά μαγαζάκια αλλά δεν ξέρω αν συνεργάζονται καλά με το kaiser και εαν δημιοργούν κανένα πρόβλημα στο υπάρχον λογισμικό wifi. Και επίσης αν έπανέρχονται όλα στα ίσια αν το κάνω απεγκατάσταση

 

wi-fi companion. :)

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δουλευτε αλλο,ποια ειναι η διαφορα?

 

βάλτο και θα δεις :)

 

όσο αναφορά την μπαταρία θα την χτυπήσω την 1600 και έτσι το Kaiser θα αντέχει άνετα 2 μέρες χρήση :)

30 ευρώ με δώρο τα μεταφορικά δεν είναι πολλά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...