Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντε βρε να μου ζήση και εμένα! χαχαχα!!!!

 

αντε καλοριζικο και επισημα :D:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα μεσα στα win δεν εχει κανενα προγραμμα paint ... δεν εχει ουτε το skype .....αυτα τα εχει προεγκατεστημενα απο πριν σωστα?Πως μπορω να δω αν εχει καμενα pixel η οθονη?

Και κατι αλλο το gps gate πως το ενεργοποιουμε ? Τι ακριβως πρεπει να κανω? Ζρησιμοποιησα το destinator me to gps βρισκει γρηγορα και κλειδωνει τους δορυφορους αλλα οταν κανω διαδρομη στον δρομο αργει πολυ η εικονα....

Επειδη δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει κατι τετοιο χρειαζετε να αγορασω κατι?

Link to comment
Share on other sites

Tα WM δεν έχουν ούτε paint ούτε skype built-in. Bάζεις εσύ προγράμματα τρίτων. Για πλοήγηση δε χρειάζεται να αγοράσεις τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Το gps gate τοτε τι ακριβος ειναι?

Πως ενεργοποιειτε?

Επισης οταν ειμαι στο destinator πως γινετε να μην κλειδωνει το κινητο?

Μεχρι ποσο τισ εκατο να αφηνουμε να πεφτει η μπαταρια για να την φορτισω?

Link to comment
Share on other sites

το respect παει εκει οπου ειναι και η"" πηγη ""

http://www.ipmart-forum.com/showpost.php?p=1391372&postcount=224

και οχι σε οποιον το πηρε απο εκει ......

Kι αυτός από αλλού το βρήκε, όλοι ψάχνουμε και μερικοί δημιουργούν κι όλας. Το θέμα είναι όταν κάποιος ζητά λύση να την δίνουμε δημόσια.

Άσε που το ποστ που πρότεινα μιλά αναλυτικά και σου δίνει οδηγίες για να το προσαρμόσεις σε κάθε συσκευή. Αν βάλω το cab στην δικιά μου δεν θα παίζει. :cool:

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Kι αυτός από αλλού το βρήκε, όλοι ψάχνουμε και μερικοί δημιουργούν κι όλας. Το θέμα είναι όταν κάποιος ζητά λύση να την δίνουμε δημόσια.

Άσε που το ποστ που πρότεινα μιλά αναλυτικά και σου δίνει οδηγίες για να το προσαρμόσεις σε κάθε συσκευή. Αν βάλω το cab στην δικιά μου δεν θα παίζει. :cool:

Δεν πρέπει να είσαι ο original εσύ!:p

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει original την σήμερον ημέραν... :lol: :lol: :lol:
Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει original την σήμερον ημέραν... :lol: :lol: :lol:

 

σιγουρα οχι εσυ :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβληματακι....

οταν μπαινω στο comm manager

μου βγαζει τις επιλογες με τα γραμματα

με κυβακια(τα ελληνικα).καμια ιδεα??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβληματακι....

οταν μπαινω στο comm manager

μου βγαζει τις επιλογες με τα γραμματα

με κυβακια(τα ελληνικα).καμια ιδεα??

 

μονο στο comm manager στα βγαζει?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

μονο στο comm manager στα βγαζει?:wacko:

 

αρχισαν τα ξενυχτια ??:lol:

 

πως παει?τωρα γυρισα και ειπα να ριξω μια ματια:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αααργκ! Με επιλεγμένο το Greek στο Regional Settings, το GMT+2 στο time zone, και πάλι μου αλλάζει κατά μια ώρα τα ραντεβού και ότι έχει σχέση με ώρα, από ότι παρατήρησα όταν περνάει τα μεσάνυχτα.....

Στο μεταξύ, η ώρα στο Today Screen αλλά και η ώρα σε όλο το μηχάνημα είναι σωστή!

 

Τι πρόβλημα έχω? Hardware ή software????? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Απο προχτές είμαι και εγω κάτοχος του kaiser.

 

Μέχρι στιγμής η εντυπώσεις είναι πολυ καλές, υπάρχουν όμως και κάποια μείον, που όταν δίνει 800 ευρώ για να πάρεις τέτοια συσκευή έχεις και υψηλές απαιτήσεις.

 

1) Στο HTC ΗΟΜΕ η ώρα είναι αδύνατο να την βλέπεις σε 24ωρό format, παρά μόνο με την ένδειξη am και pm.

 

2) Η κάμερα ειναι αργή, με αποτέλεσμα όταν κανει το auto focus και πατάς το κουμπί πρέπει να έχεις σταθερό χέρι για να μην βγεί θολή.

 

3) Η ζελάτινα που υπάρχει στην συσκευασία ειναι απίστευτα δύσκολο να την βάλεις χώρις κάποια φουσκαλίτσα και αν την κολήσεις απο την άκρη της οθόνης, στην άλλη άκρη μένει ενα κενό. Επειδή την πάτησα με την ζελάτινα που ήταν μέσα στην συσκευασία και δεν την έβαλα καλά, πήγα στο πλαίσιο να πάρω μια αλλή και μου την χρεώσανε 7,00 ευρώ. Το θεωρώ απαράδεκτο εκ μέρους της αντιπροσωπείας να χρεώνει μια ζελατίνα 7,00. ΕΛΕΟΣ!

 

4) Παράτηρησα οτι κατα την διάρκεια μια κλήσης αλλά και κατά τον τερματισμό υπάρχει μια καθυστέρηση στο να δεχτεί το τηλ την εντόλη που του δίνεις (π.χ κλείσιμο).

 

Θα επανέλθω με νεότερα σχόλια αφού δουλέψω περισσότερο την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Απο προχτές είμαι και εγω κάτοχος του kaiser.

 

Μέχρι στιγμής η εντυπώσεις είναι πολυ καλές, υπάρχουν όμως και κάποια μείον, που όταν δίνει 800 ευρώ για να πάρεις τέτοια συσκευή έχεις και υψηλές απαιτήσεις.

 

1) Στο HTC ΗΟΜΕ η ώρα είναι αδύνατο να την βλέπεις σε 24ωρό format, παρά μόνο με την ένδειξη am και pm.

 

2) Η κάμερα ειναι αργή, με αποτέλεσμα όταν κανει το auto focus και πατάς το κουμπί πρέπει να έχεις σταθερό χέρι για να μην βγεί θολή.

 

3) Η ζελάτινα που υπάρχει στην συσκευασία ειναι απίστευτα δύσκολο να την βάλεις χώρις κάποια φουσκαλίτσα και αν την κολήσεις απο την άκρη της οθόνης, στην άλλη άκρη μένει ενα κενό. Επειδή την πάτησα με την ζελάτινα που ήταν μέσα στην συσκευασία και δεν την έβαλα καλά, πήγα στο πλαίσιο να πάρω μια αλλή και μου την χρεώσανε 7,00 ευρώ. Το θεωρώ απαράδεκτο εκ μέρους της αντιπροσωπείας να χρεώνει μια ζελατίνα 7,00. ΕΛΕΟΣ!

 

4) Παράτηρησα οτι κατα την διάρκεια μια κλήσης αλλά και κατά τον τερματισμό υπάρχει μια καθυστέρηση στο να δεχτεί το τηλ την εντόλη που του δίνεις (π.χ κλείσιμο).

 

Θα επανέλθω με νεότερα σχόλια αφού δουλέψω περισσότερο την συσκευή.

 

φιλε μου καταρχην καλοριζικο :)

 

1 πηγαινε start/settings/system/regional settings/time και αλλαξε την μορφη της ωρας σε ΗΗ.mm.ss και οκ για να γινει 24ωρη μορφη.αυτο ισχυει σε ολα τα pda;)

 

2.οντως η καμερα ειναι αργη αλλα αν βαλεις την προεσκοπιση της φωτο στα 3" και την ποιοτητα στο κανονικο,θα αλλαξει αρκετα προς το καλυτερο.

 

3.για το αν δεν μπορεις να στερεωσεις την ζελατινα,δεν φταιει το ""τηλ των 800ε "";) μια πιστωτικη καρτα θα σε βοηθησει να την στρωσεις αρκετα καλυτερα και να βγαλεις τον αερα απο μεσα.

 

4. εχει δοθει και σε αυτο λυση απενεργοποιωντας το default skin του τηλ .

 

θα βρεις τον τροπο καποια μηνυματα πιο πισω:)

 

διαβασε λιγο τα μηνυματα των παιδιων εδω μεσα και θα βρεις λυση στις πρωτες αποριες σου.

για οτι αλλο εδω ειμαστε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μονο στο comm manager στα βγαζει?:wacko:

 

ναι μονο εκει το εβγαζε μαλλον καποιο

προγραμμα που περασε θα εφταιγε.

το εκανα ενα format και εστρωσε.

 

 

παιδια παρατηρησα οτι με πεταει σε χρηση αεροπλανου

αλλα οταν παω στο comm manager ειναι στην επιλογη

τηλ. το παταω και μου ζηταει pin ολα καλα αλλα

καποια στιγμη μετα απο λεπτα/ωρα παλι με πεταει

το πρωι μου ελεγε λειπει η καρτα sim.

λετε να φταιει η καρτα μου??:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αααργκ! Με επιλεγμένο το Greek στο Regional Settings, το GMT+2 στο time zone, και πάλι μου αλλάζει κατά μια ώρα τα ραντεβού και ότι έχει σχέση με ώρα, από ότι παρατήρησα όταν περνάει τα μεσάνυχτα.....

Στο μεταξύ, η ώρα στο Today Screen αλλά και η ώρα σε όλο το μηχάνημα είναι σωστή!

 

Τι πρόβλημα έχω? Hardware ή software????? :blink:

δες έχεις πρόβλημα. απλά πήγαινε στο start-settings-tab personal, phone, tab time zones και απενεργοποίησε την επιλογή για αυτόματη αλλαγή ώρας

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κ εγω την πεμπτη τελικα!ακομα το στηνω

 

καλοριζικο φιλε μου :)

 

εχω μια απορια,το τομ τομ πως εγκαθιστατε;:help:

 

 

δεν το βαζουμε καθολου :lol: ειναι απλα απαραδεκτο για ελλαδα:mad:

 

χρησιμοποιησε μονο destinator 6 που ειναι και το καλυτερο αυτην την στιγμη ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

To screen protector που εχει στη συσκευασια,ειναι για τα πανηγυρια..

Εγω σε ολα τα Pda μου εβαζα brando...

Χτες ομως ανακαλυψα οτι υπαρχει και καλυτερο απο το brando..

Και μαλίστα πουλιεται σε μαγαζι στην Αθηνα...Για να το τοποθετησω εκανα 3 δευτερολεπτα και δεν εχει ΟΥΤΕ ΜΙΑ φουσκαλα...Ειναι της proporta και χωρις να θελω να κανω διαφημιση στο εν λογω μαγαζι,θα το βρειτε εδω...http://www.moderntalking.gr

To screen protector αυτο,ειναι απλα κορυφαιο...τιμη 12 ευρω

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

To screen protector που εχει στη συσκευασια,ειναι για τα πανηγυρια..

Εγω σε ολα τα Pda μου εβαζα brando...

Χτες ομως ανακαλυψα οτι υπαρχει και καλυτερο απο το brando..

Και μαλίστα πουλιεται σε μαγαζι στην Αθηνα...Για να το τοποθετησω εκανα 3 δευτερολεπτα και δεν εχει ΟΥΤΕ ΜΙΑ φουσκαλα...Ειναι της proporta και χωρις να θελω να κανω διαφημιση στο εν λογω μαγαζι,θα το βρειτε εδω...http://www.moderntalking.gr

To screen protector αυτο,ειναι απλα κορυφαιο...τιμη 12 ευρω

 

εγω πηρα απο το πλαισιο και αλλη

γιατι αυτη που ειχε το πακετο την κατεστρεψα

οπως και του πλαισιου γιατι μου εκανε αμεσως φουσκαλες.

αυτες που λες ειναι καλες??:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισης...Το destinator 6,τρεχει απροβληματιστα...αλλα αξιζει η "χακια" που περιγραφουν οι φιλοι σε προηγουμενο ποστ για να λειτουργησει σωστα το 7,γιατι το interface του ειναι πολυ καλυτερο...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα απο το πλαισιο και αλλη

γιατι αυτη που ειχε το πακετο την κατεστρεψα

οπως και του πλαισιου γιατι μου εκανε αμεσως φουσκαλες.

αυτες που λες ειναι καλες??:O

 

ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ....ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ...

Καντε ενα κοπο να πατε να παρετε απο εκει...θα με θυμηθειτε..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα δεν ξερω αν εχει ξανααναφερθει στο comm manager (εχω ελληνικη rom) εβλεπα κανονικα το αεροπλανο.... wifi ...τωρα ομως βγαζει κατι κυβακια και ...τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...