Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V6 MAXX


johnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας. Σήμερα αγόρασα το τηλέφωνο από την cosmote Βόλου κα παρατήρησα το εξής πρόβλημα. Όταν πατάω το δεξί soft key "ευρετήριο" ή όταν πάω να δω τα στοιχεία των κλήσεων μου βγάζει ένα 'φόρτωση' ή 'περιμένετε' και περιμένω και περιμένω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερετε που μπορω να βρω το λογισμικο εγκαταστασης για το usb connection χωρις να χρειαζεται να το αγορασω δηλ. καπου στο internet. εχω μονο το usb cable και τα windows δεν το αναγνωριζουν...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις μεσα απο το κινητο σου, να ρυθμισεις να βλεπει ο υπολογιστης αυτο (το κινητο), ως modem και ετσι θα βλεπεται το κινητο και θα αναγνωριζεται και απο τους drivers ( MPT )

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερετε που μπορω να βρω το λογισμικο εγκαταστασης για το usb connection χωρις να χρειαζεται να το αγορασω δηλ. καπου στο internet. εχω μονο το usb cable και τα windows δεν το αναγνωριζουν...

 

Motorola Phone Tools (MPT)

 

http://www.4shared.com/network/search.jsp?searchmode=2&searchName=motorola+phone+tools

 

Motorola USB Drivers

http://www.4shared.com/network/search.jsp?sortType=1&sortOrder=1&sortmode=2&searchName=motorola+usb+drivers&searchmode=2&searchName=motorola+usb+drivers&searchDescription=&searchExtention=&sizeCriteria=atleast&sizevalue=10&start=0

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και τους 2. ακολουθησα και τις συμβουλες των δυο.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους,γνωριζει καποιος πως απενεργοποιειται το 3G ??Και ΑΝ γινεται...Ευχαριστω....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το πήρα και εγώ σήμερα απο το Γερμανό.Ισχύει η τιμή των 135ε αλλα μαλλον εξαντλούν το στοκ.Μονο αν υπάρχει στο εκαστοτε καταστημα μπορείτε να το πάρετε.Δεν υπάρχει δυνατότητα παραγγελίας.Μάλιστα μου κανανε δώρο και ένα μέμορι στικ της Σόνυ λόγω ενός διαγωνισμού που έχουνε!:ninja:Κινητό 3g+ 135e:ninja:Μην το πείτε πουθενά>

Πάρτε το

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eλπίζω νάναι καινούριο,γιατί ο Γερμανός τελευταία ξεστοκάρει εμπορεύματα από επιστροφές-Θέλει μεγάλη προσοχή,ας εχουν εγγύηση:!:
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα απο το Γερμανό.Ισχύει η τιμή των 135ε αλλα μαλλον εξαντλούν το στοκ.Μονο αν υπάρχει στο εκαστοτε καταστημα μπορείτε να το πάρετε.Δεν υπάρχει δυνατότητα παραγγελίας.Μάλιστα μου κανανε δώρο και ένα μέμορι στικ της Σόνυ λόγω ενός διαγωνισμού που έχουνε!:ninja:Κινητό 3g+ 135e:ninja:Μην το πείτε πουθενά>

Πάρτε το

 

πιστευω να σου εδωσαν και το πολυμηχανημα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κανονικά όχι. Μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις να ρωτήσεις, ποτέ δεν ξέρεις.

 

Αλλιώς υπάρχουν διάφορα unlocking services, ψάξε στο ebay. Τους στέλνεις το IMEI της συσκευής και από ποιον provider είναι και κάποιο ποσό της τάξης των 10-20 ευρώ και αυτοί σου στέλνουν με email τον σχετικό κωδικό. Δεν έχω όμως κάποια εμπειρία με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και μου είχε βγάλει και το σχετικό συμβολάκι επάνω δεξιά.

 

Αν θυμάμαι καλά μια δοκιμή είχα κάνει με Google Maps και μου άνοιξε κατ'ευθείαν το χάρτη της Θεσσαλονίκης. Από τότε δεν ξαναασχολήθηκα, κυρίως επειδή στο Google Maps δε λειτουργούσε το βελάκι προς τα πάνω με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κινηθώ καλά στο χάρτη.

 

Τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να ξανακάνω καμμιά δοκιμή από εβδομάδα (προς το παρόν χρησιμοποιώ ένα Ζ8).

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και μου είχε βγάλει και το σχετικό συμβολάκι επάνω δεξιά.

 

Αν θυμάμαι καλά μια δοκιμή είχα κάνει με Google Maps και μου άνοιξε κατ'ευθείαν το χάρτη της Θεσσαλονίκης. Από τότε δεν ξαναασχολήθηκα, κυρίως επειδή στο Google Maps δε λειτουργούσε το βελάκι προς τα πάνω με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κινηθώ καλά στο χάρτη.

 

Τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να ξανακάνω καμμιά δοκιμή από εβδομάδα (προς το παρόν χρησιμοποιώ ένα Ζ8).

 

Απ' ότι διάβασα έπρεπε να κατεβάσεις άλλη έκδοση του Google Μaps, γι' αυτό και δεν μπορούσες να το χειριστείς με τα βελάκια. Την διαδικασία και με ποιο πρόγραμμα το έκανες την θυμάσαι;

 

Linux λογισμικό παίρνει το V6;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

 

Linux λογισμικό παίρνει το V6;

Όχι,δε γίνεται.Καλύτερα κιόλας,το V3xx και το Maxx είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Την λήψη video πως μπορούμε να την κάνουμε απεριόριστη; Χωρίς χρονικό περιορισμό δηλαδή; Επίσης πως ακριβώς μπορώ να ενεργοποιήσω την Α-GPS λειτουργία;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
επειδη ο αδερφος μου το κινητο το ειχε αγορασει απο το εξωτερικο και εχει ξενα μενου επειδη ειναι απο γερμανια και ελληνικα δεν περιεχει μπορω να το περασω στο κινητο μου ελληνικα μενου?? αν ναι θελω να με βοηθησετε επιγοντως σας παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

 

Ναι,γίνεται.Πρώτα όμως πες μου τι έκδοση λογισμικού έχει το κινητό και θα σε κατατοπίσω.Στις ρυθμίσεις το γράφει.

Link to comment
Share on other sites

R261171LD_U_99.41.04.ER

 

http://www.mmus.us/forum/downloads.php?do=file&id=2081 .Πέρασε του το Ελληνικό πακέτο γλωσσών με τη διαδικασία που περιγράφω εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1641548#post1641548 Δε φέρω καμιά ευθύνη αν κάτι δεν πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το κινητό δεν ανοίγει;Το αναγνωρίζει το κινητό στο RSD Lite?Έχεις περάσει drivers?

 

drivers κατέβασε από εδώ ανάλογα το λειτουργικό σύστημα του υπολογιστή σου.

 

http://www.mmus.us/forum/downloads.php?do=search

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...