Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V6 MAXX


johnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω καποια πραγματα. Εγω το κινητο μου το αγορασα απο την ΤΙΜ. Δεν ειναι branded ομως εχει κατι ρυθμισεις της TIM για το internet και δεν μπορω να τις σβησω! Επισης, πως μπορω να σβησω τις εφαρμογες java που εχει το κινητο? Καμια βοηθεια απο τους ειδικους? :P
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΟΚ! Σε ευχαριστω. Εχω ομως ενα αλλο προβληματακι. Ο Opera mini δεν συνδεεται με το internet. Καθολου. Παρολα αυτα, ο browser του κινητου μου συνδεεται κανονικα. Επισης, παρατηρησα οτι και ενα αλλο προγραμματακι που χρησιμοποιουσε το bluetooth δεν λειτουργει! Οταν παει να το χρησιμοποιησει παραπανω απο 2-3 φορες κανει exit μονο του! Any help?

 

EDIT: ΟΚ το ελυσα και αυτο! Και μια διορθωση, το websessions ειναι στο a\ οχι στο a\mobile! Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια τελευταια ερωτηση. Υπαρχει κανας τροπος να εγκαταστησω signed εφαρμογες? Η τουλαχιστον να σουταρω τα ενοχλητικα παραθυρακια που μου ζητανε επιβεβαιωση οταν χρησιμοποιω π.χ. τον Opera mini?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για όσους ενδιαφέρονται για αγορά νέου κινητού και τους αρέσει το V6,

 

ρωτήστε σήμερα σε ένα κατάστημα Wind (πρωην TIM) για την προσφορά που υπάρχει... Δίνουν το V6 MAXX ΔΩΡΕΑΝ στο flexy 55 !! (που με την άλλη προσφορά που τρέχει το πληρώνεις με 40€ πάγιο..!) :D

 

sorry για τη διαφήμιση, αλλά είναι προσφορά -ας ήταν και σε άλλα μαγαζιά!

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

καλό πολύ καλό...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Δε ξέρω πως μου είχε ξεφύγει αυτό το θέμα. Τεσπα :?

 

Έχω αυτό το κινητό εδώ και τρεις μήνες και είναι όντως πολύ καλό.

 

 

Να ρωτήσω κάποια πράγματα και όποιος δε βαριέται ας απαντήσει.

 

1. Τα αρχειάκια που έχει μέσα κλειδωμένα, πως σβήνονται;

2. Εγκατέστησα πρόσφατα το motorola phone tools, το οποιο λέει οτι δε μπορει να αναγνωρίσει το κινητο μου. Μου δινει μια λιστα να το επιλεξω αλλα δεν το εχει μέσα. Έτσι είναι και σε εσάς;

3. Υπάρχει κάποιο νεότερο firmware? Έστω και στα αγγλικά. Δεν του έχω βάλει κάποιο απο τότε που το πήρα.

 

4. Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα για συγχρονισμό με το outlook εκτός απο αυτό της motorola?

 

Σας ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι με pm; Ας δουν και αλλοι που μπορει να ενδιαφερονται!

1. Kατεβαζουμε και εγκαθιστουμε http://www.filehost.gr/754614 απο το site του φιλτατου Bomber21!

2. Κατεβασε το Ρ2Κ Commander...http://www.e398mod.com/content/view/60/28/

3. Στο μενου συνδεση βαλε στο Ρυθμισεις USB>Καρτα Μνημης

4. Ανοιξε το προγραμμα και κανε κλικ στο P2kCommander.exe

5. Παταμε να μας ανοιξει το a/P2K Phone System για να βεβαιωθουμε οτι αναγνωριζει τη συσκευη.

6. Παταμε στην πανω σειρα Seem>Functions

7. Κατεβαινουμε προς τα κατω και αμεσως πριν την κιτρινη σειρα AMR Settings υπαρχουν 3 σειρες που αναφερουν HSDPA. Αυτα πρεπει να ειναι και τα 3 τσεκαρισμενα. Οποιο ΔΕΝ ειναι...το επιλεγουμε...μετα διπλα δεξια τσεκαρουμε το Status και μετα παταμε Write Seems.

8. Επακεκκινουμε τη συσκευη και μπαινουμε στο internet/wap. Οταν συνδεομαστε βγαζει πλεον το σημα HSDPA. Σε κατασταση αναμονης επανερχεται βεβαια το απλο 3G.

 

Σαν νέος με Moto κι εγώ είπα να κανώ ότι δίαβασα αλλά πάει το κινητό..έμεινε χωρίς μενου...

 

Πείτε μοθ τι να κάνω καμιά ιδέα... δεν έχω και απόδειξη ακόμα και μόλις ποθ το έχω κάτι ώρες το κινητό...

THE DOC IS BACK...
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι το κινητό για την κοπέλα μου. Δεν είχα ποτε Μoto, και ως τώρα δεν κατάφερα να το δω ανοικτό. Μονο dummy. Ξέρει κανείς:

 

1. Έχει προφίλ? (αθόρυβο, γενικό, κλπ.) με ρυθμίσεις του χρήστη?

2. Το firmware αναβαθμίζεται από το PC στο σπίτι ή θέλει να το πας στη Μοτορόλα?

3. Πού φαίνεται το "Made in ...." στο κινητό?

4. Τί δείκτη SAR έχει? Έχω δει σε διάφορα sites τιμές από 0.48 έως 1.38W/kg

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

1.NAI

2.Kανονικά ναι αλλά στο ελληνικό σάιτ όχι.Το κάνεις μόνος σου όμως ''παράνομα''

3.φαίνεται όταν βγάλεις την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας εγο εχω το εξεις προβλημα εβαλα την ferrari edision το κινιτο εγινε πολοι ωραιο αλλα εχασα τα ελλινικα μηπος μπορει καποιος να φτιαξει η να μου πει που μπορο να βρω το ελλινικο language pack θα του ημουν υποχρεος
Link to comment
Share on other sites

1.NAI

2.Kανονικά ναι αλλά στο ελληνικό σάιτ όχι.Το κάνεις μόνος σου όμως ''παράνομα''

3.φαίνεται όταν βγάλεις την μπαταρία

 

Thanks bomber,

 

Επίσης, τελικά, βρήκα το SAR στο site της ΜΟΤΟ. Είναι 0.47 !!!

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

paides exw balei thn ferrari ekdosh sto v6 mou,alla den exei ellhnika stis epiloges glwssas! iparxei kapoio site na tou balw thn ferrari ekdosh pou na exei kai ellhnika? me enthousiase h poiothta kataskeuhs tou arketa.kai h foberh othonh tou.kai to ferrari theme to kanei super! alla san na to barethika.opoios to thelei as mou sthlei pm.enos mhnos einai.exw 4 kinita pou doulebw: w880,n95,n80,v6.na feugei
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο θειος μου εχει αυτο το κινητο και πριν καμια βδομαδα του εσβησε και τωρα γραφει στην οθονη που ειναι ολομαυρη με ασπρα γραμματα...

bootloader

03.02

SW Version

R26111VL_U_96

66.73BR

 

battery ok

ok to program

connect USB

Data cable.... και μολις το βαλω λεει:transfer mode:usb

τι να κανω?επειγει το θεμα:/

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

η οθόνη αυτή είναι το bootloader του κινητού

 

δεν τρέχει μάλλον τίποτα, όμως πως βγήκε άραγε??

 

το σβήνεις και το ξανανάβεις και βγάζει την ίδια οθόνη??

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

ναι συνεχως γινεται το ιδιο...τι μπορω να κανω?:/
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Re paidia to exo 3 ebdomades sxedon kai mou exei emfanistei pano pano anamesa sto diktio 2G kai sthn mpataria ena mple roloi pou den xero pos na to vgalo.....den exo orisei xypnhthri....pados! mipos xerei kanenas ti einai????
Link to comment
Share on other sites

Re paidia to exo 3 ebdomades sxedon kai mou exei emfanistei pano pano anamesa sto diktio 2G kai sthn mpataria ena mple roloi pou den xero pos na to vgalo.....den exo orisei xypnhthri....pados! mipos xerei kanenas ti einai????

 

 

Mallon dimiourgises sto organizer ena neo sumban!!! Swsta???

Link to comment
Share on other sites

Auto logika dimiourgise sumbanta sto organizer kai gia auto vgike to roloi!!!!

kai logika den feugei? prepei na kathariso to calendar gia na fygei? h den feugei me tipota?

Link to comment
Share on other sites

An den valeis imerominia enarksis tote den sou vgazei to roloi!!! Orise mono imerominia termatismou tin mera pou theleis na baleis to sumban. Apla otan tha mpaineis sto organizer i imerominia pou tha exei to sumban ksexwrizei me ena trigwnaki stin gwnia katw deksia. Episis min oriseis ypenthimisi.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...