Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V6 MAXX


johnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναβάθμισα το V6 μου στην r261117ld-as_u_98.30.72ar με Language Code γιά Αγγλικά, Κινέζικα (Όχι ελληνικά). Είναι Unbranded (Έξω η VODAFONE) και ξεκλείδωτο. Αυξήθηκε η ταχύτατα στα menu αρκετά και πραγματικά αυτό το κινητούλι παραμετροποιείται στο full. Μόνο ένα ελληνικό unbranded firmware μας λείπει και γίνεται τέλειο. Όλα αυτά στο http://www.modmymoto.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eγώ από ότι διαβάζω ,τo AS σημαίνει Aσιατική έκδοση λογισμικού,το οποίο έχει ασυμβατότητες με τα Ευρωπαικά δίκτυα (για 3G),αν έκανες unbranded το τηλέφωνο από Vodafone συσκευή.Επίσης για τους ίδιους λόγους,είναι αμφίβολο αν δέχεται Ελληνικά και δεν θα φαίνονται Κινέζικα αν το πετύχεις.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια ερωτησούλα ρε παιδιά. Μόλις αναβάθμισα το firmware επιτυχώς και δεν ξέρω πώς να βγούν τα ελληνικά στο menu αν βγαίνουν. Κανένας γνώστης να μου απαντήσει...

 

Καλημέρα,

Φίλε εκανες μόνος σου την αναβάθμηση? Θέλει μόνο το P2kcommander ή και κάποιο άλλο πρόγραμμα?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

H αναβάθμιση γίνεται με το RSD Lite.

Oδηγός αναβάθμισης με rsd lite εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1641548#post1641548

Link to comment
Share on other sites

Ναί μόνος για την ακρίβεια έχω αλλάξει τρία firmware μέχρι τώρα. Αποθηκεύστε πρίν ξεκινήσετε την διαδικασία τα τηλέφωνα σας στο Outlook.Χρειάζεστε το RSD LITE 3.3 και τους P2K Drivers 2.9 και είναι εύκολη η διαδικασία, κρατάει 15' περίπου.Τώρα για ελληνικά χρειαζόμαστε ένα firmware L031, L035 και κάνα δυό ακόμα που δεν τα θυμάμαι, θα τα βρώ και θα σας πώ. Το http://www.modmymoto.com έχει 6-7 firmware από Αμερική, Ασία, Ιταλία κ.λ.π. που κανένα δεν υποστηρίζει ελληνικά αλλά είναι unbranded, ξεκλείδωτα, ταχύτητα κ.τ.λ.Βέβαια αν φιξάρετε τις επαφές σας στο Outlook στα ελληνικά, ελληνικά θα τις εμφανίζει ανεξαρτήτως γλώσσας μόνο που θα χάσετε τις αλφαβητικές συντομεύσεις (Πατάω Μ και πάω αυτόματα στο Μ). Προτείνω να γίνουν όλα μέσω Outlook με το ενσωματωμένο προγραμματάκι της Motorola και του plugin που ενσωματώνεται στο Outllok.
Link to comment
Share on other sites

egw molis δοκίμασα το 3,5 αλλά και πάλι δεν αναγνωρίζει το maxx με τιποτα το rsd lite....:ninja:

Ποιους p2k drivers εβαλες? Κατι θα παιζει με αυτους,δοκιμασε να κατεβασεις τους τελευταιους και να τους κανεις manual install για να εισαι σιγουρος οτι τους πηρε ;)

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΦΑΝ ΤΗΣ ΜΟΤΟΡΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ V50 ΑΛΛΑ ΕΛΕΟΣ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΔΑΧΤΥΛΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΟΥΣ.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Τον τελευταίο καιρό "παίζει" μια διαφήμιση στα ραδιόφωνα της Θεσσαλονίκης για το V6, που μεταξύ άλλων αναφέρει πως έχει και ραδιόφωνο. Ισχύει κάτι τέτοιο; Γιατί από όσο ξέρω ραδιόφωνο έχει μόνο η σειρά W.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το v6 δεν εχει ραδιωφονο! Η δεν ξερουν τι λενε η μηπως εννουν τη δυνατοτητα να παρει extra ραδιωφωνο (?)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπορει κάποιος να μου πει σίγουρα αν το κινητο παιζει βιντεο Mp4 σε αναλυση qvga?

 

Ανέβασε ένα εδώ να το δοκιμάσουμε και θα σου πούμε.

 

http://www.sendspace.com/file/jwqv5r

Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν θα το παιζει μιας και απο οτι ξερω το κινητο υποστηριζει ιδιες αναλυσεις playback με το v3x. Βεβαια μια δοκιμη δεν βλαπτει ;)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παίζει?το δοκίμασε κανεις?

 

Γιώργο, το κινητό δεν παίζει βίντεο με ανάλυση 240*320.

Δεν το υποστηρίζει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

sorry αν εχει ερωτηθει ξανα καπου,με αναζητηση δεν μου εβγαλε τιποτα σχετικό....

Η ερωτηση...

Ρυθμίσεις e-mail για το V6 maxx που μπορω να βρω ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδες καλησπέρα επειδή μάλλον πέρασα λάθος firmware στο V6 μου τώρα είναι νεκρό.

(παραμένει στην οθόνη του bootloader)

 

Σας παρακαλώ πέιτε μου ποιο είναι το τελευταίο firmware για το κινητό(δεν με πειράζει αν δεν έχει ελληνικά)και αν υπάρχει κάποιο link διότι ειλικρινά δεν βγάζω άκρη έχω χαθεί :(

 

Σας ευχαριστώ πολύ

......
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπέρα επειδή μάλλον πέρασα λάθος firmware στο V6 μου τώρα είναι νεκρό.

(παραμένει στην οθόνη του bootloader)

 

Σας παρακαλώ πέιτε μου ποιο είναι το τελευταίο firmware για το κινητό(δεν με πειράζει αν δεν έχει ελληνικά)και αν υπάρχει κάποιο link διότι ειλικρινά δεν βγάζω άκρη έχω χαθεί :(

 

Σας ευχαριστώ πολύ

mi panikobalesai ola ginontai....k egw molis tin epatha

apla bres ena tropo na exeis full bataria k ta ypoloipa einai eukola

Link to comment
Share on other sites

ένα firmware βρήκα Ιταλικό αλλά με αυτό δεν μπορώ να έχω mms:wacko:

 

Θα το πάω στη motorola το ρημάδι εφόσον δεν μπορώ να το αναστήσω πλήρως:(

 

Ευχαριστώ

......
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο μοντέλο το πήρε χθες ένας φίλος

 

εκτός απο το εξαιρετικό design, την οθόνη και τα φωτάκια αφής κλπ.,

μου άρεσε ιδιαίτερα η φοβερή ταχύτητα του κινητού (πραγματικά απίστευτα γρήγορα menu & 3d games ακόμα!)

και επίσης εντελώς τυχαία διαπίστωσα ότι μπορείς να στείλεις jar απο το κατάλογο "Νέα εγκατάσταση" :!:

 

δεν ξέρω αν αυτό έχει αναφερθεί ή συμβαίνει και σε άλλα μοντέλα...(?)

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε άλλα.Μπορείς να στείλεις jar Κανονικά.

Επίσης,λένε ότι το V3XX είναι πιο γρήγορο από το maxx.

Link to comment
Share on other sites

να προσθεσω επίσης ότι μου άρεσε το κινητό απο την ΤΙΜ, καθώς δεν έχει ούτε ένα αυτοκόλλητό της επάνω...

 

είναι εντελώς unbranded που λέμε -μοναχά μια εικόνα TIM plus στην εκκίνηση !!

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...