Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3xx


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις φόρτισε! :D

Κάτι τελευταίο. Τι γίνεται αν την ώρα που περνάω το καινούργιο flex με πάρουν τηλέφωνο;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις φόρτισε! :D

Κάτι τελευταίο. Τι γίνεται αν την ώρα που περνάω το καινούργιο flex με πάρουν τηλέφωνο;

Δε γίνεται αυτό.όταν φλασάρεις,δεν μπορεί να δεχτεί κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εοεοεοεο!Η εγκατάσταση του νέου flex ήταν επιτυχής!:D

Πλέον το κινητό μου είναι unbranded!

 

Για να περάσω αυτό: "Enable_WMV_Format_By_flash.tato.hs" πάλι το RDS θα χρησιμοποιήσω;:O

 

Με τα skins τι γίνεται; Τώρα που το P2k Commander v4.9.1 αναγνωρίζει το v3xx, γίνεται να τα περνάμε κατευθείαν έτσι χωρίς να χρειάζεται φλασάρισμα το κινητό;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Εοεοεοεο!Η εγκατάσταση του νέου flex ήταν επιτυχής!:D

Πλέον το κινητό μου είναι unbranded!

 

Για να περάσω αυτό: "Enable_WMV_Format_By_flash.tato.hs" πάλι το RDS θα χρησιμοποιήσω;:O

 

Με τα skins τι γίνεται; Τώρα που το P2k Commander v4.9.1 αναγνωρίζει το v3xx, γίνεται να τα περνάμε κατευθείαν έτσι χωρίς να χρειάζεται φλασάρισμα το κινητό;

 

Αυτό με το WMV έχουμε κάνει ένα λαθάκι μάλλον...Το κινητό παίζει από τη ''μάνα'' του wmv videos...Με αυτό το flex ενεργοποιείς τη λήψη βίντεο σε mp4 format..Και ναι το εγκαθιστάς με τον ίδιο τρόπο.Skins,προς το παρόν,με RSD πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα πολύ σημαντικό (για μένα τουλάχιστον) του οποίου την χρησιμότητα ανακάλυψα πρόσφατα, είναι η δυνατότητα να ρυθμίσεις σε "ΝΑΙ" ή "ΟΧΙ" την ΑΝΑΓΝΩΡΗΣΗ ΚΑΛΟΥΝΤΟΣ στο μενού "ρυθμίσεις ήχων".

Και εξηγούμαι:

Όπως οι περισσότεροι που χρησιμοποιούν κινητά τελευταίας τεχνολογίας έτσι και εγώ έχω για ήχους κλήσεις mp3 ... απο τσιφτετέλια και ποντιακά έως ζεμπέκικα!

Και λέγω : φαντάζεσαι να είσαι ιατρικός επισκέπτης ή πωλητής βρε αδερφέ και εκεί που προσπαθείς να πείσεις τον πελάτη οτι η εταιρεία σου, και συνεπώς και εσύ, είστε αξιόποιστοι, σοβαροί, συνεπείς, ξαφνικά να αρχίσει να τραγουδάει ο Χριστοδουλόπουλος το "Φτιάξε μου έναν καφέ"...:lol: !

Ε ρε γλέντια...:O

Στα moto λοιπόν μπορείς να έχεις ένα κινητό σωστό "σκυλάδικο" οταν είσαι εκτός δουλειάς και να το μετατρέπεις σε "σοβαρό" όταν εργάζεσαι με μία μόλις ρύθμιση.;)

Υ.Γ Αυτό που με χαλάει λίγο είναι οτι όταν έρχεται μήνυμα, ακούγεται ο ήχος κλήσης που έχει οριστεί για την συγκεκριμένη επαφή. Έτσι δεν γνωρίζεις πότε κάποιος σε παίρνει τηλέφωνο και πότε σου στέλνει μήνυμα...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή.

Όποιος αγοράσει καινούριο V3xx να προσέξει το τζαμάκι της εξωτρικής κάμερας. Απο την δεξιά μεριά (την μεριά που είναι ο φακός) μπορεί να είναι ξεκολλημένο. Το λέω γιατί μέσα σε 10 ημέρες έχω αλλάξει 3 τηλέφωνα στην moto Θεσνίκης (Ανναγενήσεως 38) και είχαν και τα 3 το συγκεκριμένο πρόβλημα. Τελικά ο υπεύθυνος έβγαλε απο την τσέπη του το δικό του V3xx και έκπληκτος ανακάλυψε οτι και το δικό του τζαμάκι ήταν ξεκολλημένο απο την ίδια μεριά....!

Τελικά παραδέχτηκε οτι δεν είμαι εγώ Αρχιγκαντένης αλλα μάλλον πρόκειτε για ελαττωματική παρτίδα.

Η συσκευή μου είναι στην Moto. Είμαι σε αναμονή.

Θα ενημερώσω το forum.

Υ.Γ Τελικά το made in china θα κοστίσει ακριβά.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο επικοινωνία με την υπεύθυνη της Motorola στην Θεσ/νίκη...:

τελικά το παραδέχτηκαν. Όντως το τζαμάκι απο την δεξιά μεριά είναι ξεκολλημένο! Αλλα δεν γίνεται τίποτα γιατί είναι όλα έτσι (τουλάχιστον στην Θεσνικη). Το πήρα όπως ήταν. Μου υποσχέθηκαν οτι αν φύγει τελείως θα μου το αντικαταστήσουν. Ενημέρωσαν την MOTOROLA οτι υπάρχει πρόβλημα.

 

Υ.Γ1. Πήραμε ένα καινούργιο καπάκι το οποίο δεν είχε πρόβλημα. Με το που το "κουμπώσαμε" στο τηλέφωνο η δεξιά μεριά ανασηκώθηκε. Άρα το πρόβλημα δεν είναι στην κόλλα αλλα στην γεωμετρία στην περιοχή της κάμερας. Αυτά...

Υ.Γ2 Κρίμα. Μία εταιρεία είχαμε με άριστη ποιότητα... πάει και αυτή.:(

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή.

Όποιος αγοράσει καινούριο V3xx να προσέξει το τζαμάκι της εξωτρικής κάμερας. Απο την δεξιά μεριά (την μεριά που είναι ο φακός) μπορεί να είναι ξεκολλημένο. Το λέω γιατί μέσα σε 10 ημέρες έχω αλλάξει 3 τηλέφωνα στην moto Θεσνίκης (Ανναγενήσεως 38) και είχαν και τα 3 το συγκεκριμένο πρόβλημα. Τελικά ο υπεύθυνος έβγαλε απο την τσέπη του το δικό του V3xx και έκπληκτος ανακάλυψε οτι και το δικό του τζαμάκι ήταν ξεκολλημένο απο την ίδια μεριά....!

Τελικά παραδέχτηκε οτι δεν είμαι εγώ Αρχιγκαντένης αλλα μάλλον πρόκειτε για ελαττωματική παρτίδα.

Η συσκευή μου είναι στην Moto. Είμαι σε αναμονή.

Θα ενημερώσω το forum.

Υ.Γ Τελικά το made in china θα κοστίσει ακριβά.

Και στο v3x ειχα τετοιο προβλημα. Περιμενα οτι οτι τα νεα μοντελα θα ηταν πιο προσεγμενα αλλα ματεα. Λιγη σιλικονη εβλαπτε να βαλουν αντι της αυτοκολλητης ταινιας? Εγω μιας και ημουν χωρις εγγυηση το κολησα με σιλικονη και ησυχασα!

Link to comment
Share on other sites

Και στο v3x ειχα τετοιο προβλημα. Περιμενα οτι οτι τα νεα μοντελα θα ηταν πιο προσεγμενα αλλα ματεα. Λιγη σιλικονη εβλαπτε να βαλουν αντι της αυτοκολλητης ταινιας? Εγω μιας και ημουν χωρις εγγυηση το κολησα με σιλικονη και ησυχασα!

 

 

Μιλάμε για κάτι το απειροελάχιστο, που αν δεν το ανέφερε ο φίλος δεν θα το είχε πάρει κανεις πρέφα.

Απλά προεξέχει το τζαμάκι από την μια πλευρά λίγο περισσότερο από την άλλη.

Αλλά μιλάμε για λιγότερο από χιλιοστό του χιλιοστού.

 

Μερικά πόστ πιο πάνω είχα κάνει λόγο για την μη εμφάνιση του screensaver.

 

Πλέον μπορώ επισήμως να παραδεχτώ ότι οφείλεται σε δική μου βλακεία, καθώς είχα ορίσει την υπέρβαση της οθόνης σε 1 λεπτό(αρχικές ρυθμίσεις>χρονική υπέρβαση οθόνης) και φυσικά το screensaver που θα έσκαγε μύτη μετά από 1 λεπτό αδράνειας δεν μπορούσε να εμφανιστεί:sorry::tease:

 

Αλλαζοντας την χρονική υπέρβαση οθόνης στα 2 λεπτά ή παραπάνω(ανάλογα και με το τι έχω ρυθμίσει για το χρόνο εμφάνισης του screensaver, όλα δουλεύουν μια χαρά:geek::respect:

 

 

Μια άλλη ρύθμιση που λέει 'οικονομία μπαταρίας" μήπως ξέρει κανείς τι κάνει??Από που κόβει δλδ και κάνει οικονομία?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη ρύθμιση που λέει 'οικονομία μπαταρίας" μήπως ξέρει κανείς τι κάνει??Από που κόβει δλδ και κάνει οικονομία?

Πιθανοτατα περιοριζει το ποσο συχνα επικοινωνει το κινητο με το δικτυο στα standby. Θυμαμαι μια αναλογη ρυθμιση ειχε και ενα siemens του 98! Κατι αλλο δεν μπορω να φανταστω! Λες να ριχνει την συχνοτητα του επεξεργαστη σαν αλλο C&Q?:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα περιοριζει το ποσο συχνα επικοινωνει το κινητο με το δικτυο στα standby. Θυμαμαι μια αναλογη ρυθμιση ειχε και ενα siemens του 98! Κατι αλλο δεν μπορω να φανταστω! Λες να ριχνει την συχνοτητα του επεξεργαστη σαν αλλο C&Q?:lol: :lol:

 

:lol::lol:

Κάτι τέτοιο σκέφτηκα και εγώ γι αυτό έχω στο "όχι" αυτή την επιλογή, αν και στο μενού δίκτυο υπάρχει επιλογή για αυτό που λές (και που είχαν και τα siemens(όχι μόνο του 98, και τα πιο καινούρια.)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε σε μια i-mode συσκευή να βάλουμε ρυθμίσεις Vodafone MMS. Μίλησα με κάποιον της voda στο 13830 και μου είπε οτι ΔΕΝ γίνεται γιατί οι i-mode συσκευές δεν δουλεύουν σε GSM και σε GPRS αλλα σε i-mode δίκτυο :blink: .

Με καράφλιασε... Ισχύει κάτι τέτοιο;

Επίσης όταν στέλνω μέσω του site της moto, αυτόματες ρυθμίσεις Vodafone MMS δεν μου έρχεται καν μύνημα!:worry:

Μήπως τελικά το unbrand είναι απαραίτητο;

Δεν θέλω να ρισκάρω γιατί έχω αλλάξει είδη 3 τηλέφωνα σε 15 ημέρες (λόγο τζαμιού...:happy: )

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε σε μια i-mode συσκευή να βάλουμε ρυθμίσεις Vodafone MMS. Μίλησα με κάποιον της voda στο 13830 και μου είπε οτι ΔΕΝ γίνεται γιατί οι i-mode συσκευές δεν δουλεύουν σε GSM και σε GPRS αλλα σε i-mode δίκτυο :blink: .

Με καράφλιασε... Ισχύει κάτι τέτοιο;

Επίσης όταν στέλνω μέσω του site της moto, αυτόματες ρυθμίσεις Vodafone MMS δεν μου έρχεται καν μύνημα!:worry:

Μήπως τελικά το unbrand είναι απαραίτητο;

Δεν θέλω να ρισκάρω γιατί έχω αλλάξει είδη 3 τηλέφωνα σε 15 ημέρες (λόγο τζαμιού...:happy: )

 

Τηλεφώνησε στη moto και θα σου πούν ακριβώς τι να κάνεις.

Άσε τα δίκτυα, η voda θέλει να κακολογήσει τις i-mode συσκευές(ή δεν ξέρει)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό που μου είπαν, οτι σε συσκευή imode δεν μπορεί να δουλέψει το voda mms είναι μπαρούφα...;:angry:

Τηλεφώνησα στην moto και είπαν οτι δεν μπορούν να βοηθήσουν!:confused:

Ο τεχνικός όμως μου είπαι οτι αν το "ψαξω" λίγo γίνεται; Ε ναι βρε αδερφέ αλλα πού να ψάξω;:blink:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό που μου είπαν, οτι σε συσκευή imode δεν μπορεί να δουλέψει το voda mms είναι μπαρούφα...;:angry:

Τηλεφώνησα στην moto και είπαν οτι δεν μπορούν να βοηθήσουν!:confused:

Ο τεχνικός όμως μου είπαι οτι αν το "ψαξω" λίγo γίνεται; Ε ναι βρε αδερφέ αλλα πού να ψάξω;:blink:

 

Δεν ξέρω αν σου είπαν μπαρούφες ή όχι.

Πάρε στο 210-8172000.

Νομίζω έχει και ηχογραφημένες πληροφορίες, αλλά καλύτερα μίλα με κάποιον από εκεί.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προφανως θα σου ειπε οτι οι imode συσκευες δεν υποστιριζουν το προτοκολο wap οποτε δεν υποστιριζουν mms. Πραγμα απολυτως ορθο.
Link to comment
Share on other sites

Ok παίδες...το έπιασα το υπονοούμενο.:(

Μία είναι η λύση: Unbrand :cry:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ok παίδες...το έπιασα το υπονοούμενο.:(

Μία είναι η λύση: Unbrand :cry:

 

Ναι μωρε, δεν είναι τίποτα.Μόνο την εγγύηση χάνεις:p

Αλλά σιγά μην τη χρειαστείς κιόλας...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε, δεν είναι τίποτα.Μόνο την εγγύηση χάνεις:p

Αλλά σιγά μην τη χρειαστείς κιόλας...

 

Ναι την χανεις, αλλα υπαρχει και η λυση του να ξαναπερασεις αν δουλευει ο bootloader τα original flex και drm οταν παρουσιαστει προβλημα και να μην καταλαβει τιποτα κανεις... :happy:

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Kάντο unbranded να ξενοιάσεις!imode δεν είναι;

 

http://grmoto.blogspot.com/2007/01/motorola-v3xx-i-mode.html

 

 

Ναι :rotfl:

Ναι:w00t:

Ναι:yahoo:

Το unbrand πέτυχε!!! Εύκολα, απλά, και όπως ακριβώς περιγράφεται παραπάνω. Τέρμα το i-mode...:down:

Μέχρι στιγμής όλα όσα έχω ελέγξει δουλεύουν ΟΚ :happy:

Διαδικαδία ΑΓΧΩΤΙΚΗ:heat:

αλλα πανεύκολη...:up:

Το τηλέφωνο είναι πλεόν ελέυθερο.

Έκανα επιτέλους και συγχρονισμό με outlook (με την i-mode κολούσε και μου έκαμνε επανεκκίνηση τον υπολογιστή.)

Ευχαριστώ bomber21 για τα πππππολλά PM:O

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αντε επιτέλους..άλλη φάση το unbranded! :p

 

Να πούμε άλλη μια φορά ότι κάνει για imode και ΟΧΙ για Vodafone συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί κάποιος που έχει Vodafone V3XX να μοιραστεί μαζί μας τα skins του?

 

Είναι τελείως ακίνδυνη διαδικασία!Απλώς συνδέεστε με το νεότερο p2kcommander και αποθηκεύετε τα περιεχόμενα του φακέλου των skins σας.

Link to comment
Share on other sites

Kalo apogeuma se olous,

 

Exo agorasei meso tou ebay to V3xx kai telika otan to paralava antilifthika oti to tilefono einai tis Three UK kai ta koumpia sto kentriko menu einai klidomena sto Planet 3 kai sta bookmarks tou. Mporei kapios na mou pei an to kano unbranded opos anaferete sto GRmoto tha litourgei kanonika i tha mou kanei kapio provlima? Episis apo pou mporo na katevaso kapia java games gia to kinito mou?

 

Sas euxaristo olous ek ton protero!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...