Jump to content

Oι πιο απίθανες συμπτώσεις!


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεγονος που εγινε εχθες και θα ευχομουν να μην ειχε συμβει:

 

Προσπαθουσα να πεισω τον πατερα μου να βαλει την μηχανη του στο γκαραζ γιατι ξερω πως καβατζωνουν πολυ αγρια τωρα τελευταια. Τελος παντων τον πειθω αλλα την ωρα που πηγε να την βαλει μεσα ερχεται ενας φιλος του και τελος παντων δεν την εβαλε. Μετα ομως οταν εφυγε ο φιλος του βαριοταν να βγαλει απο το γκαραζ το αμαξι να βαλει την μηχανη και μετα να ξαναβαλει το αμαξι ετσι την αφησε εξω. Ε, 2 η ωρα πηγαμε για υπνο και 3 η ωρα που βγηκε ο πατερας μου στο μπαλκονι να κανει ενα τσιγαρο ελειπε η μηχανη!

 

:cry: :cry: :cry:

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca ( 3 Σεπ. 2004 , 01:09)

 

Γεγονος που εγινε εχθες και θα ευχομουν να μην ειχε συμβει:

 

Προσπαθουσα να πεισω τον πατερα μου να βαλει την μηχανη του στο γκαραζ γιατι ξερω πως καβατζωνουν πολυ αγρια τωρα τελευταια. Τελος παντων τον πειθω αλλα την ωρα που πηγε να την βαλει μεσα ερχεται ενας φιλος του και τελος παντων δεν την εβαλε. Μετα ομως οταν εφυγε ο φιλος του βαριοταν να βγαλει απο το γκαραζ το αμαξι να βαλει την μηχανη και μετα να ξαναβαλει το αμαξι ετσι την αφησε εξω. Ε, 2 η ωρα πηγαμε για υπνο και 3 η ωρα που βγηκε ο πατερας μου στο μπαλκονι να κανει ενα τσιγαρο ελειπε η μηχανη!

 

:cry: :cry: :cry:

 

 

Κάτι παρεμφερές έπαθα εγώ πέρισυ στην Αθήνα. Όπως πάντα, όταν γυρίζω σπίτι το αυτοκίνητο το βάζω ΠΑΝΤΑ στο γκαράζ. Έτυχε λοιπόν μία μέρα να το αφήσω έξω με το σκεπτικό ότι ανεβαίνω σπίτι για ένα κ@τούρημ@ και μια γουλιά καφέ και θα φύγω σε 10 λεπτά. Κι όπως βγήκα στο μπαλκόνι μου να πετάξω στα σκουπίδια κάτι, βλέπω μια γριά σε ένα Corolla να κάνει όπισθεν στο δρόμο και να μου χτυπάει τις 2 δεξιές πόρτες. Τεσπα, να μην τα πολυλογώ (ευτυχώς πρόλαβα να κρατήσω τον αριθμό της πινακίδας γιατί η γρια την έκανε με ελαφρά), κατεβαίνω να δω τη ζημιά και παρατηρώ ότι μπροστά από μένα είναι ένα 206 ενός παιδιού που μένει στη διπλανή πολυκατοικία, το οποίο είναι επίσης τρακαρισμένο στο φτερό και τον προφυλακτήρα εμπρός. Η σύμπτωση είναι ότι και το παλικάρι βάζει το αμάξι του ΠΑΝΤΑ στο γκαράζ του, εκτός από εκείνη την ημέρα που το άφησε κι αυτός για λίγο έξω.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Elgia ( 1 Σεπ. 2004 , 23:24)

 

Johny-B, πως επικοινωνούμε έτσι, βρε παιδί μου!! ;) Κάτι παρόμοιο, λοιπόν που μου συνέβη: Κάνω μάθημα και βάζω τη μαθήτρια μου να διαβάσει το κείμενο στα Αγγλικά..."At 5.46 a.m. on January 17, 1995, a ferocious earthquake measuring 6.9 on the Richter scale ripped through the heart of Kobe, Japan. The tremor lasted less than a minute." Δεν προλαβαίνει η κοπελιά να τελειώσει την πρόταση και γίνεται ένας σεισμούλης μούρλια!! Κοιταζόμαστε, κοιτάμε το βιβλίο, ξανακοιταζόμαστε και μετά πάμε κάτω από τις κάσες από τις πόρτες (ιδιαίτερο ήταν το μάθημα σε σπίτι)!! :p Αυτό δεν ήταν βιβλίο!! Ήταν το Jumanji!! :p Έλα όμως που είναι καλό βιβλίο και εξακολουθώ να το χρησιμοποιώ!! Όταν πλησιάζω στο συγκεκριμένο κομμάτι, αγριεύομαι βέβαια!!! :D

 

Χε, χε! "Δυνατές" συμπτώσεις και οι δύο πάντως! :p

Link to comment
Share on other sites

Xthes pao se ena videoclub sto saloniki kai se mia stigmi skeftomai skeftomai "na paro tilefono ton kosta na pame gia basket" kai akrivos ekeini ti stigmi perna apo ekso o kostas me ti bala tou baket!!

 

Piga sto rockwave fetos, eixe ginei kati me enan filo mou elei kai figame aron aron, ton augousto tora eimai me kati filous mou stin kriti kai itan enas filos muo stin paralia me mia kopela kai milouse "mou leei na sas sistiso" kai itan i kopela pou itan i aitia na figoume apo to rockwave!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω τόσες ιστορίες να πω που ίσως σας φανούν και τραβηγμένες...

Αλλά μόλις μου συνέβη μία σύμπτωση και ακόμα είμαι υπό την επήρειά της... Τί να πω πια... :blink:

Απλώς δείτε από εδώ και κάτω (έχει και 2η σελίδα), τα posts του sotris99 και τα δικά μου... :wacko:


Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο, but here goes...

 

Σηκώνω μια μέρα το ακουστικό του τηλεφώνου να πάρω την κοπέλα μου και δεν δίνει σήμα. Τι να γίνεται σκέφτομαι... Λέω εμπρός, ναι κ.λπ και μου απαντά η κοπέλα μου.

 

Είχε μόλις πάρει τηλέφωνο σπίτι μου και σήκωσα το ακουστικό πριν προλάβει να χτυπήσει η συσκευή.

 

Που να είχαμε και ραντεβού δηλαδή.

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
αυτο και εγώ το έχω πάθει!! Γράφω το τηλέφωνο του μπαμπά μου απο το σταθερό (δεν είχα κινητό τότε) πατάω το "call" και το βάζω στο αυτί μου.. "Έλα!" Φωνάζει! Μετά μου είπε οτι με έπερνε αυτός και οτι το σήκωσα, γιατί δεν πολυκατάλαβα την φάση!
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πριν λίγες μέρες έλυνα κάτι ασκήσεις στα Μαθηματικά στο σαλόνι του σπιτιού μου αλλά έκανα συνέχεια λάθη και δυσκολευόμουν. Νευριάζω και λέω στη μαμά μου "Μα καλά γιατί να μη μπορώ να τα λύσω; ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ!" τότε ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ακούγεται από την τηλεόραση που έπαιζε ένα θέατρο ένας ηθοποιός να φωνάζει "ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΑΑΑΚΑΑΑΑΑΣ!!!!!". Καταξεράθηκα στο γέλιο κι εγώ και η μαμά μου. Απίστευτη σύμπτωση :p

 

μου θυμιζει που μια φορα πριν απο αρκετα χρονια ημουν μαζι με τη θεια μου και την ξαδερφη μου και διαβαζα ενα βιβλιο του καρολου ντικενς.η ξαδερφη μου λεγεται κλαρα.τη στιγμη ακριβως που η θεια μου τη φωναξε ''κλαρα!!!'' διαβαζα ακριβως το ιδιο πραγμα στο βιβλιο,το συζυγο της κλαρας να τη φωναζει ετσι!!!τα επαιξα!

Link to comment
Share on other sites

τωρα αυτο που θα πω δεν ξερω αν ειναι συμπτωση παντως εγω θα το πω.

το 96 τα ειχα φτιαξει με μια κοπελα που την ελεγαν αναστασια,λοιπον δυστυχως τα χαλασαμε μεσα σε 6 μηνες λογο του πατερα της που ηταν αστα να πανε και ειχε γινει πανικος,εμενα εκεινη την περιοδο με ειχε παρει πολυ απο κατω γιατι μου αρεσε πολυ η συγκεκριμενη κοπελα και ειχα κολλησει παρα πολυ μαζι της αλλα δεν γινοταν να γινει κατι ξανα γιατι ο πατερας της την ειχε πιεσει παρα πολυ και δεν αστειευοτανε καθολου.

φετος και συγκεκριμενα πριν 1,5 μηνα περιπου μας καλεσαν οικογενειακα να παμε σε ενα γαμο ενος γνωστου του πατερα μου που παντρευε τον γιο του.

το προσκλητηριο ελεγε κωστας-αναστασια (ηταν το ζευγαρι που παντρευοταν) κι αμεσως εμενα μου μπηκε στο μυαλο εκεινος μου ο δεσμος.

παω λοιπον στην εκκλησια (παντα καθυστερημενος) και βασικα εκεινη την ωρα τελειωνε ο γαμος κι ετσι πηρα κι εγω σειρα για να παω να ευχηθω το νεονυμφο ζευγαρι,που να ηξερα τι θα δουν τα ματια μου,οσο πλησιαζα την νυφη το προφιλ της κατι μου θυμιζε ωστοσο δεν εδωσα και πολυ βαση γιατι ειχα πιασει μια μικρο κουβεντουλα με εναν πιτσιρικα απο τον γαμο,ερχεται η σειρα μου και τι να δω,την παλια μου αγαπη,την αναστασια,κοπηκαν τα ποδια μου αλλα κι αυτη δεν το περιμενε,με γνωρισε αμεσως,με τρεμαμενο το χερι μου πιανω το δικο της και της ευχηθηκα να ζησουν ευτυχισμενα και φυσικα την φιλησα στο μαγουλο,ηταν σαν πριγκηπισσα με το νυφικο,αυτη μου χαμογελασε γλυκα,χαμογελασα κι εγω και πηγα να χαιρετησω τον γαμπρο,τον χαιρετησα οσο γινοταν πιο θερμα αν και ημουν αρκετα ψυχρος και βγηκα εξω απο την εκκλησια με δυσκολια πραγματικα.

πηγα κι εκατσα σε ενα παγκακι εκει και σκεφτηκα την στιγμη που ειδα την προσκληση και ειδα το ονομα της,που να το φανταζομουν.

τελειος ξαφνικα βρεθηκα να γελαω μονος μου σαν τον βλακα με ενα πραγματικα αμηχανο και σπαστικο γελιο. :D

αχ τι επαθα. :(

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

O mpampas tis nufis ti ekane molis se eide??

 

(Polu wraia istoria file mou) :)

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Σύμπτωση 1: Τέλη 90s, φοιτητής στα Ιωάννινα, πιάνω κουβέντα στο IRC μια συμπατριώτισσά μου. Αρχικά ανακαλύπτω οτι μένουμε στην ίδια περιοχή και διερωτώμαι ποιά να είναι. Ανταλλάζουμε φωτογραφίες και... ιδού η αποκάλυψις: η κοπέλα είναι αδελφή ενός κολλητού φίλου, και μένει 200μ από το σπίτι μου!

 

Σύμπτωση 2: Πριν 3-4 περίπου χρόνια πέτυχα στο Village στου Ρέντη συμμαθητή και γείτονα που είχα χρόνια να τον δω!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Oταν σπούδαζα, στην τάξη μεταξύ άλλων, ήταν και μια κοπέλα με την οποία σιγά σιγά γίναμε φίλες. Πλάκα είχε, γιατί ήμασταν τελείως διαφορετικές και σε στυλ και χαρακτήρα, ντύσιμο κλπ.

Πάντως συμπαθούσαμε πολύ η μία την άλλη και προς το τέλος της χρονιάς, σχεδιάζαμε μάλιστα να πάμε διακοπές με την παρέα της.

Λίγο πριν κλεισει η σχολή και συζητώντας τα ερωτικά μας, ανακαλύψαμε πως την ίδια εποχή είχαμε σχέση με το ίδιο άτομο. Μας κεράτωνε ωραιότατα και τις δύο, τη μία με την άλλη. :cry:

Σκεφτείτε, και είχα 2 χρόνια σχέση με αυτόν τον άνθρωπο, να πω? γάϊδαρο? γουρούνι? διαλέξτε και πάρτε! Φυσικά τον είχα διώξει δυο χρόνια πριν την ...αποκάλυψη, εξαιτίας άλλου κερατώματος που ανακάλυψα.

Αλλά για σκέψου, πως τα φέρνει έτσι η ζωή, ε?

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Oταν σπούδαζα, στην τάξη μεταξύ άλλων, ήταν και μια κοπέλα με την οποία σιγά σιγά γίναμε φίλες. Πλάκα είχε, γιατί ήμασταν τελείως διαφορετικές και σε στυλ και χαρακτήρα, ντύσιμο κλπ.

Πάντως συμπαθούσαμε πολύ η μία την άλλη και προς το τέλος της χρονιάς, σχεδιάζαμε μάλιστα να πάμε διακοπές με την παρέα της.

Λίγο πριν κλεισει η σχολή και συζητώντας τα ερωτικά μας, ανακαλύψαμε πως την ίδια εποχή είχαμε σχέση με το ίδιο άτομο. Μας κεράτωνε ωραιότατα και τις δύο, τη μία με την άλλη. :cry:

Σκεφτείτε, και είχα 2 χρόνια σχέση με αυτόν τον άνθρωπο, να πω? γάϊδαρο? γουρούνι? διαλέξτε και πάρτε! Φυσικά τον είχα διώξει δυο χρόνια πριν την ...αποκάλυψη, εξαιτίας άλλου κερατώματος που ανακάλυψα.

Αλλά για σκέψου, πως τα φέρνει έτσι η ζωή, ε?

Ε τουλάχιστον είχατε κοινό γούστο στα αγόρια!Αστειεύομαι γλυκιά μου,πραγματικά είναι πολύ άσχημο όταν μαθαίνεις κάτι τέτοιο,αλλά ευτυχώς που δεν το έμαθες όντας ακόμη μαζί του! :X
Link to comment
Share on other sites

O mpampas tis nufis ti ekane molis se eide??

 

(Polu wraia istoria file mou) :)

τι εκανε?ευτυχως τιποτα,απλα με κοιταζε,το θεμα ειναι οτι πραγματα επρεπε να δω την φατσα μου εκεινη τν στιγμη :p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τι εκανε?ευτυχως τιποτα,απλα με κοιταζε,το θεμα ειναι οτι πραγματα επρεπε να δω την φατσα μου εκεινη τν στιγμη :p

Κοιτα πολλες φορες οι καμεραμαν που γραφουν σε γαμους γραφουν κ αρκετη ωρα απο τις χαιρετουρες στο τελος...Για παρε ενα τηλ την αναστασια κ πες να σου δωσει το DVD απο το γαμο να δεις πως ηταν η φατσα σου !!! :lol: :lol: :X

:tease: :tease: :tease:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

παιζουμε με κατι φιλους χαρτια προχτες που εβρεχε και ειναι σειρα μου να μοιρασω οποτε οπως μοιραζω ερχετε η ωρα να ανοιξω καποια χαρτια στο τραπεζι οποτε τους λεω: ειστε ετοιμοι?? και ανοιγω ενα ασσο.... και ακριβως εκεινη την ςρα ακουγετε μια παρα πολυ δυνατη αστραπη.....

 

μια την κοιταζομαστε για ενα δευτερολπτο και μετα σκαμε στα γελια

ηταν αρκετα τρομακτικκο!!!!χεχε

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι είχε έρθει ένα φιλαράκι στο σπίτι και παίζαμε fifa στο playstation. Κάποια στιγμή και ενώ δεν ξέρει να παίζει πολύ καλά, προηγήθηκε με 1-0. Τότε είπα να σβήσουν τα φώτα για να γλιτώσω απο την ντροπή. Και αμέσως έγινε διακοπή ρεύματος!
Link to comment
Share on other sites

3η απίθανη σύμπτωση: Ο μπατζανάκης μου (σύζυγος της αδερφής της μνηστής μου) ήταν εκπαιδευτής μου στην ΣΕΑΠ. Σημειώστε οτι αυτός είναι εξ Ελλάδος και εγώ εκ Κύπρου. Μόλις το ανακάλυψα τρελλάθηκα!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα οτι κακο σκεφτω γινεται!

και μιλαμε για σοβαρα θεματα !!

???????????????? ειμαι καλα γιατρε?

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Α Λυκείου. Είχαμε θρησκευτικά και μάλωνε μια συμμαθήτρια με τον Θεολόγο για τον αν υπάρχει Θεός και τα σχετικά. Κάποια στιγμή του λέει 'Εγώ δεν πιστεύω ότι υπάρχει Θεός'. Μόλις τέλειωσε έγινε σεισμός!

 

Τέλειος συγχρονισμός.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Χθες στο φροντιστηριο στην Αλγεβρα.

Λεει ο καθηγητης βρε πουλακι μου(εννοοντας μια συμμαθητρια μου) και αφου το ειπε αυτο ενα πουλι κοπανισε στο τζαμι της αιθουσας !

(Ετυχε να κοιταω προς τα εκει εκεινη την στιγμη) και ακουστηκε ενα γντουπ !

Μολις εγινε αυτο αρχισαμε ολοι να γελαμε !

Πολυ καλος ο συγχρονισμος !

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Α Λυκείου. Είχαμε θρησκευτικά και μάλωνε μια συμμαθήτρια με τον Θεολόγο για τον αν υπάρχει Θεός και τα σχετικά. Κάποια στιγμή του λέει 'Εγώ δεν πιστεύω ότι υπάρχει Θεός'. Μόλις τέλειωσε έγινε σεισμός!

 

Τέλειος συγχρονισμός.

Αφού ο σεισμός έγινε πριν ανοίξουν τα σχολεία από τις διακοπές των Χριστουγέννων... και τα θρησκευτικά στην Α' Λυκείου δεν είναι μάθημα φροντιστηρίου, πόσο μάλλον για αυτούς που δεν σκοπεύουν να ασχοληθούν με τη θεολογία (βλέπε συμμαθήτρια, αν κρίνουμε από τις απόψεις της).

 

Υ.Γ.: Εκτός αν έγινε πριν από χρόνια... τώρα είδα την ηλικία σου.

Υ.Γ.2: Και την ημερομηνία το μηνύματος..... ( καλά, που τα ξεθάψατε; )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...