Jump to content

[Επίσημο] HTC Advantage X7500 (Athena)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καποιος που να χρησιμοποιει την συγκεκριμενη συσκευη σαν τηλεφωνο; Δεν λεω φοβερη συσκευη αλλα για μεσα στο σπιτι... Υπαρχει καποιος που το χρησιμοποιει καθημερινα εξω απο το σπιτι; Και αν ναι πως; Με bluetooth?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
περιεργη συσκευη,πολυ καλη,αλλα αν ειναι για μεσα στο σπιτι μονο τι να την κανεις;για εξω βολευει ενα λαπτοπ μικρο που εχει και πιο πολλες δυνατοτητες,σαν τηλεφωνο ειναι πολυ μεγαλο οποτε....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη χρησιμοποιώ καμιά φορά, αλλά μόνο με bluetooth!

Μονο με bluetooth αλλα ηθελα να σε ρωτησω το εξης... οταν την χρησιμοποιεις σαν τηλεφωνο παιρνεις μαζι και το πληκτρολογιο? Δεν μπορεις να κανεις ανετα την δουλεια σου με το spb full screen keyboard; το εχω βαλει εγω στο ipaq 210 με την 4 ιτσων οθονη και δουλευει αψογα. θελω να πω ενταξει δεν μπαινει σε τσεπη αλλα ειναι σαν μια μικρη αντζεντα το σχημα του ή μεγαλυτερο;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ το χρησιμοποιώ κατά βάση σαν pda παρά σαν τηλέφωνο. Δηλαδή ουσιαστικά μόνο κλήσεις προς εξωτερικό μέσω voip κάνω με αυτό (και την κάρτα sim την έχω μέσα κυρίως για να μπορώ να μπαίνω στο internet όταν δε βρίσκω wifi). Για τηλεφωνήματα εσωτερικού χρησιμοποιώ το Ν80!

 

Οπότε, όπως καταλαβαίνεις λόγω χρήσης που κάνω, κουβαλάω πάντα μαζί μου και το πληκτρολόγιο (εφαρμόζει πολύ πρακτικά στη θήκη του).

 

Για κλήσεις, πάντως, (αλλά και γενικότερα) μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μια χαρά και χωρίς το εξωτερικό πληκτρολόγιο. Ούτε το το spb χρειάζεσαι ουσιαστικά. Ακόμη και το δικό του το screen keyboard είναι μια χαρά βολικό και με μεγάλα πλήκτρα.

 

 

Αν όμως για σένα η βασικότερη λειτουργία είναι οι κλήσεις, δε θα σου το πρότεινα!

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν θα ελεγα οτι η βασικοτερη λειτουργια ειναι οι κλησεις... Απλα επειδη δεν μπορω να το δω σε καποιο μαγαζι γι αυτο ρωταω τοσα πολλα... Και κατι τελευταιο... Δονηση εχει αυτο το μαραφετι;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ κανονικά. Με bluetooth για τις κλήσεις και σαν PDA με έχει βολέψει πολύ. Γράφω κείμενα και χρησιμοποιώ και αρκετά προγράμματα. Το μέγεθος συνηθίζεται. Αν του βγάλεις τη θήκη του και το κλείσεις από επάνω με το πληκτρολόγιό του, μπαίνει σε αρκετά τσεπάκια τσάντας μέσης.

Με το destinator δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Αντίθετα μάλιστα..

Ούτε σήμα έχω χάσει σε τούνελ, ούτε μου έχει κολλήσει, ούτε τίποτα. Το ΣΚ που μας πέρασε το χρησιμοποιούσα συνεχώς σαν GPS μέχρι που τέλειωνε η μπαταρία του. Και έκανα απίστευτα μεγάλες και πολύπλοκες διαδρομές. Ειδικά για πλοήγηση, το ότι έχει μεγάλη οθόνη είναι φοβερό συν. Βλέπεις άνετα. Πιστεύω ότι το μέγεθός του είναι ιδανικό για χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε φιλε... Ετσι πιστευω και γω! Οτι συνηθιζεται... Αν και γω δεν παω για το x7500 αλλα για το χ7510. Ελπιζω να το βρω τωρα που θα παω μια βολτα στα μαγαζια να δω τι λεει καιν απο κοντα!

 

 

EDIT: Δυστυχως στα μικρα χανια δεν το βρηκα να το δω απο κοντα και γενικοτερα η μονη συσκευη της htc που βρηκα ειναι το diamond... Αν μπορει καποιος ας μου απαντησει αν εχει δονηση το advantage και που μπορω να το βρω στην Αθηνα για να το δω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δόνηση, και το 7510 απ ότι γνωρίζω δεν έχει έρθει στην ελλάδα. Μόνο στο internet.

Επίσης έχω καιρό να το δω σε κάποιο μαγαζί.

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
πήρε ένας φίλος μου το 7500 από εξωτερικό μεαγγλικά windows ξέρετε αν γίνεται να του περάσω ελληνικά; και αν ναι που θα βρώ την ρομ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πήρε ένας φίλος μου το 7500 από εξωτερικό μεαγγλικά windows ξέρετε αν γίνεται να του περάσω ελληνικά; και αν ναι που θα βρώ την ρομ;

 

Official Ellinika den ginetai kai unofficial den exw dei kati.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εγώ το θέλω για το gps κατά κύριο λόγο και μετά για να έχω internet και να το έχω και σαν μίνι λαπτοπ μέσα στο σπίτι , με απογοήτευσαν αυτά που διάβασα για το gps του:worry: και το σκέφτομαι τώρα , βέβαια το εχω βρει σε πολύ καλή τιμή ( 350 ευρώ )
Link to comment
Share on other sites

με τα windows 6 οι απόψεις βλέπω οτι ειναι μοιρασμένες , υπάρχει κανείς που το χρησιμοποιεί συνέχεια σαν gps να μου πει αν τα καταφέρνει καλά ?
Link to comment
Share on other sites

με τα windows 6 οι απόψεις βλέπω οτι ειναι μοιρασμένες , υπάρχει κανείς που το χρησιμοποιεί συνέχεια σαν gps να μου πει αν τα καταφέρνει καλά ?

Εγω το χρησιμοποιω σαν gps με αριστα αποτελεσματα.Χρησιμοποιω τα igo,destinator,navigon χωρις κανενα προβλημα.Τελεια ληψη το gps,μεγαλη και φωτεινη οθονη.Εχω βγαλει και τα ελληνικα και παει σφαιρα.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

φίλε ioma πια rom προτείνεις να βάλω ?

τελικά το πήρα χτες και είναι απίστευτο :)

Εχω βαλει wm6 απο ace hellas χωρις ελληνικο περιβαλλον γιατι βαραινει το μηχανημα.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει wm6 απο ace hellas χωρις ελληνικο περιβαλλον γιατι βαραινει το μηχανημα.

 

Κι εγώ με τα επίσημα WM6 είμαι, όλα μια χαρά, το ίδιο και το gps.

Και για το destinator που λένε οι άλλοι, εγώ έχω το 7 και δεν είχα ποτέ πρόβλημα..

Δεν υπάρχει καλύτερη οθόνη κινητού για πλοήγηση. Με καλύπτει πλήρως και όπως έχω πει και παραπάνω το μέγεθος συνηθίζεται..:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιά αν δίνει κανένας το x7500 του ή ενδιαφερετε για ανταλλαγή με το ε90 μου + διαφορά από εμένα ας στείλει κανένα pm :) xexe
Link to comment
Share on other sites

το είδα κι εγώ, αλλά είνια από Θεσ/νικη γμτ. Αλλά είναι το μόνο που βρήκα όλες αυτές τις μέρες που ψάχνω. Επίσης 459 νομίζω οτι είναι πολλά, πιο παλιές αγγελίες το έχουν πιο λίγο .
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα σήμερα από Αθήνα και το χτύπησα:) Είναι το Ασημένιο από την T-Mobile, Πολύ ωραίο :)

 

Ωραίο είναι αλλά το δικό μου θα μείνει στη σκόνη πάλι...:(:p:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...