Jump to content

[Επίσημο] HTC Advantage X7500 (Athena)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει καταφέρει κανείς να συνδεθεί στο net με vodafone data card?

Με TIM συνδεόμουν κανονικά, με vodafone δεν μπορεί να συνδεθεί.

Στο site της Voda αναφέρει πως η Data Card δεν είναι συμβατή με pda's.

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα περασα τα 6αρια στη συσκευη και ειναι ολα οκ:D
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

τα περασα τα 6αρια στη συσκευη και ειναι ολα οκ:D

Αλήθεια λες;

Εμένα ακόμα δεν μου βγάζει το λινκ. Πόσες μέρες πρέπει να περιμένω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια λες;

Εμένα ακόμα δεν μου βγάζει το λινκ. Πόσες μέρες πρέπει να περιμένω;

 

μηπως δεν εχεις κανει κατι σωστα?

το s/n της συσκευης το εβαλες στο site?

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν εχεις κανει κατι σωστα?

το s/n της συσκευης το εβαλες στο site?

Oxi ok έβγαλα άκρη.

Ομως φίλε μου άρχισα να αναρωτιέμαι, αξίζει τον κόπο;

Μετά θα πρέπει να στήσω το μηχάνημα από την αρχή.

Είναι ελληνικά;

Τι διαφορές εντοπίζεις με τα 5άρια;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την ελληνικη rom θα βρεις εδω http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=5438

 

Σαφως και αξιζει μιας και το μηχανημα αρχιζει ΚΑΙ τρεχει αρκετα πιο γρηγορα...οπως και κάποια "καλουδια" που εχει...ΟΠΩΣ Live Messenger!! πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει καταφέρει κανείς να συνδεθεί στο net με vodafone data card?

Με TIM συνδεόμουν κανονικά, με vodafone δεν μπορεί να συνδεθεί.

Στο site της Voda αναφέρει πως η Data Card δεν είναι συμβατή με pda's.

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

 

Απο τον Μαιο έχω βάλει την vodafone data card και πετάει! 3.6 Μb.

Link to comment
Share on other sites

Απο τον Μαιο έχω βάλει την vodafone data card και πετάει! 3.6 Μb.

Mήπως μπορείς να πεις περισότερες λεπτομέριες;

Σχετικά με τις χρεώσεις πχ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο τον Μαιο έχω βάλει την vodafone data card και πετάει! 3.6 Μb.

 

Είναι εύκολο να μου πεις τις ρυθμίσεις σου, γιατί εμένα οι αυτόματες ρυθμίσεις δε μου δουλεύουν..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να με βοηθήσετε με τις γνώσεις σας πάνω στο συγκεκριμένο μοντέλο. Είμαι κάτοχος P900 κ P990i κ έχω αναβάθμηση προγράμματος και μιας και θέλω WM σκέφτομαι να το αγοράσω. Το μέγεθος του δε παίζει ρόλο στην απόφασή μου μιας και το P990i θα το κρατήσω. Επειδή δε βλέπω κινητικότητα σε αυτό το thread δεν ασχολήστε με το τηλέφωνο γιατί δεν είναι καλό ή δεν έχει προβλήματα παρόμοια με αυτά που βλέπω στο αντίστοιχο του TYTNii. Το GPS του με το destinator είναι εντάξει? Ανοίγω απροβλημάτιστα PDF και Excell αρχεία (πολύ σημαντικό για τη δουλειά μου)? Υπάρχει εφαρμογή να βλέπω ΜΟΝΟ σχέδια από Autocad και αν ναι δουλεύει καλά στο 7500 (Ζητάω πολλά αλλά θα με εξυπηρετούσε αφάνταστα αυτή η δυνατότητα)? Η φωτογραφική του αξίζει κάτι? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν είναι και λίγα τα λεφτά του. Μήπως το TYTNii είναι πιο ολοκληρωμένο σε αυτά που ζητάω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να με βοηθήσετε με τις γνώσεις σας πάνω στο συγκεκριμένο μοντέλο. Είμαι κάτοχος P900 κ P990i κ έχω αναβάθμηση προγράμματος και μιας και θέλω WM σκέφτομαι να το αγοράσω. Το μέγεθος του δε παίζει ρόλο στην απόφασή μου μιας και το P990i θα το κρατήσω. Επειδή δε βλέπω κινητικότητα σε αυτό το thread δεν ασχολήστε με το τηλέφωνο γιατί δεν είναι καλό ή δεν έχει προβλήματα παρόμοια με αυτά που βλέπω στο αντίστοιχο του TYTNii. Το GPS του με το destinator είναι εντάξει? Ανοίγω απροβλημάτιστα PDF και Excell αρχεία (πολύ σημαντικό για τη δουλειά μου)? Υπάρχει εφαρμογή να βλέπω ΜΟΝΟ σχέδια από Autocad και αν ναι δουλεύει καλά στο 7500 (Ζητάω πολλά αλλά θα με εξυπηρετούσε αφάνταστα αυτή η δυνατότητα)? Η φωτογραφική του αξίζει κάτι? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν είναι και λίγα τα λεφτά του. Μήπως το TYTNii είναι πιο ολοκληρωμένο σε αυτά που ζητάω?

Ευχαριστώ

 

Συγγνώμη για το διπλό post τα μπέρδεψα

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μου πεις τις ρυθμίσεις σου, γιατί εμένα οι αυτόματες ρυθμίσεις δε μου δουλεύουν..

 

στις ρυθμίσεις συνδέσεων στο vodafone web στο όνομα acces point βάλε internet και είσαι έτοιμος(τα ρώτησα στη fodafone).μην πειράξεις τιποτα άλλο.

απο χρεώσεις μέχρι τέλος σεπτεμβρίου είχα απεριόριστο με 23 ευρώ το μήνα.Τωρα τέλειωσε η προσφορα και έβαλα 5 gb με 39 ευρω (29 είναι για τους φοιτητες)

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις συνδέσεων στο vodafone web στο όνομα acces point βάλε internet και είσαι έτοιμος(τα ρώτησα στη fodafone).μην πειράξεις τιποτα άλλο.

απο χρεώσεις μέχρι τέλος σεπτεμβρίου είχα απεριόριστο με 23 ευρώ το μήνα.Τωρα τέλειωσε η προσφορα και έβαλα 5 gb με 39 ευρω (29 είναι για τους φοιτητες)

 

Δούλεψε.. Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να με βοηθήσετε με τις γνώσεις σας πάνω στο συγκεκριμένο μοντέλο. Είμαι κάτοχος P900 κ P990i κ έχω αναβάθμηση προγράμματος και μιας και θέλω WM σκέφτομαι να το αγοράσω. Το μέγεθος του δε παίζει ρόλο στην απόφασή μου μιας και το P990i θα το κρατήσω. Επειδή δε βλέπω κινητικότητα σε αυτό το thread δεν ασχολήστε με το τηλέφωνο γιατί δεν είναι καλό ή δεν έχει προβλήματα παρόμοια με αυτά που βλέπω στο αντίστοιχο του TYTNii. Το GPS του με το destinator είναι εντάξει? Ανοίγω απροβλημάτιστα PDF και Excell αρχεία (πολύ σημαντικό για τη δουλειά μου)? Υπάρχει εφαρμογή να βλέπω ΜΟΝΟ σχέδια από Autocad και αν ναι δουλεύει καλά στο 7500 (Ζητάω πολλά αλλά θα με εξυπηρετούσε αφάνταστα αυτή η δυνατότητα)? Η φωτογραφική του αξίζει κάτι? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν είναι και λίγα τα λεφτά του. Μήπως το TYTNii είναι πιο ολοκληρωμένο σε αυτά που ζητάω?

Ευχαριστώ

 

Συγγνώμη για το διπλό post τα μπέρδεψα

 

Για το autocad δεν ξέρω.

Η φωτογραφική είναι σχετικά καλή

Τα pdf και το πακέτο του office σφαίρα. Έχω δοκιμάσει πολύ μεγάλα αρχεία με γραφικά και εικόνες και είναι άψογο. Μπορείς να τα δεις και κάθετα και οριζόντια, κάτι που βοηθάει πολύ.

 

Αν δεν σε ενοχλεί το μέγεθος (εμένα με ψιλοενοχλεί για κινητό) πάρ' το. Με έχει απαλλάξει στους εξωτερικούς χώρους κατα πολύ από το laptop. Συν όλες οι συνδεσιμότητες που μπορείς να έχεις :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπορεί κανείς να μας ενημερώσει εάν είχε πρόβλημα με τα wm6; Και γενικά να μας πει εάν έχει μεγάλες διαφορές από τα 5; Επίσης εάν μπορεί κάποιος να διευκρινίσει τι επιπτώσεις έχει η αναβάθμιση στο micro drive.
Πάντα φιλικά, Φωτεινή
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει ενα μηνυμα οτι εχει σφαλμα το gprs και να εποικ με τον παροχεα μου, αυτο μου το κανει απο τοτε που περασα τα 6αρια

:wacko:

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε για να λύσετε το πρόβλημα του χασίματος του GPS στο destinator 6 & 7;;; :worry:

 

Χρησιμοποιείτε συνήθως εξωτερικό GPS ή με της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε για να λύσετε το πρόβλημα του χασίματος του GPS στο destinator 6 & 7;;; :worry:

 

Χρησιμοποιείτε συνήθως εξωτερικό GPS ή με της συσκευής;

Εγω χρησιμοποιω αλλο προγραμμα και ησυχασα

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω αλλο προγραμμα και ησυχασα

 

Σωστα αλλα επειδή το χρειαζομαι λογω δουλειας,το destinator ειναι μονοδρομος λογω πληρη ενημερωμενου χαρτη,αρα υπαρχει καποια λυση γι'αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Σωστα αλλα επειδή το χρειαζομαι λογω δουλειας,το destinator ειναι μονοδρομος λογω πληρη ενημερωμενου χαρτη,αρα υπαρχει καποια λυση γι'αυτο;

Το igo με τους τελευταιους χαρτες εχει την ιδια καλυψη με το destinator ,στα σημεια που εγω το εχω χρησιμοποιησει

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

επιτελους μπηκα και εγω στο club του Advantage !!! :)

Προς το παρον εχω εντυπωσιαστει με την ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ

οσο για το μεγεθος ας ειναι καλα το BT hands free :lol::lol:

Το εχω τροποποιησει με το wisbar σε mac και για τις επαφες εβαλα το

InesoftAddressBookEng_v2 , το ssp pocket weather και παει καταπληκτικα γρηγορα !!!

οτι αλλο κολπακι γνωριζετε εδω θα τα λεμε !!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

επιτελους μπηκα και εγω στο club του Advantage !!! :)

Προς το παρον εχω εντυπωσιαστει με την ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ

οσο για το μεγεθος ας ειναι καλα το BT hands free :lol::lol:

Το εχω τροποποιησει με το wisbar σε mac και για τις επαφες εβαλα το

InesoftAddressBookEng_v2 , το ssp pocket weather και παει καταπληκτικα γρηγορα !!!

οτι αλλο κολπακι γνωριζετε εδω θα τα λεμε !!!!

 

 

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΜΑΡΙΕ

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα δημητρη !!!, εφυγες και δεν σε κερασα ενα καφε την αλλη φορα παρε με τηλ ? οκ ?

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα δημητρη !!!, εφυγες και δεν σε κερασα ενα καφε την αλλη φορα παρε με τηλ ? οκ ?

 

Με καφέ δεν θα την γλιτώσεις,θα κεράσεις ποτό:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...