Jump to content

[Επίσημο] HTC Advantage X7500 (Athena)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aγαπητοί tourist,tasosvel,

Την περασμένη εβδομάδα αγόρασα από Γερμανία ένα υπέροχο Τ-Mobile Ameo το οποίο δόξα το Μεγαλοδύναμο είναι απόλυτα ξεκλείδωτο.Του εγκατέστησα την αρχική αγγλική WM6 rom της HTC όμως καθότι το ΙΜΕΙ μου δεν είναι ελληνικό δεν έχω πρόσβαση στην σελίδα της HTC Hellas γιά να κατεβάσω την αναβάθμιση στα ελληνικά X7500_0.2.3.2GR_WM6.exe

Εάν το παραπάνω αρχείο βρίσκεται ακόμα κάπου ανάμεσα στο windows modile οπλοστάσιό σας θα με υποχρεώνατε πολύ εάν μου το στέλνατε στο ioannismantz@gmail.com

Με εκτίμηση,

Ιωάννης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Φίλε μου δυστυχώς δεν αρκεί να βρίσκεται το εν λόγω αρχείο στο "οπλοστάσιο" κάποιου αλλά πρέπει και η συσκευή να έχει περάσει από τα χέρια της ACE Hellas. Προφανώς η δική σου δεν είναι μία από αυτές και τα ελληνικά της ACE δεν μπαίνουν ακόμα και αν πάρεις το αρχείο το οποίο κάνει έναν έλεγχο στο ΙΜΕΙ και όταν δεν βρει το κατάλληλο απλά δεν εγκαθίσταται.

 

Αυτό είναι κάτι μη παρακάμψιμο και θα πρέπει να αρκεστείς με την αγγλική γλώσσα, κάτι που κατά τη γνώμη μου δεν αποτελεί πρόβλημα μιας και υπάρχουν αξιόλογες λύσεις για ελληνική γραφή αφού αυτό είναι και το μοναδικό που χρειάζεσαι πραγματικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το αρχείο. Δεν το ήξερα όμως αυτό που λέει ο athanaso77 και μάλλον έχει δίκιο.

Αν θες πάντως, μπορώ να σου τη στείλω. Είναι 7,38ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τουλάχιστον αυτό ισχύει σε όλες τις συσκευές της ACE Hellas. Δεν έχει να χάσει βέβαια ο φίλος τίποτα και να δοκιμάσει και να μας ενημερώσει. Αρκεί να πάρει ένα backup πρώτα για να είναι ασφαλής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο γιά την πολύτιμη βοήθειά σας:)

Αγαπητέ athanaso77 είμαι έτοιμος γιά όλα, αγαπητέ tourist όταν έχεις χρόνο στείλτο μου ελεύθερα.

Θα ενημερώσω άμεσα γιά το αποτέλεσμα του εγχειρήματος τούτου!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Προχτές πέρασα Windows 6.5 στο χ7500 μου. Δεν είναι επίσημη rom. είναι μια από τις cooked Που κυκλοφορούν, δεν θα έλεγα οτι είνια ιδιαίτερα σταθερή, απλά για να τα δοκιμάσω κυρίως τα έβαλα. Μερικές φωτογραφίες μπορείτε να δείτε εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα διαθέσιμα beta WM6.5 builds που κυκλοφορούν είναι ακόμα σε αρκετά πρώιμη κατάσταση και παρουσιάζουν αρκετά προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
Ναι,και ομως υπαρχει.Αυτη που χρησιμοποιω τωρα ειναι μια που καταβασα απο το xda-developers και εδω και 2 βδομαδες κανενα προβλημα.Ειναι η windows mobile 6.1 OS 5.2.19949 του MiChY.Δοκιμασε την και θα με θυμηθεις.Περιμενω το σχολιο σου.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα την περάσω αύριο και θα σου πώ σχόλια. Πέρασα Windows 6.5 για άλλη μια φορά για να τα δοκιμάσω να δω αν έχουν βελτιωθεί. Πάνε καλύτερα αλλά κολλάνε, οπότε θα βάλω αυτή τη Rom που μου είπες. Ανέβασα και ένα βιντεάκι στο
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπερα φιλοι.Προσπαθωντας να περασω coocked rom στο htc κατα λαθος περασα rom με hard spl 3.0 ενω ηταν σπασμενο με 1.2.Το αποτελεσμα ηταν να κολησει στην εισαγωγικη οθονη και με κανεναν τροπο δεν μπορεσα να το ξεκολησω.Το πηγα λοιπον στη ace hellas εδω στη Θεσσαλονικη και αυτοι το εστειλαν στην Αθηνα γιατι δεν ασχολουνταν με το εν λογω μοντελο.Μου ειπαν οτι μαλλον θελει αλλαγη πλακετας.Η απαντηση απο Αθηνα:κοστολογιο επισκευης ασυμφορο.Μονο 867 ευρω.Και ερωτω.Με αυτο το λαθος μου ειναι δυνατον να εκανα τετοια μεγαλη ζημια;
Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνοντας το φίλο athanaso77 μπαίνεις σε bootloader mode (κρατάς πατημένο μέχρι τέρμα το κουμπί της κάμερας και ταυτόχρονα reset με το πενάκι) και φλασάρεις την original HTC 1.2 spl rom από εδώ http://rapidshare.com/files/52468882/Advantage_HTC_WWE_2.21.405.2_1.50.00.00_Ship.exe

Στην περίπτωση που δεν μπαίνει σε bootloader βγάλε την μπαταρία γιά 10-15 δευτερόλεπτα και μετά αφού την τοποθετήσεις ξανά μέσα στην Athena δοκίμασε ξανά.

Μετά την επιτυχία βούρ γιά http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=351 !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ρε παιδα επειδη ειμαι λιγο ασχετος εχω τα wm6.1 τωρα μπορω αν θελω να βαλω μια rom για 6.5 και αν ναι πρεπει να κατεβασω τα wm6.5 η τα εχει ενσωματωμενα η rom

 

επεισης εχεται να μοθ προτεινεται καμια (την καλυτερη κατα τη γνωμη σας) rom gi spl1.20

 

υπαρει περιπτωση να υποστηριξει ελληνικα ευχαριτω.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Επίσημα δεν έχουν βγει τα wm6.5 για την συσκευή σου και δεν θα σου πρότεινα να ασχοληθείς με ξεκλειδώματα για να περάσεις unofficial rom μιας και προφανώς δεν είσαι εξοικειωμένος με τις διαδικασίες.

 

Officially λοιπόν δεν μπορείς να πας σε κάτι διαφορετικό από τα 6.1 που φοράει τώρα η συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...