Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βράδυ το κλείνω. Δε μιλώ πολύ. Ακούω μουσική όχι πολλή ώρα, συνήθως άμα είμαι στο δρόμο κι έχω ξεχάσει το mp3όφωνο να πάρω μαζί μου.

 

OK συμφωνώ πως η μπαταρία είναι ψιλοχάλια, αλλά εμένα σε σύγκριση με το προηγούμενο (ένα πανασόνικ Χ70 που το χα 2 χρόνια ) που η μπαταρία τα χε φτύσει και τη φόρτιζα καθημερινά, το νόκια μου φαίνεται πολυκαλό.

 

btw to panasonic είχε πέσει απο έναν όροφο κάτω (πρώτος--> ισόγειο, και ψηλοτάβανου κτηρίου μάλιστα), διαλύθηκε σε πολλά κμμάτια, αλλού η κεραία, αλλού η μπαταρία κλπ, το συναρμολόγησα και δούλευε ρολόι. Σκυλί, λέμε!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

διαβασα ολες τις σελιδες του θεματος για το κινητο 6300 γιατι σκεφτομαι να το παρω και δεν μπορω να καταλαβω κατι [εκτος αν εχει απαντηθει και δεν το προσεξα]: το 6300 αναφερθηκε καπου οτι εχει βελτιωμενο περιβαλλον χρηστη s40 ενω το 6233 εχει το παλιο περιβαλλον του 6230 ας πουμε, ή οχι? Αρα υποθετω οτι το 6300 ειναι πιο καλο πιο γρηγορο απο αποψη περιβαλλοντος. Γιατι λοιπον διαβασα καπου εδω μεσα οτι το 6233 με το 6300 δεν εχουν καμια διαφορα περα απο το βιντεο αυτονομια και κατι με τον ηχο? Δηλ. παρολο που το 6300 εχει βελτιωμενο λογισμικο συνεχιζει το 6233 να μην εχει καμια διαφορα οσον αφορα το περιβαλλον χρηστη?

μεγαλη υποστηριξη ειδα στο 6233 :p

ας πουμε ξερει κανεις την ταχυτητα του επεξεργαστη των δυο κινητων? ειναι ιδια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To νεο Σ40 ειναι κατα 95% ιδιο. Ελαχιστες ειναι οι διαφορες. Καποιες ειναι ο νεος πλειερ που ειναι πολυ καλυτερος και η πιο μεγαλη γραματοσειρα (περιπου η ιδια αλλα σε bold) που ειναι πιο ωραια.

Απο θεμα ταχυτητας ειναι ιδια, οπως ολα τα Σ40.

 

Γενικα το μονο αρνητικο του 6300 ειναι η μικρη μπαταρια και το λιγο μετριο ηχειο του με τερμα ενταση.

 

Α, και το καπακι του USB που ανοιγει δυσκολα.:p

Ελπιζω να σε διαφωτισα.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, υποθέτω πως σε ενδιαφέρει να χειρίζεσαι το iTunes απο μακριά άρα με Bluetooth. Αφου πρώτα κανεις αξιόπιστη συσκευή(paired device) το κινητό και βεβαιωθείς πως συνδέεσαι κανονικά με το pc, κατέβασε απο εδώ το Nokia Wireless Presenter: http://europe.nokia.com/A4346045 και κάνε install στο pc σου. Δες απο το Bluetooth του pc ποία port έχεις για incoming του κινητού. Στη συνέχεια, άνοιξε το Nokia Wireless Presenter(θα σου ζητήσει την incoming port) και απο το tab menu επέλεξε το applications/new και πρόσθεσε το iTunes(φτιάξε με το edit και τα shortkeys που θες στο κινητό σου).

Απο το κινητό Έκθεση/Κάρτα μνήμης/Συλλογή/Presenter ανοίγεις την εφαρμογή και κάνεις connect στο pc σου. Αν χρειαστείς κάτι...στείλε PM!

 

thanks

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

To νεο Σ40 ειναι κατα 95% ιδιο. Ελαχιστες ειναι οι διαφορες. Καποιες ειναι ο νεος πλειερ που ειναι πολυ καλυτερος και η πιο μεγαλη γραματοσειρα (περιπου η ιδια αλλα σε bold) που ειναι πιο ωραια.

Απο θεμα ταχυτητας ειναι ιδια, οπως ολα τα Σ40.

 

εγώ πάντως πήγα χτες και το είδα ανοιχτό στο πλαίσιο και μάλιστα το έβαλα δίπλα στο 6233....καλά καμία σχέση. δεν ξέρω αν φταίει η φοβερή οθόνη του 6300 αλλά και απο άποψη ταχύτητας μου φάνηκε καλύτερο έστω και απειροελάχιστα. Δεν συγκρίνεται ο όγκος του 6233 με το 6300. Ενθουσιάστηκα από την αίσθηση που έχεις όταν το κρατάς στα χέρια σου και με κέρδισε αμέσως. Το έχω παραγγείλει και λογικά σήμερα θα το έχω. Θα ήθελα και εγώ ενα s60 κινητό αλλά νευρίασα τόσο με τα 6290 και 6120 της ΝΟΚΙΑ που το ένα είναι ψευτοκατασκευή και το άλλο είναι φούρνος μικροκυμμάτων που είπα τελείωσε δεν περιμένω κανένα άλλο μοντέλο της προκοπής για s60.

Έχει να προτείνει κανείς καμιά καλή συμβατή κάρτα μνήμης 2GB για το 6300? γιατί αποκλείεται να κάτσω με την 128 που δίνει το πακέτο.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πράγματι το κινητό έχει τελικώς άθλια μπαταρία. Το έχει αγοράσει ο αδερφός μου και στις πρώτες τρεις φορτίσεις έχει κρατήσει μόνο 1,5 μέρα! Κι αυτό με μέτρια χρήση. Δηλαδή λίγα mp3, λίγα παιχνίδια και λίγο τηλέφωνα.

 

Ενώ όταν εγώ είχα πάρει το 3250 στις πρώτες 3 φορτίσεις κρατούσε 3-4 μέρες κι ας είναι smartphone (S60).

 

Υπάρχει δυνατότητα αντικατάστασης της μπαταρίας με μία άλλη της Nokia καλύτερης διάρκειας;

Link to comment
Share on other sites

Τί να πω ρε παιδιά. Δεν το έχω πολυζορίσει το κινητό αλλα...

με 5 λεπτά ομιλία την ημέρα, χωρίς να το πολυσκαλίζω, συνδεμένο με bluetooth 4-5 ώρες/ημέρα μου κράτησε - χωρίς υπερβολή - 5 μέρες!!!:confused:

Και δεν λέω μπαρούφες...:worry:

Το βράδυ το κλείνω. ΔΕΝ ακούω ραδιο. ΔΕΝ ακούω μουσική. ΔΕΝ το πολυσκαλίζω. Το χρησιμοποιώ σαν τηλέφωνο!

Είπαμε. Δεν είναι 6233 αλλα ... την έχετε θάψει την μπαταρία...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς καμιά καλή συμβατή κάρτα μνήμης 2GB για το 6300? γιατί αποκλείεται να κάτσω με την 128 που δίνει το πακέτο.:D

 

Έβαλα την 2GB MicroSD της Sandisk, με 34€. Λειτουργεί μια χαρά αλλά η ταχύτητα στην μεταφορά αρχείων μέσω USB είναι ακριβώς η ίδια με αυτή της 128MB του πακέτου: 0.8MB/sec :mad: (μετρημένη με 2 προγράμματα). Μεγάλη βλακέια της Nokia να βάλει αυτόν τον περιορισμό και δεν καταλαβαίνω τον λόγο που το έκανε, γιατί έτσι περιορίζει πολύ την πρακτικότητα της USB σύνδεσης.

 

Επίσης, ένα άλλο θέμα με την κάρτα είναι ότι αν την βγάλεις από το τηλέφωνο και χρησιμοποιήσεις card reader για να περάσεις αρχεία σε αυτή, μετά το τηλέφωνο δεν βλέπει αυτά τα αρχέια...:down::down:

Link to comment
Share on other sites

Τί να πω ρε παιδιά. Δεν το έχω πολυζορίσει το κινητό αλλα...

με 5 λεπτά ομιλία την ημέρα, χωρίς να το πολυσκαλίζω, συνδεμένο με bluetooth 4-5 ώρες/ημέρα μου κράτησε - χωρίς υπερβολή - 5 μέρες!!!:confused:

Και δεν λέω μπαρούφες...:worry:

Το βράδυ το κλείνω. ΔΕΝ ακούω ραδιο. ΔΕΝ ακούω μουσική. ΔΕΝ το πολυσκαλίζω. Το χρησιμοποιώ σαν τηλέφωνο!

Είπαμε. Δεν είναι 6233 αλλα ... την έχετε θάψει την μπαταρία...

 

Βρε συ, έτσι ναι.

Μόνο με 5 λεπτά ομιλίας την ημέρα και το βράδυ κλειστό(δλδ ας πούμε 17-18 ώρες ανοιχτό την ημέρα) βγάζει συνολικά 5 μέρες =85-90 ώρες σχεδόν απόλυτης αναμονής.

 

Αν όμως μιλούσες 15-20 λεπτά την ημέρα(που δεν είναι και παράλογο) ο χρόνος αναμονής θα έπεφτε στις 35-40 ώρες= λιγότερο από 2 πλήρεις ημέρες;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ένα άλλο θέμα με την κάρτα είναι ότι αν την βγάλεις από το τηλέφωνο και χρησιμοποιήσεις card reader για να περάσεις αρχεία σε αυτή, μετά το τηλέφωνο δεν βλέπει αυτά τα αρχέια...:down::down:

 

Πώς;:confused:

Σίγουρα;:wacko:

Δεν το έχω δοκιμάσει...

Άν ισχύει είμαι μεγάλη μαμακία...:mad:

Γειά σου ΝΟΚΙΑ με τις πρωτοτυπίες σου ... :p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα παιχνίδια είναι σαν αυτά του 6280? εννοώ συμβατά?
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια που λετε δεν ειναι και ασχημη. Αυτο που την "τελειωνει" ειναι αν ειναι η οθονη που μενει αναγκαστικα ανοιχτη ενω παταμε πηκτρα. Εμενα επειδη δεν το σκαλιζω (και ετσι δεν μενει η οθονη ανοιχτη για ωρα), αντε κανα κομματακι μπ3 η καμια αλλη χαζομαρουλα, και ομιλια πανω απο 10 λεπτα σηνηθως ανα μερα (μπορει και 15) μου κραταει 2-3 μερες εχοντας το ανοιχτο την νυχτα.

 

Βεβαια κανω και κατι αλλο... καθε φορα που τελειωνω μια δουλεια (τοτε το κλειδωνω παντα, αλλα και να μην το κλειδωνετε παλι ισχυει το παρακατω) παταω μια φορα το κοκκινο κουμπι τερματισμου της κλησης. Τοτε θα δειτε την οθονη να σβηνει αμεσως...

 

Αλιιως θελλει ΠΟΛΛΑ δευτερολεπτα να σβησει και αυτο τρωει ΠΟΛΥ μπαταρια.

 

 

Πειτε μου σας παρακαλω, αν απο την εκθεση βαλετε το NOKIA TUNE στην μεγιστη ενταση 10, τριζει το ηχειακι σας?

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά του είναι τα λεπτά των 2,5 χιλ. και όχι τα "καλά" των 3,5 χιλ.,γι'αυτό και πολλοί κάτοχοι συμβουλεύουν την προμήθεια ειδικού αντάπτορα ώστε να παίρνει τα "καλά" ακουστικά των 3,5 χιλ.

 

καλημέρα,

αυτόν τον προσαρμογέα που λέτε για τα ακουστικά των 3,5 χιλ. που τον προμηθεύομαι και πόσο κοστίζει περίπου? Διότι όντως αυτά που δίνει η ΝΟΚΙΑ στην συσκευασία είναι της πλάκας.:confused:

Το πήρα το κινητό χτες και μου αρέσει πολύ.:O

Ξαναθυμήθηκα το αγαπημένο μου 6230i και φυσικα χαρηκα πολύ με τον βελτιωμένο περιβάλλον s40 και με αυτη την πανέμορφη έντονη γραμματοσειρά. Η οθόνη του σε μαγνητίζει. Λαμπερή, μεγάλη:D :happy:

Δεν το συζητάω για το ανοξείδωτο ατσάλι που το αγκαλιάζει....εχει εκπληκτική αίσθηση. Είναι τόσο μα τόσο κομψό.:lol:

Μου αρέσουν πολύ οι λυχνίες στα πλάγια που σε ειδοποιούν για αναπάντητες και για μηνύματα. Μου θυμίζει samsung στυλ αυτό και βολεύει πολύ.

Τώρα για το θέμα της μπαταρίας νωρίς είναι ακόμα να πω κάτι αφού του έχω κάνει 1 ώρα φόρτιση μόνο μόλις το πήρα ίσα ίσα για να το δω περισσότερο. Πάντως το είχα ανοιχτό όλο το βράδυ και σήμερα άκουσα και ράδιο και το σκάλισα αρκετά θα έλεγα, και η μπαταρία του ναι μεν εχει μειωθεί αλλά όχι πολύ.Θα δούμε.

Ακόμα δεν το έχω δει πολύ δεν εχω προλάβει.

αν θελετε παντως να σας πω κατι εδω ειμαι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν λες μινι usb εννοεις αυτο το κοινο καλωδιο που εχουν και οι περισσοτερες φωτογραφικες μηχανες? κανει και για το 6300?

 

παιδιά μήπως κάνει και το καλώδιο που έχω για να μεταφέρω δεδομένα στο mp3 player το ZEN V Plus της Creative?

παντως το καπακι ανοιγει ΠΟΛΥ δυσκολα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

αυτόν τον προσαρμογέα που λέτε για τα ακουστικά των 3,5 χιλ. που τον προμηθεύομαι και πόσο κοστίζει περίπου? Διότι όντως αυτά που δίνει η ΝΟΚΙΑ στην συσκευασία είναι της πλάκας.:confused:

Το πήρα το κινητό χτες και μου αρέσει πολύ.:O

Ξαναθυμήθηκα το αγαπημένο μου 6230i και φυσικα χαρηκα πολύ με τον βελτιωμένο περιβάλλον s40 και με αυτη την πανέμορφη έντονη γραμματοσειρά. Η οθόνη του σε μαγνητίζει. Λαμπερή, μεγάλη:D :happy:

Δεν το συζητάω για το ανοξείδωτο ατσάλι που το αγκαλιάζει....εχει εκπληκτική αίσθηση. Είναι τόσο μα τόσο κομψό.:lol:

Μου αρέσουν πολύ οι λυχνίες στα πλάγια που σε ειδοποιούν για αναπάντητες και για μηνύματα. Μου θυμίζει samsung στυλ αυτό και βολεύει πολύ.

Τώρα για το θέμα της μπαταρίας νωρίς είναι ακόμα να πω κάτι αφού του έχω κάνει 1 ώρα φόρτιση μόνο μόλις το πήρα ίσα ίσα για να το δω περισσότερο. Πάντως το είχα ανοιχτό όλο το βράδυ και σήμερα άκουσα και ράδιο και το σκάλισα αρκετά θα έλεγα, και η μπαταρία του ναι μεν εχει μειωθεί αλλά όχι πολύ.Θα δούμε.

Ακόμα δεν το έχω δει πολύ δεν εχω προλάβει.

αν θελετε παντως να σας πω κατι εδω ειμαι.:)

Mεγιά σου! :)

 

Αψήφησες τελικά το sar....Eίσαι ηρωίδα (μπρος στα κάλη τ' είναι ο πόνος!!!)....:p

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινετε κανενα καλο ζευγαρι ακουστικα που λειοτυργει και σαν headset?τα ακουστικα της νοκια δεν εχουν πολυ καλη αποδοση ιδαιτερα σε ομιλια δεν ακουω τπτ.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Mεγιά σου! :)

 

Αψήφησες τελικά το sar....Eίσαι ηρωίδα (μπρος στα κάλη τ' είναι ο πόνος!!!)....:p

 

Πόσο είναι βρε παιδιά το sar; :worry:

Αυγά τιγανίζουμε; :!:

 

edit : Όπα το βρήκα... S.A.R.: 0,570 W/kg. Ε δεν είναι και τραγικό...!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον pavlidisc!

S.A.R.: 0,570 W/kg ειναι αρκετά μικρό.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από εχθές το έχω και εγώ στην κατοχή μου και η πρώτη εντύπωση είναι θετική:D ειδικά όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής και την σχεδίαση παίρνει 10 με τόνο:up: αλλά θα ήθελα την βοήθεια σας σε τρεις προβληματισμούς που μου δημιουργήθηκαν:confused: 1) θέλω να πάρω μια μνήμη τουλάχιστον 1G το περίεργο είναι ότι η sandisc έχει 27 ευρώ και η αντίστοιχη ΝΟΚΙΑ 50+ ευρώ :blink: σε ΝΟΚΙΑ shop που ρώτησα μου είπαν ότι εάν πάρω άλλης εταιρίας θα έχω πολλά προβλήματα εσείς τι λέτε υπάρχει τέτοια περίπτωση μη συμβατότητας? 2) εάν τελικά την πάρω πως θα περάσω τα προγράμματα και τα θέματα από την 128αρα του πακέτου στην νέα?:!: 3) και τέλος πως μπορώ να επιλέξω η μνήμη αποθήκευσης τον εισερχομένων αρχείων (μέσω μπλε δοντιού):) να είναι η μνήμη της κάρτας και όχι του τηλεφώνου που είναι και η προεπιλογή:confused: :( ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από εχθές το έχω και εγώ στην κατοχή μου και η πρώτη εντύπωση είναι θετική:D ειδικά όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής και την σχεδίαση παίρνει 10 με τόνο:up: αλλά θα ήθελα την βοήθεια σας σε τρεις προβληματισμούς που μου δημιουργήθηκαν:confused: 1) θέλω να πάρω μια μνήμη τουλάχιστον 1G το περίεργο είναι ότι η sandisc έχει 27 ευρώ και η αντίστοιχη ΝΟΚΙΑ 50+ ευρώ :blink: σε ΝΟΚΙΑ shop που ρώτησα μου είπαν ότι εάν πάρω άλλης εταιρίας θα έχω πολλά προβλήματα εσείς τι λέτε υπάρχει τέτοια περίπτωση μη συμβατότητας?

 

Μερικά έχουν όντως πρόβλημα. Αλλά αυτό εντοπίζεται κυρίως στην ταχύτητα της κάρτας, αν πχ είναι ultra 2 η ανώτερη την τρέχουν έστω και αν την αντίστοιχη απλή κάρτα δεν την αναγνωρίζουν καν. Πρόβλημα που συνήθως λύνεται με αναβάθμιση λογισμικού.

 

 

2) εάν τελικά την πάρω πως θα περάσω τα προγράμματα και τα θέματα από την 128αρα του πακέτου στην νέα?:!:

 

Με ένα απλό card reader, αντιγράφεις στην επιφάνεια και κάνεις επικόλληση στη νέα κάρτα! Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο copyrighted είναι και αν θα σε αφήσει να κάνεις αυτή την αντιγραφή

 

 

3) και τέλος πως μπορώ να επιλέξω η μνήμη αποθήκευσης τον εισερχομένων αρχείων (μέσω μπλε δοντιού):) να είναι η μνήμη της κάρτας και όχι του τηλεφώνου που είναι και η προεπιλογή:confused: :( ευχαριστω :)

 

 

Η μνήμη αποθήκευσης στα s40 ΔΕΝ αλλάζει! Όταν το αρχείο είναι μεγαλύτερο από τη διαθέσιμη μνήμη στο τηλέφωνο, τα αρχεία πηγαίνουν αυτόματα στην κάρτα μνήμης!;)

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη αποθήκευσης στα s40 ΔΕΝ αλλάζει! Όταν το αρχείο είναι μεγαλύτερο από τη διαθέσιμη μνήμη στο τηλέφωνο, τα αρχεία πηγαίνουν αυτόματα στην κάρτα μνήμης!;)

Ας μου επιτραπεί να έχω επιφυλάξεις πάνω σε αυτό...Σε περίπτωση που το μεταφερόμενο αρχείο υπερβαίνει την εσωτερική μνήμη απλώς η μεταφορά μέσω bt διακόπτεται...Και φυσικά όλα τα αρχεία που κατεβαίνουν μεσω μπλε δοντιού πηγαίνουν μόνο στη μνήμη τηλεφώνου, χωρίς να υπάρχει δεύτερη επιλογή. Μόνο για τις φωτό που τραβάς μέσω φακού υπάρχει αυτή η επιλογή.Καρατσεκαρισμένο σε όλα τα κινητά της ΝΟΚΙΑ -παλιότερα ή καινούργια- που θα έπρεπε πιθανώς να λειτουργούν με τον άλλο τρόπο....;) ;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου είναι με την φωνητική κλήση. ΔΕΝ έχω την δυνατότητα να μιλήσω εγώ και να βάλω με την δική μου φωνή τα ονόματα του καταλόγου που θέλω να έχω φωνητική κλήση. Το 6300 έχει όλα τα ονόματα σε φωνητική κλήση, αλλά τα προφέρει σα να μιλάει αλλοδαπός, έτσι όταν προφέρω εγώ ένα όνομα, μου λέει ότι δεν υπάρχει. Έχετε καμία λύση για αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ας μου επιτραπεί να έχω επιφυλάξεις πάνω σε αυτό...Σε περίπτωση που το μεταφερόμενο αρχείο υπερβαίνει την εσωτερική μνήμη απλώς η μεταφορά μέσω bt διακόπτεται...Και φυσικά όλα τα αρχεία που κατεβαίνουν μεσω μπλε δοντιού πηγαίνουν μόνο στη μνήμη τηλεφώνου, χωρίς να υπάρχει δεύτερη επιλογή. Μόνο για τις φωτό που τραβάς μέσω φακού υπάρχει αυτή η επιλογή.Καρατσεκαρισμένο σε όλα τα κινητά της ΝΟΚΙΑ -παλιότερα ή καινούργια- που θα έπρεπε πιθανώς να λειτουργούν με τον άλλο τρόπο....;) ;)

 

Τι να σου πώ.. Τα S40 απ όσο ξέρω, μόλις ανιχνεύουν γεμάτη τη μνήμη του τηλεφώνου το πετάνε στην κάρτα... Καλό θα ήταν να δεις αν παίζει αναβάθμιση, μήπως δουλέψει έτσι!

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Ας μου επιτραπεί να έχω επιφυλάξεις πάνω σε αυτό...Σε περίπτωση που το μεταφερόμενο αρχείο υπερβαίνει την εσωτερική μνήμη απλώς η μεταφορά μέσω bt διακόπτεται...Και φυσικά όλα τα αρχεία που κατεβαίνουν μεσω μπλε δοντιού πηγαίνουν μόνο στη μνήμη τηλεφώνου, χωρίς να υπάρχει δεύτερη επιλογή. Μόνο για τις φωτό που τραβάς μέσω φακού υπάρχει αυτή η επιλογή.Καρατσεκαρισμένο σε όλα τα κινητά της ΝΟΚΙΑ -παλιότερα ή καινούργια- που θα έπρεπε πιθανώς να λειτουργούν με τον άλλο τρόπο....;) ;)

 

δεν διακοπτεται αλλα την στελνει στην καρτα μνημης στο 6233 που εχω αλλα και στο 6300 ετσι γινετε.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ.. Τα S40 απ όσο ξέρω, μόλις ανιχνεύουν γεμάτη τη μνήμη του τηλεφώνου το πετάνε στην κάρτα... Καλό θα ήταν να δεις αν παίζει αναβάθμιση, μήπως δουλέψει έτσι!

Όπως είπα αυτό είναι πολλάκις καρατσεκαρισμένο...Ελέγξτε εσείς μήπως πιθανώς δεν έχει φτάσει η μνήμη του τηλεφώνου στο τέλος του, οπότε το δέχεται...Φυσικά το ίδιο συμβαίνει και σε άλλα άτομα που ποστάρουν κατά διαστήματα το πρόβλημά τους...Πρόσφατα μάλιστα μου ξανασυναίβει και χρειάστηκε να διαγράψω αρχεία από την μνήμη του κινητού...Πριν μερικές μέρες το ίδιο πρόβλημα συνάντησε και ένας φίλος μου με 6270 και αναγκάστηκε και αυτός να διαγράψει αρχεία....

 

Είναι προφανές πως μάλλον νομίζετε κάτι τέτοιο επειδή δεν ελέγχετε την μνήμη σας, που δεν έχει φτάσει στο τέλος ή τα μεταφερόμενα αρχεία σας είναι μικρότερα του υπολοίπου μνήμης....;)

 

Υ.Σ. Όπως κάθε αξιοπρεπής τεκνοφρικ,είμαι πάντα με τελευταία ενημερωμένα F/W....:cool:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...