Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πηρα και εγω

το μονο που προλαβα να ελενξω ηταν η ενταση του ηχειο οταν παιζει μπ3

ειναι πολυ δυνατη

πιο δυνατη απο το samsung z560 που εχω(και εχει και 2 ηχεια)

 

θα το τσεκαρω για τα υπολοιπα και θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολυ καλο κινητο μετα απο 2 μερες χρησης αλλα αυτό που με χαλαει πολύ ειναι η χαμηλή ένταση του hands free στο ραδιόφωνο αλλά και στην ομιλία. Δεν ξέρω αν το έχει παρατήρηση κάνεις άλλος αυτό!

 

 

kai mena etsi einai, mallon me ena soft update tha strvsei.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτο που έχω παρατηρήσει (και είμαι σχεδον βέβαιος οτι έτυχε μονο σ'εμένα) είναι πως το πλήκτρο του power "χορεύει" αρκετά..Δλδ αμα "κουνάς" το κινητό, ακούγεται! Να ανησυχώ? Είναι κατι που αλλάζει ή φτίαχνεται?

 

((κανένας άλλος για τη θηκούλα??))

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

paidia geia sas... xerete se poia analysi prepei na epexergasto mia foto gia na tin balo wallpaper?

 

Προφανώς σε 240Χ320.

 

Εγώ αυτο που έχω παρατηρήσει (και είμαι σχεδον βέβαιος οτι έτυχε μονο σ'εμένα) είναι πως το πλήκτρο του power "χορεύει" αρκετά..Δλδ αμα "κουνάς" το κινητό, ακούγεται! Να ανησυχώ? Είναι κατι που αλλάζει ή φτίαχνεται?

 

Μάλλον είσαι άτυχος, αφού λογικά δεν πρέπει να παίζει. Μια επίσκεψη βέβαια στην AC θα σου λύσει την απορία εάν μπορεί να φτιαχτεί.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "Καθαρότητα φωνής" στις ρυθμίσεις τί είναι? Το ενεργοποίησα και το απενεργοποίησα αλλά δεν κατάλαβα κάποια διαφορά στην ποιότητα ομιλίας.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "Καθαρότητα φωνής" στις ρυθμίσεις τί είναι? Το ενεργοποίησα και το απενεργοποίησα αλλά δεν κατάλαβα κάποια διαφορά στην ποιότητα ομιλίας.

 

Καθαρίζει λέει την ποιότητα της συνομιλίας σε θορυβώδες περιβάλλον:blink:

Θα δείξει...;)

Link to comment
Share on other sites

και μενα κουνιετε και κανει κλικι κλικι αλλα δεν ειναι ενοχλητικο .

 

Λες να πάμε απο Alpha Copy μπας κ φτιαχνεται? Ή δε αξιζει τον κόπο?

Μήπως έχουμε κανένα πρόβλημα στο μέλλον...προλυπτικά!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτο που έχω παρατηρήσει (και είμαι σχεδον βέβαιος οτι έτυχε μονο σ'εμένα) είναι πως το πλήκτρο του power "χορεύει" αρκετά..Δλδ αμα "κουνάς" το κινητό, ακούγεται! Να ανησυχώ? Είναι κατι που αλλάζει ή φτίαχνεται?

 

((κανένας άλλος για τη θηκούλα??))

θηκουλα δεν υπαρχεισ το πακετο,οσο για το πληκτρο πρεπει να το πας και γρηγορα σε καποιο nokia shop για επισκευη,αν το πηρες απο πλαισιο πηγαινε και ζητα αντικατασταση αν δεν εχουν περασει 7 ημερες.

paidia geia sas... xerete se poia analysi prepei na epexergasto mia foto gia na tin balo wallpaper?

240*320 ειναι κανονικα η αναλυση της οθονης ομως κι ετσι να μην ειναι μπορει να την φορτωσει την εικονα full στην οθονη του.

Αυτό το "Καθαρότητα φωνής" στις ρυθμίσεις τί είναι? Το ενεργοποίησα και το απενεργοποίησα αλλά δεν κατάλαβα κάποια διαφορά στην ποιότητα ομιλίας.
στην ουσια δεν κανει τιποτα απολυτως.και σε αλλα Nokia Που ειχε την ιδια ρυθμιση δεν ειδα καμια διαφορα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα απο Nokia Store Αγ. Παρασκευής και μου είπαν οτι αυτο δεν είναι κατι για να φτιαχτεί, "σφυχτει" και οτι ισως μονο με ανταλλακτικό, που ομώς δεν εχουν κανενα ακομα για αυτο το κινητό... Μου είπαν δλδ οτι δεν είναι κατι το ανησυχιτκό!! Τι λέτε?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τις αναφορες παραδοσεις εμφανιζονται στην οθονη για λιγο χωρις να χτυπαει σαν εισερχομενο μηνυμα οπως ολα τα νοκια αλλα μεσα στους φακελους των μηνυματων εχει και ενα φακελο που ονομαζεται αναφορες παραδοσεις. εκει μεσα κραταει ολες τις αναφορες με στοιχεια οπως το ποτε εσταλη το μυνημα το ποτε παραδώθει και τι εγραφε το μηνυμα (αλλα μονο τους πρωτους 50 χαρακτηρες του μηνυματος)
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ...:p

Πολύ καλό, κλασικο s40 στηλέφωνο.

Και να τα πρώτα ζόρια...

Όταν πάω να κάνω φωνητική κλήση είτε μέσω hands free είτε μέσω τηλεφώνου (κρατάω πατημένο το -) βγάζει "Σφάλμα φωνητικού συστήματος"...:confused:

Ξέρει κανείς τίποτα;

 

V. 04.70

24-01-07

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

ναι τα ειδα ολα αυτα αλλα σε πρακτικο επιπεδο αν δε προσεξεις η εχεις το κινητο στην τσεπη η ο αλλος το χει κλειστο πρεπει να κοιτασ καθε τοσο για αναφορα παραδοσης ,καθολου πρακτικο,εστω ενα ηχητικο σημα δε θα ταν ασχημη ιδεα οπως σε αλλα νοκια.τεσπα
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε καμια θηκη σαν εκεινες που εχει στις παραπανω φωτογραφιες
Link to comment
Share on other sites

"The strange thing is that Nokia built their reputation with phones like this, but what have they been doing these past few years with their funky but unusable fashion-phones and their buggy brick-like smartphones? Welcome back Nokia! It was worth the wait!"

 

πηγή:http://www.mobile-phones-uk.org.uk/nokia-6300.htm

 

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ναι τα ειδα ολα αυτα αλλα σε πρακτικο επιπεδο αν δε προσεξεις η εχεις το κινητο στην τσεπη η ο αλλος το χει κλειστο πρεπει να κοιτασ καθε τοσο για αναφορα παραδοσης ,καθολου πρακτικο,εστω ενα ηχητικο σημα δε θα ταν ασχημη ιδεα οπως σε αλλα νοκια.τεσπα

 

Μα κάνει ήχο, απλά είναι το κλασσικό "πλίνκ". Από τσέπη πχ δεν ακούγεται. Όπως όλα τα νοκια δηλαδή όπως έχει προαναφερθεί και σε προηγούμενα ποστ.

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο κινητο μετα απο 2 μερες χρησης αλλα αυτό που με χαλαει πολύ ειναι η χαμηλή ένταση του hands free στο ραδιόφωνο αλλά και στην ομιλία. Δεν ξέρω αν το έχει παρατήρηση κάνεις άλλος αυτό!

 

Είναι όντως χαμηλό. Έχεις δίκιο απόλυτο.

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει μονό Handsfree by the way? Πήρα το απλό handsfree παλαιού τύπου (του 8210 κλπ πχ) από το Πλαίσιο όπως μου υπέδειξαν το οποίο φυσικά δε λειτουργούσε (μήνυμα: Enhancement not supported).

Καμία ιδέα;

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ...:p

Πολύ καλό, κλασικο s40 στηλέφωνο.

Και να τα πρώτα ζόρια...

Όταν πάω να κάνω φωνητική κλήση είτε μέσω hands free είτε μέσω τηλεφώνου (κρατάω πατημένο το -) βγάζει "Σφάλμα φωνητικού συστήματος"...:confused:

Ξέρει κανείς τίποτα;

 

V. 04.70

24-01-07

 

Κάποιος...!!!:O

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ...:p

Πολύ καλό, κλασικο s40 στηλέφωνο.

Και να τα πρώτα ζόρια...

Όταν πάω να κάνω φωνητική κλήση είτε μέσω hands free είτε μέσω τηλεφώνου (κρατάω πατημένο το -) βγάζει "Σφάλμα φωνητικού συστήματος"...:confused:

Ξέρει κανείς τίποτα;

 

V. 04.70

24-01-07

 

Επειδή υποψιάζομαι hardware πρόβλημα, τσεκάρισε από Ρυθμίσεις, Οι συντομεύσεις μου, Φωνητικές εντολές να βεβαιωθείς ότι δουλεύει το φωνητικό σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή υποψιάζομαι hardware πρόβλημα, τσεκάρισε από Ρυθμίσεις, Οι συντομεύσεις μου, Φωνητικές εντολές να βεβαιωθείς ότι δουλεύει το φωνητικό σύστημα.

 

 

Δουλεύουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ και με το νόμο. Η αναπαραγωγή ΟΚ. Δεν έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;

Πιστεύω οτι είναι θεμα software... Όλα δουλεύουν κανονικά. Απλά δεν ανοίγει η εφαρμογή. Κρατάω πατημένο το -, ασπρίζει ελαφρώς η οθόνη, ακούγεται το χαρακτηριστικό μπιπ και ... "Σφάλμα Φωνητικού συστήματος"!

Αναβάθμιση μου μυρίζει...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ και με το νόμο. Η αναπαραγωγή ΟΚ. Δεν έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;

Πιστεύω οτι είναι θεμα software... Όλα δουλεύουν κανονικά. Απλά δεν ανοίγει η εφαρμογή. Κρατάω πατημένο το -, ασπρίζει ελαφρώς η οθόνη, ακούγεται το χαρακτηριστικό μπιπ και ... "Σφάλμα Φωνητικού συστήματος"!

Αναβάθμιση μου μυρίζει...

 

-ίδιο version- Σε εμένα πάντως δουλεύει κανονικά (αν και δε χρησιμοποιώ ποτέ φωνητική κλήση). Επίσης δουλεύει και η επιλογή φόντου κανονικά που βλέπω ότι σε αρκετούς πεισματικά δεν αλλάζει :O

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να το δώσω πίσω και να μου δώσουν ενα άλλο,η να περιμένω να βγεί νεα αναβαθμιση μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα με τα restarts?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να το δώσω πίσω και να μου δώσουν ενα άλλο,η να περιμένω να βγεί νεα αναβαθμιση μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα με τα restarts?

 

Εμένα δε μου έχει κάνει ποτε restart από μόνο του ή μετά από οποιαδήποτε κίνηση μου. Αν στο αλλάζουν, θα πρότεινα να το αλλάξεις, γιατί να περιμένεις αναβάθμιση κλπ;

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα και εγώ από το e-shop της cosmote έχει δοκιμάσει κανείς το συγκεκριμένο μαγαζί ? Κυρίως χρόνους παράδοσης...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...