Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α!(2) Γνωριζει μηπως καποιος απο τους ηδη κατοχους μηπως μπορω να βλεπω το χρονο ομιλιας την ωρα που μιλαω? Οσο κι αν εψαξα δεν υπαρχει τετοια επιλογη!! Η μηπως εχει υποπεσει στη αντιληψη καποιου προγραμμα για s40 που να το κανει?

 

 

Στα series 40 δεν βλέπεις το χρόνο ομιλίας κατά την κλήση, παρά μόνο συνοπτικά στο τέλος αυτής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περιμενουμε review!

 

τα mp3 παιζουν δυνατα?

ακουγεται τριξιμο απο το ηχειο οταν παιζουν φουλ ενταση?

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε review!

 

τα mp3 παιζουν δυνατα?

ακουγεται τριξιμο απο το ηχειο οταν παιζουν φουλ ενταση?

 

όχι, δε παίζουν δυνατά.

όχι, αφου δε παιζει δυνατά, πως να τρίξει;; :rolleyes:

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Eίχα πριν από λίγο μιά πρώτη απτική επαφή με το 6300 στο πλαίσιο...Οι πρώτες εντυπώσεις μου ήταν πολύ θετικές...Οθόνη άψογη σου δίνει την αίσθηση μικρού παράθυρου στην πραγματικότητα ενώ και οι φωτό που τραβά ειδικά οι ημέρας φαίνονται ολοζώντανες τουλάχιστον στην οθόνη του κινητού. Τα δε πλήκτρα μεσα στο μαύρο πλαίσιο της οθόνης σου δίνουν την αίσθηση πως είναι ενσωματωμένα σε αυτή, ενώ η εν γένει αίσθηση στο πληκτρολόγιο θα έλεγα πως είναι απλά άριστη...Ο δακτυλικός χειρισμός του κινητού είναι από τους καλύτερους και χρηστικότερους σε κινητό παραγωγής... Το μεταλλικό περίβλημα δίνει όντως μιά αίσθηση στιβαρότητας στο κινητό και δείχνει πως η νόκια μάλλον ξέφυγε από την ιστορικά μέτρια ποιότητα των πλαστικών της, με τα απαράδεκτα τριξίματα...Ο ήχος,επίσης, μου άφησε την καλύτερη εντύπωση από πλευράς έντασης και καθαρότητας....

 

Για μένα τελικά το μοναδικό σοβαρό μειονέκτημα του κινητού σε σχέση με τον ανταγωνισμό (μιλάμε δε ειδικά γι αυτόν του 6233, μιας και δεν νομίζω πως υποστηρίζεται από άλλα κινητά του χώρου) είναι η μικρή και απαράδεκτη ανάλυση του βίντεο (176Χ144) που με καθιστούν επιφυλακτικό σε μια αλλαγή σε σχέση με το 6233 μου....:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

μερικοι λενε παιζει δυνατα το ιχειο και μερικοι οχι :wacko: τελικα θα μας καπιος τη γινετε:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα παντως κι εγω απο eml κι ελπιζω να ειναι θετικες οι εντυπωσεις μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

to pira kai egv,protes entypvseis aristes, afou skeftomai na doso to htc 4350 mou.

 

mono pou sto profil env exv enrgopimenh thn donisi den leitoyrgei kai o ixos ton pliktron eno einai terma einia xamhlos.o ixos se ola ta alla einai ok.

 

telika h donisi den douleyei otan einai sto reyma!kallooo!!

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους αν το screen saver λειτουργεί όπως σε όλα τα κινητά της νόκια δηλ. δίνει πληροφορίες όταν ενεργοποιείται για ώρα, ημερομηνία, αναπάντητες κλήσεις και sms ή είναι ολοκληρωτικά μαύρο και την λειτουργία αυτή την έχουν αναλάβει τα μικρά ενσωματωμένα λαμπάκια (μάλλον) στην αριστερή και δεξια πλευρά του τηλεφώνου ή λειτουργούν και τα δύο παράλληλα...
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

 

telika h donisi den douleyei otan einai sto reyma!kallooo!!

 

αυτο ισχυει σε ολα τα νοκια απο τοτε που εχουν δονηση!

 

υποτιθεται οτι απο την στιγμη που το φορτιζεις σημαινει οτι εισαι σε κλειστο χωρο και το εχεις μακρυα απο εσενα. οποτε δεν χρειαζεται δονηση!

Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά είναι τέλειο το τηλεφωνάκι. Το πήρα σήμερα και το συνέκρινα με το θρυλικό 6233, το οποίο πλέον φαίνεται "γίγαντας".

 

Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους αν το screen saver λειτουργεί όπως σε όλα τα κινητά της νόκια δηλ. δίνει πληροφορίες όταν ενεργοποιείται για ώρα, ημερομηνία, αναπάντητες κλήσεις και sms ή είναι ολοκληρωτικά μαύρο και την λειτουργία αυτή την έχουν αναλάβει τα μικρά ενσωματωμένα λαμπάκια (μάλλον) στην αριστερή και δεξια πλευρά του τηλεφώνου ή λειτουργούν και τα δύο παράλληλα...

 

Δείχνει όλες τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

παω να το παρω απο πλαισιο τωρα,το eml δεν πρεπει να το χει διαθεσιμο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παω να το παρω απο πλαισιο τωρα,το eml δεν πρεπει να το χει διαθεσιμο.

 

Περιμενω νεα σου και εντυπωσεις σου μιας και γνωριζω την αποψη σου πανω στα κινητα....:p

Αν σε ικανοποιηση μπορει να το παρω και εγω:D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ελκυστικό design, λεπτό και κομψό.

Στιβαρό σώμα, χωρίς το παραμικρό τρίξιμο.

Φανταστική οθόνη, από τις καλύτερες της ΝΟΚΙΑ.

Πολύ εύχρηστο πληκτρολόγιο, αν και δεν του φαίνεται.

Ικανοποιητικός ήχος, μια μέση κατάσταση.

Γρήγορο και βελτιωμένο μενού.

Τέλειο Τ9, με πολύ πλούσιο λεξιλόγιο.

Πολύ μέτριες φωτό και βίντεο.

 

Να πω ότι το 6233 ετέθη στην άκρη, αφού καλύπτομαι σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αλλά από μπαταρία;;;;

 

Σε μερικές ημέρες θα έχουμε τεκμηριωμένη άποψη, αφού γίνουν οι πλήρεις φορτίσεις και αποφορτίσεις και της μπαταρίας αλλά και οι συναισθηματικές λόγω αρχικού ενθουσιασμού και λιωσίματος του κινητού.

 

Βασικό ατού θεωρώ και την ύπαρξη miniUSB και 2,5mm, αφού πλέον απαλλάσσεσαι από τα ηλίθια (και πανάκριβα) καλώδια της ΝΟΚΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές ημέρες θα έχουμε τεκμηριωμένη άποψη, αφού γίνουν οι πλήρεις φορτίσεις και αποφορτίσεις και της μπαταρίας αλλά και οι συναισθηματικές λόγω αρχικού ενθουσιασμού και λιωσίματος του κινητού.

 

Βασικό ατού θεωρώ και την ύπαρξη miniUSB και 2,5mm, αφού πλέον απαλλάσσεσαι από τα ηλίθια (και πανάκριβα) καλώδια της ΝΟΚΙΑ.

 

 

οταν λες μινι usb εννοεις αυτο το κοινο καλωδιο που εχουν και οι περισσοτερες φωτογραφικες μηχανες? κανει και για το 6300?

Link to comment
Share on other sites

οταν λες μινι usb εννοεις αυτο το κοινο καλωδιο που εχουν και οι περισσοτερες φωτογραφικες μηχανες? κανει και για το 6300?

 

 

Με ένα κοινό καλώδιο miniUSB δηλ. (εγώ χρησιμοποιώ της φωτογραφικής μηχανής μου) συνδέεσαι κανονικά. Επίσης χρησιμοποιείς πλέον οποιαδήποτε ακουστικά θέλεις (με λεπτό στερεοφωνικό καρφάκι).

 

NAI αυτο.

αρχεια word μπορω να βλεπω ?

 

 

Δεν μπορείς στα series 40. Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει εξωτερική Java εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

stelnontas minimata paratirisa oti stelnontas 160 xaraktires (pano deksia grafei 1000 k ego afairesa 160)eida oti yparxei xreosi oxis enos sms alla 3 sms :( ti kanoume gi ayto tora?einai thema tilefonou kapoias rithmisis kserei kapoios ti na kano?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...