Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Όχι δεν υπάρχει καπνός prince... Απο την ιδία εταιρια μονο lucky strike καπνός έχει βγει.
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα τελευταια χρονια εκανα τον drum καφε (natural) αλλα απο τη στιγμη που εγινε κιαυτος 15 γραμμαρια ( :angry: ) το γυρισα σχεδον στον πρασινο golden virginia . Επειδη δεν τρελενομαι κιολας , εχετε υποψιν καποιον αλλον παρομοιο με τον drum που να ειναι (ακομα) 20 γραμμαρια ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πως έγιναν έτσι τα καινούργια davidoff... έχω ξενερώσει άσχημα...

 

To πακέτο έχει γίνει σαν τσίρκο, το φίλτρο έχει μεγαλώσει (και ο καπνός λιγόστεψε) ενώ πάνω του έχουν βάλει ένα γελοίο σχέδιο με κάτι βούλες (πάνε οι δακτύλιοι).

Έχω την εντύπωση πως άλλαξε και το χαρμάνι...

 

χάλια μάυρα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ισχυει οτι υπαρχει και μια ασημι ριγα στο τσιγαρο;

 

 

εγω παλι το χω γυρισει στο ηλεκτρονικο εδω και 1μιση μηνα περιπου.

Link to comment
Share on other sites

ισχυει οτι υπαρχει και μια ασημι ριγα στο τσιγαρο;

 

 

εγω παλι το χω γυρισει στο ηλεκτρονικο εδω και 1μιση μηνα περιπου.

 

Nαι, μια διαγώνια (σαν εμφάνιση λατινικής ποδοφαιρκής ομάδας) και δίπλα της μικρές βούλες..πουά

δεν ξαναπαίρνω, τέλος.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πως έγιναν έτσι τα καινούργια davidoff... έχω ξενερώσει άσχημα...

 

To πακέτο έχει γίνει σαν τσίρκο, το φίλτρο έχει μεγαλώσει (και ο καπνός λιγόστεψε) ενώ πάνω του έχουν βάλει ένα γελοίο σχέδιο με κάτι βούλες (πάνε οι δακτύλιοι).

Έχω την εντύπωση πως άλλαξε και το χαρμάνι...

 

χάλια μάυρα

 

Και εγώ ξενέρωσα με τα Prince, βρωμάνε υπερβολικά ρε ****το ... Αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει καλύτερο τσιγάρο ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Βλέπουμε λοιπόν πόσο σημασία έχει η συσκευασία.

Αν τα πακέτα ήταν όπως το παρακάτω, έτσι κυκλοφορούν στην Αυστραλία όλες οι μάρκες πλέον σίγουρα οι περισσότεροι από εμάς δεν θα ξανα αγόραζαν.

 

http://i42.tinypic.com/117frk3.png

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το μονο τσιγαρο που δεν εχει αλλαξει γευση ειναι το Rothmans....ακριβως το ιδιο..

Οσο αφορα τα Prince θασυμφωνησω και εγω οτι εχουν κανει μια μικρη αλλαγη στην γευση...παντα μιλαμε για το κοκκινο Prince....το κλασσικο....

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Δεν λένε και ψέματα τα πακέτα :p

Ένα θέμα για το ηλεκτρονικό ωστόσο καλό θα ήταν μιας και είμαστε πολλές χιλιάδες πλέον :)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπουμε λοιπόν πόσο σημασία έχει η συσκευασία.

Αν τα πακέτα ήταν όπως το παρακάτω, έτσι κυκλοφορούν στην Αυστραλία όλες οι μάρκες πλέον σίγουρα οι περισσότεροι από εμάς δεν θα ξανα αγόραζαν.

 

http://i42.tinypic.com/117frk3.png

 

:confused:

 

Νομίζω δεν χρειάζονται αυτά τα posts...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βλέπουμε λοιπόν πόσο σημασία έχει η συσκευασία.

Αν τα πακέτα ήταν όπως το παρακάτω, έτσι κυκλοφορούν στην Αυστραλία όλες οι μάρκες πλέον σίγουρα οι περισσότεροι από εμάς δεν θα ξανα αγόραζαν.

 

Θα πρεπε να βάλουν κάτι αντίστοιχο στα κινητά ... Σε φάση όγκο στον εγκέφαλο ...

Θα πρεπε να βάλουν κάτι αντίστοιχο και στα αναψυκτικά ... Στα αυτοκίνητα για κάθε κουτσό που θέλει το αμάξι για να πάει στο περίπτερο ... Μια διαφήμιση για τους σπάταλους που αφήνουν βρύσες ανοιχτές με τις ώρες, για αυτούς που πετάνε φαί, για το πως βιάζουν πρεζάκια για να τους δώσουν προκαταβολικά την δόση τους ...

 

Αλλά όχι, το μεγαλύτερο σφάλμα της ανθρωπότητας είναι το τσιγάρο ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Όλα έχουν αλλάξει. Όταν πριν δέκα χρόνια κάποιος άναβε Rothmans μπλε, είτε πλακιέ πακέτο είτε το κανονικό πακέτο καταλάβαινες αμέσως περί τίνος πρόκειται. Τέλειο άρωμα καπνού. Καμία σχέση με τα σημερινά σκουπίδια.

 

http://i44.tinypic.com/2duglkz.jpg

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Edit

Καλουας το ..μησες και ψοφισε xD

 

Μου το λένε συχνά .. Αλλά άδικο έχω ρε Νικ με αυτά που είπα ?? Περισσότεροι πεθαίνουν από παχυσαρκία, από υποσιτισμό και από αφυδάτωση παρά από το συνήθειο του καπνίσματος, έχεις δει κανέναν να σου λέει κάνε οικονομία στο νερό ή πέτα λιγότερο/φτιάχνε λιγότερο φαί ??? Λεφτά μου είναι διάολε, θέλω να πάρω ένα πακέτο και να χαλαρώσω ... Ας βάλουν στο περιτύλιγμα σοκολάτας και ένα στρουμπουλό παιδάκι, ας βάλουν μια ακτινογραφία που δείχνει το πως πιέζει το λίπος την καρδιά ... Ίδια βλακεία είναι με το να βλέπω την ποδάρα του άλλου στο πακέτο μου .. Και μιλάμε για την Αυστραλία, την μοναδική χώρα που βρίσκεις αράχνη στο μέγεθος σκύλου και μπορεί να πεθάνει το παιδί σου από τσίμπημα κόκκινου μυρμηγκιού, for all i know, τον τυπά στο πακέτο μπορεί να τον είχε τσιμπήσει και σκνίπα της Αυστραλίας και να γινε έτσι ... Στην Αμερική έγραψε η Athens Voice είχαν απαγορέψει το κάπνισμα σε ένα πάρκο μέχρι που έκανε μήνυση ένας σύλλογος καπνιστών, ο κόσμος είναι τελείως κομπλεξικός με αυτό το θέμα ...

 

Απλά θάνατος ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Άδικο δεν έχεις, αυτό είναι σίγουρο. Η δική άποψη μου όμως είναι ότι θα έπρεπε παντού να υπήρχαν ανάλογες φωτογραφίες/ειδοποιήσεις και όχι να βγουν από παντού.

Σίγουρα είναι αηδιαστικό ένα τέτοιο πακέτο αλλά μπορείς να βρεις τρόπο να απαλλαγείς από αυτό. Ταμπακιέρα πχ.

Ε άμα βάλουν και σε αυτές "αμα βάζετε τσιγάρα εδώ μέσα κοιτάξτε τι θα πάθετε" ε τότε ναι, ψοφος!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά είναι απαράδεκτα αυτά τα πακέτα. Αλλά όπου νάναι φτάνουν και εδώ. Στην Αυστραλία απαγορεύεται επίσης το κάπνισμα στην παραλία, στις στάσεις των λεωφωρείων και έξω από Δημόσια κτίρια. Σε ορισμένες πόλεις απαγορεύεται το κάπνισμα και στους κεντρικούς δρόμους. Στην Αμερική πάντως σε ορισμένες πολιτείες κυκλοφορούν τα τσιγάρα του παλιού καιρού με 16mg πίσσα. Ίσως αν έβρισκα τέτοια να κάπνιζα μερικά.

Η άποψη μου και την έχω ξαναπεί

 

http://i44.tinypic.com/14ahd13.jpg

 

:rolleyes:

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά τα Davidoff έχουν αλλάξει?Μιας και είχα κάμποσα πακέτα δεν είχα αγορασει εδώ και καιρό.Ώσπου ανοιξα σήμερα το τελευταίο και είχε ένα χαρτάκι και έλεγε οτι αλλάζει κάτι σε σχέση με το φίλτρο η κάτι τέτοιο...
Link to comment
Share on other sites

Βλέπουμε λοιπόν πόσο σημασία έχει η συσκευασία.

Αν τα πακέτα ήταν όπως το παρακάτω, έτσι κυκλοφορούν στην Αυστραλία όλες οι μάρκες πλέον σίγουρα οι περισσότεροι από εμάς δεν θα ξανα αγόραζαν.

 

http://i42.tinypic.com/117frk3.png

 

:confused:

Τα ιδια και στην Ταιλανδη

Στην Ταϊλάνδη βάζουν φωτογραφίες http://postimg.org/image/o9yvc8j4z/ http://postimg.org/image/o9yvc8j4z/

Οταν ξεπερασεις το πρωτο ''μπαμ'' που κανουν στο ματι μετα <<δεν βλεπεις>> καν την φωτογραφια, ολα ειναι μεχρι να συνηθισει το ματι.

 

Παντος εχουν δικιο τα υπολοιπα παιδια εδω, επρεπε να γραφουν ή και να βαζουν φωτος απο ολα τα προιοντα και τη ζημια που προκαλουν.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, γαγραινα απο το καπνισμα; Παμε καλα; Σε λιγο θα βαζουν μερη του σωματος με εγκαυματα 3ου βαθμου (απο φωτια!) Βαζουν φωτογραφιες απο ατομα που παθαινουν τα παραπανω 1:100000000000.... Οκ για τους πνευμονες, παθαινουν ζημια. Τα ποδια ομως..; :blink:

 

Εγω θα προτιμουσα να γραφει πανω στα πακετα το εξης: "Το καπνισμα δεν ειναι μαγκια"! χαχα εκει να δειτε ποσοι δεν θα το αγοραζαν..

Edited by REDHOTSTEF
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, γαγραινα απο το καπνισμα; Παμε καλα; Σε λιγο θα βαζουν μερη του σωματος με εγκαυματα 3ου βαθμου (απο φωτια!) Βαζουν φωτογραφιες απο ατομα που παθαινουν τα παραπανω 1:100000000000.... Οκ για τους πνευμονες, παθαινουν ζημια. Τα ποδια ομως..; :blink:

 

Εγω θα προτιμουσα να γραφει πανω στα πακετα το εξης: "Το καπνισμα δεν ειναι μαγκια"! χαχα εκει να δειτε ποσοι δεν θα το αγοραζαν..

 

Αυτό είναι η μια πλευρά, η οποία βάζει παρωπίδες και λέει οτι και το ένα τσιγάρο βλάπτει. Υπάρχει όμως και η άλλη πλευρά ( που φυσικά σε καμία περίπτωση δε θα την αναφέρουν τα αντικαπνιστικά συμφέροντα ). Αυτή η πλευρά λέει οτι δεν είναι υποχρεωτικό κάποιος που καπνίζει να πάθει ντε και καλά κάτι. Μπορεί να πάθει, μπορεί και να μη πάθει. Επίσης το ένα τσιγάρο ΔΕΝ βλάπτει ( ποιος θα μείνει όμως στο ένα τσιγάρο?? ). Ιατρικά, είτε αρέσει είτε όχι στα διάφορα συμφέροντα, ο οργανισμός χρειάζεται και τον καπνό ( σε πολύ μικρή ποσότητα όμως ). Άλλο λοιπόν οτι το λίγο κάπνισμα δε μπορεί να το κάνει το 90% των καπνιστών, άλλο να τα ισοπεδώνουμε όλα. Όσο για τις επισημάνσεις οτι το κάπνισμα μπορεί να σκοτώσει, προκαλεί αυτό και εκείνο κλπ κλπ... Καλό θα ήταν να τροποποιηθεί όπως... ΤΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΛΑΨΕΙ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ. Το υπερβολικό κάπνισμα μπορεί να προκαλέσει αυτό και εκείνο.... Μη ξεχνάμε οτι και το τσιγάρο είναι ένα καταναλωτικό είδος, το οποίο αποφέρει μεγάλα έσοδα στο κράτος ( αν έχει και τη νορμάλ φορολογία φυσικά και δεν μπαίνει στη μέση το λαθρεμπόριο ).

Link to comment
Share on other sites

Ιατρικά, είτε αρέσει είτε όχι στα διάφορα συμφέροντα, ο οργανισμός χρειάζεται και τον καπνό.

 

Πού το διάβασες αυτό; Έχεις κάποια πηγή να παραθέσεις;

 

Ή μήπως εννοείς ότι ο οργανισμός χρειάζεται τα πάντα σε μικρές ποσότητες;

Γιατί με την ίδια λογική θα μπορούσε κάποιος να πει "ο οργανισμός χρειάζεται και το υδροκυάνιο σε μικρή ποσότητα".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ποιος ειναι ο πιο ελαφρυς και ηπιος καπνος;

 

drum λευκος, old holborn λευκος η golden virginia κιτρινος; και με τι φιλτρακια;

 

ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο ελαφρύς πρέπει να είναι ο golden virginia, αλλά είναι πολύ αέρας, δεν αφήνει κάποια καλή αίσθηση, σε αντίθεση με τον old holborn τον λευκό, ο οποίος και ελαφρύς είναι και είναι και σχετικά ποιοτικός ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Δεν λένε και ψέματα τα πακέτα :p

Ένα θέμα για το ηλεκτρονικό ωστόσο καλό θα ήταν μιας και είμαστε πολλές χιλιάδες πλέον :)

ακομη τιποτα; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...