Jump to content

Παρακολουθήσεις: Καταρρέει ο μύθος των κινητών;


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια και εγινε γνωστο τοις πασι το περιστατικο και η κουτση Μαρικα θα παρει τωρα τον Μητσο τον ντετεκτιβ να παρακολουθει το κινητο του αντρα της που το αφηνει στο κομοδινο διπλα στο κρεββατι της γκομενας που ξενογα..ει, σας λεω οτι ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. Κοινως, ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΗ :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 264
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και πάνω που μου έχουν εγκαταστήσει το περίφημο πρόγραμμα υποκλοπής με σούπερ ντούπερ τρόπους για να με παρακολουθούν, παθαίνει ένα ξαφνικό θάνατο το τηλέφωνό μου, και μας αφήνει στα κρύα του λουτρού, και εμένα και τον υποκλοπέα...! Α, ρε τεχνόλοτζι... :wacko:
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το πάνελ και τον φοβερό τεχνικό που εμφανίζεται και εξαφανίζεται πίσω από τη γιγαντοοθόνη με το N72 (που σημ. για να βάλει την μπαταρία ξανά έκανε 10 λεπτά ο κουλός!) και του "μπαζοβγάζει" ιούς και ότι άλλη sci fi για τα Ελληνικά δεδομένα εφαρμογή υπάρχει, πιστέυω ότι εχθές ο κος Ευαγγελάτος συναγωνίστηκε ανοιχτά τον Copperfield!

 

:ninja:

'70s
Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπορεί να αποτελέσει λύση; Ανέφεραν ως λύση το format. Με την επαναφορά ισχύει;

Επίσης το λογισμικό μπορεί να εγκατασταθεί στην κάρτα μνήμης. Σε αυτή την περίπτωση τι κάνεις; Σβήνεις όλα σου τα δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπορεί να αποτελέσει λύση; Ανέφεραν ως λύση το format. Με την επαναφορά ισχύει;

Επίσης το λογισμικό μπορεί να εγκατασταθεί στην κάρτα μνήμης. Σε αυτή την περίπτωση τι κάνεις; Σβήνεις όλα σου τα δεδομένα;

 

 

φίλε cris

 

μόνο μια λύση υπάρχει:

 

Κάψε το κινητό ενώ χορεύεις γύρω και κρατάς τα αυτιά σου..προαιρετικά για την ολοκλήρωση του ξορκιού ίσως χρειαστεί να ουρήσεις το φλεγόμενο δείγμα!

 

Ήμαρτον αυτή η καταστραφολογία!!! Καλά που δε μας είπε ότι τα προγράμματα αυτά τα φτιάχνει η Έλλη Στάη... :X

'70s
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορεσα να χωνεψω το αλλο.κανανε τα πειραματα με ενα νοκια3230.γιατι δεν βαλανε κι'αλλο κινητο στο παιχνιδι?.

Επισης "κατι μου λεει" οτι το νοκια εχει χαλασμενη οθονη και γι'αυτο φαινοταν κλειστο και ειχε προγραμματιστει να απανταει μονο του.

και το αλλο με τον σταροβα ηταν Gps.μαλιστα βαλανε ολα τα "τσιρακια" στο πανελ και ειχαν μεινει αφωνοι με αυτα που εκανε ο εισαγγελατος!! :mad:

 

Υ.Γ.αντε εισαγγελατε σε βλεπω σε 2 χρονια να εισαι ο νεος james bond :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο Κωνσταντινίδης θα πάρει άραγε θέση για το χθεσινό "ρεπορτάζ"??? :rolleyes:

 

γιατί έτυχε πολλής "διαφήμισης" χθες.... να τους πεί ένα "ευχαριστώ ρε παιδιά"... με τον τρόπο του... (με κλητήρα) :p

Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστόν η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια. Και οι αγαπητοί μας δημοσιογράφοι πάντα λένε τη μισή αλήθεια. Ή μάλλον λένε το κομμάτι της αλήθειας που χρειάζεται για να δημιουργηθούν εντυπώσεις. Για να ψαρώσει ο κόσμος. Όπως το έχουν κάνει σε τόσα άλλα θέματα, έτσι το έκανε και ο "κύριος" χθες. Εγώ λέω ότι πρέπει να επιστρέψει στα χαλασμένα τρόφιμα, του ταιριάζουν καλύτερα.

 

Ας αφήσει τα κινητά στην ησυχία τους. Γιατί κανείς βέβαια δεν είπε ότι όλα αυτά τα "μαγικά" που έδειξαν: α) δεν γίνονται σε όλα τα κινητά και β) για να γίνουν πρέπει κάποιος να πειράξει το κινητό. Επίσης δεν έχουν την ικανότητα να καταλάβουν ότι ένα κινητό series60 με το λειτουργικό που έχει είναι πιο κοντά σε έναν υπολογιστή παρά σε ένα κινητό τηλέφωνο. Τι να κάνουμε, όπως οι υπολογιστές, αυτά τα κινητά δεν είναι "ψυγεία" που τα βάζεις στην πρίζα και δουλεύουν. Χρειάζονται και ενασχόληση. Άντε να το εξηγήσεις αυτό σε όλους αυτούς που είχε μαζέψει χθες. Οι οποίο άρχισαν να λένε ομορφιές του στυλ "θα πετάξω το κινητό" κλπ. Το ότι για να γίνουν όλα αυτά τα περίεργα πρέπει να αφήσεις κάποιον να βάλει software στο κινητό σου, δεν έχει σημασία. Όλοι αυτό κάνουμε... αφήνουμε κάποιον, που ενδεχομένως δεν γνωρίζουμε, να πειράζει το κινητό μας. Ή περνάει η άλλη άσχετη από το καφέ για 3 δευτερόλεπτα και αφήνει ένα άσχετο κινητό στο τραπέζι κι αυτό είναι κάτι που συμβαίνει κάθε 3 δευτερόλεπτα... Τι λένε ρε οι άνθρωποι...

 

Για άλλη μια φορά οι δημοσιογράφοι ανακάλυψαν έναν μαγικό κόσμο. Πριν ήταν ο μαγικός κόσμος του internet, τώρα είναι ο μαγικός κόσμος των κινητών τηλεφώνων. Και για άλλη μια φορά παραπληροφορούν.

Link to comment
Share on other sites

Να ρίξω λίγη φωτιά στο forum....

 

Ο κος Ευαγγελάτος εχθές "κοσκίνιζε" τις κλήσεις και ΔΕΝ έβγαζε κόσμο στον αέρα να μιλήσει!!!

 

Μαμαλάκης 4 ever...Επιστήμον Στο Είδος του!

'70s
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή που προωθεί τα μυνήματα σε εναν συγκεκριμένο αριθμό δεν σε χρεώνει; Σίγουρα θα σε χρεώνει. Αρά αργά ή γρήγορα θα το καταλάβεις. Δεν είδα την εκπομπή, αλλά σίγουρα όλα αυτά δεν γίνονται με ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ. Και χωρίς παρέμβαση.

 

Ελπίζω να μην τα ισοπέδωσαν όλα στην εκπομπή.

 

φίλε μου όχι απλά τα ισοπέδωσαν, ήταν ο ένας χειρότερος από τον άλλον εκεί μέσα! Άσε που ο Ευαγγελάτος νόμιζε πως ανακάλυψε την Αμερική! :p

Καλά το άλλο κορυφαίο ήταν αυτό με τον super τεχνογνώστη Παρασκευά! Μέσα στον απίστευτα ελάχιστο χρόνο της μισής ώρας μπόρεσε να περάσει την κάποια εφαρμογή στο τηλέφωνο και να το 'παγιδεύσει'! Μιλάμε για δουλειά 2 λεπτών έτσι? Μια εγκατάσταση έπρεπε να κάνε ο άνθρωπος.. Αίσχος ήταν η εκπομπή αλλά που ξέρει ο κοσμάκης θα μου πεις..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες, τηλεφωνικό κατάλογο, μηνύματα ακόμη και κλήσεις μέσω άλλου αριθμού και μέσω Bluetooth γίνονται ανετότατα. Ξέρω λογισμό (για την ακρίβεια λογισμικά) που εγκαθίστανται σε Symbian μόνο κινητά με τα οποία μπορείς όχι απλά να ανακτήσεις δεδομένα από άλλα κινητά που έχουν Bluetooth ενεργοποιημένο αλλά και να κάνουν χρεώσιμες κλήσεις προς τους πάντες και τα πάντα. Και αυτό φυσικά να μην το καταλαβαίνει ο χρήστης.

Για πες μας κι εμάς ποιο είναι αυτό το λογισμικό, γιατί στο thread των s60 εχουν φάει τα άντερα τους για να βρούν κάτι τέτοιο. Αν εννοείς τα προγραματάκια τύπου bloover ΔΕΝ δουλεύουν στο ελάχιστο.

Link to comment
Share on other sites

Κατι επιασε το αυτι μου για την χθεσινοβραδυνη εκπομπη (λογω εργασιας δεν την ειδα).Ειχα μια απορια για τι τι να ειπε.Και τελικα με αυτα τα λιγα που διαβασα εδω απο εσας,ειλικρινα εβαλα τα γελια. Ολα για την AGB :lol:.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

φίλε cris

 

μόνο μια λύση υπάρχει:

 

Κάψε το κινητό ενώ χορεύεις γύρω και κρατάς τα αυτιά σου..προαιρετικά για την ολοκλήρωση του ξορκιού ίσως χρειαστεί να ουρήσεις το φλεγόμενο δείγμα!

 

Ήμαρτον αυτή η καταστραφολογία!!! Καλά που δε μας είπε ότι τα προγράμματα αυτά τα φτιάχνει η Έλλη Στάη... :X

 

Αν κάνω 2 κωλοτούμπες χτυπώντας με το τομαχόκ του πολέμου το καταπληκτικό κινητό μου που μπορει να με παρακολουθεί νοκια 1821 10 θα λυθούν τα μάγια?

 

Καλά πραγματικά chris απορώ με σένα. Τι έπαθες? Αντί να βγεις και να βρίσεις τους γελοίους.. ΟΚ όλοι ξέρουμε πως υπάρχουν τέτοια προγράμματα. Ξέρουμε όμως και ποιες είναι οι πιθανότητες να λειτουργεί ένα τέτοιο πρόγραμμα σε ένα κινητό ΟΧΙ οποιοδήποτε ανενόχλητο. ΚΑΜΙΑ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσον αφορά αυτό που είπε για την εγκατάσταση μέσω sms ίσως να εννοεί το εξής, πως στέλνεις σε κάποιον το link και Ο ΑΛΛΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΑΙ! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΤΣΙ? Ειδικά αν η εφαρμογή είναι java δεν θα φαίνεται καθόλου πως τρέχει. Όχι πως υπάρχει κιόλας.

 

ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

λαθος.

 

 

1) ξέρεις πολλές εφαρμογές που κάνουν απο μόνες τους εγκατάσταση? εγώ καμία

 

2) οκ αλλά πόσο βλάκας πρέπει να είσαι και αν είσαι τόσο βλάκας γιατί να παρακολουθείσαι :D ώστε να μην καταλάβεις πως κάτι τρέχει στο background. Όχι απαραίτητα με άλλα software task manager δεν θυμάμαι πως τα λένε κτλ, και μόνος σου αν κολλήσει το s60 (KAI MHN MOY ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΝΕ) να πας να κλέισεις κάτι και να το δεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

1) ξέρεις πολλές εφαρμογές που κάνουν απο μόνες τους εγκατάσταση? εγώ καμία

 

2) οκ αλλά πόσο βλάκας πρέπει να είσαι και αν είσαι τόσο βλάκας γιατί να παρακολουθείσαι :D ώστε να μην καταλάβεις πως κάτι τρέχει στο background. Όχι απαραίτητα με άλλα software task manager δεν θυμάμαι πως τα λένε κτλ, και μόνος σου αν κολλήσει το s60 (KAI MHN MOY ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΝΕ) να πας να κλέισεις κάτι και να το δεις.

 

σορρυ, δεν ημουνα σαφης!

 

εννουσα οτι λαθος ηταν το μηνυμα που εγραψα εγω, οχι το δικο σου.

παρεξηγηση.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ότι επέμενε στο ότι όλα τα κινητά παγιδεύονται αυτό είναι αλήθεια. Και το ότι προσπάθησε να εντυπωσιάσει. Και σίγουρα το έκανε. Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που συνειδοποιημένα δεν ασχολούνται με την τεχνολογία (και δεν είναι μόνο οι συνταξιούχοι) όπως και άλλοι που την αγνοούν. Και σίγουρα αυτοί οι άνθρωποι έχουν ανησυχήσει.

 

 

Πέρα από αυτά όμως, συνολικά το συμπέρασμα που προκύπτει είναι ότι, προς το παρόν τουλάχιστον, τα java κινητά δεν μπορούν να "παγιδευτούν" με τις συγκεκριμένες μεθόδους.

Το ότι κανένας τρόπος επικοινωνίας δεν είναι απολύτως ασφαλής είναι γνωστο εδώ και χρόνια σε όλους νομίζω. Δεν ανακάλυψε την "πυρίτιδα" ο Ευαγγελάτος. Έχουν προηγηθεί (εδώ και χρόνια) εγκυρότατες έρευνες από δημοσιογράφους και εξειδικευμένους επιστήμονες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να σου δώσω το πρόγραμμα; Ή απλά και μόνο τον τίτλο; Δεν θα το κάνω για προσωπικούς λόγους.

Αυτό που θα σου πω για να διαπιστώσεις το αν και κατά πόσο λέω αλήθεια (και ας το επιβεβαιώσει όποιος έχει παρακολουθήσει την εκπομπή) είναι ότι στον ALPHA πέρυσι υπήρχε μία εκπομπή που λεγόταν "Το κουτί της Πανδώρας" και αφιέρωσε μία ολόκληρη εκπομπή περιγράφοντας τον τρόπο που μπορούν να κάνουν όλα τα παραπάνω μέσω Bluetooth.

Αν θέλεις με πιστεύεις εαν θέλεις όχι, δεν με απασχολεί και ιδιαίτερα να σου πω την αλήθεια.

 

Μήπως μιλάς για το γνωστό Bl.....r.... ???

:confused:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλά πραγματικά chris απορώ με σένα. Τι έπαθες? Αντί να βγεις και να βρίσεις τους γελοίους.. ΟΚ όλοι ξέρουμε πως υπάρχουν τέτοια προγράμματα. Ξέρουμε όμως και ποιες είναι οι πιθανότητες να λειτουργεί ένα τέτοιο πρόγραμμα σε ένα κινητό ΟΧΙ οποιοδήποτε ανενόχλητο. ΚΑΜΙΑ.

Να βρίσω για ποιό λόγο; Αυτά που είπανε δεν γίνονται; Ειλικρινά απάντησέ μου. Δεν μπορούν να παρακολουθήσουν που βρίσκεσαι ανά πάσα στιγμή;

http://www.server.com ένα από τα δεκάδες site (και site που χρησιμοποίησε ο Ευαγγελάτος χθες την ώρα που έδειχνε με το άλλο το σούργιελο τη Νανά πως μπορείς να ξέρεις που βρίσκεται ένα κινητό).

Το να σε παρακολουθούν ενώ έχεις το κινητό κλειστό όντως το παρουσίασαν ως κάτι πολύ εύκολο αν και στο βίντεο που προηγήθηκε έδειξε φευγαλέα μία εικόνα κατά την οποία πρέπει να ανοίξεις το κινητό και να "πειράξεις" τις βασικές του λειτουργίες.

Επιπλέον εαν θέλεις μπορώ να σου πω ιδιαιτέρως περιπτώσεις παρακολουθήσεων σε άτομα που ξέρεις και ξέρουμε.

Όσο για όσους θέλουν να τα αποκαλύπτουμε και να μην λέμε μισά λόγια έχω να πω ότι ένα forum δεν είναι το καταλληλότερο σημείο. Κάποια πράγματα όπως και να 'χει δεν αποκαλύπτονται δημόσια.

Link to comment
Share on other sites

Να βρίσω για ποιό λόγο; Αυτά που είπανε δεν γίνονται; Ειλικρινά απάντησέ μου. Δεν μπορούν να παρακολουθήσουν που βρίσκεσαι ανά πάσα στιγμή;

http://www.server.com ένα από τα δεκάδες site (και site που χρησιμοποίησε ο Ευαγγελάτος χθες την ώρα που έδειχνε με το άλλο το σούργιελο τη Νανά πως μπορείς να ξέρεις που βρίσκεται ένα κινητό).

Το να σε παρακολουθούν ενώ έχεις το κινητό κλειστό όντως το παρουσίασαν ως κάτι πολύ εύκολο αν και στο βίντεο που προηγήθηκε έδειξε φευγαλέα μία εικόνα κατά την οποία πρέπει να ανοίξεις το κινητό και να "πειράξεις" τις βασικές του λειτουργίες.

Επιπλέον εαν θέλεις μπορώ να σου πω ιδιαιτέρως περιπτώσεις παρακολουθήσεων σε άτομα που ξέρεις και ξέρουμε.

Όσο για όσους θέλουν να τα αποκαλύπτουμε και να μην λέμε μισά λόγια έχω να πω ότι ένα forum δεν είναι το καταλληλότερο σημείο. Κάποια πράγματα όπως και να 'χει δεν αποκαλύπτονται δημόσια.

τιαλλο θα ακουσω ακομη και εμεις πριν κανουμε οτιδηποτε εχουμε ενα λαπτοπ ενα gps receiver και ενα κινητο οποιοδηποτε ακομη και το g.e δειχνει ακριβως που βρισκεται ο στοχος δεν ειναι τιποτα δυσκολο αυτο το να ακους τι λεει ο καθενας απλα χρειαζεσαι 5 δεκτες στα 2ghz φτιαχνεις ενα νοητο τετραγωνο 5μετρα χ5 μετρα και τα υπολοιπα τα κανει το χερι σου και το προγραμμα....

Link to comment
Share on other sites

παδιά με λίγα λόγια για να σε παρακολουθούν με τέτοιο τρόπο πρέπει το κινητό σου να είναι symbian? δηλαδή τα όλα τα μή symbian είναι ασφαλή, ή υπάρχει κάτι ανάλογο? ευχαριστώ
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

παδιά με λίγα λόγια για να σε παρακολουθούν με τέτοιο τρόπο πρέπει το κινητό σου να είναι symbian? δηλαδή τα όλα τα μή symbian είναι ασφαλή, ή υπάρχει κάτι ανάλογο? ευχαριστώ

 

μεταφορικα εισαι ασφαλης μονο με τα παλια τωρα με τα καινουργια 2000 μετα απλα εισαι ενα κινητο μικροφωνο :p

Link to comment
Share on other sites

μεταφορικα εισαι ασφαλης μονο με τα παλια τωρα με τα καινουργια 2000 μετα απλα εισαι ενα κινητο μικροφωνο :p

 

 

συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα. μπορούν με τέτοιο να σε παρακολουθούν αν έχεις μη symbian? (px W850). άλλο το θέμα τι κάνει το fbi

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...