Jump to content

Σ' έβαλαν κι εσένα εφορευτική στις εκλογές. Και τώρα;


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε panpap σε τί να πρωτοαπαντήσω...Ήσουν "πολυβόλο" :)

Ο δικ. αντιπρόσωπος δεν αντέχει μια 24 ωρη διαδικασία επειδή όλη η ομάδα στο εκλογικό κέντρο κάνει ένα ανθρώπινο μισώρο διαλ.για να ξεκουραστεί? Αυτό συμπέρανες?:blink: :blink:

Η λειτουργικότητα του εκλογικού κέντρου βάλλεται από μια μικρή διακοπή? Από εκεί φαίνεται αν λειτουργεί το κέντρο με ορθό τρόπο ή από τη σωστή ροή της εκλογικής διαδικασίας όπως και από την άμεση και ορθή ενημέρωση των αποτελεσμάτων? Μην τρελαθούμε κιόλας, έτσι...; Πάντως αν ερχόταν μια κυρία με επείγουσα ανάγκη θα ψήφιζε εννοείται...Είπαμε σεβασμός στον άνθρωπο.

Το άσχετο με το νοσοκομείο και η σύγκριση ανομοίων μεγεθών και καταστάσεων δεν νομίζω οτι χρήζει απάντησης.

Και βέβαια λογικές τύπου "είμαι ο δικαστικός αντιπρόσωπος και το κλειδώνω το μαγαζί όταν γουστάρω" είναι άγνωστες τόσο σε μένα όπως και σε πολλούς συναδέλφους (νέους, στην ηλικίας μου) και βέβαια διαφωνούμε με αυτές.

Φιλικά :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 789
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε panpap σε τί να πρωτοαπαντήσω...Ήσουν "πολυβόλο" :)

Ο δικ. αντιπρόσωπος δεν αντέχει μια 24 ωρη διαδικασία επειδή όλη η ομάδα στο εκλογικό κέντρο κάνει ένα ανθρώπινο μισώρο διαλ.για να ξεκουραστεί? Αυτό συμπέρανες?:blink: :blink:

Η λειτουργικότητα του εκλογικού κέντρου βάλλεται από μια μικρή διακοπή? Από εκεί φαίνεται αν λειτουργεί το κέντρο με ορθό τρόπο ή από τη σωστή ροή της εκλογικής διαδικασίας όπως και από την άμεση και ορθή ενημέρωση των αποτελεσμάτων? Μην τρελαθούμε κιόλας, έτσι...; Πάντως αν ερχόταν μια κυρία με επείγουσα ανάγκη θα ψήφιζε εννοείται...Είπαμε σεβασμός στον άνθρωπο.

Το άσχετο με το νοσοκομείο και η σύγκριση ανομοίων μεγεθών και καταστάσεων δεν νομίζω οτι χρήζει απάντησης.

Και βέβαια λογικές τύπου "είμαι ο δικαστικός αντιπρόσωπος και το κλειδώνω το μαγαζί όταν γουστάρω" είναι άγνωστες τόσο σε μένα όπως και σε πολλούς συναδέλφους (νέους, στην ηλικίας μου) και βέβαια διαφωνούμε με αυτές.

Φιλικά :)

 

Όταν δηλώνεις συμμετοχή στις εκλογές σαν εκλογικός αντιπρόσωπος γνωρίζεις εκ των προτέρων ότι είναι υποχρέωση σου να έχεις ανοιχτό το εκλογικό κέντρο συνέχεια και ότι συμμετέχεις σε διαδικασία που μπορεί να κρατήσει πολλές ώρες - αν πιστεύεις ότι δεν θα αντέξεις χωρίς διάλειμμα, μην πας. Αυτό είπα και δε μου φαίνεται παράλογο. Και ναι, βάλεται η λειτουργικότητα του εκλογικού κέντρου αν αυτό κλείνει, ενώ κάτι τέτοιο δεν προβλέπεται πουθενά.

 

Ο δικαστικός αντιπρόσωπος αμοίβεται τόσο για την ευθύνη που φέρει, αλλά ακριβώς και για την ταλαιπωρία που τραβάει. Δεν μπορείς να τα θέλεις όλα δικά σου.

 

Όσο για το παράδειγμα με το νοσοκομείο δεν είναι σύγκριση αλλά παραλληλισμός, και σε αυτό το θεμα, σαν πολυτεχνειακός έχω αδυναμία σύγκλισης στον τρόπο σκέψης των νομικών.:O

 

Τέλος πάντων, εγώ συμφωνώ ότι η δουλειά του δικ.αντιπροσώπου είναι πολύ δύσκολη, και η καλύτερη λύση θα ήταν 2 βάρδιες με μικρότερη αμοιβή για τον καθένα, αλλά απο τη στιγμή που ισχύουν οι παρούσες συνθήκες άποψη μου είναι ότι πρέπει να εφαρμόζεις κατα γράμμα τις υποχρεώσεις σου.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είμαι κ εκτός topic αλλα δν βρήκα αλλού να ποστάρω...:O

 

Την προηγούμενη Κυριακή πήγα κανονικά στις εκλογές. Μένω Βόλο και ψηφίζω στην Σκόπελο. Το θέμα είναι πως μου είναι λίγο δύσκολο να ξαναπάω... Επειδή είναι κάποια μεγάλη αποστάση μήπως μπορώ να μην πάω? Μήπως θα έχω κυρώσεις? Πήγα στο ΚΕΠ Βόλου και δν ήξεραν να μου απαντήσουν...:(

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

[sarcasm]Ενώ η λογική του "Άντε και γαργαλίσου, εγώ θα ψηφίσω ΤΩΡΑ" δείχνει απόλυτο σεβασμό...[/sarcasm] Στην τελική όπως ειπώθηκε, ο δικαστικός αντιπρόσωπος μπορεί να πληρώνεται, αλλά υπάρχουν άτομα που βοηθούν στην διαδικασία και δεν πληρώνονται...δεν δικαιούνται ένα διάλειμμα; Ή μήπως έπρεπε να πάνε σπιτάκια τους να κοιμηθούν, να δούμε αν θα ψήφιζε η εν λόγω κυρία, και η κάθε τέτοια κυρία μετά...

 

Τα άτομα της εφορευτικής επιτροπής μπορούν να κάνουν διάλειμμα εκ περιτροπής, χωρίς να σταματήσει η λειτουργία του κέντρου. Δε νομίζω ότι ο κόσμος δεν θα έδειχνε κατανόηση αν η διαδικασία γίνονταν λίγο πιο αργά σε μια τέτοια περίπτωση. Αυτό όμως διαφέρει από το να κλείσει τελείως το κέντρο.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

Βαλέριε, ναι μεν όλοι καταλαβαίνουν την "ανθρώπινη" πλευρά κλπ και γι'αυτό στην πράξη γίνεται αυτό που έκανες κι εσύ (μισάωρο διάλειμμα), ωστόσο αυτό δεν επιτρέπεται κανονικά. Το καταλαβαίνεις και μόνος σου, από τη στιγμή που, όπως είπες, ζήτησες και ειδική άδεια από την Πρόεδρο Πρωτοδικών.

Ο λόγος είναι αυτός που ανέφερε ο πανπαπ πριν: μέσα στις υποχρεώσεις σπυ ως δικ.αντιπροσώπου είναι να τηρείς την απρόσκωπτη λειτουργία του εκλ. κέντρου. Το επιχείρημα "δεν βάλλεται η λειτουργικότητα του εκλ. κέντρου με το μισάωρο διάλειμμα", αν και είναι λογικό, είναι εντελώς άστοχο. Δεν μπορεί να αφορά κανέναν ψηφοφόρο το ότι εσύ θέλεις να ξεκουραστείς 2 με 2:30.

Ο άλλος ήρθε να ψηφίσει και ΠΡΕΠΕΙ να βρει το εκλ. τμήμα ανοιχτό, έστω κι αν δεν του στοιχίζει στην πράξη τίποτα να σε περιμένει να ξεκουραστείς.

Είπαμε, είναι απάνθρωπο, αλλά από τη στιγμή που πας δικ. αντιπρόσωπος, πρέπει να τα υφίστασαι όλα αυτά (εγώ που δεν τα αντέχω, δηλώνω συνήθως εξαίρεση και τελείωνει το θέμα:O - αλλιώς, δεν διανοήθηκα ποτέ να κλείσω το τμημα, ούτε για 5 λεπτά).

 

 

shodanjr_gr , σου απάντησε ο πανπαπ: τα μέλη της εφορευτικής επιτροπής εννοείται πως μπορούν να ξεκουράζονται εκ περιτροπής, ακόμα και να πάνε σπίτι τους για καμιά δυο ώρες αν υπάρχουν αρκετά άτομα.

 

ΥΓ Πανπαπ, το παράκανες με τα νοσοκομεία:)

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

@panpap Καλά μην νομίζεις ότι υπάρχει και κανένας ιδιαίτερος τρόπος σκέψης των νομικών...:)

Για να κλείνω με αυτό το θέμα από την πλευρά μου και για να είμαι καλυμμένος πλήρως, ρώτησα, όπως έγραψα και πιό πάνω, την πρόεδρο Πρωτοδικών και μου είπε ότι προβλέπεται ένα μικρό διάλειμμα. Και για να σου πω και την αλήθεια το έκανα κυριώς για τα παιδιά της εφορευτικής που δεν χρωστούσαν τπτ για τέτοια ταλαιπωρία και μάλιστα χωρίς να πληρώνονται!! Γι αυτό ,και πέραν των άλλων, προσπάθησα και να τους ξεκουράζω ανα βάρδιες και να βγάζω εγώ σχεδόν όλη τη δουλειά αλλά και να τους αποδεσμεύσω το νωρίτερο δυνατόν, πράγμα που κατάφερα με καλή θέληση και καλό συντονισμό. Αφού στο τέλος μου έλεγαν μακάρι να ήταν και οι άλλοι δικαστικοί σαν κι εμένα (υπερβολή ίσως αλλά δείχνει το καλό κλίμα που είχα επιτύχει). Αυτά :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:whistle:

@panpap Καλά μην νομίζεις ότι υπάρχει και κανένας ιδιαίτερος τρόπος σκέψης των νομικών...:)

Για να κλείνω με αυτό το θέμα από την πλευρά μου και για να είμαι καλυμμένος πλήρως, ρώτησα, όπως έγραψα και πιό πάνω, την πρόεδρο Πρωτοδικών και μου είπε ότι προβλέπεται ένα μικρό διάλειμμα. Και για να σου πω και την αλήθεια το έκανα κυριώς για τα παιδιά της εφορευτικής που δεν χρωστούσαν τπτ για τέτοια ταλαιπωρία και μάλιστα χωρίς να πληρώνονται!! Γι αυτό ,και πέραν των άλλων, προσπάθησα και να τους ξεκουράζω ανα βάρδιες και να βγάζω εγώ σχεδόν όλη τη δουλειά αλλά και να τους αποδεσμεύσω το νωρίτερο δυνατόν, πράγμα που κατάφερα με καλή θέληση και καλό συντονισμό. Αφού στο τέλος μου έλεγαν μακάρι να ήταν και οι άλλοι δικαστικοί σαν κι εμένα (υπερβολή ίσως αλλά δείχνει το καλό κλίμα που είχα επιτύχει). Αυτά :)

 

Α, για να πω την αλήθεια, δεν ήξερα ότι προβλέπεται μικρό διάλειμμα. Εγώ δεν το είχα δει πουθενά αυτό στους κανονισμούς την προηγούμενη φορά που είχα πάει.Ίσως να έχω μείνει σε αυτά που λέγανε οι παλιοί δικηγόροι και η αστυνομία, με το τμήμα που να πρέπει να μένει συνέχεια ανοιχτό μπλα μπλα μπλα.

Πολύ καλά έκανες και ακολούθησες στο σύστημα με τις βάρδιες:)

 

Όσο για το άλλο, κι όμως Βαλέριε, υπάρχει (δυστυχώς ή ευτυχώς) διαφορά στη σκέψη πολυτεχνειακών και νομικών. Ξέρει ο πανπαπ τι λέει:whistle: Τέλος οφφ τόπικ

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είμαι κ εκτός topic αλλα δν βρήκα αλλού να ποστάρω...:O

 

Την προηγούμενη Κυριακή πήγα κανονικά στις εκλογές. Μένω Βόλο και ψηφίζω στην Σκόπελο. Το θέμα είναι πως μου είναι λίγο δύσκολο να ξαναπάω... Επειδή είναι κάποια μεγάλη αποστάση μήπως μπορώ να μην πάω? Μήπως θα έχω κυρώσεις? Πήγα στο ΚΕΠ Βόλου και δν ήξεραν να μου απαντήσουν...:(

Το αν θα έχεις κυρώσεις κανείς δεν μπορεί να στο πεί με βεβαιότητα. Π.χ. έχω περιστατικά που δεν τους έδιναν φορολογική ενημερότητα όπως και άλλους που δεν υπέστησαν καμία κύρωση. Αυτό που έχω να σου πω είναι ότι η ψήφος είναι υ π ο χ ρ ε ω τ ι κ ή σύμφωνα με το Σύνταγμα και τους Νόμους. Το αν θα πάς ή όχι , βάσει αντικειμενικών προβλημάτων όπως λές, είναι δική σου απόφαση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το αν θα έχεις κυρώσεις κανείς δεν μπορεί να στο πεί με βεβαιότητα. Π.χ. έχω περιστατικά που δεν τους έδιναν φορολογική ενημερότητα όπως και άλλους που δεν υπέστησαν καμία κύρωση. Αυτό που έχω να σου πω είναι ότι η ψήφος είναι υ π ο χ ρ ε ω τ ι κ ή σύμφωνα με το Σύνταγμα και τους Νόμους. Το αν θα πάς ή όχι , βάσει αντικειμενικών προβλημάτων όπως λές, είναι δική σου απόφαση

 

Τι να κάνουμε πάλι 40κάτι euros για το τίποτα...:(

12€ πήγαινε(καράβι), 20€ ταξί, 12 έλα(καράβι). Σύνολο 44€ παρακαλώ...:this:

 

p.s + τις προηγούμενες εκλογές άλλα 44€.

Σύνολο 88€!(Μόνο για το πήγαινε-έλα)

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνουμε πάλι 40κάτι euros για το τίποτα...:(

12€ πήγαινε(καράβι), 20€ ταξί, 12 έλα(καράβι). Σύνολο 44€ παρακαλώ...:this:

 

p.s + τις προηγούμενες εκλογές άλλα 44€.

Σύνολο 88€!(Μόνο για το πήγαινε-έλα)

 

Το αν υπάρχουν κυρώσεις όντως κανείς δεν το ξέρει σίγουρα. Νομίζω ότι πρόκειται περί νομοθετικού κενού - από η μια μεριά η ψήφος είναι "υποχρεωτική", από την άλλη δεν επιβάλλονται κυρώσεις (πλέον) αν δεν ψηφίσεις. Προσωπικά, δεν ξέρω κανέναν που να αντιμετώπισε πρόβλημα επειδή δεν ψήφισε. Κοινώς, στη θέση σου δε θα πήγαινα.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνουμε πάλι 40κάτι euros για το τίποτα...:(

12€ πήγαινε(καράβι), 20€ ταξί, 12 έλα(καράβι). Σύνολο 44€ παρακαλώ...:this:

 

p.s + τις προηγούμενες εκλογές άλλα 44€.

Σύνολο 88€!(Μόνο για το πήγαινε-έλα)

Έχεις δίκιο ρε γ@μώτο...Απλά άν μένεις μόνιμα πιά στο Βόλο, φρόντισε να μεταφέρεις εκεί τη μερίδα σου για να αποφεύγεις μελλοντικές ταλαιπωρίες και έξοδα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πάω να ρωτήσω και στην Αστυνομική Διεύθυνση μήπως γνωρίζουν τπτ παραπάνω... Γιατί στο ΚΕΠ "Καλημέρα Θλίψη":cry:

Διαφορετικά θα αναγκαστώ να πάω. Το μόνο σίγουρο είναι πως κάποια στιγμή πρέπει να μεταφέρω και τα εκλογικά μου δικαιώματα here...!

Thanx guys!:)

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Το αν υπάρχουν κυρώσεις όντως κανείς δεν το ξέρει σίγουρα. Νομίζω ότι πρόκειται περί νομοθετικού κενού - από η μια μεριά η ψήφος είναι "υποχρεωτική", από την άλλη δεν επιβάλλονται κυρώσεις (πλέον) αν δεν ψηφίσεις. Προσωπικά, δεν ξέρω κανέναν που να αντιμετώπισε πρόβλημα επειδή δεν ψήφισε. Κοινώς, στη θέση σου δε θα πήγαινα.

 

+1

 

Oute egw exw antimetwpisei pote provlima oute kserw kanenan pou na eixe mpleksimata me efories, diavatiria ktl

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι ΟΛΟΙ έχουμε τα ΙΔΙΑ δικαιώματα και τις ΙΔΙΕΣ υποχρεώσεις, γι' αυτό και είναι λάθος το να ζητάς μερικοί μόνο να βγάλουν παραπάνω δουλειά από τους υπόλοιπους επειδή επέλεξαν μια δουλειά που θα κάθονται παραπάνω. Το να τονίζεις συνέχεια το συγκεκριμένο προνόμιό τους, μόνο σα ζήλεια μπορώ να το εκλάβω. Ζήλεια που δε μπορείς εσύ να απολαμβάνεις τόσες μέρες διακοπες το χρόνο και όχι ζήλεια επειδή δεν έγινες δασκάλα.

 

Σχετικά με το πόσο έυκολα μπορεί να γίνει κάποιος δάσκαλος/καθηγητής, τι να σου πω... Ας γινόσουν τότε... Με τα αν γινόμουν κι εγώ αστροναύτης :p

 

Μπορεις να μου πεις για ποιο λογο το συνεχιζεις ενω σου ζητησα πολυ ευγενικα να το σταματησεις???:mad: :mad:

Με προκαλεις να σου απαντησω και ειναι η πρωτη φορα που θα μιλησω ετσι σε καποιο μελος του forum γιατι βγαζεις ολο σου το κομπλεξ πανω μου και οχι εγω τη ζηλεια μου σε σενα:mad:

Δεν ειναι ζηλια αυτο θελω να το καταλαβεις εχω επιλεξει στη ζωη μου να κανω κατι ποιο παραγωγικο.... Και το επαγγελμα του εκπαιδευτικου δεν μου αρεσε ποτε εχω κολλητη που εχει τελειωσει εκπαιδευτικο (περασε με χαμηλες βασεις- δεν ειναι δα και ακοτορθωτο) οπως θελεις να το παρουσιαζεις... και οταν της λεω την αποψη μου για τη δουλεια της την αυτοσαρκαζει γιατι ξερει τι της γινετε και δεν κρυβετε πισω απο το δαχτυλο της.... δασκαλε!!!:lol:

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τα υπολοιπα μελη του Forum Που ισως νιωσουν θιγμενοι δεν λεω τιποτα κακοπροαιρετα απλα απαντω στην επιθεση που δεχθηκα....:)

gkr41 καταφερες να με εξοργισεις ελπιζω να το σταματησεις εδω δεν προκειτε να ασχολειθω...:X

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις για ποιο λογο το συνεχιζεις ενω σου ζητησα πολυ ευγενικα να το σταματησεις???:mad: :mad:

Με προκαλεις να σου απαντησω και ειναι η πρωτη φορα που θα μιλησω ετσι σε καποιο μελος του forum γιατι βγαζεις ολο σου το κομπλεξ πανω μου και οχι εγω τη ζηλεια μου σε σενα:mad:

Ηρέμησε... Δε σε βάλαμε με το ζόρι να απαντήσεις. :blink:

 

Δεν ειναι ζηλια αυτο θελω να το καταλαβεις εχω επιλεξει στη ζωη μου να κανω κατι ποιο παραγωγικο.... Και το επαγγελμα του εκπαιδευτικου δεν μου αρεσε ποτε εχω κολλητη που εχει τελειωσει εκπαιδευτικο (περασε με χαμηλες βασεις- δεν ειναι δα και ακοτορθωτο) οπως θελεις να το παρουσιαζεις... και οταν της λεω την αποψη μου για τη δουλεια της την αυτοσαρκαζει γιατι ξερει τι της γινετε και δεν κρυβετε πισω απο το δαχτυλο της.... δασκαλε!!!:lol:

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τα υπολοιπα μελη του Forum Που ισως νιωσουν θιγμενοι δεν λεω τιποτα κακοπροαιρετα απλα απαντω στην επιθεση που δεχθηκα....:)

gkr41 καταφερες να με εξοργισεις ελπιζω να το σταματησεις εδω δεν προκειτε να ασχολειθω...:X

Είσαι τελείως off-topic. Σου ξαναείπα πως δεν εννοώ οτι ζηλεύεις που δεν έγινες δασκάλα. Όταν το καταλάβεις τα ξαναλέμε. :alien:

 

Τώρα αν πιστεύεις οτι είναι παραγωγικότερο το να πουλάς κινητά, από το να εκπαιδεύεις τα παιδιά, δεκτό. Διαφωνώ βέβαια, αλλά απόψεις είναι αυτές, οι οποίες όμως δεν αφορούν το θέμα οπότε καλύτερα να το σταματήσουμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις για ποιο λογο το συνεχιζεις ενω σου ζητησα πολυ ευγενικα να το σταματησεις???:mad: :mad:

Με προκαλεις να σου απαντησω και ειναι η πρωτη φορα που θα μιλησω ετσι σε καποιο μελος του forum γιατι βγαζεις ολο σου το κομπλεξ πανω μου και οχι εγω τη ζηλεια μου σε σενα:mad:

Δεν ειναι ζηλια αυτο θελω να το καταλαβεις εχω επιλεξει στη ζωη μου να κανω κατι ποιο παραγωγικο.... Και το επαγγελμα του εκπαιδευτικου δεν μου αρεσε ποτε εχω κολλητη που εχει τελειωσει εκπαιδευτικο (περασε με χαμηλες βασεις- δεν ειναι δα και ακοτορθωτο) οπως θελεις να το παρουσιαζεις... και οταν της λεω την αποψη μου για τη δουλεια της την αυτοσαρκαζει γιατι ξερει τι της γινετε και δεν κρυβετε πισω απο το δαχτυλο της.... δασκαλε!!!:lol:

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τα υπολοιπα μελη του Forum Που ισως νιωσουν θιγμενοι δεν λεω τιποτα κακοπροαιρετα απλα απαντω στην επιθεση που δεχθηκα....:)

gkr41 καταφερες να με εξοργισεις ελπιζω να το σταματησεις εδω δεν προκειτε να ασχολειθω...:X

 

Να σου πω, δεν παραδεχεσαι ότι ζηλεύεις, να τελειωνεις μ' αυτη την κατάσταση? Μη χτυπιεσαι αδίκως και λες ολα αυτα για ξεκαρφωμα! Αντε μέχρι κι εγώ σε καταλαβα: θελεις να γινεις δασκάλα στη θέση της δασκάλας. :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπορεί να μου πει κάποιος τι κυρώσεις υπάρχουν αν πας εφορευτική και τα κάνεις μπάχαλο αν π.χ. ο δικαστικός αντιπρόσωπος είναι π.χ. απάνθρωπος και δεν σε αφήνει (πάλι) π.χ. να πας ούτε για κατούρημα ή π.χ. (το παράκανα) δεν φροντίζει ώστε να είναι πλήρως συμπληρωμένη με οποιοδήποτε τρόπο η εφορευτική; Αν πάλι πας να ψηφίσεις και θέλει να σε βουτήξει για εφορευτική και αρνηθείς;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπορεί να μου πει κάποιος τι κυρώσεις υπάρχουν αν πας εφορευτική και τα κάνεις μπάχαλο αν π.χ. ο δικαστικός αντιπρόσωπος είναι π.χ. απάνθρωπος και δεν σε αφήνει (πάλι) π.χ. να πας ούτε για κατούρημα ή π.χ. (το παράκανα) δεν φροντίζει ώστε να είναι πλήρως συμπληρωμένη με οποιοδήποτε τρόπο η εφορευτική; Αν πάλι πας να ψηφίσεις και θέλει να σε βουτήξει για εφορευτική και αρνηθείς;

To τελευταιο θα με ενδιεφερε και εμενα... Πληροφοριακα και μονο!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, δεν παραδεχεσαι ότι ζηλεύεις, να τελειωνεις μ' αυτη την κατάσταση? Μη χτυπιεσαι αδίκως και λες ολα αυτα για ξεκαρφωμα! Αντε μέχρι κι εγώ σε καταλαβα: θελεις να γινεις δασκάλα στη θέση της δασκάλας. :p :lol:

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν μπορεσα να κρυφτω δηλαδη ε????? Το καταλαβατε????????:lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

αντε να τελειωσει κι αυτη η κυριακη να κλειδωθει το θεμα..γιατι στο τελος θα ακουω εφορευτικη και θα τρεχω να κρυφτω!! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

amelidis φευγεις οπως εισαι!!Την αδερφη μου την ειχαν βαλει εφορευτικη,πηγε ψηφισε,η δικηγορος των 1000 ευρω την απειλησε,προσπαθησε να την κρατησει με το ζορι και φυσικα η αδερφη μου τους ειπε 2-3 ψιλα και ΓΕΙΑ ΣΑΣ!Σιγα μην κατσει να ασχοληθει με την κυρια των 1000 ευρω!!Τι θα λεγατε για επιδομα ανθιγεινης εργασιας στους κυριους των 1000 ευρω?Κανα αμαξακι για τις μετακινησεις τους μηπως??Κανα κινητο για τα τηλεφωνακια τους??Καμια κρεμουλα μην χαλασει η επιδερμιδα τους που θα μεινουν ξυπνιοι 24 ωρες?Ακους εκει 1000 ευρω...
:)
Link to comment
Share on other sites

Aν εισαι πανω απο 200 χιλιομετρα απο τον τοπο οπου ψηφιζεις μπορεις να μην πας..

ακομα και αν εισαι κοντα και δεν πας ομως,πλεον δεν υποβαλλονται κυρωσεις.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Aν εισαι πανω απο 200 χιλιομετρα απο τον τοπο οπου ψηφιζεις μπορεις να μην πας..

ακομα και αν εισαι κοντα και δεν πας ομως,πλεον δεν υποβαλλονται κυρωσεις.

 

Ναι άν όμως ο άλλος σε καταγγείλει πως δεν πήγες να ψηφίσεις??:worry: Τότε κλάφτα χαράλαμπε...

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

poios 8a se katageilei??

oi eklogikoi katalogoi ki ego de ksero apo pote exoun na enhmero8oun..

ekei pou eimoun ego mas eipan pos pano apo 30 atoma exoun pe8anei,alloi einai sthn aystralia,eno ena paidaki pou gennh8hke to 1996 to eixan perasmeno pos gennh8hke to 1976 :wacko:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...