Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sosta από ελληνική σε ελληνική rom.

 

EUU_ETEN_X500_ELL_R32_032_0354_MOT1114

 

tin anaba8misi tin katebasa apo to etem-user/forum.

 

sindeo tin siskeui me to usb, tin entopizi kai

molis trexo to programataki eno mou allazi tin o8oni kai perimo kai mou kanei dowloading afto den kanei tipota.

 

kai esti anankasome na to kano pali reset.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγορασε ΤΥΤΝ

 

Ωραία απάντηση. Σχετικότατη.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

παιδες αφου διαβασα τις περισσοτερες σελιδες απο αυτο το ποστ :X απο φασισα να παρω το Χ 500 παρα το 3300 !!! Για πεστε καμια καλή ευκαιρία! απο που να το αγοράσω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Γράφω ένα θέμα που είχα με το X500 μου απλά για ενημέρωση.

Πριν 2 μήνες περίπου είχα ένα πρόβλημα με το GPS, το είχα μοιραστεί και με την κοινότητα εδώ. Το πρόβλημα ήταν οτι ενω ολα επαιζαν φυσιολιγικα΄, κανένας δορυφόρος δεν "εβλεπε" το glofiish μου. Προσπάθησα μόνος, με την βοήθεια του forum, τίποτα..... Τελικά το πήγα στο πλαίσιο. Δυστυχώς δεν ήμουν τόσο τυχερός για άμεση αντικατάσταση. Μου το κράτησαν, και ήδη έχουν περάσει 22 ημέρες χωρίς τηλέφωνο. (ευτυχώς είχα κρατήσει το S100). Καμία ενημέρωση εντω μεταξύ, Παίρνω και ξαναπαίρνω. Μια μου λένε είναι στο βέλγιο, μια στη γερμανία, μία στο βόρειο πόλο. Κανείς δεν ξέρει... και περιμένω. Εχει παει για επισκευη λέει κάπου εκει έξω..... Αυτά για το service τώρα που πέρασε ο μήνας της άμεσης αντικατάστασης. Για την ιστορία λέω πως το πήγα στο πλαισιο της Ηλιούπολης.

 

Σε συνέχεια των παραπάνω, σήμερα (πιάσαμε τις 28 ημέρες) μου επέστρεψαν το κινητό. Αντικατάσταση μου είπαν κατευθείαν απο Γερμανία, ορίστε και το νεο imei σας.

Αντε λέω όλα καλά, νεο κινητό αν και τους πήρε 1 μήνα να μου το αντικαταστήσουν.

Το παίρνω, πάω στο σπιτι το ανοίγω, πάω να βάλω την κάρτα sim ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΙΜΑΔΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ ΚΙΝΗΤΟ !!!!!

Τι αντικατάσταση και πράσινα άλογα? Και που κολλάει το νέο IMEI? Και η οθόνη εκεί με την παλιά καλή σταγόνα.

Πιστεύετε οτι πρέπει να παραπονεθώ? "Εσωτερική" ήταν η αντικατάσταση.?

Ξεχασα να πω πως το gps λειτουργεί βέβαια, διότι αν δεν λειτουργούσε....

αααα ξέχασα μου βάλανε και rom 351 ell

Link to comment
Share on other sites

Ωραία απάντηση. Σχετικότατη.

 

Σου τον προτεινα σαν εναλλακτικη λυση , να εχεις και αυτον υποψιν σου. ;)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τί παίζει με αυτό το κινητό; Όσοι το έχετε πάρει, πιστεύετε ότι αξίζει τα λεφτά του;

If you're 555, then I'm 666.

What's it like to be a heretic?

:alien:

Link to comment
Share on other sites

Και η οθόνη εκεί με την παλιά καλή σταγόνα.

Πιστεύετε οτι πρέπει να παραπονεθώ? "Εσωτερική" ήταν η αντικατάσταση.?

Ξεχασα να πω πως το gps λειτουργεί βέβαια, διότι αν δεν λειτουργούσε....

αααα ξέχασα μου βάλανε και rom 351 ell

 

Εγώ στη θέση σου θα τους έλεγα δυο κουβέντες. Πάντως η "σταγόνα" δεν έχει να κάνει με την παρτίδα, είναι σε όλες τις συσκευές...

 

Σου τον προτεινα σαν εναλλακτικη λυση , να εχεις και αυτον υποψιν σου. ;)

 

Λίγο άσχετη με αυτό που ρώτησε το παιδί θα την έλεγα την απάντηση-πρόταση σου, και χωρίς ουσιαστικά να του πεις και γιατί...

 

Για πιο λόγο κάποιος να δώσει τα ίδια λεφτά και να πάρει ένα ppc-phone που να μην έχει ενσωματωμένο GPS και συνεπώς να του προσφέρει πιο λίγα?

 

απο που να το αγοράσω?

Ένα πολύ καλό e-shop είναι το pdaplaza (http://www.pdaplaza.com/shop.php?subcatid=12&PHPSESSID=33ff473f0d83f2bd024071db794bf279) που μπορείς να το εμπιστευτείς κι έχει κι αρκετά καλές τιμές. Επίσης δέχεται κι Α.Φ.Μ. επιχείρησης οπότε αν έχεις μπορείς να το πάρεις χωρίς να σου χρεωθεί καθόλου το Φ.Π.Α. Βέβαια εάν αποφασίσεις να το πάρεις από έξω, θα πρέπει να το στείλεις κι εκεί άμα σου πάθει κάτι γιατί αντιπροσωπεία εδώ δεν υπάρχει. Από Ελλάδα, το Πλαίσιο το έχει και νομίζω και το play247...

 

Τελικά τί παίζει με αυτό το κινητό; Όσοι το έχετε πάρει, πιστεύετε ότι αξίζει τα λεφτά του;

 

Για εμένα τα αξίζει και πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες επιλογές για τώρα. Το μόνο που προσωπικά πιστεύω ότι θέλει βελτίωση είναι η εμφάνισή του...

Link to comment
Share on other sites

Σου τον προτεινα σαν εναλλακτικη λυση , να εχεις και αυτον υποψιν σου. ;)

 

Δεν ήταν δικιά μου ερώτηση. Και πάλι υποθέτω ότι το παιδί που ρωτούσε για τα X500 και Μ700 προφανώς είχε απορρίψει το tytn....

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Επικειμενες αλλαγές στο X500

ΝΑΙ θα βγει NEO X500+

Το οποίο θα έχει VGA screen, Macro Camera και φυσικά WM6

ακούγεται κάτι και για M700+ με παρεμφερή χαρακτηριστικά αλλά είναι ακόμη νωρίς...

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Στο G500+ μιά χαρά έπαιζε το ράδιο από το ηχείο χωρίς κεραία. Απλά γιά κάποιο λόγο ξέχασαν να βάλουν αυτή τη δυνατότητα. Πιστεύω σε επόμενη ROM να το θυμηθούν. :rotfl:

 

Καλησπέρα,

μήπως έχουμε κάνα νέο γι'αυτό το θέμα, δηλ. μπορούμε τελικά να ακούμε το ράδιο από τα ηχεία της συσκευής, έχοντας πάντα συνδεδεμένα τα καλωδιακά bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή σκέψη, αγόρασα σήμερα από το πλαίσιο το Χ500, αντι του ετέρου υποψηφίου,Ρ3600. Μέχρι τώρα είχα symbian phones (P800. 910, 990), και δεν ξαναείχα επαφή με wm. Απο μια πρώτη επαφή, δεν έχω βρει κάπου κάποια επιλογή για εισαγωγή κειμένου με αναγνώριση γραφής (όπως θεωρητικώς θα έπρεπε), παρά μόνο μέσω 2 διαφορετικών πληκτρολογίων. Είναι κάποιο πρόγραμμα που θα έπρεπε να είχα εγκαταστήσει, πρέπει να βάλω κάποια καινούργια rom;

ζητώ προκαταβολά συγγνώμη αν αυτό που ρωτάω είναι απλοικό, ηλίθιο, ή έχει απαντηθεί ήδη, αλλά μετα τις 25 πρώτες σελίδες του θέματος αποφάσισα να σταματήσω(προς το παρόν τουλάχιστον...)

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia...molis shmera agorasa to x500 kai to bt jabra 8010.poli kales entiposeis apo to x500 alla exw problhma me to bt.otan exw eiserxomenh klhsh o hxos den akougete apo to thl alla mono apo to bt....kserei kaneis ti prepei na kanw?

exw balei ola ta pach gia bt pou yparxoun dokimasa epeiseis kai xwris pach kai me ta duo ellhnika firmware

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Επικειμενες αλλαγές στο X500

ΝΑΙ θα βγει NEO X500+

Το οποίο θα έχει VGA screen, Macro Camera και φυσικά WM6

ακούγεται κάτι και για M700+ με παρεμφερή χαρακτηριστικά αλλά είναι ακόμη νωρίς...

 

:!: :!: :!:

 

Καιρό έχω να σε δω να postaris, από εποχές m600 και κάτι τσακωμών ;) .

 

Πάντως έφερες ωραία νέα, αν και έτσι όπως τα λες μου ακούγεται σαν το X800. Υπάρχει κάνα link?

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σε "ξαναβλέπω" Hab

Πολλά άλλαξαν, επειδή ξέρω κάποια πράγματα σχετικά με τα CE

και δεν είχα σκοπό να ασχολούμαι με περιστασιακούς χρήστες και με δημιουργία εντυπώσεων επέλεξα (καλώς) τη φυγή/sign off ;)

έτσι έγινα Co-admin στο eten-users και τωρα admin..

 

πέρα από το off topic μιλάω απ'ευθείας με Eten και κάποιους lead programmers της TORQ

και έχω σίγουρα νέα και πληροφορίες, οπότε αυτό είναι σίγουρο

το μόνο παραμελημένο φαίνεται το m700 το οποίο ΔΕΝ θα λάβει VGA screen στην plus έκδοσή του

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Καλά στο eten-users σε έχω δει, εννοείται...

 

Έχουμε καθόλου πληροφορίες για τιμές και τέτοια? Θα έχει και παραπάνω μνήμη όπως τα Μ600+ και G500+ ή "μόνο" αυτά που έγραψες?

 

Άμα είναι να βγει σε λογική τιμή πρέπει να αρχίσω να πουλάω :D

Link to comment
Share on other sites

είναι νωρίς(?) ακόμη για τιμές μιας και δεν ανακοινώνουν η δεν έχουν σκοπό να διαρρευσουν το roadmap..

απλά αυτά που μου είπαν ήταν αυτά που έγραψα και πιο πάνω

δέν μου ανέφεραν κάτι για έξτρα μνήμη μόνο hardware tweaked...

καθώς επίσης το πολύ καιρό γνωστό ότι σύντομα τα M700 και Χ500 θα έχουν WM6

όχι οτι η Eten θέλει αλλά η MS πιέζει τις εταιρίες

πάντα τα μοντέλα που είναι καινούργια και ακόμη σε κυκλοφορία (παράγονται ακόμη) να φορούν το νέο OS

κάπως έτσι το M500 έγινε από 2003SE WM5 ;)

 

Εγώ προς ώρας περιμένω κάτι σε WM6, VGA, Autofocus Cam, 3G και φυσικά πληκτρολόγιο, BT kai WiFi είναι στανταρ

τότε θα ρευστοποιήσω το TyTN και το Μ700...

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Αν και OFF TOPIC (please pm Instead)

ΧΛΩΜΟ, το support status της Μ6 και Μ5 γενιάς είναι επίσημα dropped

(βαρύς ήχος αλυσίδας και ταφόπλακας ακολουθούμενοι από απόκοσμους ήχους, βουητά και φωνές/κραυγές)

Βέβαια το οτι μπορεί να φορέσει είναι stadar αλλά σαν μη κατασκευαζόμενη συσκευή πλέον αμφιβάλλω άν η MSFT το επιτρέψει αυτό, μόνο τα current production devices έχουν αυτή τη δυνατότητα..

Πόσο μάλλον η ETEN που άλλο πράμα δεν θέλει από το να ασχολείται με "παλιές" συσκευές...

Αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες, δυστυχώς..

BTW το ETEN M6xxx ειναι μακράν πιο γρήγορο από το TyTN το οποιο γλυτωσε από του χάρου τα δόντια και αυτό..

 

α, ναι νέα μοντέλα όπως Χ800 (αυτό λογικά θα κυκλοφορήσει μετά τον Ιούνιο η*) και M900-->(X800 + qwerty keyboard + 3,5G (UMTS/HSDPA) VGA screen) *αναμένονται μέχρι/πριν το τέλος του 2007(!)

 

To M900 θα κλέψει καρδιές...

end off topic

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένα help , πρόσφατα δοκίμασα το gps αλλά το μέχρι να βρει την θέση παίρνει κάνα 10 λεπτο ( έχοντας είτε το Destinator είτε το GPSViewer) και αυτό στο κέντρο της Θεσσαλονικης , σε εσάς πόση ώρα κάνει ?

Παίζει καμιά ρύθμιση η τίποτα ?

Ειναι το 3ο που έχω αλλαξει μεχρι τωρα (Ελπιζω αυτο να ειναι οκ )

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένα help , πρόσφατα δοκίμασα το gps αλλά το μέχρι να βρει την θέση παίρνει κάνα 10 λεπτο ( έχοντας είτε το Destinator είτε το GPSViewer) και αυτό στο κέντρο της Θεσσαλονικης , σε εσάς πόση ώρα κάνει ?

Παίζει καμιά ρύθμιση η τίποτα ?

Ειναι το 3ο που έχω αλλαξει μεχρι τωρα (Ελπιζω αυτο να ειναι οκ )

Εναρξη->Προγράμματα->GPS->Satellite Data Update έχεις κάνει?

Χρειάζεται να είσαι συνδεμένος στο Internet γι'αυτό. Βοηθάει στο να κλειδώνει γρηγορότερα.

Link to comment
Share on other sites

Katebaste apo ayto to link

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=300473&page=5

 

Tin teliki (oxi beta) ekdosi toy Live Messenger.

 

Kapoio gimani tin ebgale apo kapoia ROM kai iparxei se cab gia egktastasi.

 

Itan i moni efarmogi poy eleipe (MSN) apo to x500.

 

Doyleyei apsoga kai kanei sinxronismo ta mail toy Messenger me to pocket outlook

 

Prosoxi ....prin tin egkatastasi alakste imerominia se kati prin tis 31/3/07. Otan teleiosi i egkatastasi epanferete tin hmeromhnia

 

 

colossus

Link to comment
Share on other sites

1.Πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές από το P910i στο eten?

2.H θήκη που δίνεται διάβασα υστερεί στο ότι δεν έχει κάποιο clip για τη ζώνη και επίσης από ότι βλέπω δεν μπορείς να τραβήξεις φωτογραφία ενώ είναι μέσα.Κάποια σχόλια και πείτε μου αν έχετε αγοράσει κάποια εσείς.

3.Σχετικά με την φόρτιση της μπαταρίας την πρώτη και τις επόμενες είχα πετύχει κάπου μια συζήτηση.Θυμάται κανείς ή ξέρει κανείς κάτι επίσημο?

4.Θα πληρεί τις απαιτήσεις για το WM6?Μάλλον ναι για να το προτείνει η ίδια η εταιρία και να υποστηρίζει την αναβάθμιση

5.Ξέρει κανείς πως γίνεται αν γίνεται ad hoc σύνδεση του eten με κάποιο laptop ή pocket pc?

crete
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ξαφνικα (δεν έχει πέσει, ούτε χτυπήσει) δεν μου δουλεύει το μικρόφωνο. Οταν τηλεφωνό ο συνομιλητής μου δεν μ'ακουει εκτός αν μιλάω από ακουστικά ή έχω το Speaker On :confused: . Το ίδιο συμβαίνει όταν προσπαθώ να ηχογραφήσω κάτι (δεν υπάρχει εδώ το SpeakerOn). Οταν πάω στο Test Mode του τηλεφώνου ακριβώς τα ίδια προβλήματα με το Audio. Επίσης ο ήχος από το εξωτερικό ηχείο ακούγεται ελαχιστα ακόμα και όταν μου τηλεφωνούνε και το έχω στο Max την ένταση. Από mp3 ούτε λόγος να γίνεται. Εχω δοκιμάσει hard reset αρκετές φορές αλλά τα ίδια. Το πήγα στο Πλαίσιο και μου είπαν ότι πρέπει να το στείλουν για επισκευή έξω.

Επειδή όμως το μικρόφωνο δουλεύει σε ανοιχτή ακρόαση καθώς και το ηχείο σκεφτόμουνα μήπως δεν είναι hardware το πρόβλημα αλλά κάτι άλλο.

 

Μήπως έχει κανείς κάποια ιδέα το τι μπορεί να συμβαίνει γιατί θα αναγκαστώ να το στείλω για επισκευή και να περιμένω ένα μήνα και....:X

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι σε test mode, χωρίς hands free, sto audio ποιο είναι μαυρισμένο το MIC ή το Headphone?

Αν είναι το δεύτερο τότε μάλλον απέκτησες κι εσύ το γνωστό πρόβλημα. Έχει κολλήσει η υποδοχή των hands free και νομίζει ότι τα έχει ακόμα μέσα, για αυτό δε παίζει το μικρόφωνο.

Δοκίμασε το εξής, όταν είσαι στο τεστ βάζε και βγάζε τα hands free (σιγα σιγα κατά προτίμιση) μέχρι κάποια στιγμή να μαυρίσει στο κουτάκι MIC. Τότε θα είσαι οκ, αλλιώς στείλ' το στο πλαίσιο όπως είχα κάνει κι εγώ με το πρώτο που δεν εφτιαχνε.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι σε test mode, χωρίς hands free, sto audio ποιο είναι μαυρισμένο το MIC ή το Headphone?

Αν είναι το δεύτερο τότε μάλλον απέκτησες κι εσύ το γνωστό πρόβλημα. Έχει κολλήσει η υποδοχή των hands free και νομίζει ότι τα έχει ακόμα μέσα, για αυτό δε παίζει το μικρόφωνο.

Δοκίμασε το εξής, όταν είσαι στο τεστ βάζε και βγάζε τα hands free (σιγα σιγα κατά προτίμιση) μέχρι κάποια στιγμή να μαυρίσει στο κουτάκι MIC. Τότε θα είσαι οκ, αλλιώς στείλ' το στο πλαίσιο όπως είχα κάνει κι εγώ με το πρώτο που δεν εφτιαχνε.

 

Είναι μαυρισμένο το Headphone. Αυτό που αναφέρεις το διάβασα στο forum της eten. Sto πλαίσιο μου είπανε ότι πρέπει να το στείλουν έξω. Εσυ τι έκανες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...