Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά εκεί την βλέπει μόνο του, αλλά δεν σου φταίσει αυτό...Destinator και κολλήματα στο Χ500 κάτι άλλο παίζει. :rolleyes:

Thanks..

tha to do ke tis epomenes meres..

Link to comment
Share on other sites

pos apenergopioite o hxos tis fotografikis mixanisotan travai fotografia vre pedia,den to exo vri pouthena

Βρες το ShutterSound.wav μέσα στο φάκελλο των windows και αντικατέστησε το με ένα κενό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εκεί την βλέπει μόνο του, αλλά δεν σου φταίσει αυτό...Destinator και κολλήματα στο Χ500 κάτι άλλο παίζει. :rolleyes:

 

Καλημέρα μετά την 354 μου έκανε και εμένα το destinator κάτι κολλήματα ενώ πρίν λειτουργούσε τέλεια . Δεν εντόπιζε ούτε τους δορυφόρους και χρειάστηκε να κάνω 4 soft reset , τελικά έφτιαξε το τι έφταιγε άγνωστο θα δούμε αν το ξανακάνει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κανονική :lol: έκδοση του Destinator 6 εγκατεστημένη στην βασική μνήμη δεν κολάει με τίποτα εκτός αν δεν έχει μνήμη να δουλέψει, δηλαδή να έχετε κάνει το μηχανάκι σας μπ@ρδέλο. Εγώ ξεκινώντας το με 20-27 MB ελεύθερης μνήμης γιά χρήση από προγράματα δεν έχω ποτέ πρόβλημα. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, μήπως υπάρχει κανείς που να έχει καταφέρει να συνδέσει το Χ500 με PC που τρέχει LINUX ? Παλιότερα είχα ένα Fujitsu-Siemens LOOX 720 και το είχα καταφέρει. Ομως με το Χ500 δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Το βλέπει να συνδέεται στο USB αλλά άλλη επικοινωνία δεν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, μήπως υπάρχει κανείς που να έχει καταφέρει να συνδέσει το Χ500 με PC που τρέχει LINUX ? Παλιότερα είχα ένα Fujitsu-Siemens LOOX 720 και το είχα καταφέρει. Ομως με το Χ500 δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Το βλέπει να συνδέεται στο USB αλλά άλλη επικοινωνία δεν υπάρχει.

Ρίξε μιά ματιά εδώ http://www.eten-users.net/ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Βρες το ShutterSound.wav μέσα στο φάκελλο των windows και αντικατέστησε το με ένα κενό. ;)

 

pano to vrika k to eftiaxa ok,omos den ine to ShutterSound.wav ine to capture.wav ,ayto antikathistoyme,k to allo exei ton idio ixo alla den ine gia ti fotografiki mhxani. i

Link to comment
Share on other sites

pano to vrika k to eftiaxa ok,omos den ine to ShutterSound.wav ine to capture.wav ,ayto antikathistoyme,k to allo exei ton idio ixo alla den ine gia ti fotografiki mhxani. i

Συγνώμη, τουλάχιστον σε έβαλα στο σωστό δρόμο. :p

Link to comment
Share on other sites

pedia ena oreo programa, gia na xirizeste to x500 mesa apo to pc sas me exi volepsi poli, vlepete tin othoni toy x500 sto pc sas k thn xirizeste apo ekei.

 

http://www.soti.net/default.asp?Cmd=Products&SubCmd=PCPro

 

 

Σωστός! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μιά ματιά εδώ http://www.eten-users.net/ :cool:

 

Ευχαριστώ. Κάτι βρήκα και θα το δοκιμάσω. Αν δουλέψει θα γράψω και μερικές οδηγίες μήπως τις χρειαστεί κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

 

Μετά απο αρκετό καιρό με τα Qtek (2020i s200) αποφάσισα να πάρω και "ενα ..... σοβαρό PPC " (ωραία τώρα θα ξαναρχισει ο πόλεμος...).

 

Αν και είχα πει οτι θα περιμένω να βγεί το ΠΡΩΤΟ PhonePPC με οθόνη VGA.

 

 

Πρώτες εντυπώσεις

 

Το έχω 15 ημέρες με κύρια καθημερινή χρήση Οργάνωση και επικοινωνία με Outlook Excel Word και Τηλέφωνο.

Το GPS δεν ειναι στις καθημερινές εργασίες μου αλλα ευπρόσδεκτο μια και είχα εξωτερικό με τα Qtek.

 

1. Σάν ποιότητα κατασκευής σου δίνει την αίσθηση οτι ειναι καλύτερο και πιο στυλάτο.

 

2. Σύνδεση με το PC χωρίς προβλήματα. Ολες οι εφαρμογές εγκαταστάθηκαν και έτρεξαν άψογα.

 

3. Πολύ καλή κεραία και συνδεσιμότητα WI-Fi. Και στό σπίτι και στο γραφείο το ασύρματο δίκτυο "πιάνει" σε σημεία που τα αλλα PPC δεν το κατάφερναν.

 

4. Οι δοκιμές που έκανα με το GPS και αυτές δείχνουν πολύ καλή λήψη.

 

5. Πολύ περισσότερη ελευθερη RAM για τον χρήστη.

Με τίς ίδιες εφαρμογές το Qtek S200 ξεκινούσε με 25ΜΒ ελεύθερα ενώ τώρα η συσκευή ξεκινάει με 32ΜΒ.

 

Τα ίδια ισχύουν και για την αποθήκευση.

Qtek S200 --- 37MB

X500 --- 52MB

 

6. Καλύτερες ταχύτητες σε σχεδόν όλες τις εφαρμογές που τρέχω καθημερινά. (Internet-Mail-Pocket Breeze-AgentaOne Word-Excel).

Το μόνο πρόγραμμα πού σέρνεται σε σημείο που έπαψα να το χρησιμοποιώ είναι το WisBar Advance Desktop. Αυτό μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί το αδελφάκι του WisBar Advance 2 τρέχει μια χαρά.

 

 

Δέν μου αρέσουν

 

1. Που δεν έχει hard keys τουλάχιστον για Start και ΟΚ.

Οι φωστήρες στο τμήμα σχεδίασης τα κατάφεραν πάλι και σε μια συσκευή πού τά έχει όλα να μήν βάλουν 2-3 παραπάνω κουμπάκια με αποτέλεσμα να κάνουν την χρήση πιο δύσκολη.

 

2. Ασχημα σχεδιασμένο και δύσκολο στην χρήση D-Pad. (Ελπίζω να το συνηθήσω γιατί το χρησιμοποιώ αρκετά)

 

3. Το πρόβλημα με τα νερά στήν οθόνη. Το πρόβλημα δέν υπάρχει σέ όλα τα PPC πού εχω δεί. Η οθόνη του S200 είναι απλά καλύτερη.

 

4. Πού δέχεται MicroSD. Εκτός από το γεγονός οτι αναγκάστηκα να αγοράσω και άλλες μνημες κάθε φορά που την πιάνω στα χέρια μου νομίζω οτι θα χαλάσει.

 

5. Δεν μου αρέσει που κλείνει τελείως (πραγματικό κλείσιμο και οχι Standby)

 

Αυτά από ένα παλιό χρήστη Qtek πού αυτομόλησε στο αντίπαλο μπλοκ.

 

Συνεχίζω και έχω τα 2 Qtek αλλα νομίζω οτι το S200 (οχι βεβαια το 2020i) μάλλον .... θα πουληθεί.

 

Δεν μπόρεσα βέβαια να διαβάσω όλες τίς σελίδες (160 !!!!!) γιά να δώ και άλλες απόψεις για το θέμα και να βρώ πιθανόν και κάποιες απαντήσεις σε προβλήματα που θα συναντήσω ..αλλα υπόσχομαι οτι μολις βρω λίγο χρόνο θα τις διαβάσω όλες για να ενημερωθώ πλήρως.

 

Ερώτηση.

Στό S200 όταν η ΤΙΜ με ενημέρωνε με SMS για τίς κλήσεις που είχα όταν το τηλέφωνο ήταν κλειστό όταν τα τηλεφωνήματα πού έχασα ήταν από κάποιον που είχα καταχωρημένο στίς επαφές μου τότε το ονομα του περιέχονταν μέσα στο SMS μαζί με τον αριθμό του.

 

Αυτό δεν συμβαίνει στο Χ500??

Υπάρχει λύση σε αυτό...????

Ξέρω ότι υπάρχει μια εφαρμογή που το κάνει αλλα μήπως ειναι κάποια ρύθμιση που μου διαφευγει????

 

Κάθε βοήθεια δεκτή

 

Αυτά για αρχή

 

 

Colossus

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σχετικά με τις κλήσεις που χάνεις και τα μηνύμτα, εμένα που έχω cosmote μου έρχονται τα μηνύματα κανονικά, χωρίς να έχω κάνει κάποια ρύθμιση. Βέβαια θα σου απαντήσει κάποιος πιο έμπειρος από εμένα! Καλώς ήρθες:D :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια χαιρετε..

 

σημερα πηρα κι εγω το χ500!! ειναι το πρωτο μου ppc και ειμαι λιγο μπερδεμενος..

 

καταφερα να βαλω το destinator και γενικα οσο επαιξα μαζι του ειναι τελειο!

 

ειδα οτι εχω την 321. κατεβασα την ελληνική 354 και λογικα τρεχω το exe.

 

μετα μαυριζει η οθονη, λεει πατιστε επομενο και μετα οταν ειναι στον βημα 3 που περιμενει να μεταφερει τα αρχεια δεν κανει τιποτα. απλα λεει συνεχεια waiting a download.

 

ξερει κανεις γιατι??

 

ευχαριστω!

Follow The Blind . . .:cool:

 

---- WWW.OPEL-CLUB.GR ----

Link to comment
Share on other sites

3-4 σελίδες πίσω ο panosha εξηγεί μια διαδικασία με την οποία κάνεις update από την micro sd. Πάρε τα δύο αρχεία βάλτα στην κάρτα και κάνε τα υπόλοιπα. ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα colossus.. Σχετικά με αυτά που είπες πως δε σου άρεσαν..

 

1. Τα hard keys τα ρυθμίζεις όπως εσύ θέλεις.. Αν κατάλαβα λοιπόν καλά τι εννοείς, βάλε το start και το ok σε όποιο hard key θέλεις και λύνεται το πρόβλημά σου..

 

2. Για το πληκτρολόγιο.. Το μαμίσιο όντως δε λέει πολλά αλλά υπάρχουν άλλα που μπορείς να εγκαταστήσεις εύχρηστα και στυλάτα όπως το hikleyboard το οποίο θα σε βολέψει πολύ..

 

3. Το πρόβλημα με τα νερά στην οθόνη είναι δεδομένο αλλά δεν σε ενοχλεί και δεν παρουσιάζει κάποιο λειτουργικό πρόβλημα οπότε λίγο πολύ όλοι το έχουμε συνηθίσει.. :)

 

4. Όσο για τη΄micro SD.. Και εμένα μου κακοφάνηκε στην αρχή αλλά είναι η απαραίτητη "θυσία" για το μικρό μέγεθος του κινητού.. Αν και πιστεύω πως όλα τα ppc σιγά σιγά θα έχουν τέτοιες κάρτες. Και μη φοβάσαι, δεν παθαίνει τίποτα.. :)

 

5. Αυτό μπορείς να το ρυθμίσεις εσύ.. Μπορείς να επιλέξεις να μη σβήνει τελείως η οθόνη ή να σβήνει όποτε θες εσύ.. Όταν σβήνει πάντως, το τηλέφωνο παραμένει ενεργό για να σε καλέσει κάποιος οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα..

 

Και τέλος, αναφορικά με την ερώτησή σου, υπάρχει ένα πρόγραμμα, το smsdrfix που φαντάζομαι λύνει το πρόβλημά σου. Το βρίσκεις εδώ: http://www.saman-cz.com/ppc/index.html?drfovrw.html

 

Αυτές οι απαντήσεις για αρχή.. :) Ότι άλλο χρειαστείς, μη διστάσεις..

 

Καλώς ήρθες!

Link to comment
Share on other sites

Μη βιάζεσαι φίλε pano να χαρείς.. :p

 

Και αν και έχεις γενέθλια σήμερα, δε μπορώ να ευχηθώ να κερδίσει ο γαύρος.. Παρ΄όλα αυτά, να τα εκατοστήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

1. Τα hard keys τα ρυθμίζεις όπως εσύ θέλεις.. Αν κατάλαβα λοιπόν καλά τι εννοείς, βάλε το start και το ok σε όποιο hard key θέλεις και λύνεται το πρόβλημά σου..

To smartskey να βάλετε. Προσθέτει στα soft buttons τις εντολές "start" κ "Ok/close" στο παρατεταμένο πάτημά τους.

Link to comment
Share on other sites

Και τέλος, αναφορικά με την ερώτησή σου, υπάρχει ένα πρόγραμμα, το smsdrfix που φαντάζομαι λύνει το πρόβλημά σου. Το βρίσκεις εδώ: http://www.saman-cz.com/ppc/index.html?drfovrw.html

 

Και αυτό πώς το κατεβάζουμε;:(

Δεν κατάφερα να το βρώ...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό πώς το κατεβάζουμε;:(

Δεν κατάφερα να το βρώ...:cry:

 

 

Κάνε κλικ πάνω εκεί που λέει "SMS Delivey Receipt Fix" στα αριστερά και θα σου βγάλει από κάτω επιλογή "download". Κάνε κλικ σε αυτή και κατάβασε το cab ή το zip, ό,τι προτιμάς..

Link to comment
Share on other sites

Αλλά και το άλλο πρόγραμμα που υπάρχει σε αυτό το site, το WM5NewMenu είναι τρομερά εξυπηρετικό.. Εκεί που κάτω αριστερά έχει το speed dial, το έκανα Menu και έχω μέσα ότι χρειάζομαι άμεσα και δε χωράει στο μενού Έναρξη, καθώς επίσης και φάκελο "call" και "sms" που βάζω όσα τηλέφωνα χρησιμοποιώ συχνότερα και όσους στέλνω συχνότερα μηνύματα και τους βρίσκω αμέσως.. Ήδη πάει μια βδομάδα από τότε που έχω να ψάξω για οτιδήποτε τις επαφές μου.. :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...