Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Που δεν έχει hard keys τουλάχιστον για Start και ΟΚ.

Οι φωστήρες στο τμήμα σχεδίασης τα κατάφεραν πάλι και σε μια συσκευή πού τά έχει όλα να μήν βάλουν 2-3 παραπάνω κουμπάκια με αποτέλεσμα να κάνουν την χρήση πιο δύσκολη.

 

Έχει αρκετά hardware κουμπιά όπως σου είπαν και τα παιδιά. Δοκίμασε το AE Button Plus (http://ae.inc.ru/aebplus.php) που σε αφήνει να προγραμματίσεις ΟΛΑ τα κουμπιά σε ότι θέλεις εσύ. Επίσης έχει κι έναν πολύ καλό task manager.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Made In ...

-------------

Company Information

 

E-TEN Corp.

E-TEN Headquarters

No. 256, Yangguang Street, Neihu Chiu,

Taipei, Taiwan 114, R.O.C.

TEL:886)277210000

FAX:886)277210123

-------------

καμια δεκαρια δολαρια το ενα , θα τα αγοραζει το πλαισιο :lol:

Xiaomi miMax -- Samsung galaxy Note 2 - Samsung galaxy j5
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετά hardware κουμπιά όπως σου είπαν και τα παιδιά. Δοκίμασε το AE Button Plus (http://ae.inc.ru/aebplus.php) που σε αφήνει να προγραμματίσεις ΟΛΑ τα κουμπιά σε ότι θέλεις εσύ. Επίσης έχει κι έναν πολύ καλό task manager.

 

+10 για το ΑΕ button Plus

παρα πολυ καλο προγραμμα το χρησιμοποιω εδω και πολυ καιρο και μου ελυσε το προβλημα με τα hardware buttons μια και εξω, σε δυο hardware buttons εχω βαλει οχτω λειτουργιες!

προτεινω να το βαλεις στην main αν εχεις χωρο για να μπορει να το διαβαζει το ππσ σου απροβληματιστα μετα απο σοφτ ρεσετ

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην ανάλυση 1600Χ1200 ο χρόνος εγγραφής μιας φωτογραφίας στην κάρτα (αλλά και στην μνήμη) είναι τόσο μεγάλος (κάποια λεπτά) που κάνει την χρήση υψηλών αναλύσεων αδύνατη. Υπάρχει κάποια λύση γι'αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Στην ανάλυση 1600Χ1200 ο χρόνος εγγραφής μιας φωτογραφίας στην κάρτα (αλλά και στην μνήμη) είναι τόσο μεγάλος (κάποια λεπτά) που κάνει την χρήση υψηλών αναλύσεων αδύνατη. Υπάρχει κάποια λύση γι'αυτό?

 

Τα λεπτα που αναφερεις μου φαινεται υπερβολικο φιλε μου.

 

Με μια Transcend 1GB που εχω εγω θελει καποια δευτερολεπτα (10-15 περιπου) για την αποθηκευση μιας φωτο στη μεγιστη αναλυση.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

+10 για το ΑΕ button Plus

παρα πολυ καλο προγραμμα το χρησιμοποιω εδω και πολυ καιρο και μου ελυσε το προβλημα με τα hardware buttons μια και εξω, σε δυο hardware buttons εχω βαλει οχτω λειτουργιες!

προτεινω να το βαλεις στην main αν εχεις χωρο για να μπορει να το διαβαζει το ππσ σου απροβληματιστα μετα απο σοφτ ρεσετ

 

Μόνο στη main γιατί στην κάρτα τρώει κολλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτα που αναφερεις μου φαινεται υπερβολικο φιλε μου.

 

Με μια Transcend 1GB που εχω εγω θελει καποια δευτερολεπτα (10-15 περιπου) για την αποθηκευση μιας φωτο στη μεγιστη αναλυση.

 

Εχω την ίδια κάρτα και κάνει ακριβώς 2 λεπτά. Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα τις ρυθμισεις για τιμ plus ,το θεμα ομωσ ειναι οτι μετα απο ενα ρεσετ

που κανω στο κινητο πρεπει να παω παλι στησ ρυθμισεις και να τσεκαρω παλι την επιλογη ''TIM WAP GPRS'' και μετα μεσω ιντερνετ εχplorer να μπω μεσα στο

΄΄portal .tim.gr ;; αυτο μπορει να ρυθμιστει να ειναι μονιμο¨;;;;;και κατι αλλο

στο internet explorer ενω συνδεεται με ''tim plus'' kai εμφανιζεται στην οθονη το site τησ (tim) εν τουτισ απο κει και περα πιεζοντας στην οθονη καποιο θεμα .....

δεν ανοιγει καμια σελιδα

καθε απαντηση θα δοκιμαστη και θα αναφερθει το αποτελεσμα της

=================================================

Link to comment
Share on other sites

Στην ανάλυση 1600Χ1200 ο χρόνος εγγραφής μιας φωτογραφίας στην κάρτα (αλλά και στην μνήμη) είναι τόσο μεγάλος (κάποια λεπτά) που κάνει την χρήση υψηλών αναλύσεων αδύνατη. Υπάρχει κάποια λύση γι'αυτό?

Δεν μου κολάει ποτέ και κάνει στη μέγιστη ανάλυση 5-6 sec στην κάρτα και 4 στη main.

Κάρτα transcend 1GB fat16 (εδώ είναι το κόλπο, με fat 32 στρίβω τσιγάρο). :D

Link to comment
Share on other sites

Kalisperas . Exw kapoio problima me to ETEN X500.... Otan pernaw to Resco Keyboard kai kanw soft reset menei h o8onh se aspro fonto kai epanerxete meta apo registry delete..... Ti na kanw? Rom 354. Efxaristw ek twn proterwn:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Link to comment
Share on other sites

Made In ...

-------------

Company Information

 

E-TEN Corp.

E-TEN Headquarters

No. 256, Yangguang Street, Neihu Chiu,

Taipei, Taiwan 114, R.O.C.

TEL:886)277210000

FAX:886)277210123

-------------

καμια δεκαρια δολαρια το ενα , θα τα αγοραζει το πλαισιο :lol:

pragmatika ta pernei me 10 euro to ena ,,, ke afou ousiastika exei ke to monopolio to poulaei oso thelei , vasika oso kanei to htc , giati an itan akrivotero tha pernane poloi apo mas to htc ke to plaisio den tha evgaze auto to trelo kerdos pou exei... (apla mia skepsi)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μονοπώλιο τα φέρνουν κι άλλοι και τα πουλάνε, αν θέλεις τα φέρνεις κι εσύ. :rolleyes:

otan stin ellada to fernun mono dio magazia ...to plaisio ke to vnp.Ke den nomizo oit tha paei na to parei kaneis apo to vnp pou den to kserei i mana tou , ke tha protimisei tin sigouria tou plaisiou, kata auti tin enia exei to monopolio...Ego den mporo na to fero..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα τις ρυθμισεις για τιμ plus ,το θεμα ομωσ ειναι οτι μετα απο ενα ρεσετ

που κανω στο κινητο πρεπει να παω παλι στησ ρυθμισεις και να τσεκαρω παλι την επιλογη ''TIM WAP GPRS'' και μετα μεσω ιντερνετ εχplorer να μπω μεσα στο

΄΄portal .tim.gr ;; αυτο μπορει να ρυθμιστει να ειναι μονιμο¨;;;;;και κατι αλλο

στο internet explorer ενω συνδεεται με ''tim plus'' kai εμφανιζεται στην οθονη το site τησ (tim) εν τουτισ απο κει και περα πιεζοντας στην οθονη καποιο θεμα .....

δεν ανοιγει καμια σελιδα

καθε απαντηση θα δοκιμαστη και θα αναφερθει το αποτελεσμα της

=================================================

Πριν από 2 σελίδες υπάρχει το παρακάτω μήνυμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1802336#post1802336

Νομίζω ότι είναι σχετικό με το πρόβλημά σου (τα settings σου επανέρχονται σε αυτά που βάζει ο "wizard" στην αρχή)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κολάει ποτέ και κάνει στη μέγιστη ανάλυση 5-6 sec στην κάρτα και 4 στη main.

Κάρτα transcend 1GB fat16 (εδώ είναι το κόλπο, με fat 32 στρίβω τσιγάρο). :D

Εγώ σε ΦΑΤ32 και 2gb sandisk κάνει 4-5 sec.

Τα 2 λεπτά μου φαίνονται πάρα πολλά ρε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κολάει ποτέ και κάνει στη μέγιστη ανάλυση 5-6 sec στην κάρτα και 4 στη main.

Κάρτα transcend 1GB fat16 (εδώ είναι το κόλπο, με fat 32 στρίβω τσιγάρο). :D

 

Εχω ίδια κάρτα με FAT 16 και κάνει 116 sec. Help please! Στην κύρια μνήμη κάνει 16 sec.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε ΦΑΤ32 και 2gb sandisk κάνει 4-5 sec.

Τα 2 λεπτά μου φαίνονται πάρα πολλά ρε παιδιά.

 

Δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα, δεν κολλάει, έχω πολλά εγκατεστημένα προγράμματα και όλα δουλεύουν μιά χαρά, έχω αρκετή ελεύθερη μνήμη και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Μιλάω πάντα για ανάλυση 1600 Χ 1200 και μέγεθος των φωτογραφιών είναι περίπου 5 MB

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα, δεν κολλάει, έχω πολλά εγκατεστημένα προγράμματα και όλα δουλεύουν μιά χαρά, έχω αρκετή ελεύθερη μνήμη και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Μιλάω πάντα για ανάλυση 1600 Χ 1200 και μέγεθος των φωτογραφιών είναι περίπου 5 MB

 

Κάτι δεν πάει καλά αφού και σε μένα κάνει λίγο με κάρτα 512ΜΒ.

 

Μήπως όμως σώζεις σε BMP? αντί σε JPEG?

 

Ετσι μόνο δικαιολογείται και το μέγεθος των 5 ΜΒ

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olous,

 

to teleytaio diastima psaxnomai gia na agorasw ena PDA. Exw katali3ei sto HTC 3300 kai sto Eten X500. Exw mono kapoies erwtiseis gia tous katoxous tou deyterou.

 

1. Mono to Plaisio kai to Vnp to fernoun?

2. Pou mporoume na exoume ypostiri3i (service) se periptwsi pou kati paei strava? Sto magazi pou to agorasame? Yparxei kapoio service center gia ta proionta tis Eten?

3. H camera tou, exei kalymma?

4. Anabathmiseis sto logismiko? Px. Otan bgoun kainouria Mobile Windows tha mporoume na anabathisoume?

5. Epeidi tha to xrisimopoiw kyriws sti boreio Ellada (Thessaloniki kyriws), oi xartes tou destinator einai plireis?

 

 

Eyxaristw ek twn proterwn.

FilthX

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά αφού και σε μένα κάνει λίγο με κάρτα 512ΜΒ.

 

Μήπως όμως σώζεις σε BMP? αντί σε JPEG?

 

Ετσι μόνο δικαιολογείται και το μέγεθος των 5 ΜΒ

 

Το άλλαξα σε JPEG (έσωζα σε BMP) και κάνει 4 sec.

Σε ευχαριστώ babill2004.

Link to comment
Share on other sites

1. Mono to Plaisio kai to Vnp to fernoun?

2. Pou mporoume na exoume ypostiri3i (service) se periptwsi pou kati paei strava? Sto magazi pou to agorasame? Yparxei kapoio service center gia ta proionta tis Eten?

3. H camera tou, exei kalymma?

4. Anabathmiseis sto logismiko? Px. Otan bgoun kainouria Mobile Windows tha mporoume na anabathisoume?

5. Epeidi tha to xrisimopoiw kyriws sti boreio Ellada (Thessaloniki kyriws), oi xartes tou destinator einai plireis?

 

1) Ναι, μόνο αυτά τα δύο, αλλιώς από εξωτερικό. Άμα έχεις Α.Φ.Μ. επιχείρησης σου το προτείνω γιατί δεν πληρώνεις καθόλου το Φ.Π.Α. και σου έρχεται πολύ λιγότερο.

 

2) Αν το πάρεις από το Πλαίσιο, ότι και να σου πάθει θα σου το φτιάξει το Πλαίσιο. Για Vnp δεν ξέρω κι αν το πάρεις από εξωτερικό θα πρέπει να το στείλεις έξω για να σου το φτιάξουν.

 

3) Δεν έχει κανένα κάλυμμα αλλά δε νομίζω πως υπάρχει κάποιο ppc που να έχει κιόλας. Το htc δεν έχει σίγουρα πάντως.

 

4) Η μαμά ETEN είναι μετρ στο να βγάζει αναβαθμίσεις και να λύνει ότι προβλήματα υπάρχουν.

 

5) Έχει αρκετούς χάρτες. Πήγαινε μια βόλτα στο http://www.ngi.gr και στο http://www.driveme.gr για να πάρεις μια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

File hab,

 

eyxaristw gia ti grigori apantisi sou. Exw diethnes AFM alla mallon tha protimisw na to parw apo dw gia na exw kai to service sxetika konta. Episis thelw na to parw me kapoia epidotisi kai sygxronws na metaferw kai to noumero mou se alli etairia. To Plaisio tha mporesei na to kanei ayto?

 

FilthX

Link to comment
Share on other sites

File hab,

 

eyxaristw gia ti grigori apantisi sou. Exw diethnes AFM alla mallon tha protimisw na to parw apo dw gia na exw kai to service sxetika konta. Episis thelw na to parw me kapoia epidotisi kai sygxronws na metaferw kai to noumero mou se alli etairia. To Plaisio tha mporesei na to kanei ayto?

 

FilthX

 

Λογικά στο Πλαίσιο τα κάνουν όλα αυτά, χωρις να ορκίζομαι πάντως.. Από ότι ξέρω έχουν και τις 3 εταιρίες κινητής τηλεφωνίας αλλά με ένα απλό τηλέφωνο στο 800-11-12345 (χωρίς χρέωση) θα σου λυθεί σίγουρα η απορία..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...