Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε όλα τα bluetooth ακουστικά μόνο την πρώτη φορά κάνεις την διαδικασία για τον εντοπισμό με τον κωδικό 0000 (πατώντας παρατεταμένα για πάνω από 5 δευτερόλεπτα το κουμπί on/off στη συγκεκριμένη περίπτωση). Τις επόμενες φορές απλά πατάς το κουμπί on/off και συνδέεται με την mobile συσκευή.

Εφόσον έχεις κάνει τη διαδικασία για το pairing και το DS970 συνδέεται αυτόματα με το X500 χωρίς καμμία διαδικασία πλέον δοκίμασε ν' ανοίξεις το DS970 πατώντας το on/off για μισό δευτερόλεπτο ενώ έχεις μία ενεργή κλήση στο Χ500 και αυτό θα συνδεθεί αυτόματα αλλά σαν απλό bluetooth και όχι με το profile A2DP.

Το αποτέλεσμα είναι αυτό που περιγράφω πιο πάνω στο προηγούμενο post.

Αν δεν τα καταφέρεις και πάλι, εδώ είμαστε.:)

 

Εγω παντως που εχω ακριβως το ιδιο προβλημα το δοκιμασα και δεν γινετε τιποτα παλι ολοι οι ηχοι πανε στο βτ:( :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παντως που εχω ακριβως το ιδιο προβλημα το δοκιμασα και δεν γινετε τιποτα παλι ολοι οι ηχοι πανε στο βτ:( :(

 

Δυστυχώς απ' ότι φαίνεται το κολπάκι δουλεύει καλά στο Sony Ericsson DS970 αλλά όχι και στο δικό σου το Jabra 8010.:cry:

Στο αντίστοιχο θέμα του HTC P3300 τα παιδιά που είχαν το ίδιο πρόβλημα με το DS970 τους πρότεινα τα παραπάνω και τους δουλεύει ακριβώς όπως τα περιέγραψα.:)

Σόρρυ που δεν μπορώ να σε βοηθήσω, ίσως κάποιος με το ίδιο bluetooth.:(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα bluetooth ακουστικά μόνο την πρώτη φορά κάνεις την διαδικασία για τον εντοπισμό με τον κωδικό 0000 (πατώντας παρατεταμένα για πάνω από 5 δευτερόλεπτα το κουμπί on/off στη συγκεκριμένη περίπτωση). Τις επόμενες φορές απλά πατάς το κουμπί on/off και συνδέεται με την mobile συσκευή.

Εφόσον έχεις κάνει τη διαδικασία για το pairing και το DS970 συνδέεται αυτόματα με το X500 χωρίς καμμία διαδικασία πλέον δοκίμασε ν' ανοίξεις το DS970 πατώντας το on/off για μισό δευτερόλεπτο ενώ έχεις μία ενεργή κλήση στο Χ500 και αυτό θα συνδεθεί αυτόματα αλλά σαν απλό bluetooth και όχι με το profile A2DP.

Το αποτέλεσμα είναι αυτό που περιγράφω πιο πάνω στο προηγούμενο post.

Αν δεν τα καταφέρεις και πάλι, εδώ είμαστε.:)

 

Ευχαριστώ και πάλι Οδυσσέα.

Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος, καποια απαντηση????????????

 

Κάτι συγκεκριμένο για το πρόγραμμα δεν έχω να συνεισφέρω, απλώς να προτείνω όταν εγκαθιστούμε ένα πρόγραμμα που δεν το ξέρουμε, ας πάρουμε ένα πλήρες backup (π.χ. με Sprite/Spb Backup) και μετά "παίζουμε" :D .

Αλλιώς η γενική συμβουλή είναι backup για να σώσουμε τα προσωπικά μας δεδομένα ("Επαφές, μηνύματα, tasks κ.α.), hard reset και πέρασμα πάλι των προγραμμάτων που μας ενδιαφέρουν, καθώς και των προσωπικών μας δεδομένων.

Αν κρατούμε τα δεδομένα μας συγχρονισμένα με το outlook στο PC μας μπορούμε να τα περάσουμε από εκεί μετα το hard reset...

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου μία ακόμη, γιατί είμαι νέος στο χώρο.

Τι σημαίνει Wi-Fi και πως μπορούμε να το εκμεταλλευτούμε στο Χ500;

Ευχαριστώ.

φιλε μου το Wi-Fi ειναι οντως πρωτοκολλο επικοινωνιας αλλα με απλα λογια ειναι ακριβως οπως το bleutooth απλα εχει μεγαλυτερη εμβελεια, δηλαδη πιανει σε μεγαλυτερη αποσταση. Τωρα τι μπορεις να κανεις με το wifi :

Μπορεις να συνδεθεις απο μακρυα (συνηθως μεχρι 300 μετρα μακρυα το πολυ) με καποιον router Που εχει δυνατοτητα ασυρματου δικτυου ή να συνδεθεις με καποιο δικτυο ή να συνδεθεις με ενα hotspot (παροχος wifi) και οταν συνδεθεις μπορεις να ανταλλαξεις αρχεια και να μπορεις να συνδεθεις στο internet αν εκει που θα συνδεθεις εχει συνδεση με το internet και σου δινει δικαιωματα φυσικα ....

Ευχομαι να βοηθησα και να μην σε μπερδεψα περισσοτερο...lol :D :lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ti ενοείς ακουστικότητα ? Μιά χαρά λειτουργεί το Destinator με τα speedcam κάτι δεν έχεις καταλάβει μάλον.Οι ειδοποιήσεις γιά τα σημεία ενδιαφέροντος είναι περιμετρικές και ρυθμίζονται. Δηλαδή αν υπάρχει μιά κάμερα σε κάποιο σημείο θα ειδοποιηθείς όταν βρεθείς 100-500-1000 μέτρα γύρω της (η απόσταση ρυθμίζεται). Δες εδώ τις ρυθμίσεις γιά το Σύνταγμα http://www.athenswifi.gr/instructions.php :cool:

Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρώ τις speed cameras στο Destinator?Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρώ τις speed cameras στο Destinator?Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1799214#post1799214

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα προβλημματακι αρκετα σπαστικο!! στο today σε κατασταση αναμονης η οθονη κανει τρεμοπαιξιματα! δηλ σβηνουν στιγμιαια οι γραμμες που διαχωριζουν τα plugin στο today! ξερει κανεις τι μπορει να παιζεται?
Link to comment
Share on other sites

Live photos of Eten X500+:

http://www.hpc.ru/lib/arts/2340/

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Τι είναι το προφίλ A2DP και το υποστηρίζει το PPC μας. Τι bluetooth ακουστικά με συμβουλεύετε να πάρω; Θέλω να ακούω στερεοφωνικά και mp3 από τον media player. Ευχαριστώ

 

Το ΝΟΚΙΑ Wireless Stereo Headset HS-12W είναι συμβατό με την συσκευη μας;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Τι είναι το προφίλ A2DP και το υποστηρίζει το PPC μας. Τι bluetooth ακουστικά με συμβουλεύετε να πάρω; Θέλω να ακούω στερεοφωνικά και mp3 από τον media player. Ευχαριστώ

 

Το ΝΟΚΙΑ Wireless Stereo Headset HS-12W είναι συμβατό με την συσκευη μας;

 

A2DP=Αdvanced Αudio Distribution Profile.

Φυσικά και το υποστηρίζει το Χ500.

Μπορείς ν' ακούσεις τα πάντα με το συγκεκριμένο profile από mp3 μέχρι τις φωνητικές οδηγίες του Destinator.

Ολα τα stereo bluetooth ακουστικά είναι συμβατά με το Χ500.

Εγώ χρησιμοποιώ το Sony Ericsson ΗΒΗ-DS970.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στους συντροφους την ετεν-οφυλης.εχω μια ερωτηση και αν μπορει κανεις να μου δωσει τα φωτα του!εχω βαλει και το πληκτρολογιο interkey kai to hikeyboard αλλα για να δουλεψουν ετσι οπως πρεπει θελουν κλειδι register κοινως.υπαρχει εδω κανα κλειδακι μπας και κανουμε καμια δουλεια?ερωτηση 2η.το pocketringo θελει και αυτο κλειδι για να δουλεψει σωστα?:mad: :mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στους συντροφους την ετεν-οφυλης.εχω μια ερωτηση και αν μπορει κανεις να μου δωσει τα φωτα του!εχω βαλει και το πληκτρολογιο interkey kai to hikeyboard αλλα για να δουλεψουν ετσι οπως πρεπει θελουν κλειδι register κοινως.υπαρχει εδω κανα κλειδακι μπας και κανουμε καμια δουλεια?ερωτηση 2η.το pocketringo θελει και αυτο κλειδι για να δουλεψει σωστα?:mad: :mad: :mad:

 

Εχω την εντύπωση ότι μέσα στο rar του Hikeyboard έχει και το k*e*y*g*e*n του.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους.

Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει πώς θα μπορούσα να σβήσω όλες τις επαφές;

Ευχαριστώ:)

 

Υπάρχουν διάφορα προγράμματα. Δοκίμασε το pocket informant.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα προβλημματακι αρκετα σπαστικο!! στο today σε κατασταση αναμονης η οθονη κανει τρεμοπαιξιματα! δηλ σβηνουν στιγμιαια οι γραμμες που διαχωριζουν τα plugin στο today! ξερει κανεις τι μπορει να παιζεται?

 

Μήπως έβαλες την καινούρια ROM?

Αν ναι η λύση σου μπορεί να είναι εδώ:

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=7033&st=105

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πεις αν μπορεί να αντικατασταθεί η μπαταριά ενός bluetooth ακουστικού και πόσο κρατάει περίπου.

Διάβασα ότι στα NOKIA δεν γίνεται αντικατάσταση. Όταν τελειώσει δηλαδή το πετάμε;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πεις αν μπορεί να αντικατασταθεί η μπαταριά ενός bluetooth ακουστικού και πόσο κρατάει περίπου.

Διάβασα ότι στα NOKIA δεν γίνεται αντικατάσταση. Όταν τελειώσει δηλαδή το πετάμε;

 

Το επιβεβαιώνω και για τα ericsson, τουλάχιστον για μέχρι πριν δύο μήνες που είχα ενδιαφερθεί.

Ναι μόλις τελειώσει το πετάμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα προβλημματακι αρκετα σπαστικο!! στο today σε κατασταση αναμονης η οθονη κανει τρεμοπαιξιματα! δηλ σβηνουν στιγμιαια οι γραμμες που διαχωριζουν τα plugin στο today! ξερει κανεις τι μπορει να παιζεται?

 

Αυτο που φταίνει για την συμπεριφορά αυτή παρατήρησα οτι ειναι το quicklink. Αν το βγάλεις (απο το Ρυθμίσεις - Σήμερα) δεν γίνεται αυτο το τρεμόπαιγμα. Εμένα το έπαθε πταν γύρισε απο επισκευή με την ROM 351

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που φταίνει για την συμπεριφορά αυτή παρατήρησα οτι ειναι το quicklink. Αν το βγάλεις (απο το Ρυθμίσεις - Σήμερα) δεν γίνεται αυτο το τρεμόπαιγμα. Εμένα το έπαθε πταν γύρισε απο επισκευή με την ROM 351

Πράγματι το QuickLink φταίει αλλά έτσι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έβαλες την καινούρια ROM?

Αν ναι η λύση σου μπορεί να είναι εδώ:

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=7033&st=105

 

Η λύση όντως είναι αυτή !!! Ευχαριστώ πολύ γιατί μου είχε σπάσει τα νευρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρακάτω ισχύει;

Αν ναι που είναι ο φάκελος HKLM και τον βρίσκω με file explorer?

Σήμερα επιτέλους πήρα το eten x500 και προσπαθώ να το μάθω κτλ.

Θα σας ενοχλήσω από ότι καταλάβατε

 

Disable charging over USB

If your device can charge over USB, you can probably disable this feature by setting:

HKLM\Drivers\BuiltIn\usbfndrv\EnableUsbCharging = 0 (DWORD decimal)

And to re-enable:

HKLM\Drivers\BuiltIn\usbfndrv\EnableUsbCharging = 1 (DWORD decimal)

crete
Link to comment
Share on other sites

Εκτός ότι δεν ισχύει αυτό για το Χ500, το HKLM δεν είναι φάκελος αρχείων αλλά φάκελος στη registry.

 

Κατέβασε το resco file explorer που έχει και registry add in.

Link to comment
Share on other sites

Thanks flyboy

σημερα πηρα το μηχανημα θελω να περασω απο outlook τα contacts και δεν θελω να φορτισω την μπαταρια παρα μονο οταν ξεφορτισει τελειως.οποτε ή πρεπει να το συνδεσω με bluetooth ή να περιμενω να κανω την πρωτη φορτιση ή να απενεργοποιησω το charging μεσω usb.

πως γινεται να το απενεργοποιησω για το x500

crete
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...